Niet zomaar een Nieuwjaarsreceptie 'AFC Commercieel' in 2005 12 januari 2005 83e jaargang nr. 8 lijk hoge puntenreeks van de kop- loper gooien wat dit betreft roet in ons kampioensdiner. Het is niet anders, maar we kunnen na de trai ningsstage op Gran Canaria nog veel verwachten van het team van Stanley Menzo en Roy Tular. Wij wensen de A-selectie en de bege leiders, die vannacht om drie uur van Schiphol vertrekken, een suc cesvolle trip toe. De uitstekende prestaties van het tweede dienen niet onvermeld te blijven. De zeer jeugdige selectie van nieuwe trainer Wessel Colijn en teamleider Theo Janssen staat qua verliespunten op een fraaie tweede plaats. Dat zag er vorig seizoen veel somberder uit. Dat de zaken hier serieus worden aangepakt bewijst het feit dat de jonge heren zich op dit moment in een trainingskamp ophouden. Dat het goed gaat met onze grote jeugdafdeling is geen geheim. Niet voor niets werd onze jeugdopleiding in 2004 genomineerd voor de Rinus Michels award. In een boeiend artikel in het blad De voetbal trainer geven jeugdcommissie voorzitter Rinus van Leijenhorst en coördinator Henny Schipper de AFC-geheimen prijs. Zo hoeven trainers zich niet druk te maken als zij onderaan staan met hun team. Als ze maar attractief, verzorgd en aanvallend proberen te spelen. De hele aanpak doet goed aan en vertaalt zich in uitstekende resultaten, ook tegen de teams van BVO's. De opzet van de jeugdopleiding gaat overigens niet ten koste van andere jeugdactiviteiten. Integendeel. Uit de vele evenementen zijn bijvoorbeeld te noemen de Mini WK voor onze pupillen, dit keer in Portugese sfeer, het door de Junior Board georganiseerde feest met de hockeyclub Amsterdam en het inmiddels traditionele kerstdiner op 23 december voor C junioren. Alle teams compleet aanwezig met kerst muts, fantastisch. Hulde voor de jeugdcommissie en alle anderen die onze jeugdafdeling zo laten floreren. Applaus! Beste AFC'ers, Nog 11 dagen en dan bestaat onze vereniging 110 jaar. Deze verjaar dag zal traditiegetrouw gevierd worden met het jaardiner, dit maal in de wintertuin van Krasnapolsky. Tegelijkertijd vindt in het Hilton het damesjaardiner plaats. Ongetwijfeld zal dan worden stilgestaan bij wat AFC was en is. Met elkaar kunnen we trots zijn wat door duizen den AFC'ers in 110 jaar tot stand is gebracht en waaraan zo velen plezier hebben beleefd en beleven. Dat moet vooral zo blijven en daar zal het bestuur zich maximaal voor inzetten. Te beginnen met tal van festiviteiten ter gelegenheid van ons kroonjaar. AFC is anno 2005, om een recent verschenen artikel in VI te citeren, 'veel meer dan een voetbalclub, misschien wel de opmerkelijkste club van Nederland. Een baken uit het verleden, die zijn licht op de toekomst durft te schijnen.' Mooier zou ik het niet kunnen zeggen. Dank u wel. En dan nu ons mooie clublied, in het jubileumjaar 1935 door Dick Bessem geschreven en door Scheltus van Kampferbeke gecompo neerde clublied 'In onze goede Amstelstad is lang gelee geboren'. (Speech van Machiel van der Woude) Wie niet van complimenten houdt zou ik aanraden dit artikel niet te lezen. Het staat er vol van. En terecht, want de Nieuwjaarsreceptie op 7 januari gaf hier meer dan genoeg aanleiding toe. Allereerst was de keuze van het Bestuur om af te wijken van de tradi tioneel vastgestelde datum van 1 januari een hele goede. Vele aanwe zigen deelden mij mede dat zij het aangenaam vonden om niet de eerste dag van het jaar vrij te moeten houden en dat zij op 1 januari nu eens de mogelijkheid hadden familie en vrienden te bezoeken. Ook valt 1 januari voor vele AFC-ers nog in de vakantieperiode. Beschei denheid siert de mens, dus ook het Bestuur van AFC. Zij kozen im mers voor een iets bescheidenere datum. Ten tweede was de keuze van het Bestuur om de nieuwjaarsreceptie een ingetogener karakter te geven een hele juiste. De enorme ramp in Azië en het persoonlijke leed dat Arne van Teunenbroek en zijn familie en vrienden is aangedaan, waren hier