ffit Er waren meer kansen, maar ook voor "hullie", lerry kreeg het niet koud. En onze verdedigers en middenvelders zoals Floris op de rech terkant, en Jeremy op links, moesten er keihard voor knokken om te zorgen dat ze niet te vaak bij ons doel kwamen. Al met al een nuttige oefening, helaas verloren, maar we lieten wel zien niet te schrikken van een achterstand en te kunnen terugknokken. Goede eigenschap die dan in de competitie straks maar wel tot resultaat moet leiden! Daar kunnen we ons op de weg naar het kampioenschap natuurlijk geen uitglijders veroorloven! Frank de Munnik 14 februari: Buitenveldert F1 - AFC F3 2-1 "Mooi potje" Vandaag moesten wij tegen Buitenveldert F1 de koploper in onze poule, die hun laatste wedstrijd tegen Sloten met 9-2 hadden gewonnen. Met een nieuwe keeper op doel: Thomas en zonder Glessandro begonnen wij aan de wedstrijd. Buitenveldert liet direct zien dat zij goed konden voetballen. Goed combinatie voetbal en fysiek sterke jongens, dit was in het begin even schrikken voor onze jongens. Binnen 10 minuten stonden wij dan ook met 2-0 achter. Bekomen van deze schrik kwamen wij langzaam in ons spel. Wij kregen enkele kansen en een mooi schot van Tom Waller kwam op de paal. De keeper van Buitenveldert stond goed te kepen. Thomas liet zien dat hij ook goed kon kepen. Als een leeuw dook hij op de ballen en hield de ruststrand op 2-0. In de tweede helft kregen wij wat meer grip op onze tegenstander. Philippe en Tom kwamen via de vleugels regelmatig goed door. Wij kregen dan ook veel corners. Er ontstonden kansen voor Tommy, Benjamin, Tom en Philippe. Maar de bal ging er niet in. Aan de andere kant kreeg ook Buitenveldert zijn kansjes. Maar Thomas stond geweldig te kepen. In de tweede helft was het vooral een sportief gevecht op het middelveld. Er werd door iedereen keihard gewerkt. Ik wil toch een kleine uitzondering maken voor Tom Waller. Als linksbuiten was hij vandaag overal. Hij werkte hard en was op het middenveld prima in de duels. Er ging veel dreiging van hem uit en hij creëerde dan ook veel corners. Diep in de tweede helft nam Philippe een hoekschop, de bal kwam tussen de spelers en Maarten kreeg de bal voor zijn voeten en schoot deze keihard via een been van een tegenstander in de goal 2-1. Helaas was er te weinig tijd voor de gelijkmaker en eindigde deze wedstrijd in een 2-1 overwinning voor Buitenveldert. Jongens een spannende wedstrijd, ik heb genoten. Op de training goed blijven oefenen in de duels. Tot de volgende keer. Peter Dekkers 14 februari: A.F.C. F6 - S.D.Z. F3 3-0 Na een weekje zonder voetbal moesten wij vandaag voetballen tegen het ons bekende S.D.Z.. Met prachtig voetbalweer een schitterend veld en gretige voetballers. En wat ik ook aangaf tijdens het verslag tegen Pancratius werd vandaag bevestigd. Vanaf het begin was het duidelijk dat er maar een club recht had op de overwinning. A.F.C. was oppermachtig ten opzicht van zijn tegenstander. De pech in de afwerking die ontbrak tegen Pancratius was vandaag ver te zoeken. Door goed combinatiespel werd S.D.Z. vastgezet. De verdediging stond als een blok. Op het moment dat S.D.Z. aan de bal was werd er goed verdedigd. Frank verdeelde het spel goed en zag Calvin vaak als vrije speler staan. Het duurde wel even voordat het eerste doelpunt achter de keeper lag. Ashwin in de eerste helft keeper schoot de bal in de richting van Misha, die zag dat Calvin zich goed aanbood. Calvin zag Frank vrij staan die vervolgens op de keeper afliep en beheerst intikte 1 -0. Kort hierop was het rust. In de rust verruilde Ashwin met Thor van positie. Vanaf de aftrap heb ik S.D.Z. maar 5 keer in de buurt van Thor gezien. Van deze 5 waren er 2 héél erg spannend maar door goed verdedigingswerk van de gehele verdediging en Thor als reddende engel werd er geen één