AFC's "Bie"- zonderheden 15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 D.J.A. Bakker, P.C. Hooftstraat 175-C, 1071 BW Amsterdam, 020- 6465696, Lidnr. 3260. Van Werkend lid naar Donateur: Darryl Bartens, lidnr.was 6476 wordt 9849. Benjamin de Lieme, lidnr was 4209, wordt 9851. Jonathan de Lieme, lidnr was 4031, wordt 9850. J. Rossing, lidnr. was 3579, wordt 9853. Dinsdag 29 juni a.s. vindt de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats in ons clubgebouw. Elders in deze uitgave van de Schakel kunt u de agenda van deze vergadering lezen en tevens kennis nemen van het voortreffelijke, door onze secretaris opgestelde jaarverslag, in welk verslag alle gebeurtenissen over het seizoen 2003-2004 van onze vereniging zijn opgenomen. Vrijdag 21 mei jl. werden tijdens het tweede nationale trainers congres in Tilburg, waar ook onze nieuwe trainer van het 2e elftal Wessel Colijn één van de deelnemers was, voor de eerste keer de Rinus Michels Awards uitgereikt. Zoals ik had vermeld in mijn column in de vorige uitgave van de Schakel was onze vereniging AFC geselecteerd bij de laatste drie samen met de verenigingen Rhoda uit Raalte en Flevo Boys uit Emmeloord. Ons bestuurslid Rinus van Leijenhorst, die deze vrijdag naar Tilburg was gereisd met een AFC- delegatie vertelde mij, dat het een zeer spannende middag is geweest met als resultaat, dat de vereniging Rhoda werd uitgeroepen als win naar. Namens de AFC aan deze vereniging onze welgemeende geluk wensen. Wij als AFC zijn trots, dat wij geselecteerd werden bij de drie beste clubs in Nederland wat betreft de jeugdopleiding. Van Thea Verhoeven, contactpersoon van de Junioren B, kreeg ik de mededeling, dat de trip van de Junioren B6 naar Schotland zeer geslaagd kan worden genoemd. Thea ontving een mail uit Schotland met de volgende tekst: "Would you please pass on to your chairman, that your under 17 team is a credit to you and are some of the nicest people I even met". U zult begrijpen dat ik u deze mededeling zeker niet wilde onthouden. Op zaterdag 22 mei jl. waren mijn tweelingbroer Hans en ik uitgeno digd om de hockeywedstrijd in de 2e ronde Play Offs Heren tussen Amsterdam en Bloemendaal bij te wonen. Twee dagen daarvoor op Hemelvaartsdag had Amsterdam de eerste wedstrijd met 3-1 gewon nen en door de winst in de 2e wedstrijd van 3-0 werd Amsterdam opnieuw kampioen van Nederland bij het herenhockey. Na afloop van de wedstrijd mocht ik als bestuurslid van de oudste voetbalvere niging van Amsterdam, de voorzitter van de oudste hockeyvereni- ging van Amsterdam, de heer Jos Hensel namens de AFC van harte gelukwensen met dit fantastische resultaat. In een zeer lange reeks van jaren is er een speciale band gegroeid tussen de beide verenigin gen en zijn velen over en weer lid van deze belangrijke clubs. Op 22 en 23 mei jl. bezocht ik het Goed Genoeg Toernooi, voor A-, B-,C- en D-junioren uitkomend in de 2e en 3e klasse. Het is dit jaar precies 27 jaar geleden, dat onze AFC het Goed Genoeg Toernooi voor de eerste maal organiseerde, een toernooi voor lagere jeugdelf- tallen, die weinig toernooien spelen. De jeugdcommissie had weer voor een redelijk deelnemers- veld gezorgd, waarvoor onze bewonde ring en dank namens de AFC. Leuk was het dat de vader van ons jeugdlid Julius van 't Hek, onze geweldige cabaretier en ondersteu nend lid van AFC, Youp als grensrechter optrad bij de finale tussen AFC C 6 en AFC C 9. Erelid Robert Duis speelt cornet en is zakelijk contactman van de Limehouse-Jazzband. Deze band werd in 1964 opgericht en dit in principe Haarlems orkest heeft een gedegen reputatie weten op te houden en te behouden. Het 40-jarig jubileumconcert wordt gege ven op het zeer prestigieuze North Sea Jazz Festival op zaterdag 10 juli 2004 en wel van 20.00 tot 21.00 uur in de entreehal. Inlichtingen bij Robert Duis, tel. 0313-472567 of 06-53471185. Op woensdag 26 mei jl. werd weer de jaarlijkse wedstrijd tussen het team van de Gouden Ballen tegen het eerste elftal verspeeld, een traditie die niet meer weg te denken is bij AFC. Onze huidige A- selectie, waarbij ook een aantal gouden ballen, won met 4-2 van de oude gouden ballen. Deze avond is al een aantal jaren tevens de afsluiting van het voetbalseizoen. Voorzitter Machiel van der Woude sprak de vertrekkende spelers Dj uric