28 april 2004 82e jaargang nr. 15 achteloos achter zich. Eén verdediger van Argon ik zal zijn nummer niet verraden kon het zelfs niet nalaten om ook te applaudisseren. Ach, het wordt eentonig, maar wat kunnen (alfabetische volgorde) Dennis, Djuric, Robert, Tahir en Ulli toch goed voetballen en wat maken, zonder ook maar iemand te kort te doen, alle anderen er, door hun geweldige inzet, een goed team van!!! De 2e helft was iets minder, maar nog altijd van een goed niveau. AFC speelde misschien iets te behoudend. Argon kreeg daardoor een licht veldoverwicht maar had misschien toch ook iets eerder mogen aandringen want nu scoorden zij pas in de 81e minuut met een fraaie goal tegen. (2- 1) De enige kans voordien van Argon in de 69e minuut werd door Edwin van Holten met een katachtige reactie onschadelijk gemaakt. (Individuele klasse). Dennis schoot een paar minuten voor tijd ook nog een keer op de paal, zodat uiteindelijk de 2 -1 een terechte uitslag te noemen valt. De beste man op het veld was Robert Gehring maar "the Men of the Match" waren voor mij onze mensen aan de "poortdie er toch maar weer voor zorgdroegen, dat ondanks de grote aanloop, iedereen op tijd binnen was en dat ook nog betalend. Na afloop was het nog lang onrustig in ons gezellige clubhuis. Volgende week 18 april om 14.30 uur thuis tegen Hollandia. Met nog 3 wedstrijden te gaan is elke wedstrijd vanaf nu een finale. Tot volgende week. P.S. Djuric weet je zeker dat je weg gaat? Volgend jaar bestaat AFC nl. 110 jaar en wordt ook nog kampioen. Opstelling: van Holten, Watanabe, Bobby Gehring, Geeriings, Mou- mane, Ascension, Robert Gehring, Turpijn, Landvreugd, Purperhart van Meer), Akhamrane (Tosh) Amel Vroege 18 april: AFC - Hollandia 2 - 2 Overgenomen uit De Telegraaf Metropoolsport Mokerslag AFC; Hollandia ontsnapt via kattenluikje AMSTERDAM - Oh, die arme Dennis Purperhart. De laatste weken voor elke tegenstander een ware plaag. Vorige week kreeg hij met een supergoal tegen Argon het publiek nog op de banken en zijn mede spelers om zijn nek. Gisteren bij een stand van 2-1 voor zijn ploeg tegen Hollandia werd hij door fantastisch werk van Ascension en Van Meer in staat gesteld de partij te beslissen. Maar, Dennis droomde van andermaal een wondergoal en bereidde te lang zijn circusact voor waardoor de Hoornse sluitpost Feenstra met zijn beste redding van de middag voorkwam dat Purperhart in AFC's 'Hall of Fame' kon worden bijgezet. AFC verspeelde door het gelijke spel van 2-2 tegen het in degradatienood verkerende Hollandia hoogstwaarschijnlijk de titel. En dat uitgerekend in zijn 700e wedstrijd in de hoofdklasse. Met nog twee rondes te gaan is de achterstand op het leidende Tür- kiyemspor opgelopen tot vier punten. De nederlaag trof de brigade van oefenmeester Stanley Menzo als een mokerslag. Vooral ook omdat men in de tweede helft de taaie Hoornse krijgers lange tijd bij het nekvel had. Maar men ging te hautain met de tot tweemaal geno men voorsprong om en liet de gasten uiteindelijk via het kattenluikje ontsnappen. In de eerste helft was het verschil op de ranglijst totaal niet te zien. De ploeg van coach Michel Lieshout heeft een verjongingskuur onder gaan en kent slechts één doelstelling: handhaven. Rond het 'monu mentale pand' en tevens toonbeeld van onverzettelijkheid, de 37- jarige Dick Knijn, doen yougsters als doelman Feenstra en aanvalslei der Ahrouch de noodzakelijke ervaring op. In het eerste bedrijf hei ligden beide formaties het principe dat voorzichtigheid de moeder van de porseleinkast is. Beide teams hielden veel mensen achter de bal en dat zorgde voor weinig kansen. De thuisclub kreeg kansjes via Pur perhart en een strakke kopbal van Hans Geeriings. De bezoekers werden gevaarlijk nadat dezelfde Geeriings zich verslikte in Ahrouch. Met een corrigerend duwtje wist Geeriings zijn slippertje zelf recht te zetten. De tweede helft was een stuk aantrekkelijker. Beide teams gingen vol voor de winst en verlieten gaandeweg de verdedigende stellingen. Een fraaie actie van de beste man in de voorhoede van de Amsterdammers Ascension, die al na vijf minuten verdediger Meijer (een kwartier voor tijd uitgevallen met een