Jeugdjournaal CT7 22 september 2004 83e jaargang nr. 3 Sinds de vorige Schakel zijn meer dan 200 wedstrijden al dan niet succesvol gespeeld. De website vormt al aardig een "tweede clubhuis", de plek om nieuwtjes aan de weet te komen met al veel foto's op de teampagina's en verslagen. Uit deze laatsten doen we weer een greep. Onze jonste spelers zijn ook van startNachten wakker gelegen, lang gewacht, eindelijkhet echte werk gaat beginnen, voetballen bij AFC in de Champions League. "...Welk team zou het worden? Bayern Munchenl! De club van Roy Makaay, dat belooft een seizoen van veel scoren in de laatste minuut...Een zwaar begin. En zo bleek ook, want al snel stonden we 1-0 achter. Maar Bayern zou Bayern niet zijn en langzaam werd de wedstrijd naar onze hand gezet en door grote inzet van het hele team, goed verdedegingswerk en 2 doelpunten van Joet werd het uiteindelijk 1-2..." Die hebben de stijl al meteen te pakken De B4 begon niet zo goed, maar het blijven optimisten, ze puzzelen alleen nog op de oplossing "...De dreun tegen Hoofddorp werkte niet lang na. Met bewonderenswaardige veerkracht gingen we de strijd met koploper SDW BI aan. De eerste helft ging nog verloren 0-3 bij rust), de tweede was afgetekend voor ons (1-0; doelpunt van onze genadeloze killer Wim O.). Tot slot de Breinbreker voor deze week (met dank aan Johan Cruyff): Om te beginnen is er maar één bal en die moet je dus hebben, maar waar het dus in wezen om gaat: wat doe je met die bal?...Hopen dat ze daar voor de winterstop uit zijn Positieve vechtlust werkt vooralsnog beter, zo weet de C7 in de laatste minuten een miraculeus gelijkspel af te dwingen: Juist als de zaak definitief verloren lijkt, staat de ware C7 op. Er wordt harde strijd geleverd voor elke meter. De 5-2 is de mooiste goal van de wedstrijd, maar de 5-3 illustreert de vechtlust: Tomas weet met grote inzet vanaf de achterlijn voor te geven en Alain, die tot dan toe wat onzichtbaar was, is alert; en daarmee blijkt hij ontwaakt en ontketend om "het wonder van Kudelstaart", zoals het door een supporter werd gedoopt, tot stand te brengen. Wie weet wat er was gebeurd als er nog 2 minuten extra geweest waren?..." Zo'n mentaliteit zien we natuurlijk graag op de velden Een geheel andere aanpak heeft de El. Wel met succes want uiteindelijk werd de winst gepakt We waren keurig op tijd bij Ouderkerk en na een leuke warming-up van de leider gingen de jongens van start.Aan de tijd 11.15 kon het niet liggen, maar het leek wel of het hele team wakker moest worden, dus al gauw kwamen we op achterstand...." Meestal zie je toch de leider aan de koffie en de spelers een warming-up doen Iets voor de technische staf om over deze variant na te denken De F1 ziet het in ieder geval anders "...Maar dan komen om 18.45 uur de 9 spelers van AFC het veld op. Direct wordt er in het strafschopgebied begonnen met een warming-up. En toen, toen werd het erg stil aan de overkant. De jongens van Buitenveldert keken ademloos toe, de ouders/ supporters keken met verbazing naar elkaar en ik hoorde dat zij tegen elkaar zeiden: 'Dit wordt een heel lastig potje Als strikt neutrale supporter weet ik uit ervaring dat je op dat moment met 1-0 voorstaat...." De Dl 1 kent dit soort problemen niet en dendert over elke tegenstan der heen "...Er was veel fraai spel te zien met panna'tjes hier, sub tiele driehoekjes daar en diverse mooie individuele acties. Bij rust was het al 5-0 en waar onze jongens bij eerdere wedstrijden het na rust rustiger aan deden en vervielen in wat rommeliger spel, bleven ze nu gedisciplineerd verder spelen. Daardoor werden er nog vele kansen gecreeerd en vielen er nog 7 AFC doelpunten. Enig disso nant/e was ons eerste tegendoelpunt van dit seizoen.... Nou als dat het grootste probleem is..., maar niet naast de schoenen gaan lopen