nog een dubbeltje voor onze kansen om het lijfsbehoud in de le Lan delijke Divisie nog veilig te stellen, maar gelukkig niet iedereen. De inbreng van bovengenoemde spelers heeft toch voor een omme keer gezorgd, de druk op gevestigde namen in de Al selectie nam toe, omdat deze jongens gewoon door de trainer Ulli Landvreugd in de basis werden opgesteld, bovendien was de tomeloze inzet van deze jongens aanstekelijk voor de rest van de groep. Er volgde een serie van 6 wedstrijden op rij tegen alle concurrenten en die werden, zoals bekend, allemaal gewonnen. De laatste speeldag gebeurde het on waarschijnlijke, wij eindigden samen met Telstar/Stormvogels en FC Omniworld op de gedeelde 3e plaats van onderen. Ons le doel was bereikt, een geweldige prestatie, want het valt niet mee om onder zo'n druk te moeten presteren. De nakompetitie die volgde welke club op de 3e plaats van onderen zou eindigen en dan voor promotie/degra datie zou spelen verliep slecht, beide wedstrijden werden verdiend verloren. Toen volgden de wedstrijden tegen de Al van PH uit Almelo en de Al van de amateurs van Volendam. Om een lang verhaal kort te maken, PH en Volendan speelden gelijk, maar ook AFC en Volendam speelden gelijk, dus moest de laatste wedstrijd PH tegen AFC uitsluit sel brengen, welke vereniging volgend seizoen zich voor de le Divisie Landelijk zou kwalificeren. Zaterdag 5 juni vertrokken wij met een grote selectiegroep naar Alme lo, waar wij om 13.15 uur arriveerden op het fraaie sportcomplex van PH. De spanning viel af te lezen van de gezichten van de spelers (bleke koppies) maar ook de begeleiding was gespannen Ulli, Ken neth, Dick en Chris waren constant in beweging. Eindelijk klonk dan het beginsignaal en over de le helft kunnen wij erg kort zijn, PH voetbalde naar zijn vermogen en helaas gingen onze jongens daarin mee, bij rust was de stand 0-0. In de 2e helft kregen wij na 20 minuten onterecht een strafschop tegen, die feilloos werd benut door PH. Eerlijk gezegd gaf ook ik op dat moment geen dubbeltje meer voor onze kansen, maar het wonder geschiedde, de 1-0 achterstand zorgde voor een ommekeer in de wedstrijd en binnen het kwartier stond het 1-2, door 2 prachtige treffers, één van August Lagadeau en de andere van Furgil Cairo. Onze jongens domineerden en PH was kapot en uiteindelijk zorgde Sergio Parris na zeer knap voorbereidend werk van Furgil Cairo vlak voor het einde voor de 3e goal. Na het eindsig naal doldwaze taferelen, spelers en begeleiding waren uitzinnig van vreugde, zelfs waterlanders heb ik gezien en gevoeld. Hierbij wil ik iedereen die mee hebben gedragen aan het lijfsbehoud van onze Al danken voor hun inzet en instelling, want de prestatie die geleverd is, valt met geen pen te beschrijven en is van ongekende klasse, de Jeugdcommissie van de A.F.C. is trots op deze prestatie, persoonlijk hoop ik dit niet nog een keer mee te moeten maken, want zoiets gaat niet in je koude kleren zitten. Als laatste wil ik Ulli Landvreugd heel veel succes wensen bij zijn nieuwe vereniging SC Voorland, waar hij als trainer verantwoordelijk wordt voor de selectie van het le Zaterdagelftal. Rinus van Leijenhorst BI Bedankt!! Langs deze weg een groots bedankje van een trotse grensrechter en ouder die helaas afgelopen zondag niet bij de jongens kon zijn die hij ruim een halfjaar kon zien schitteren en een stukje kon steunen met de passie die bij voetbal hoort. Wat een fijn gevoel als die groep dan eindigt op een zesde plaats in de eerste divisie landelijk, terwijl in de loop van het seizoen er diverse wisselingen plaatsvonden van spelers. En dan toch nog beker winnaar worden van district West 1Jongens fantastisch Maar wat mij even van het hart moet, is dat ik jullie allemaal persoon lijk wil bedanken voor jullie attentie naar mij toe iets wat ik heel erg wardeer en absoluut niet had verwacht. Ik hoop dat jullie je blijven inzetten met de magic die bij het voetbal len hoort, dan kunnen jullie alles bereiken wat je voor jezelf als doel hebt gesteld. Nogmaals bedankt en ik blijf jullie volgen. Ronald Catsburg Zaterdag 29 mei: Mini WK D, E en F pupillen Geen Fado maar feest! De traditionele afsluiting van het seizoen stond dan wel in het teken van de komende EK in Portugal, maar van een wat trieste, melan cholieke, sfeer zoals die bij de alom bekende Portugese muziek hoort was bepaald geen sprake. Integendeel. Er staat ons een sportzomer te wachten met vele evenementen; nu al Roland Garros, straks Wimble don, Tour de France, Olympische Spelen, wat Formule 1 er tussen- 15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 door, en natuurlijk het echte EK, maar eigenlijk hebben wij vandaag het sportieve hoogtepunt van 2004 al meegemaakt! Maar liefst twaalf landen