Ascension, Stephan Sander, Marc Stuut en Pierre Tosch en de vertrekkende captain Daniël van Meer toe, die het volgende seizoen in een zaterdagteam gaat spelen. Als laatste officiële aangele genheid deelde Machiel mede, dat onze keeper Edwin van Holten was benoemd tot speler van het seizoen 2003-2004. Voor een uitvoe rige informatie verwijs ik u naar het jaarverslag van onze secretaris, elders opgenomen in deze uitgave van de Schakel. Op zaterdag 22 mei jl. speelde een elftal onder de naam AT 5 United tegen een Ajax-combinatie. Bij deze selectie waren gekozen en hebben meegespeeld de volgende AFC'ers: Joey Esionye en Tahir Akhamrane, de nieuwe spelers Lex Oosterling en Laurens Bianchi (weer terug op het oude nest), alsmede onze oud-spelers Peter de Waal, Dennis Husers en Mark Geestman. De wedstrijd werd met 2- 1 gewonnen door de Ajax-combinatie, waarin een aantal spelers van het eerste elftal speelden. AT5 zond de gehele wedstrijd via TV Noord-Holland uit. Naar ik van bestuurszijde vernam was door de organisatie geen contact opgenomen met de verenigingen van de medespelende verenigingen en dat is vreemd. In één van mijn vorige columns vroeg ik aandacht voor de fietstocht, die ons lid en voorzitter van de Medische Commissie Wim Crouwel samen ging maken met een vriend Theo Driessen en waarvan de sponsoring ten goede komt van de Trust in Zuid India. Inmiddels zijn Wim en Theo op 15 mei jl.in Rome aangekomen, het einddoel, waar zij op het St.Pietersplein werden verwelkomt door een heus ont vangstcomité van zeven man sterk. Onder hen de voor honkbal liefhebbers bekende werper uit het verleden van het Italiaanse Ne gental Glorioso. Glorioso was in de zestiger jaren de bekende Itali aanse werper en in de finalewedstrijd om het kampioenschap sloeg Wim destijds de beslissende homerun op het veld van de vereniging OVVO, waardoor Nederland Europees kampioen werd. Er werd op 6 april jl. vanuit Amstelveen gestart en de actie bracht een bedrag op van Euro 7.500. Namens de AFC onze hulde voor de bijzondere prestatie van deze sporters. Tijdens het jeugdtoernooi om de Henk Kappelhoff Beker ontmoette ik Daan, de zoon van ons enkele jaren geleden ontvallen Erevoorzit ter. Daan overhandigde mij uit het archief van zijn vader een kopie van de AFC Schakel gedateerd 22 mei 1945, waarin het verslag is opgenomen van de buitengewone algemene vergadering, de eerste na de bevrijding, d.d. 19 mei 1945. Aanwezig op deze vergadering 152 leden, en ik citeer: "tijdens welke vergadering de toenmalige voorzitter Dick Bessem het woord nam voor zijn grote rede, een rede die precies een uur duurde, in grote aandacht werd gevolgd en een storm van enthousiasme ontketende". Tijdens deze eerste vergadering herdacht hij allen, die sinds 10 mei 1940 ons door de dood ontvallen waren. Het bleek dat niet minder dan 25 leden voor goed van de AFC waren heengegaan. Ik meende er juist aan te doen u te informeren over dit verslag. Ik zal de kopie van dit bovengenoemde verslag in handen stellen van de Archiefcommissie. De VBC (Vrienden Biljart Club) hield op 27 mei jl. haar jaarlijkse uitgaangsdag. Ondergetekende ontving hierover de volgende informa tie. Gestart werd op Goed Genoeg, waarna vertrokken werd naar Schiphol-Oost voor een rondleiding bij de Flight Simulator Trai ning, waarbij ook AFC-Ridder George Horn aanwezig was, die in het verleden een van de initiatiefnemers waas voor deze training. De avond werd besloten met een borrel en diner in het Dorint Hotel. Volgens de door mij ingewonnen inlichtingen moet het weer een zeer geslaagde avond zijn geweest. René Froger gaf eind mei een aantal concerten in de Arena, waar vele fans aanwezig waren. Alle avonden stond het Amsterdamse Zwanenkoor in het voorprogramma, het koor waarvan een aantal leden van onze AFC in mee zingen. U ziet het weer beste lezers AFC- ers kom je overal tegen. Ik vertelde u in één van de vorige columns over het speciale contact, dat een aantal leden van onze vereniging hebben met de club van oud international Willy Lippens van de vereniging Rot Weiss Essen. Lid van verdienste Chris Schroder en ons lid Ruud v.d. Ruit waren het afgelopen Pinksterweekend voor de wedstrijd van zijn club tegen Borusia Dortmund. Chris en Ruud werden in het sportprogramma 21

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 21