Was er nog wat? Foto's Damesjaardiner Ons Eerste vrijdag 14 mei 2004 Anonymous Flashback Club Locatie: Disco palace AFC Spectaculair 7Oer Jaren feest met Live Band, Veejay en Disco Fantastische prijzen voor o.a. de mooist gemaskerde feestganger en loterij Kaarten binnenkort te verkrijgen aan de bar in het clubhuis a 15 inclusief 2 consumpties en een lot Voorverkoop per e-mail bij nommeren@wxs.nl Na een sabbatical year weer eens een "was er nog wat" Ook al om enige inspiratie op te doen nam ik wat oude "stukjes" van mij door. Twee, ooit eerder gesignaleerde zaken blijven, althans naar mijn mening, nog recht overeind. Het vele schaatsen op TV: NK - EK - WK -Wereldbeker en dat alles nog onderverdeeld in sprint, afstanden en all-round. Voeg er nog aan toe, dat de Nederlanders zo alles overheersend zijn, dat er geen "gein" meer aan is. En dan, hier in sta ik zeker niet alleen, dat onesthetische gedoe met het uittrekken van de shirtjes na het scoren van een doelpunt. Zie art. 6 reglement be taald voetbal: een speler dient ten allen tijde behoorlijk gekleed te zijn. Een keer een gele kaart trekken en het is voorbij. Graag lees ik "Het Parool", de Amsterdamse krant, voortgekomen uit het verzet tijdens WO II, met veel aandacht voor sport en voor het amateurvoet bal in het bijzonder. Zo ook hun rubriek over "oude Amsterdamse verenigingen, waarbij uiteraard ook onze club schitterde. Onlangs was DWS aan de beurt, een vereniging waar wij immer goede banden mee onderhouden (in de 40-er en 50-er jaren tegen elkaar vissen en kaar ten). In dit artikel worden twee oer-DWS-ers in het zonnetje gezet t.w. Ad de Haas en Jan Hobby. Het is een eer en een genoegen om beiden te mogen kennen. En over TOG, thans 4e klasser. Ik citeer uit Het Parool: Olympisch Stadion, mei 1946. Veertigduizend toeschou wers kijken naar AFC-TOG voor promotie naar de hoogste (eerste) klasse. Sander Hesterman, linksback van TOG, krijgt een schop van Jaap Disselkoen van AFC. De beenbreuk is op de tribune's te horen. "Dat is één" waagt een AFC-supporter te zeggen, zich onbewust van het feit, dat de zwangere vrouw van de linksback achter hem zit. Ze haalt uit met haar kussentje. "Dat is twee" zegt ze terwijl de AFC-er neergaat. Twee maanden later wordt de huidige voorzitter van TOG geboren, Lex Hesterman. Over trainers. Rijkaard, Gullit? Briljante voetballers en toch de eeu wige vraag zijn het ook goede trainers?" Hun CV als trainer is niet overweldigend. Rijkaard met zijn EK en Sparta. Gullit met Chelsea en Newcastle Utd. waar hij de ster en goalgetter (nog steeds) Allan Shearer buiten de ploeg zette. Maar onze sympathie verdienen zij. Oh ja, en dan nog, weliswaar geen trainer meer, onze Louis Van Gaal. Hoe komt hij erbij om bij zijn aantreden bij Ajax een gedicht voor te lezen van uitermate slechte kwaliteit. Zoals Kees Fens, criticus bij "Het Parool" zei: "dit is het aller slechtste Sinterklaas gedicht ooit". Best een goede trainer geweest, maar met een arrogantie, waardoor hij denkt, dat hij overal goed in is. 25 februari 2004 82e jaargang nr. 12 Darts is niet mijn sport. Maar goed onze Barney doet het geweldig. Maar, zoals een collega van hem zei: "heeft hij die entourage nodig?": haptonoom, manager, masseur, enz. Dan maakt hij, denk ik, een psychologische blunder, door zijn plaats in de finale aan te kondigen, voordat hij nog de halve finale moet spelen. Dus geen finale. Verge lijk de voetbaltrainers, die in de kleedkamer een onwelgevallig artikel van de trainer van de tegenpartij