hoor, dan voetbalt het moeilijker Dan krijg je dit soort effecten zo lezen we bij de E4 "...Dan ineens vliegt er een voetbalschoen van een Chababababber door de lucht. Ze weten niet meer hoe ze het hebben, dus gaan ze het maar proberen met vliegende kicksen! Nou, daar hoeven ze bij ons dus niet mee aan te komen, want van vliegende voetbalschoenen zijn wij bij AFC absoluut niet bang!...Deze keer wonnen ze dan ook, maar het zat ze niet altijd mee Het is 4-3 en er zijn nog 6 minuten te spelen. Het kan nog! Brian en ik kijken elkaar nog eens in de ogen en moedigen jullie vanaf de kant aan. Nog even, jongens! Nog één doelpuntje en het is weer gelijk! Maar dan worden we zwaar getroffen door het noodlot. Zo 'n tien meter voor ons doel wordt wat gerommeld en een Swifter valt op de grond. De scheids komt aanlopen en.... nee, het is niet waar!!! Hij geeft een penalty! Een penalty! Terwijl er écht niéts aan de hand is! De strafschop wordt natuurlijk benut en we verliezen de wedstrijd,... Nog wat tips nu het weer omslaat om tot een goed einde te komen lezen we bij de E2 "...Zoals vanouds waaide het weer flink in de polder. Gelukkig scheen de zon. Dit in tegenstelling tot de donkere luchten en regenbuien die de jongens van de KNMI ons hadden voorspeld. Het gras was kort, lekker kort, en de bal was rond. Kortom, een uitgelezen moment om lekker te voetballen.... In de rust werd nog even de tactiek 'hoe tegen de wind in te spelenbesproken: over de grond dus en in de voeten van een vrijstaande medespeler. Leuke combinaties vonden vervolgens plaats. Zowel breedte-, als diepte- en terugpassjes op Tim, die in de tweede helft ons doel schoon hield, vermaakten de toeschouwers. De tegenstander kon geen gebruik maken van de 'meewind' door onze strategisch sterke opstelling,...En het hielp, want er werd gewonnen Cruyffse citaten komen we nog weieens tegen. Hier is het omgevormd tot een opmerking over discipline. Hoewel de B5 toch won -."...Jungs! 6-1 tegen de rossi/gialli uit Amstelveen. Tolle Leistung! En dat nog wel in de eerste klasse. Scorende spitsen (Lorian 2x, Wim 2x), scorende backs (Milan Milanovic), pressie op de vijandelijke defensie (lx e. d), veel beweging, energiek middenveld, verdedigers die hun mannetje staan (een uitstekende Mark) en een bravissimo keepertje (Patrick den Boer, te leen van de B8, maar bovenaan met stip op ons verlanglijstje). Wat wil de coach nog meer, behalve het keepertje? Punten voor verbetering: denk aan de samenhang tussen de posities voor makkelijker passing en effectiever samen-spel, en straffer dekkende defensori, want de keep is geen schietschijf. Tot slot de Nutcracker voor deze week (met dank aan Johan Cruijff): In voetbal is het simpel: je bent op tijd of je bent te laat. Als je te laat bent, moet je zorgen dat je op tijd vertrekt....Tsja, hij heeft wel vaak toch gelijk De E10 pakt problemen culinair aan, maar hoe precies daar komen we toch niet helemaal achter Vandaag tegen RODA '23 E9, en het lijkt wel of de voetballers buiten Amsterdam pokon als ontbijt krijgen. Wat waren deze spelers net als Oudekerk) groot en stevig....De E10 leert snel, hadden zij vorig week nog het idee van, wauw wat zijn zij groot, nu was het kom maar op ik lust je rauw herstel met peper en zout. Zéér fel en gedreven maar vooral het spelletje slim spelen. Op dat moment kan je als supporter alleen maar genieten. Was RODA '23 dan zo slecht? Neen RODA '23 was alleen geen team. Zij hadden goede voetballers maar geen elftal. En dat is nou de kracht van de El 0 goede voetballers met teamspirit. Voor de wedstrijd gaf Maarten nog een paar tips mee. De E10 met de tips in het achterhoofd sorry lezer dit is geheim) stapten zelfverzekerd het veld op...Mmm, wat zou dat recept zijn Ze wonnen wel vervolgens 23

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 23