Ons Eerste IJl Z" 22 September 2004 83e jaargang nr. 3 Die avond zijn we met zijn allen naar discotheek 'de oude stoep' gegaan, jong en oud. Zodra enkelen van ons zich op de dansvloer begaven ging het los - overal vandaan kwamen blonde, rondborstige meisjesvan 16. De volgende ochtend aan het ontbijt werden we opgeschrikt door een leeuw met verwilderde manen. Nadat Willem het roofdier identificeerde als Koentje stond iedereen op voor een staande ovatie. "En het was nog een leuk chickie ook, van 22!" Zondag, het hoogtepunt van het weekend: de voetbalpot tegen de Vlielandse mannen. Onder aanmoediging van de goddelijke spelers vrouwen werd het 5-1, een gezellige pot. Na deze afgetekende over winning, stond er opeens een kratje pils op het veld. En wat doe je daarmee? Opdrinken en lekker ouwehoeren. Maar het sportieve pro gramma was nog niet afgelopen: mountainbiken in de duinen! Hoewel velen van ons er fysiek behoorlijk doorheen zaten, was het echt ge weldig mooi! Een belevenis. De schitterende fietsen werden ons aangeboden door Jan van Vlieland. Bij de barbecue die avond werd Dick in het zonnetje gezet. En te recht, we hebben allemaal prachtige jaren gehad onder Dick - de leukste trainer die de meeste van ons ooit gehad hebben. We houden contact (we hebben je niets voor niets een mobiele telefoon gege ven!!). Verder werd ook Peter gefeliciteerd met zijn toekomstig va derschap. We verheugen ons al op een 'little Pete' langs de zijlijn. En Peet, onthoud de gevleugelde woorden van goeroe Gris: "Er is geen grotere high dan de geboorte van je eerste kind." Een laatste avond in 'de brakke stoep'. Jeetje mina, een orkaan ging over Vlieland. Maar wel een orkaan waar (in ieder geval vrouwelijk) Vlieland met een glimlachje aan terugdenkt - een lach die Mona Lisa zou doen blozen. Dick bedankt, An bedankt! We zullen het nooit vergeten Willem Frankenhuis 05-09 UVS - AFC 0-2 Na de goede wedstrijd tegen Blauw-Wit Amsterdam, nu naar Leiden, voor de wedstrijd tegen UVS. Voor veel AFC-ers een moeilijke tocht door de verrassende routebeschrijving die in de Schakel en op de website was opgenomen. Rechts moest links zijn, of zoiets, maar velen eindigden in de omgeving van Noordwijk en dat was gezien het weer niet geheel onbegrijpelijk. Op Sportpark Kikkerpolder in LEIDEN speelde Ons Eerste een werkelijk indrukwekkende partij tegen promovendus UVS. Opmerkelijk, omdat de weersomstandighe den voor de toeschouwers misschien ideaal waren, maar om te voet ballen beduidend minder door de hoge temperatuur. In de eerste 20 minuten een veel sterker AFC dat UVS continu onder druk hield, maar de kansen niet kon benutten. In het verloop van de eerste helft kwam UVS er een paar keer gevaarlijk uit, maar wist doelman Edwin van Holten met een paar mooie reddingen zijn doel schoon te houden. Zoals gezegd een sterker AFC met mooi verzorgd voetbal en met kansen. Harde en hoge schoten over het doel van UVS zorgde voor opwinding maar geen vreugde. De rust ging in met 0-0 op het bord. In de tweede helft een nog sterker AFC. Op een vrije trap na, is er geen schot op doel geweest van AFC. Achterin zat het potdicht, maar misschien belangrijker, werd de opbouw goed verzorgd. Een belang rijke opbouwende rol is weggelegd voor aanwinst Stefan Stam, die herhaaldelijk met diepte pasjes strooide. Er moest een doelpunt val len, dat kon gezien het spelbeeld niet uitblijven. Maar iedereen weet dat als je zelf steeds in de aanval bent, het doelpunt vaak aan de ande re kant valt. Rond de 60ste minuut werd de goed spelende Bobby Gehring gewisseld voor Ali Bentohami. Amper 10 minuten in het veld brak Ali de wedstrijd open door een afstandschot dat via een UVS-er in het doel belandde. Een zeer terechte, maar enigszins ge lukkige 1-0. AFC bleef vervolgens drukken en kreeg nog enkele zeer goede kansen. Ondertussen waren Laurens Bianchi en Tahir Akham- rane in het veld gekomen voor Ken Watenabe en Rody Turpijn. Het voetbal bleef verzorgd, vaak via de vleugels, maar ook door het mid den kwamen er kansen. 