25 februari 2004 82e jaargang nr. 12 van ons vlaggenschip. Hij laat alle bekenden van vroeger groeten. Uiteraard spraken wij over zijn vader, ons overleden erelid Willem Staats, die ook bij de ACC een zeer belangrijke rol heeft gespeeld en ook bij deze afdeling werd benoemd tot erelid. Ik weet niet of het de jongere leden van onze club bekend is, maar het bord bij de trap aan de ingang van het clubhuis met de tekst '"het sieraad van het huis zijn de vrienden die er verkeren" is een cadeau van Willem, dat hij heeft geschonken aan de club op 6 oktober 1962, de dag toen ons nieuwe clubhuis werd geopend. Ook in De Telegraaf d.d. 6 februari jl. was er in de rubriek Stan Huygens Journaal weer aandacht voor een lid van onze vereniging. In een uitgebreid artikel wordt geschreven over Cees van Wees en dochter Fenny in verband met het schenken van oranjebitter en kraamanijs naar aanleiding van de geboorte van Prinses Amalia. Vader en dochter, eigenaars van de schitterende ambachtelijke distilleerderij en stokerij in de Amsterdamse Jordaan hebben bij het huwelijk van onze kroonprins de draad weer opgepakt om een oranjebitter op de markt te brengen. Nu bij de geboorte van de prinses werd de tweede likeur op de markt gebracht een derde zal volgen bij de kroning van Willem Alexander. U ziet het weer AFC'ers kom je overal tegen in alle geledingen van de maatschappij. In mijn column in de vorige uitgave van de Schakel vertelde ik u iets over de activiteiten van ons lid van verdienste Hans de Wijs. Abusievelijk vermeldde ik, dat hij 9 jaar lid is geweest van het AFC bestuur. Dit moet echter 10 jaar zijn en dat wilde ik even corrigeren. Onze clubstatisticus, lid van verdienste Chris Schroder, is door de sportredactie van de Telegraaf gevraagd zijn medewerking te gaan verlenen voor uitslagen en standen van het amateurvoetbal voor de wekelijkse uitgave van de sportbijlage van genoemde krant, Metro- poolsport. Namens de AFC wensen wij hem daarbij veel succes. Na de uitwedstrijd van ons eerste elftal tegen TEC werden de spelers en begeleiders van onze selectie door ons erelid Marcel Koster verrast met een groot aantal foto's, die Marcel in januari jl. had gemaakt, toen onze selectie op Gran Canaria verbleef voor de jaarlijkse trainingsstage. Hierbij namens de spelers en begeleiders dank gebracht aan ons erelid. In het NIW (Nieuw Israëlitisch Weekblad) van 6 februari jl. was een groot interview met onze voorzitter Machiel van der Woude opgenomen, waarin deze vertelt over de komende ontwikkelingen rondom de Zuidas. Daarnaast is een hele pagina opgenomen met foto's van het damesjaardiner d.d. 18 janauari jl. Een leuke aandacht voor onze vereniging, dat werd bewerkstelligd door Michel Didier, de zoon van tafelpreses Henny Somers-Blekemolen. AFC-Ridder Piet van Ruyven, dit jaar 61 jaar lid van de AFC, heeft een aantal medische behandelingen in het ziekenhuis ondergaan. Inmiddels is hij weer thuis teruggekeerd. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem beterschap. In het verleden werd er jaarlijks een expositie van schilderijen gehouden in de Sociëteit Goed Genoeg onder de naam I' Art Fou de la Créativité. Susan Seunke, de echtgenote van onze Zilveren Ploeger en oude-eerste elftalspeler Ernst Seunke was toen één van de deelnemers. Sinds die tijd is Susan door blijven gaan met deze hobby en heeft al in vele galeries geëxposeerd. Recent ontving ik een uitnodiging voor een expositie bij Galerie Bonnard in het Brabantse Nuenen, waar Susan samen met acht andere kunstenaars haar werk laat zien. De tentoonstelling is van 15 februari tot en met 21 maart 2004. Volgens de door mij ontvangen informatie een aanrader om deze expositie te bezoeken. U ziet het weer beste lezers: ook hier kan ik weer zeggen datje AFC'ers overal tegen komt. Herma Steensma, echtgenote van ons lid van verdienste en AFC- Ridder Jan was zo ongelukkig om bij een val haar heup te breken. Herma is inmiddels geopereerd en verblijft nog in het ziekenhuis. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen wij haar een spoedig herstel. Vrijdag 13 februari jl. werd de eerste van acht voorstellingen gehou den van het Zwanenkoor in de Rode Hoed aan de Keizersgracht. In de afgelopen jaren is er een speciale band gegroeid tussen dit Amster damse Koor en onze A.F.C. De presentatie van deze avond was in handen van ons lid van verdienste Jack van Gelder, terwijl in het koor de volgende leden van AFC optraden Nita Bergisch, Hans Mensink en Bert Koster. Daarnaast behoren Bonnit Benelux BV, For Fellows en onze secretaris Kees Gehring tot de vaste sponso ren, hetgeen wederom bevestigt, dat er een sterke vriendschappelijke band is tussen het Zwanenkoor en onze voetbalclub. In de sportbijlage van Het Parool d.d. 16 februari jl. waren sportieve en prettige opmerkingen opgenomen van onze Selectiespeler Rody Turpijn naar aanleiding van de teleurstellende wedstrijd tegen TEC en dat wilde ik u toch even laten weten. In het Zondagochtendblad in Almere was recent een interview opgenomen met Andrea Kelder, die tot voor kort een tweetal jaren een stage als sportverzorger actief is geweest bij onze Junioren A 1. Andrea heeft een sportmassagecentrum geopend in Almere, waarmede wij haar veel succes wensen. In genoemd artikel wordt uiteraard de naam van AFC genoemd en dat wilde ik toch even aan u kwijt. Op zaterdag 7 februari jl. werd op het complex van Borchland/ Amstelborgh de AFC-Superstars georganiseerd voor de E-pupillen t/m de jongste Champion League spelers. De organisatie was in handen van de jeugdcommissie met als superorganisator Donald Speelman. Namens de AFC onze dank aan Donald en de jeugd commissie voor het houden van een dergelijk sportief evenement. Ter gelegenheid van de intrede van een virtuele assurantiebeurs en het 25 jarig bestaan verscheen er in het Assurantie Magazine een artikel met foto's uit het verleden. Via Edwin Geluk werd ik gewezen op een foto, waarop onze overleden AFC-Ridder Theo van Einden staat afgebeeld zittende op het beursbankje van zijn toenmalig bedrijf Van Emden en Snoek. De sportbijlagen van de Telegraaf en het Parool gaven veel aandacht aan de overwinning van afgelopen zondag tegen AFC'34. De Telegraaf-bijlage gaf ons een grote foto te zien van doelpuntenmaker Dennis Purperhart en het Parool had een foto opgenomen, waarop Robert Gehring staat afgebeeld. Het hierbij behorende verslag over de wedstrijd was bij deze laatste krant voorzien van een groot aantal citaten van onze reserve-aanvoerder. Beide verslagen zijn op onze website te lezen bij "krantenpagina". Bij de recreatie-elftallen op zondag kennen wij een aantal forse blessures. Stefan Rutgers was zo ongelukkig om bij de wedstrijd van het 8e elftal afgelopen zondag een gebroken enkel op te lopen. Stefan is inmiddels geopereerd en verblijft nog in het ziekenhuis.Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Ook Jan Roedema van het zelfde elftal is al weken geblesseerd. Aan het einde van het jaar 2003 liep hij ook tijdens het voetbalspel een gebroken enkel op. Gelukkig konden wij hem afgelopen weekend weer op Goed Genoeg ontmoeten. Ook hem wensen wij een snelle terugkeer op de velden. Tenslotte is ook keeper Willem Dooyes al een lange periode door een ernstige blessure niet in staat te voetballen. Ook voor hem geld een snelle terugkeer op de velden en veel sterkte gewenst namens de AFC. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In mijn column in de vorige Schakel memoreerde ik al de 75e verjaardag van onze Zilveren Ploeger Bert Witteveen op 23 februari jl. Bert was een aantal jaren na het beëindigen van zijn voetbal loopbaan lid van de Zaterdagcommissie. Bij het vermelden van zijn huidige leeftijd stel je vast, dat hij er uit ziet als een man van 65 jaar. Bert is een trouw bezoeker van het Jaardiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij Bert samen met zijn vriendin Sylvia nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Overigens ontving Bert ook een felicitatiebrief van F.C. Barcelona. Een neef van Sylvia Falk is betrokken bij de leiding van deze bekende Spaanse club. Bij de geboorte van diens zoon met de naam Tomais (Spaans voor Tommy) verzorgde Robert Gehring voor Bert een babytruitje met de naam van Tommy Hilfiger, welk cadeau door Bert en zijn Sylvia naar Barcelona werd verzonden. U ziet het weer, dat in dit geval een lid van AFC door FC. Barcelona wordt gefeliciteerd met zijn verjaardag. Vervolgens de andere verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Duco Ohm (1/3) - Frans Jüch (1/3) - Robert Didier (2/3) - Jean Bollen (4/3) - Jan Steensma (5/3 - 82 jaar) - Jan Otsen (6/3) - Roy van Dijk (7/3) - Dirk Jan Verhaal (9/3) - Michiel Roedema (14/3) - Piet Ouderland (17/3) - Marcel de Wijs (17/3) - Kees Boyenk (19/3). Aan al deze jarigen onze welgemeende geluk wensen. Johan de Bie 5

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5