28 april 2004 82e jaargang nr. 15 anders dan te verdedigen en trachtten ons uit het spel te halen door tegen of net over het randje te spelen. Een groot compliment aan onze jongens dat de concentratie en organisatie goed bleef. We speelden in een hoog tempo door en lieten ons niet uit het spel halen. In de eerste helft gaven we dan ook weinig weg en creëerden vol doende mogelijkheden om de score uit te bouwen. Toch gingen we de rust in met slechts 1-0. Na rust hetzelfde spelbeeld als voor rust. AFC weer flitsend uit de startblokken. Dit leidde tot een prachtige goal. Het was Ben die op links doorstoomde en een prachtige voorzet op Tyron afleverde. Tyron (alias Mackaay) kopte de bal tegendraads in en liet de keeper kansloos. 2-0. Daarna kregen we de nodige kansen om uit te lopen, helaas werden deze niet benut. We controleerden de wedstrijd volledig en speelden bij vlagen Quick 20 helemaal van de mat. Quick 20 kreeg maar geen grip op AFC omdat de balcirculatie veel te snel ging voor ze. Dit leidde regelmatig tot onbewuste, maar toch pittige overtredingen (ook uit onmacht en frustratie). Indien Quick 20 toch even gevaarlijk dreigde te worden, hadden we een uitstekende defensie met Lamien, Khalid, Jeroen, Olivier, Danny en Wouter die de aanvallende linie van Quick 20 volledig aan banden legde. Uitein delijk bleef het bij 2-0 en hebben we voor het eerst dit seizoen uit gewonnen. Ik heb zelfs begrepen dat het voor de B1 van AFC in de Eerste Divisie de allereerste uitoverwinning in de geschiedenis is. Een historische dag dus! Verder is het mooi om te vermelden dat een vijftal BI spelers het tweede versterkt hebben in het tweede elftal van de senioren. Volgens Kenneth (neemt u van mij aan dat hij objectief is) hebben zij dit behoorlijk/verdienstelijk gedaan. Waarschijnlijk is dit ook een gebeurtenis geweest die nog niet eerder heeft plaatsgevonden bij AFC. Tweemaal raak dus dit paasweek einde!!!! Volgende week Cambuur uit. Vol vertrouwen kunnen we deze con frontatie tegemoet zien. Jan Portengen 17 april: Cambuur Leeuwarden BI - AFC BI 0-2 Vandaag andere omstandigheden qua weer en accommodatie als vorige week. Nu warm weer, een beetje benauwd en kunstgras in een mooi stadion. Al snel blijkt in de wedstrijd dat we de veel betere ploeg zijn. We domineren de gehele wedstrijd en creëren ontzettend veel mogelijkheden. Na 35 minuten valt pas het eerste doelpunt Een prachtige aanval over meerdere schijven via Gideon, Tyron en Faysel beland de bal uiteindelijk voor de voeten van Wouter die koelbloedig en mooi de bal met links diagonaal langs de keeper schoot en de 1-0 voor zijn rekening nam. Tot de rust bleef het bij de 1-0. In de rust hebben we aangegeven dat we nog directer moesten spelen en de bal sneller rond moesten laten gaan om de tegenstander stuk te spelen. Dit werd na rust uitstekend uitgevoerd. Er was echt sprake van éénrichtingsverkeer richting de goal van Cambuur. Aanval na aanval volgde de 1 nog mooier dan de ander. Een kans of 8 verder werd de score pas verdubbeld. Het was Tyron die een voorzet van Faysel prachtig koppend afrondde. 2-0. Daarna nog een paar kansen op de 3- 0, maar helaas bleef het bij de 2-0. Jongens weer goed gevoetbald vandaag. We hebben weer helemaal niks weggegeven achterin, gedo mineerd op het middenveld en voorin ontzettend veel kansen gehad en te weinig benut (enige kritiek). Ook zonder Ben, Armando, Gerson en Joey die allemaal bij de Al acteerden, hebben we bewezen een goede ploeg op te kunnen stellen.We hebben de zesde plek nu weer wat steviger in handen en zullen deze met veel passie en enthousias me verdedigen thuis tegen de Graafschap. Eindelijk kunnen de sup porters ons weer bewonderen op het sportpark van AFC, na 3 uitwedstrijden op rij. Ik neem aan dat het zaterdag weer druk zal Jandtaiitèkigen 20 april: AFC BI - Blauw Wit BI 2 - 1 (beker) Afgelopen dinsdag hebben we de eerste van de drie wedstrijden van deze week gespeeld. Tegenstander was Blauw Wit. Op een keihard en een moeilijk te bespelen veld startten we niet al te overtuigend. Al snel bleek dat Blauw Wit ons een hele moeilijke avond ging bezor gen. De tegenstander gaf weinig ruimte om te voetballen, dekte zeer kort en counterde razendsnel en gevaarlijk. Voor rust werd er niet gescoord. Na rust kwamen op gelukkige wijze op voorsprong via Ben. De keeper van Blauw Wit, tot dan toe een