moesten worden voorzien van een team in elke categorie, dus dat was dringen geblazen om 9.00 uur bij de in schrijvingsborden met natuurlijk de poging om toch bij een team genoot of vriendje in de ploeg te komen, maar op dat eerste werd in ieder geval goed gelet, want een goede mix van alle teams over de landen is nu eenmaal de bedoeling. Na het omkleden in het landenshirt en natuurlijk de tactische bespre king met de coaches onder leiding van hun Chef de Mission was het verzamelen op het hoofdveld waar de eerste uitdaging wachtte: op verzoek van Jan, je ballon heel houden. Helaas, velen faalden daar, raakten jullie alle ballen ook maar zo goed! Vervolgens werd onder politiebegeleiding onze warming-up voorganger afgeleverd; Marco van Bragonje, onder meer bekend van Fox Kids. En toen konden we dan eindelijk van start met waar het allemaal om ging: het voetbaltoernooi. Op vier halve velden werden de poule wedstrijden afgewerkt. Aangemoedigd door de supporters die tussen door konden uitrusten op het terras waar menigeen zich afvroeg van wege het warme weer wanneer na alle kartonkoffie de bar open zou gaan. Voor de allerkleinste supporters was er de mogelijkheid zich uit te leven op het springkussen en het luchtkasteel. Dat laatste meteen een beetje symbolisch voor allen die van het kampioenschap droom den, want dat was maar voor één ploeg weggelegd natuurlijk. Zo speelde zich op de diverse velden alles af wat bij zo'n voetbaltoer nooi hoort: grote overwinningen, spannende gelijke spelen, prachtige en domme doelpunten, vreugde en verdriet, lat en paal, "maar scheids", penalty's in de latere kruisfinales, kleine blessures (grote deden zich gelukkig niet voor) etc. Duitsland was leuk zeer opvallend aanwezig bij elke wedstrijd met grote vlaggen. Iets wat we vroeger vaker zagen met Frankrijk en Argentinië o.a. Dus daar ligt een mooie taak voor de toekomstige Chef's zich in hun land in te leven, het loont zo bleek En maakt het schouwspel nog leuker. Als extraatje, maar wel meetellend voor het eindresultaat, moesten de teams zich ook via touwtrekken nog bewijzen. Niet helemaal eerlijk als je als team de hamburger en hotdog al op had, want dat legt extra gewicht in de schaal. En kregen de D-pupillen een hele leuke eerste kennismaking met een echte zomersport: cricket, verzorgd door onze dochtervereniging ACC. De begeleiders keurig in de juiste kleding, we misten alleen nog zo'n scheidsrechter in een doktersjas en de thee. Zo vorderde het op deze stralende dag naar het hoogtepunt: de fina les. In een apart kader staat de volledige uitslag op de site, dus we beperken ons even tot de winnaars. Bij de F'jes won Italië, maar je bent er dan natuurlijk nooit helemaal zeker van dat zij wedstrijdleider Seth niet "an offer he couldn't refuse" hebben gedaan. De E-tjes ging naar Griekenland en daar waar we bij de D-tjes nog Oranje hoop hadden werd dat door de Zweden stevig de kop ingedrukt. Kwamen we elkaar allemaal weer tegen op het hoofdveld voor de prijsuitreiking. Eerst kregen alle voor- of najaarskampioenen van dit seizoen hun medaille omgehangen door Ruud Gullit. We noemen ze nog maar even want dat hebben ze wel verdiend: F3, F4, E4, E8 (2x!), E9, E10, Ell, E12 en de D8. Vervolgens de groepswinnaars, die waren al bekend natuurlijk. Maar daarna werd het spannend, héél spannend, ook vooraf al in de "rekenkamer", welk land zou de Mini- EK kampioen zijn? Bij de berekening bleek dat Portugal (dus ook zij alle lof!) en Duitsland evenveel punten hadden verzameld en dan telt, we zijn tenslotte een voetbalclub, het resultaat van het touwtrekken minder zwaar. En dus vrij geciteerd naar een Engelse verslaggever die schreef: voetbal bestaat uit 22 man, een bal en na afloop hebben de Duitsers gewonnen: zo ging het ook nu, ieder deed de hele dag vrese lijk zijn best en Duitsland werd de kampioen! Maar afgezien van hun natuurlijk goede resultaten hebben ze het zeker ook op basis van hun enthousiasme en teamgeest ten volle verdiend! En zo eindigende op een prachtige dag met veel plezier weer een voetbalseizoen op feestelijke wijze. Kunnen we even bijkomen tot in augustus de honger naar de bal er weer is. En moeten we natuurlijk even afsluiten met een bedankje voor al die tientallen vrijwilligers die organiserend, fluitend, grillend, coachend of hoe dan ook dit allemaal mogelijk maakten. Laten we hopen dat ons echte Oranje straks in Portugal wat hoger eindigt. Een hele fijne zomer toegewenst en tot seizoen 2004/2005 Frank de Munnik Een uitgebreide fotoreportage van de Mini-EK staat op de AFC website. De landenteamfoto's zijn groot te downloaden en af te drukken. Landenteamfoto's zijn gemaakt door Dirk P.H. Spits. 28

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 28