E.K. Portugoaal bij A.F.C. Schakel voor 3 weken Ons Eerste Dick Schaap samen met hem heeft geschreven. Het boek is een zeld zaam document humain, gebaseerd op de briefwisseling tussen de jonge Joodse vrouw Eva Kat (de moeder van Donald) in Zwitser land en haar familie in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Eva schrijft Alex (de vader van Donald) brieven, die ze niet kan verzenden, maar koestert in een slangenleren tas "voor na de terug keer". Zij schreef deze brieven ook aan haar ouders in het getto van Amsterdam en later uit Westerbork en Theresiastadt. Donald erft de tas van zijn moeder Eva met de brieven, waarover thans het boek is verschenen. Op maandag 3 mei a.s. is dit boek als documentaire om 18.15 uur op Nederland 2 in Twee Vandaag. Zelf heb ik het boek al gelezen, welk boek op mij een ontroerende indruk maakte. Voor eventuele informatie verwijs ik naar de website: www.detasvaneva.nl. U moet beslist hiervan kennis nemen. Lies de Bruin, echtgenote van AFC-Ridder en ACC-Erevoorzitter Max, heeft recent in het ziekenhuis een operatie ondergaan. Volgens de laatste informatie is zij inmiddels weer thuis. Namens de AFC wensen wij haar een spoedig herstel en zenden wij haar onze groeten. Dochtervereniging ACC (Amsterdamsche Cricket Club) hield op 20 april jl. haar jaarlijkse algemene vergadering. Er werden belangrij ke beslissingen genomen voor het komende seizoen 2004, waarin het eerste elftal weer zal spelen in de hoogste klasse van de KNCB (Ko ninklijke Nederlandsche Cricket Bond). Namens de AFC wensen wij onze cricketers veel succes in de komende competitie. Daarnaast zal op vrijdag 14 mei a.s. om 17.00 uur het nieuwe clubhuis van ACC officieel worden geopend. Aan de totstandkoming van dit clubhuis is door vele leden in de afgelopen maanden veel werk verricht. Op dinsdag 16 april jl. passeerde de 200.000e bezoeker de AFC website. Volgens een mededeling van onze webmaster Hans Elias is het bezoekersaantal de laatste tijd enorm toegenomen, mede door de introductie van de 'krantenpagina', en noemt hij als voorbeeld, dat vanaf 5 april t/m 15 april jl. (11 dagen) meer dan 5000 mensen de website bezochten. Vanaf deze plaats wil ik namens de AFC onze waardering uitspreken aan het adres van Hans voor al zijn activiteiten voor de club. Ons lid Frank de Munnik, actief als jeugdleider en daarnaast vaste medewerker voor jeugdverslagen in de Schakel, is in het ziekenhuis opgenomen voor het ondergaan van een aantal onderzoeken. Namens de AFC wensen wij hem van harte een spoedig herstel. Jeugdlid Wim Ostendorf, speler van de Junioren B 5 was zo onge lukkig om bij de laatste wedstrijd zijn pols te breken. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Voorafgaande aan de thuiswedstrijd van ons eerste elftal tegen Elinkwijk werden er door RTL 4 opnames gemaakt van ons lid Hugo Walker. Op korte termijn start op de televisie een nieuw programma met de naam De Tien, welk programma gepresenteerd gaat worden door Peter v.d. Vorst, o.a. bekend van het programma Boulevard. In dit programma wordt aandacht gegeven aan tien bekende persoonlijk heden over de hele wereld, die bekend zijn geworden door een be paalde uitspraak. Van Hugo is natuurlijk bekend: daar komt dat schot en van Johan Cruyff is bekend: elk voordeel heb z'n nadeel. Hugo bevindt zich in goed gezelschap van Martin Luther King (I had a dream) en van Paul Bremer (we got 'm). Let goed op de televisiegids en u ziet het weer, datje AFC'ers in alle geledingen van de maatschappij tegen komt. Lid van Verdienste en AFC-Ridder Jan Meijer, evenals AFC- Ridder Lou van Kranendonk zijn dit jaar 70 jaar lid van onze vereniging. Beiden zijn altijd aanwezig bij de biljartavonden van de VBC (Vrienden Biljart Club) en bij thuiswedstrijden van het eerste elftal. Namens de AFC wensen wij hen beiden nog een aantal geluk kige en gezonde jaren en zullen wij ze gaarne op ons Sportpark Goed Genoeg ontmoeten. Clubstatisticus Chris Schroder informeerde mij. dat de wedstrijd van ons eerste elftal tegen Hollandia de 700e wedstrijd van AFC in de Hoofdklasse was. De hoofdklasse werd in het jaar 1974 ingesteld. Alleen de vereniging de Treffers uit Groesbeek overtreft ons. