19 mei 2004 82e jaargang nr. 16 Het spel ging over en weer en AFC kreeg de le kans door een goed schot van Frank, dat maar net gered kon worden door de keeper. Beide teams hielden elkaar in evenwicht en de beide keepers verricht ten het betere keeperswerk, waardoor de score maar niet geopend kon worden. En als de keeper van DWS dan de bal niet kon keren, kwam de lat hem wel te hulp gezien het goede schot van Erixon, dat op de lat uiteen spatte. Een doelpunt kon niet uitblijven en dit maal was het AFC, dat ondanks het slechte veld, uit een vlotte combinatie de score wist te openen door het goed intikken van Erixon: 1-0. Het volgende schot van Erixon op aangeven van Tim gaat maar net naast en wan neer Omniworld probeert de score recht te trekken is daar de AFC verdediging, die onder leiding van de in het centrum prima spelende Michael, staat als een huis en kan AFC dus gaan rusten met deze voorsprong. Bij het begin van de T helft laat Omniworld zien niet tevreden te zijn met deze stand en gaat het team op zoek naar de aansluitingstreffer. Het spel van de bezoekende club is echter gehaast en met de vele kansen die het team krijgt, gaat het slordig om. De schoten op het doel van Nick gaan of naast of over of worden door Nick, die wederom een prima wedstrijd keept, probleemloos gestopt. De laatste fase van de wedstrijd lijkt bijzonder rommelig, waarbij ongetwijfeld ook het, zoals eerder gezegd, slechte veld ongetwijfeld een belangrijke rol speelt. Een laatste kans krijgt Omniworld nog wanneer het een corner mag nemen waaruit nog een gevaarlijke situa tie zich voor het doel van Nick afspeelt, maar dit keer laat AFC niet toe, dat het de punten moet delen en slaagt erin de laatste wedstrijd tegen de kampioen winnend af te sluiten: 1-0. AFC sluit de competitie af eindigend in de middenmoot. Maar zoals een aantal spelers aangaven: "Eigenlijk had het beter gekund: Als we de kansen die we hadden in de hele periode van de competitie ge woon gemaakt hadden, en we hadden echt heel veel open kansen, hadden we toch mooi bij de le drie of vier kunnen eindigen...." en eigenlijk sluiten we ons daarbij aan. Het was een competitie seizoen dat begon met een prachtige overwinning uit op Stormvogels Telstar en eindigt met een overwinning thuis op Omniworld. Rest de AFC Cl nu nog als afsluiting de komende tournooien in mei lekker te spelen en zo dit voetbalseizoen 2003/2004 met een goed gevoel af te sluiten, zodat met dit zelfde goede gevoel het volgend seizoen kan worden ingegaan.. Mady 8 mei: C3+ Met een versterkt C3-team werd op zaterdagochtend om 10.30 uur voor onze eerste wedstrijd van tweemaal 10 minuten, afgetrapt op een internationaal toernooi in Zaltbommel. In twee poules van elk 5 teams bevonden zich behalve AFC, uiteraard de organiserende 50-jarige vereniging N.I.V.O. Sparta, het Duitse Lenhausen en twee teams van het Belgische Maas-Mechelen. Vooraf was ingeschat dat de deelnemende teams zich qua niveau met onze C3 zouden moeten kunnen meten, de Cl van N.I.V.O. Sparta speelt immers ook hoofdklasse voetbal. Van de buitenlandse vereni gingen was op voorhand niets bekend. Gaandeweg het tournooi bleek dat deze verwachting niet werd waargemaakt, hoewel voornamelijk de Belgische en het Duitse team fysiek de meerdere waren, voetballend stelde het niet veel voor. Met veel gemak werden we dan ook poule winnaar. In de kruisfinale tegen Lenhausen speelde voornamelijk vermoeidheid en concentratieverlies een rol en moest de beslissing na een 0-0 door strafschoppen vallen. De Duitsers waren daar opgetogen over, ze roken hun kans, maar in de eerste serie hadden we aan drie, met precisie genomen penalty's, al genoeg. In de finale ontmoetten we tot onze verrassing niet de C2 van de Belgen, welke ook poulewin naar waren geworden en die beter speelden dan hun Cl, maar de Cl van Kerkwijk, welke we in onze poulewedstrijden al met 5-0 klop hadden gegeven. In deze wedstrijd, waarbij de tegenstander veelvul dig geplaagd werd door kramp (zie daar het nut van de cooling-down na elke wedstrijd die trainer/coach Magid consequent laat doen), eisten we met 3-0 de beker op. Nadat eindelijk de prijsjes van de loterij uitgereikt waren konden we om 18.00 uur zegevierend naar Amsterdam terug. Al met al voor de moraal in de ploeg, na een teleur stellende tweede competitiehelft, een aardig toernooi. Spelers