3 minuten na het openingsdoelpunt besliste Dennis Purperhart de wedstrijd na een prachtige aanval en een voor zet van weer Ali Bentohami 2-0. UVS kon geen vuist maken en keek lijdzaam toe hoe AFC de wedstrijd volledig naar de hand zette, maar helaas voor de AFC-ers, niet meer tot scoren kwam. Het is een genot om dit AFC aan het werk te zien. Hopelijk kan het thuispubliek volgende week tegen Ominworld net zo genieten als de trouwe aanhang afgelopen zondag deed in Leiden. Nick van Ommeren De opstelling van AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Said Mou- mane, Stefan Stam, Hans Geerlings, Joes Blakborn, Bobby Gehring (60. Ali Bentohami), Ken Watanabe (65. Laurens Bianchi), Rody Turpijn (70. Tahir Akhamrane), Dennis Purperhart, Enrique Zschu- schen 12-09 AFC - FC Omniworld 3 -1 Om te beginnen wie staan er in de basis: De opstelling van AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Said Mou- mane, Stefan Stam, Hans Geerlings, Joes Blakborn, Bob Gehring (70' Mohad Zaoudi), Ken Watanabe (30' Laurens Bianchi), Rody Turpijn (80' Tahir Akhamrane), Dennis Purperhart, Enrique Zschuschen. Overige wissels: Vincent de Groot en Wessel Sennef. Dus in feite had coach Stanley Menzo maar 16 fitte spelers tot zijn beschikking, maar een selectie zal toch uit een paar meer bestaan, toch? Geblesseerden krijgen meestal te weinig aandacht uit erva ring), even proberen dat een beetje goed te maken. Wie zijn er dus niet bij: allereerst Robert Gehring, wordt komende week geopereerd, ja u leest het goed: hij moet, vanwege die ongelukkige val bij De Treffers, alsnog onder het mes. Zal de komende maanden er niet bij zijn, wat je noemt een verlies als je captain wegvalt. Verder zijn niet inzetbaar: Ulrich Landvreugd en Lex Oosterling, zover bij mij be kend. Hoop dat ieder toch zo snel als mogelijk weer terug is. De wedstrijd: laat ik maar direct met de deur in huis vallen: ik heb van een heerlijke wedstrijd kunnen genieten. AFC speelde regelmatig oogstrelend voetbal, goed opgezette aanvallen, die af en toe een beter lot verdienden. Alleen die perioden werden afgewisseld met onrustige balbehandelin gen, waardoor passes niet op de juiste plaats aankwamen, zonder dat er echt sprake was, dat er door de tegenstander druk op de verzender werd gezet. Opvallend was dan hoe het team daarop reageerde, nee, er werd niet gescholden, iemand anders liep gewoon wat harder om die fout te corrigeren. En dat is nu juist de doelstelling van coach Stanley Menzo: er moet een eenheid staan, een team, waarvan iedere speler bereid is om voor een ander te knokken. Als AFC dit kan volhouden en de mindere periodes, die je natuurlijk altijd in een wedstrijd hebt, weet te minimaliseren: dan kan dit een heel mooi seizoen worden, er zit heel veel voetbal in dit team! Maar het seizoen is nog heel lang, maar negen uit drie en slechts één doelpunt tegen, ja, ik blijf toch als keeper denken, dat is watje noemt een droomstart. Kwam Omniworld er dan niet aan te pas? Helemaal niet! Het was juist Omniworld die zeer voortvarend uit de startblokken startte, AFC stond direct onder druk, maar wist zich er vrij snel aan te ontworste len, door prachtige aanvallen, vaak opgezet door Stefan Stam, die met zijn passes de vleugelspelers wist te bereiken. Maar Omniworld kwam goed terug, alleen AFC speelde gevarieerder, Omniworld was meer van happy go lucky, we zien wel wat er gebeurt. En ondanks dat AFC meerder mogelijkheden had, geen 100% kansen, maar toch, kreeg Omniworld toch de allermooiste, door niet goed ingrijpen in de ach terhoede. Wie dat deden? Doet er niet toe! Maar dat die bal er niet inging, is misschien nu juist het geluk watje afdwingt, zie Nederlands elftal, misschien heeft onze coach daarvan iets meegenomen? Vlak voor rust wederom een prachtige pass van Joes Blakborn op Bob Gehring, assist op Enrique Zschuschen, schitterend ingekopt, wat een aanval: uit het boekje! Als Ajax die maakt, eindeloos herhaald! Di rect daarna, had het zo 2-0 kunnen staan, als...echter als bestaat niet, maar de russtand was wel verdiend. De tweede helft was het juist AFC dat voortvarend startte, hetgeen in een zeer goede mogelijkheid uitmondde voor Bob Gehring, alleen voor de keeper, maar wel uit een moeilijke hoek. Maar er was van AFC direct pressie. Wat niet wil zeggen dat Omniworld met de rug 7

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 7