ophangen en zo hun ploeg inspire ren, wat nooit de bedoeling van de collega-trainer kan zijn! Overigens heb ik nooit de hype rond tennisser Verkerk begrepen. Onthaald en gelauwerd voor een tweede plaats. En de anticlimax er na: matige prestaties. Men onthoudt alleen de nummers êên. Waar is ooit de tegenstander van Krajicek in de Wimbledon finale, Washing ton, gebleven? Ah, "de Boertjes". Die Frank. Wil in het nationale elftal spelen. Weggestuurd bij Barcelona en Galatasaray. Waarom kunnen sommige topsporters toch nooit stoppen op hun hoogtepunt? Geld, roem, de belangstelling? Voor het geld zal het zeker niet zijn. Je kan maar in één Porsche te gelijk rijden!! Drama! Zwart-Wit '28: failliet en opgeheven. En dat voor een roem ruchte zaterdagclub. Ooit, meen ik, voor de invoering van de hoofd klasse, kampioen van Nederland. Te veel geld uitgegeven om te con curreren met de "bollen-clubs"? Wat voor een beleid en wat voor een bestuur? Geen gecontroleerde, algemene ledenvergadering? Een slechte zaak voor het amateurvoetbal. AFC-ers: als wij in de toekomst op deze "gouden" plek mogen blij ven! OK, nu is het zo ver, Wij mogen, in een gewijzigde situatie blijven. En opeens barst de kritiek los, ingegeven door de huidige toestand rondom onze velden. Daar kan ik dus heel nijdig om worden. Kijk liever naar de toekomst. Een toekomst, waarin wij een fantas tisch sportpark krijgen. Dat was een goede en leuke suggestie. Terug keer van de rubriek "Van de brug af gezien", waarin de voorzitter zijn visie op diverse zaken kan spuien. Ooit, meen ik, ingesteld door de voorzitters in de vijftiger en zestiger jaren. En, op naar een stevige positie in het linker rijtje. Jan van Dijk De showmap met 100 foto's van het damesjaardiner ligt in het club huis bij Frans Ris en Joris de Wijs. Onder het genot van een kopje koffie kunt u de foto's iedere dag komen bekijken en eventueel nabestellen. Een klein deel van de foto's was gepubliceerd in het N.I.W. Veel kijkplezier. Henny Somers - Blekemolen 15 februari: TEC - AFC 1 - 1 You'll never walk alone Bij binnenkomst op het sportpark van TEC in Tiel werd de originele versie van "You'll never walk alone" (Gerry and the Pacemakers Liverpool '63) gespeeld. Begrijpelijk vond ik dat want als je 10 wedstrijden achter elkaar hebt verloren dan vinden alléén de trouwste en dus échte supporters nog de weg naar je sportpark. Het lied is eigenlijk een "losers" lied. De meeste en blijvende indruk maakte het bij mij in de 70-er jaren als Liverpool na een heroïsche wedstrijd het onderspit had gedolven en toch door zijn fans na afloop werd bejubeld als zijnde "de enige en echte" overwinnaars. Het scorebord stond bij binnenkomst trouwens ook al op 0-8, dus wat kon er voor AFC nog misgaan op deze bijna lenteachtige middag. Niks en alles dus, want in de eerste 20 minuten speelde AFC goed voetbal. Niet dat er (veel) kansen werden gecreëerd, maar Ali Bento- hami kopte in de 25e minuut, na een mooie aanval, op de lat en AFC was vooral over links (Said Moumane en Daniel van Meer) "goed bezig" en had voortdurend een veldoverwicht. Maar.... en daar be ginnen we weer. AFC maakte het niet af. AFC zelf gaf TEC de hoop dat er tegen de ploeg met het beste "uitresultaat" in de Hoofdklasse wél eer te behalen viel. De tweede helft was dan ook voor TEC. Met tomeloze inzet werd voor een goed resultaat gestreden en AFC zakte weg, diep weg en ook de diverse wissels aan onze kant hielpen niet echt. 6

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 6