25 februari 2004 82e jaargang nr. 12 Eindstand was 3-5, gefeliciteerd Fc Porto. We deden echter niet voor de tegenstander onder, dit was weer een leuke spannende pot voor het publiek. Laten we ons richten op volgende week tegen de Spaanse furie "Real Madrid", en natuurlijk als het weer het toelaat de training a.s. woensdag. Jos Lantman 14 februari: Ajax - FC Porto 3-5 Onder prima weersomstandigheden traden het altijd sterke Ajax en het uitstekend gestarte Porto (overtuigende winst op het Schotse Glasgow Rangers) tegen elkaar in het strijdperk. Porto met de altijd werkende en scorende Quinten, de balartiest Dar- ko, de steeds meer ontwakende dromer Diamo en de overal aanwezige David in de basis startten voortvarend. Twee keer glipte David door de taaie verdediging van Ajax en binnen 10 minuten was het 2-0. Daarna was het Ajax dat met totaalvoetbal Porto op eigen helft drukte en vlak voor rust de stand gelijk trok. Ook na de pauze had Porto het moeilijk maar na de 3-2 van Darko kantelde de wedstrijd en maakte Quinten met twee doelpunten aan alle onzekerheid een eind.Ajax maakte nog een schitterend derde doelpunt en dat maakte de 5-3 eindstand. Het was een spannende en mooie pot voetbal. Cees Stegenga (leider FC. Porto) 14 februari: Real Madrid - Dynamo Kiev 3-2 Op een warme zaterdagochtend (het leek wel of we echt in Spanje speelden) hadden ze er weer allemaal zin in, de mannen van Dynamo Kiev. Marius en Noa waren al lekker aan het inspelen toen ook Jelle en Jamil eraan kwamen. Vol goede moed en met enthousiasme werd er aan beide kanten ge voetbald. Leuk spel met kansen en kansjes voor beide partijen. Noa stond zijn mannetje achter in het veld, en stopte menig bal, ook als ze hoog aan kwamen. Marius was actief op het middenveld en probeerde de bal steeds handig naar voren te krijgen. Toch was het eerste doel punt voor de Spanjaarden. Vlak daarna brak Jelle door de achterhoede van Real en scoorde 1-1. Spannend. Een tweede bal in het veld leidde de aandacht van de mannen uit Kiev af en Real Madrid pakte de kans en scoorde 2-1. Even teleurstelling, maar toch doorgaan. Er werd nu wat feller gevoetbald. Jamil won een paar keer goed een duel op het middenveld, Marius schoot een paar lekkere ballen naar voren, Noa nam een paar harde doeltrappen en Jelle passeerde een paar mannetjes langs de buitenkanten en schoot meer dan eens mooi op goal. Het was Tamil die de 2-2 op de slof had. Heel mooi Jamil; je eerste doelpunt, laat er nog maar vele volgen. Het derde doelpunt van Mardid viel weer op het moment dat de Kiev spelers afgeleid waren door een tweede bal in het veld. Mooie overwinning voor Real. Maar Kiev we hebben wel wat ge leerd: laat je niet afleiden door andere ballen in het veld, die schieten we er wel weer uit als het spel even stil ligt. Barbara 21 februari: F.C. Porto- Dynamo Kiev 5 -1 Anders dan de uitslag doet vermoeden waren Kiev en Porto lange tijd aan elkaar gewaagd.. De Oekrainers lieten zien dat ze veel te laag op de ranglijst staan: ze verdedigden uitstekend en bij de tegenstoten waren ze niet ongevaar lijk. Porto had het er maar moeilijk mee. Sommige spelers stonden nog op de slaapstand(het was voor de Portugezen natuurlijk veel te koud). Na de 0-0 ruststand scoorde Kiev direct na de pauze 1-0. Marius zette goed door en scoorde de openingstreffer. De wedstrijd leek te zijn beslist. Toen schrok Porto wakker: de slaapstand werd ingeruild voor de werkstand en Kiev werd vastgezet op eigen helft. David maakte de gelijkmaker en voor Kiev volgde te snel de 2-1 van Darko. Porto was los en Quinten en David zorgden uiteindelijk voor de wat gefatteerde 5 1 eindstand. Het was een leuke en spannende wedstrijd. Cees Stegenga, leider FC. Porto 21 februari: Real Madrid - Ajax 2-2 Dit was nog eens een spannende wedstrijd, het publiek kreeg vandaag weer waar voor zijn geld! Van beide partijen was iedereen aanwezig dus we konden op volle kracht van start. Real Madrid begon direct druk op te bouwen en Ajax werd op eigen helft terug gedrongen. De Ajax verdediging stond echter zijn mannetje en Real kwam er eenvoudig weg niet langs. Door slimme uitgespeelde counters kwam Ajax op voorsprong via Joram en Sem op 0-2 voorsprong. Thomas moest voortijdig het veld verlaten door een blessure aan zijn voet, dit was natuurlijk jammer. Real Madrid had nu het voordeel om steeds een speler te laten rusten en te kunnen wisselen. De druk op Ajax werd steeds groter er werd nog maar nauwelijks op de helft van Real gevoetbald, Ajax kom op we kunnen hartstikke goed aanvallen, dus laten we daar ook gebruik van maken. Real Madrid scoorde 1-2, na een counter maakte Ajax nog een derde doelpunt, deze werd echter afgekeurd.... Dit veroorzaakte wat scheve gezichten bij met name de maker Maxence.. Jongens je moet je neer leggen bij wat de scheidsrechter zegt en gewoon doorgaan tot de wedstrijd uitgespeeld is. In 3 wedstrijden hebben we gezien dat we t/m de eerste helft goed in de wedstrijd blijven op voorsprong of gelijkspel, de wedstrijd is dan nog niet afgelopen. Real hield vol en kwam op de valreep op een welverdiend gelijkspel. We hebben nu alles gehad; een overwinning op Juventus, nederlaag tegen Porto en nu een gelijkspel tegen Real. Gaan we na de vakantie stop weer voor de overwinning?. Jos 14 februari: Borussia Dortmund - Manchester United: 2-9 Na een geslaagd trainingskamp twee weken geleden in de sporthallen van Borchland, waren de voetballertjes van Manchester klaar voor de uitwedstrijd tegen Borussia. De jongens begonnen dan ook fit en vol zelfvertrouwen aan de wedstrijd. Vanaf het fluitsignaal was de druk op het doel van Borussia enorm. Weliswaar viel het eerste doelpunt door een eigen goal van een Borussia-speler, maar al snel ging de Manchester-machine op eigen kracht draaien. Met mooi dribbelwerk, goed samenspel en vooral hard werken stonden we in de rust op een royale 5-1. Thamir hield het achter dicht en Hidde was met 5 doel punten weer lekker ouderwets op schot. Bas, Kwakoe en Sam deden het geweldig op het middenveld. In de tweede helft konden we zo de stand uitbouwen tot een 9-2. Coach Hans en zijn secondanten konden tevreden het weekend in. Het was een mooie voetbalochtend. Doorgaan zo jongens! Maarten Jesse Kt.MiVUI.T Ltokmao AFC-Amstert Pupil van de week bij AFC - AFC'34 Didier van de Horst.

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 19