zekere factor, trapte volle dig mis op een terugspeelbal. Ben kon eenvoudig binnentikken. Toch kwam Blauw Wit terug in de wedstrijd. Een misverstand in onze defensie werd afgestraft door de spits, 1-1. Daarna kregen we toch een behoorlijk veldoverwicht en kwamen we na 25 minuten opnieuw op voorsprong. Ditmaal was het Nessie, die een mooie vrije trap van Gideon knap inkopte bij de tweede paal. Uiteindelijk is het met veel pijn en moeite 2-1 gebleven. Leuke ont wikkelingen waren weer het debuut van een tweetal C-junioren, te weten Robin en Frank. Tenslotte moeten we nog een groot compli ment geven aan de scheidsrechter. Hij zat er zeer kort op, floot nage noeg foutloos en voelde de wedstrijd zeer goed aan. 16 jaar en voet ballend in de B6 van AFC en inmiddels zijn KNVB-scheidsrechters- licentie behaald. Een groot talent in de dop. 22 april: Pancratius BI - AFC BI 1-9 (beker) Vervolgens op donderdag de wedstrijd tegen Pancratius BI; Al snel bleek dat we te maken kregen met een campingwedstrijdje waarin het niveauverschil veel te groot was. Vrolijk lente-avond voetbal met af en toe mooie en opmerkelijke feiten. Jeroen Acda scoort met een prachtig afstandschot zijn eerste doelpunt van het seizoen en dat tegen zijn stadsgenoten. Vernomen dat hij op dit moment onder politiebewaking naar school moet. Armando Cats- burg (hij is toch keeper?) scoorde (ook tegen zijn stadsgenoten) de belangrijke 6e en 8e goal. Voor hem geldt ook dat permanente be waking rondom zijn huis noodzakelijk is. Faysel maakte zijn eerste doelpunt dit seizoen. Dit kost Kenneth een broodje naar keuze. Uiteindelijk werd het 9-1 en bekeren we door. Voor iedereen is het nog een raadsel in welke ronde we zitten. Zaterdag weten we hopelijk meer. Al met al een gezellige avond en goed voor het groepsgevoel. Zater dag moet de knop weer om want dan gaan we een poging wagen om dichterbij de 5e plek te komen op de ranglijst. 24 april: AFC BI - De Graafschap BI 3 -2 Vandaag konden we ons gaan opmaken voor de strijd om de 5C plaats tegen de nummer 5 de Graafschap. De achterstand bedraagt 5 punten met een wedstrijd minder gespeeld. Winst zou aansluiting betekenen. Op een prachtige grasmat op het hoofdveld begon de eerste helft vrij tam. Deze tamheid sluimerde over de hele eerste helft. We waren niet in staat om dicht bij de goal te komen en creëerden dan ook nagenoeg geen openingen voor kansen. Ook de Graafschap kwam amper voor de goal. Op dat ene moment na dan; balverlies op eigen helft en niet snel genoeg omschakelen, zorgde ervoor dat de linkerspits vrij kwam voor Lamien. Koelbloedig schoof hij de bal diagonaal langs onze keeper. Met een 0-1 achterstand gingen we de rust in. De problemen en oplossingen werden duidelijk gemaakt in de rust door Kenneth. Feller en met meer passie spelen, bij balbezit zorgen dat de midden velders niet tegen de spitsen aan staan en balcirculatie verhogen. Dit werd beter uitgevoerd in de tweede helft. Zodoende kregen we iets meer grip zonder echt kansen te krijgen. TotdatNessie Imac, getergd en supergeconcentreerd, erin kwam. Na een kwartier in de tweede helft zorgde hij koppend voor de gelijkmaker (met een beetje hulp van de keeper). De ontlading was groot. 1 minuut later was het diezelfde Nes die knap wegdraaide naar binnen van zijn tegenstander en direct uithaalde met een knappe volley en de keeper volstrekt kansloos liet. Toch kwam De Graafschap weer terug in de wedstrijd na een scrimmage in het 5-meter gebied van de keeper met een bui tenspel goal. Even leek het een remise te worden totdat... ja, u het raad het al, Nessie Imac de bevrijdende 3-2 maakte, nadat de keeper van de Graafschap een knap schot van Shay nog net kon pareren en opzij kon tikken. Nessie stond weer op de goede plek. Deze 3-2 werd uiteindelijk de eindstand. Opmerkelijk was vandaag toch weer hoe makkelijk Davy van Nielen va de Cl zich staande hield. Overtuigend en hard werkend gecombi neerd met goed voetbal was hij één van de besten van het veld. Daar naast hadden we het debuut van een speler van de Cl; te weten Tim Arnold. Ook hij deed het niet onverdienstelijk. 3 Overwinning op rij hebben er nu voor gezorgd dat we op 2 punten van de vijfde plek staan. Jongens in de laatste twee wedstrijden gaan we er nog even voor in dit prachtige seizoen Jan Portengen 17

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 17