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Dennis Bijlsma (30/4)- Karei Baarschers (30/4) - Pim Adri- aansz (2/5 - 80 jaar) - Dennis de Wit (4/5) - Rein Minor (5/5) - Freek van Doesburg (6/5) - Ronald Gans (9/5) - Piet van Ruyven (10/5 - 85 jaar) - Ron Susan (10/5) - Jeroen Walker (10/5) - Cor 28 april 2004 82e jaargang nr. 15 Kerker (13/5 - 88 jaar) - Benno Honsdrecht (13/5) - Peter v.d. Heydt (14/5) - Ab Springer (15/5). Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan de jarigen. Johan de Bie Komt allen kijken op het grote scherm 2,5 x 2,5 mtr.) naar de wed strijden van het Nederlands elftal. Dinsdag 15 juni: Duitsland - Nederland 18.00 uur. Zaterdag 19 juni: Nederland - Tsjechië 20.45 uur. Woensdag 23 juni: Nederland - Letland 20.45 uur. Met de verduisteringsgordijnen zijn de wedstrijden beter te zien dan ooit. De zaal is open vanaf 17.00 uur, bij voldoende belangstelling zorgen we ook voor eten. Toegangskaart a 2,00 (tevens goed voor een consumptie) is ver krijgbaar achter de bar. Een pass partout voor de drie wedstrijden kost 5,00 (drie consump ties). Iedereen is welkom, wees er snel bij want op is op! Komt het Nederlands elftal verder dan zijn die wedstrijden natuurlijk ook bij ons te zien. De pachters. De volgende Schakel zal op donderdag 20 mei in uw brievenbus liggen; dus over 3 weken. Maar op dinsdagavond 18 is deze al op onze website te zien. Er komen heel wat aanvullingen op wedstrijdprogramma's en mede delingen in de tussenliggende tijd. Deze zullen vermeld worden op onze website www.afc-amsterdam.nl en teletextpagina 515 van AT5. Kijk dus regelmatig. 12 april: AFC - Argon 2 -1 Voor, tijdens en na de wedstrijd tussen AFC en Argon was het op 2e paasdag in alle opzichten minus één lente op ons sportpark Goed Genoeg. Stralend weer én eindelijk het aantal toeschouwers (ca. 1.600), wat AFC al maanden verdient én een goede en spannende wedstrijd met wederom individuele acties om van te watertanden én een resultaat, waarmee AFC zich nadrukkelijk meldt als kampioens kandidaat. Plots werd ons hoofdveld weer (misschien waren we dat door alle Zuidas perikelen even vergeten dat wat het altijd al was nl. één van de gezelligste amateurvoetbalvelden van Amsterdam en omstreken. Met supporters en toeschouwers die elkaar perfect verdragen. Géén extra politie inzet, (ik heb zelf geen enkele agent gezien) dus géén verspilling van gemeenschapsgelden. Geen enkele wanklank in of buiten het veld, ook niet van de verliezende club kortom alleen maar positieve recreatie voor iedereen. Het leek wel op het sprookje van de prinses en de erwt. Kikker wordt gekust door prinses en ver andert in een prins etc. U herinnert zich dit sprookje vast nog wel. Helaas kan dit niet gezegd worden over de toegang van ons sportpark, (minus één Geachte gemeente: Que vadis?? Een zandvlakte voor de deur t.b.v. van een kunstgrasveld waarbij al maanden geen voortgang in de werkzaamheden wordt geconstateerd. Waarvoor niet alleen 20 bomen zijn gekapt, die mede zorgdroegen voor de natuurlijke draina ge van het sportpark maar ook met een kaalslag die ons veel water overlast bezorgd, zodat er al 19 wedstrijddagen uitgevallen zijn door aflas tingen. Nogmaals geachte gemeente: wees toch eens zuinig op dat mooie sportpark Goed Genoeg! Terug naar de wedstrijd. AFC speelde vooral in de le helft goed en Argon zeker niet slecht, maar weer was het de individuele klasse die de doorslag gaf. Met de rust was het 2 - 0 voor AFC door Dennis Purperhart. Bij de 2e goal kreeg Dennis alle toeschouwers op de banken. Met een onnavolgbare solo en schijnbewegingen vanaf het linkermiddenveld liet hij alle verdedigers incl. de uitgelopen keeper

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 4