overige informatie verwijs ik u uiteraard naar de gegevens van onze clubstatisticus Chris Schroder, evenals naar de teletekstpagina 515 van ATV 5, waarop door Chris meerdere informatie over onze vere niging wordt weergegeven. AFC-Ridder Cas Tromp verbleef korte tijd in het ziekenhuis voor het ondergaan van een knieoperatie, maar is na een revalidatieperiode weer thuis. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Onze verzorger van het eerste elftal Ko Grosze Nipper, winnaar van de Mr.Henne Boskamp Nobelprijs op het in januari jl. gehouden jaardiner, werd recent voorzien van een nieuwe heup.Tijdens mijn contact met hem vertelde hij dat alles naar wens was verlopen en dat hij hoopte op korte termijn weer thuis te zijn. Namens de AFC wen sen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op de velden. Ons lid Frank de Munnik, in de vereniging actief als jeugdleider en medewerker voor jeugdverslagen in ons clubblad de Schakel, verblijft nog steeds in het ziekenhuis. Bij mijn laatste contact met hem vertelde hij dat alles goed gaat en hij er op vertrouwt na een periode van drie weken weer het ziekenhuis te mogen verlaten. Ook hem wensen wij namens de AFC een spoedig algemeen herstel en een snelle terugkeer op de velden. De Jeugdopleiding van AFC bij laatste drie voor Rinus Michels Award. Aan het eind van dit voetbalseizoen wordt deze nieuwe prestigieuze prijs uitgereikt. Onder andere zal deze jaarlijks te verde len eretitel worden toegekend aan de beste jeugdopleiding bij de amateurs. Hiervoor waren al eerder 12 clubs genomineerd, waaronder AFC. Recent is bekend gemaakt dat AFC is doorgedrongen tot de laatste drie kandidaten, die in aanmerking komen voor deze prestigi euze prijs. De andere 2 genomineerden zijn: Rohda uit Raalte en Flevo Boys uit Emmeloord. Op vrijdag 21 mei a.s., tijdens het tweede nationale trainerscongres in Tilburg, vindt de verkiezing en uitreiking plaats. Aan alle betrokkenen onze felicitaties met dit fantas tische resultaat. In ieder geval behoort de jeugdopleiding van AFC alvast tot de beste drie in Nederland en daar zijn wij als AFC zeer trots op. In de Hoofdklasse A werd het kampioenschap, na een spannende slotfase, behaald door onze Amsterdamse tegenstander Tiirkiyem- spor, welke club ook in het seizoen 2002-2003 de titel behaalde. Namens de AFC onze felicitaties en daarbij wensen wij de kampioen veel succes in de komende wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. In het seizoen 2004-2005 zullen wij in de Hoofdklasse weer een tweetal oude tegenstanders tegen komen. Onze vrienden uit Amster dam-Noord te weten DWV en onze tegenstander van weleer, het Leidense UVS werden kampioen in de eerste klasse. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties aan spelers en bestuur van beide vere nigingen. Op de vrijdag jl. gehouden receptie bij DWV mocht ons bestuurslid Amel Vroege de gelukwensen namens onze AFC over brengen. Ook onze bevriende vereniging DCG werd kampioen in de 2e klasse en promoveerde daardoor naar de le klasse. Namens de AFC onze felicitaties aan DCG. Op 4 mei jl. verzamelden zich om 18.00 uur op ons Sportpark Goed Genoeg een 25 tal trouwe leden van onze vereniging, waar de voorzit ters van AFC en ACC, Machiel van der Woude en Max de Bruin Jr. een krans legden bij het monument op ons Sportpark Goed Ge noeg. Deze jaarlijkse kranslegging dateert al vanaf het einde van de 2"' Wereldoorlog. Juist in de huidige periode, waarin overal in de wereld oorlogen worden gehouden, is het goed dat er aandacht wordt besteed aan de verschrikkelijke periode van deze Wereldoorlog. In een korte toespraak werd door voorzitter Machiel van der Woude de ver schrikking van de oorlog genoemd en werd door hem de tekst van een lied met de titel Monument voorgelezen. Dit lied werd op 1 januari 1975 gezongen door onze, een aantal jaren geleden overleden, Miep Ridderikhoff en werd geschreven door ons lid van verdienste Pim Adriaansz. Een wens van het bestuur is al vele jaren, dat meer leden van onze AFC bij deze traditionele bijeenkomst acte de présence zouden willen geven. Op maandag 3 mei jl. werd er in het programma Twee Vandaag bijzondere aandacht besteed aan het verschijnen van het boek met de naam de Tas van Eva. In mijn column in de vorige Schakel had ik al aandacht voor dit programma gevraagd. Ons Zilveren Ploeglid Do nald Speelman heeft diepe indruk gemaakt op de lezers van zijn boek 19 mei 2004 82e jaargang nr. 16 en op de kijkers naar zijn tv-optreden naar aanleiding van dit gewel dig