hoofdwond, red.) afschudde en de bal hoog voor de pot zwiepte, werd door Purperhart strak ingekopt, 1-0. Via een aanval uit het niets sloot Hollandia weer bij. Te nonchalant verdedigen bracht de bal via Vriend bij Ahrouch die van dichtbij doelman Holten verschalkte: 1-1. Na twintig minuten was het andermaal de thuisclub die op voorsprong kwam. Landvreugd draaide met de bal aan de voet schitterend naar binnen en speelde op tijd af op Turpijn die knap scoorde: 2-1. Ver volgens toonde Moumane de algehele verslapping in het team van AFC. Tot twee keer toe verspeelde hij de bal. Slechts doordat Neuvel en Owusu de juiste voortzetting misten, bleef de thuisclub van schade gevrijwaard. Een minuut voor het einde was het echter Cees Duijn - frappant ge noeg juist de man die de gehele eerste helft alleen maar oorlog met de bal had - die Hollandia naast AFC schoot. Hij reageerde attent toen doelman Van Holten het leer uit een vrije trap van Mettivier Meijer slecht verwerkte: 2-2. Pas in de daarna aangebroken extra tijd stroopte men bij de thuisclub de mouwen weer op. Maar het kwaad was geschied. "Aan het eind van de rit zijn er geen gemakkelijke wedstrijden meer", stelde AFC-trainer Menzo na afloop vast. "In deze klasse is bijna iedereen nog betrokken bij het kampioenschap of de degradatie. Wedstrijden als deze worden op een paar momenten beslist. Die momenten waren in ons nadeel. We geven nog niets op. Allereerst in ons eigenbelang, maar ook om onze sportieve plicht te doen." Maar dat er op sportpark 'Goed Genoeg' feest zal worden gevierd, daar lijkt AFC waarschijnlijk net niet goed genoeg voor. AFC-Hollandia 2-2 (0-0). 1-0 Purperhart, 1-1 Ahrouch, 2-1 Turpijn, 2-2 Duijn. 18 april: AFC Hollandia 2-2 25 april: AFC - Tonegido 1-1. De dag na de wedstrijd(en) is zijn altijd het leukste of het ergste. In dit geval de afgelopen 2 zondagen dus het laatste. Twee wedstrijden in één verslag. Eigenlijk "not done" in deze tijden van moderne communicatie. Vroeger met alléén "maar" de SCHAKEL kon je nog wel eens een weekje respijt nemen, alvorens je de tekst kon aanleveren. Nu belt de hoofdredacteur van diezelfde SCHAKEL al op maandagmorgen (overigens terecht) waar de "copy" blijft. Vorige week dus effe niet. Laat ik maar zeggen dat de teleurstelling van het gemiste kampioenschap een "writers block" bij mij gecreëerd heeft, waar ik effe overheen moest komen. Liever had ik de victorie gekraaid over mijn clubbie en geschreven dat wij nog vol in de race waren maar helaas In de beide laatste thuiswedstrijden eindigde AFC het seizoen (op één uitwedstrijd na) zoals het begonnen was nl. met onnodig puntverlies. Dit bracht het totaal van in thuiswedstrijden verloren punten op 23 Tegen Hollandia (2 - 2) viel er na een matige le helft best nog wel wat te genieten. Beide ploegen speelden toen voor de winst en AFC had weer de mooie individuele acties. Djuric Ascension was bij tijd en wijle ongrijpbaar en via een fraaie voorzet kopte Dennis Purper hart AFC naar 1 - 0. Nonchalant verdedigen van AFC bracht Hollan dia weer op gelijke voet maar Rody Turpijn leek erger te voorkomen en scoorde 2-1. AFC bleek weinig geleerd te hebben, niet alleen in deze wedstrijd, maar eigenlijk van alle thuiswedstrijden, want 2 minu ten voor tijd mocht Hollandia opnieuw de stand gelijk trekken. Het zij de sympathieke Noordhollanders gegund, maar voor ons was het een bittere pil. Turkiyemspor deed wel wat nodig was voor het behalen van het kampioenschap door te winnen van Argon en maakte hier een einde aan onze droom. Dat bleek ook wel in de thuiswedstrijd tegen TONEGIDO. Met nog 2 wedstrijden te gaan en 4 punten achterstand geloofde AFC niet meer in een positieve afloop. Afgezien van een fraaie en snelle goal van Rody Turpijn op aangeven van Djuric (veel succes bij Turkiyemspor) viel er weinig te genieten. JaaaaTONEGIDO speelde op het randje, maar zij hadden de punten dan ook hard nodig en maakten er een wedstrijd van en ja wel... misschien had de arbiter ook iets strenger mogen fluiten, maar wij AFC hebben toch voldoende ervaring in huis om daar nou net niét in te trappen. Bovendien staat er altijd nog een periode-

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5