C3+; Maxime, Sander, Enrico, Majid, Jeroen, Gautam, Lars, Essam, Benjamin, Ralph, Ercin, Kensaku en Marciano. Ton Hoogland 24 april: AFC Dl wint van AJAX Dl! Niemand was optimistisch over de kansen van AFC tegen AJAX. Het AJAX team had nog alle wedstrijden gewonnen en thuis waren we door hen met ruime cijfers verslagen. Toch trokken zowel de spelers als de grote supportersschare met goede moed naar sportpark de Toekomst. Nog niet zo lang geleden het decor voor een veldslag, veroorzaakt door een stel idioten. Maar op deze zaterdag heerste er zoals altijd een gemoedelijke sfeer. Van de aftrap af was te zien dat onze jongens er veel zin in hadden. Er werd gestreden om elke bal en de spelers pepten elkaar op om het koppie er bij te houden. Toch wisten de Ajaxieden na een minuut of tien te scoren. Een kleine onoplettendheid in de defensie en onze keeper Blue - terug van een lange blessure - was kansloos. Even vreesden we dat AFC de strijd zou opgeven, maar niets was minder waar. Het leek alsof het onverwachte tegendoelpunt het adrenaline gehalte van onze jongens had verhoogd. Daarbij werd er gewoon goed gevoetbald. We wisten de nodige kansen te creëren en nog voor de rust werd de 1 - 0 achterstand omgezet in een 2-1 voorsprong. Ook in de tweede helft was AFC het betere team. De achterhoede gaf nauwelijks nog een kans weg. Het middenveld liep zich de longen uit het lijf en in de voorhoede wist men de bal goed vast te houden, zodat de druk naar achter niet al te groot werd. Tegen het eind van de wed strijd moest AFC soms ver terug, omdat AJAX alles op de aanval gooide. We hielden echter fantastisch stand, ondanks dat de scheids bijna wel 10 minuten langer liet doorspelen. Toen klonk het eindsig naal en de AFC-ers vielen elkaar juichend in de armen. We hadden AJAX verslagen! Het bleef nog lang prettig onrustig op de Toe komst Tom Visser 1 mei: A.G.B. F1 - A.F.C. F6 2 - 4 A.G.B. de club waar wij met 1-3 in de allereerste competitie wedstrijd hadden gewonnen. A.G.B.. die vervolgens twee keer bij ons hadden gewonnen. De stand in dit onderlinge duel was op het moment 1-2 in het voordeel van A.G.B. De vraag was kon A.F.C. dit gelijk trekken Met een aantal afzeggingen is in allerijl door verslaggever een aantal bereidwillige spelers gevonden om met ons mee te doen. Mijn dank voor jullie medewerking in deze moeilijke periode van afzeggingen. De wedstrijd: A.G.B. die als zij zouden winnen nog kampioen konden worden begonnen tijdens de warming-up met een lied alwaar zij lieten weten over A.F.C. heen te zullen walsen. A.F.C. begon terecht gepikeerd en zeer fel aan deze wedstrijd. Na een paar mooie combinaties was de stand binnen vijf minuten 0 - 2. De spelers van A.G.B. knepen nog eens flink in hun armen, was dit een droom, was het een vliegtuig, was het een wervelstorm? Nee het was A.F.C. die niet met zich liet sollen. En dan komt het onvermijdelijke in een uitwedstrijd. Op dit moment denk je A.F.C. gaat een mooie overwinning boeken, heb je nog een man die op dat moment als scheidsrechter door het leven gaat. Ik heb nog voor dat ik dit verslag ging schrijven de omschrij ving van een scheidsrechter doorgelezen. In de omschrijving staat dat een scheidsrechter als objectief persoon een wedstrijd leidt. Deze scheidsrechter, heeft echter het boek, hoe fluit ik het best voor de thuisclub, grondig doorgelezen. A.G.B. komt middels een mooi doel punt op 1 - 2. A.F.C. trekt er zich hier niets van aan, na een mooie combinatie wordt door A.F.C. 1-3 gemaakt. Op dat moment keurt de scheidsrechter het doelpunt af en wijst in de richting waar een wisselspeler van A.F.C. plus minus met een halve teen op het veld staat. Ongeloof straalt uit de ogen van de spelers en meegereisde supporters. In de tweede helft wordt het wederom na een mooie combinatie 1-3 voor A.F.C.. Dan blijkt dat A.G.B. niet zo tegen zijn verlies kan, er worden diverse trucs uit de kast gehaald om A.F.C. het spelen onmogelijk te maken. De scheids rechter gaat vervolgens op dezelfde voet verder en geeft de meest vreemde vrije trappen in het voordeel van de thuisclub. A.G.B. komt vervolgens op 2 - 3, maar A.F.C. maakt heel snel hierop 2-4. A.G.B. geeft het op en het is A.F.C. die probeert het saldo op te vijze len. Jongens goed gespeeld ondanks een "paar" arbitrale dwalingen van de scheidsrechter. Tot volgend week bij de ijsheiligen. Jerry Reingoud 12

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 12