boeiend boek. Het verhaal is intussen bekend, waarover ik u ook al had geïnformeerd. Na het overlijden van zijn moeder vond Donald alle brieven die moeder Speelman aan haar man Alex en aan haar ouders gedurende de oorlog geschreven had. Brieven die bij hem niet alleen verdrietige emotie opriepen, maar ook wel terechte boosheid. Toch sloot Donald zijn tv-optreden af met de oproep om geen kwaad met kwaad te vergelden. Een ware vredeswens uit zijn hart, die we niet moeten vergeten! Over Zilveren Ploeger, Benno Leeser verscheen een uitvoerig artikel in het zaterdagmagazine van de Volkskrant met als titel: "Geldspeci- al". Benno wordt liefst vijf pagina's in een interview aan het woord gelaten, geïllustreerd met twee grote foto's. En Benno zegt wel het een en ander over zijn familie, waaronder AFC- en Ajax-vader Rolf. Ook over het Gassan diamantbedrijf in Amsterdam, maar ook over voetbal. Ik citeer: "Leeser, een ras-Amsterdammer, is vanaf zijn vijfde bezeten van Feijenoord. Het showerige van Ajax, en dan ook nog die Arena ("net een evenementenhal"), is aan hem niet besteed'Uit het grote artikel, grotendeels over zijn familiesituatie, pik ik nog de zin netjes uit zijn mond: Men zegt ook tegen mij dat wat ik aan voetbal uitgeef, niet gezond is. Als er een goede wedstrijd in Milaan is, vind ik het leuk daarheen te vliegen".Het artikel gaat eigenlijk helemaal niet over voetbal. Dat is het motto van het artikel ook niet, want anders zou Benno best even opgemerkt hebben dat AFC toch zijn meest favoriete club is. Benno's vader, Zilveren Ploeger Rolf Leeser hoopt op 4 juni a.s. de leeftijd van 75 jaar te bereiken. Rolf was na zijn jaren als speler van het eerste elftal in de zestiger en begin jaren zeventig actief als lid van de toenmalige Elftalcommissie A. Hij is een trouwe bezoeker van het herenjaardiner en de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg en bezoekt zo veel mogelijk de wedstrijden van ons eerste elftal. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Nu in de afgelopen weken weer de jaarlijkse wedstrijden zijn ge speeld voor de Zwaluwen Jeugd Actie is het goed de jongere leden van onze vereniging er eens op te wijzen, dat deze actie aan het begin van de zestiger jaren van de grond gekomen is door o.a. een aantal leden van onze vereniging en van de vereniging WA. Ons Lid van Verdienste Henk van Teunenbroek is jarenlang als één van de ini tiatiefnemers betrokken geweest bij het organiseren van dit jaarlijkse toernooi. Henk mocht een aantal jaren geleden in aanwezigheid van Koningin Beatrix benoemd worden tot Lid van Verdienste van de Zwaluwen Jeugdactie ten bate van het Prinses Beatrix Polio Fonds. Zilveren Ploeger Ruud Janssen werd op de algemene ledenvergade ring van onze dochterclub de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) vanwege zijn grote verdiensten voor deze vereniging bij de bouw van het nieuwe clubhuis benoemd tot erelid. Namens de AFC feliciteren wij hem gaarne met deze welverdiende onderscheiding. Vrijdag 14 mei jl. werd het nieuwe clubhuis van ACC officieel geopend. Onder mooie weersomstandigheden sprak ACC-voorzitter Max de Bruin Jr. de aanwezigen, waaronder veel leden van de AFC, toe en bracht hij hulde aan de leden van zijn club, die veel werkzaam heden hebben verricht om tot realisering van dit fraaie clubhuis te komen. Namens de AFC wensen wij de ACC veel succes in de recent begonnen competitie in de Hoofdklasse. Op vrijdag 14 mei j.l. vond weer de jaarlijkse bijeenkomst van het genootschap van de Stieren plaats. De happening vond dit jaar plaats in het nieuwe Frans Ottenstadion aan het IJsbaanpad. Opperstier Rein Minor deelde mij mede, dat er 22 stieren aanwezig waren en dat er naast voorzitter Machiel van der Woude twee gasten waren uitge nodigd, te weten bestuurslid Ronald Koster en Sebo Woldringh in zijn functie van lid van de zaterdagcommissie. Als nieuwe Stier werd geïnstalleerd Richard Mounoury, speler van Zaterdagveteranen. Volgens de door mij ingewonnen informatie mag ook dit jaarlijkse feest weer geslaagd genoemd worden. Leuk is het om hierbij te ver melden, dat Opperstier Rein afgelopen zondag zelf weer de Amster damse Grachtenloop liep, waarvoor namens de AFC onze welge meende gelukwensen aan onze sportieve opperstier. Nu ik het toch over geslaagde evenementen heb wil ik wel even laten weten, dat ik mij vrijdag 14 mei jl. zeer geamuseerd heb op het feest met de titel Anonymous Flashback Club. Ruim 200 leden met intro-

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 4