vanzelfsprekend aanlei ding voor. Op een gepaste wijze, zoals het een club als AFC betaamt, werd de receptie aangepast. Ten derde was de nieuwjaarstoespraak van onze voorzitter, Machiel van der Woude, er één om in te lijsten. De inhoud, het tempo, de lengte en de opbouw waren perfect. Het eert de voorzitter dat hij op een niet mis te verstane wijze blijk gaf van de maatschappelijke betrokkenheid van een club als AFC. En het eert de voorzitter eveneens dat hij het eerste (en grootste) gedeelte van zijn toespraak wijdde aan hetgeen de wereld recentelijk is over komen. Zijn woorden van steun aan het adres van de familie en vrien den van Arne van Teunenboek waren zeer treffend. In zijn woorden dat "AFC-ers er niet alleen zijn om goede tijden te delen, maar ook om slechte" kon iedereen zich vanzelfsprekend vinden. Ten vierde was de beslissing van het Bestuur om eveneens haar steen tje bij te dragen aan de hulpacties voor Azië zeer te waarderen. In de toespraak van de voorzitter werd de aanwezigen medegedeeld dat AFC besloten had om 1,- per lid af te dragen en dat er eveneens besloten was om op deze avond nog een inzamelactie onder de aan wezigen te houden. Naast de voortreffelijke beslissingen van het Bestuur, waarvoor één groot compliment op zijn plaats is, waren er natuurlijk ook nog ande re aspecten die deze Nieuwjaarsreceptie uniek maakten. De gebruike lijke, maar daardoor niet minder sympathieke, ontvangst door bijna het voltallige Bestuur, de entourage, de vriendelijkheid van het hore- capersoneel, de goede catering en de vele AFC-ers (meer dan in voorgaande jaren), maakten het compleet. Met enige trots verliet ik dan ook laat ons clubgebouw, waarbij het mij opviel dat de melodie en de tekst van ons clublied nog geruime tijd in mijn hoofd bleef spelen. Herman Drenkelford De Commissie Commerciële Zaken wenst u allen uiteraard een heel goed, gezond en sportief 2005 toe AFC als club een heel mooi en succesvol 110 jarig bestaan toege wenst en alle AFC Vriendelijke Bedrijven, alle bordsponsors en alle adverteerders hartelijk dank voor uw support en dat 2005 u (en ons) veel moois mag brengen De afgelopen Kerstperiode was het een drukke tijd voor de Commer ciële Commissie, want er was (en is) veel te doen! Maar we hebben dan ook geweldig nieuws! Per 1 januari j.l. mochten wij weer twee (2) nieuwe AFC Vriendelijke Bedrijven begroeten. Central Point Europe B.V. (eigenaar ons lid Brian Speelman) heeft zich met zijn bedrijf voor de komende 3 jaar aan AFC verbonden. Geweldig nieuws Central Point Europe (www.centralpoint.nl) is partner van o.a. HP, IBM, Acer en Toshiba en levert, indien op voor raad, de volgende dag, en geldt als een van de goedkoopste aanbie ders van Nederland Ook prijzen wij ons gelukkig met de Fortis Bank als nieuw AFC Vriendelijk Bedrijf! In navolging van ING en Bank Oyens en van Eeghen werden zij ook AFC vriendelijk en wij zijn trots op dit rijtje van illustere namen Op dit moment geniet AFC de steun van liefst 20 (twintig!) AFC Vriendelijke Bedrijven! U zult de nieuwe reclameborden ongetwijfeld zien bij de eerstkomen de thuiswedstrijd van "ons eerste" tegen UVS zondag 16 januari a.s. (ijs en weder dienende uiteraard). Ook ziet u een nieuw reclamebord van Wessel Sennef (keeper AFC A-selectie) rond ons hoofdveld en Oranjewoud wordt het eerste reclamebord bij het kunstgrasveld en u weet, als er één schaap over de dam is, dan volgen er meer Helaas kondigden enkele adverteerders aan te stoppen met hun adver tentie in de AFC Schakel. Wij danken GANT, World of Reisbureau, Le Cygne Beautycenter, Praktijk voor Opvoedingsondersteuning, Café Restaurant Cobra voor hun support in de afgelopen jaren! Nieuwe adverteerders zijn er gelukkig ook, t.w. Belastingadviesbu reau F.Rogge, IWI (Bert de Rooij voor de mooiste houten vloeren WMJ Solutions (Jan Otsen), Unique Logistics (Dennis de Wit) en Doitrealestate (Nicolaas van Ommeren). (Vervolg op pagma 8)

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6