verzilverd. Ditmer krijgt de bal aangespeeld van Thor en ziet Thom vrijstaan. Thom speelt de bal naar Frank die wordt bijna omver gelopen door een tegenstander. Op dat moment krijgt Calvin de bal voor zijn voeten en schiet beheerst in 2 - 0. Dit was een hele mooie actie, zelfs de meegekomen supporters van S.D.Z. klapten voor deze mooi opgezette aanval. Wederom een mooie aanval waarbij Ashwin 25 februari 2004 82e jaargang nr. 12 aanval. Wederom een mooie aanval waarbij Ashwin de bal naar Tom speelt, Tom ziet Calvin vrijstaan. Calvin passeert 3 spelers van S.D.Z. op een manier alsof zij er helemaal niet staan en schiet de bal bekeken in de rechterhoek. Wat een mooie aanval. Hierop gaat A.F.C. door waarbij Tom, Ashwin, Frank en Calvin nog mooie kansen krijgen, helaas geen doelpunten meer. Jongens de verdediging (Ditmer, Niek, Misha en Ashwin), het middenveld (Frank en Tom), de aanval Cal vin, Thom) en de keeper (Thor) stonden als een blok. Goed gevoet bald alleen iets feller, dan kan er tijdens de competitie nog iets heel moois gebeuren. Jerry Reingoud 21 februari: A.F.C. F6 - Koninklijke H.F.C. 6-2 Als je op de training te horen krijgt dat je zaterdag toch moet voetbal len is het alleen maar mooi meegenomen en een wedstrijd tussen twee "OUDEN HEREN", maakt het helemaal speciaal. De wedstrijd; Het ging A.F.C. vandaag wel erg makkelijk af. In het begin was het nog moeilijk om elkaar te vinden maar naar gelang de wedstrijd vorderde ging het steeds beter. In de eerste helft was Tom keeper en die heeft zegge en schrijve één keer de bal in zijn richting zien komen. Goed combinatiespel leidde tot mooie doelpunten. Misha ziet Frank vrijstaan. Frank speelt de bal naar Calvin, Calvin ziet Ashwin vrijstaan die beheerst intikt 1 - 0. Calvin krijgt vanaf de middenlijn de bal van Frank, passeert 3 man en ziet Ashwin vrijstaan die wederom beheerst intikt 2- 0. Ditmer speelt de bal naar Thor die passeert twee man, ziet Calvin vrijstaan, die vervolgens met een schijnbeweging de keeper passeert en vervolgens de bal in de linkerhoek tikt 3 - 0. In de rust legt de coach nog eens uit dat er door de buitenspelers meer doorgelopen moet worden naar de achterlijn om dan de bal voor te geven. Met deze tip begon de F6 aan de tweede helft. Ik geloof dat de spelers nog een beetje in de wolken zaten waardoor de Koninklijke snel 3-1 scoorden. Maar A.F.C. liet zich niet kennen. Calvin krijgt de bal aangespeeld van Niek, passeert drie man aan de rechterzijde loopt door tot de achterlijn, ziet Ashwin vrijstaan die vervolgens beheerst intikt, 4—1. Misha krijgt de bal van Thor, passeert vanaf de middenlijn alle spelers die hem in de weg staan en schiet de bal beheerst in de rechterhoek 5 - 1. Op het moment dat Thor als veredelde laatste man en keeper staat opgesteld verslikt hij zich in de bal waardoor een speler van de Koninklijke 5 - 2 kan scoren. A.F.C. werd hier niet warm of koud van. Tom krijgt de bal aangespeeld van Niek, passeert 2 man van de Koninklijke, ziet Calvin vrijstaan, speelt de bal naar de Ashwin die wederom beheerst intikt 6 -2. Jongens een mooie uitslag, er zijn altijd wel minpuntjes maar op zich gaat het steeds beter. Tot volgend week. Jerry Reingoud 14 februari: Ajax - FC Porto 3-5 Jongens jullie lieten mij deze ochtend wel in spanning. Om 8.55 uur waren we met 2 man tegen 4 van FC Porto! Gelukkig waren we op de valreep toch met zijn vieren. Helaas was Maxence niet aanwezig... Als we er allemaal voor zorgen dat we er om 8.45 uur zijn, dan kun nen we alvast warmspelen en de strategie doornemen zodat we ons direct met 100% op de wedstrijd kunnen richten. De eerste helft kwamen we al snel achterstand met 0-2, echter lieten we de kopjes er niet bij hangen en kwamen we tot kort voor rust goed terug via een mooi doelpunt van Sem en een eigen goal naar 2-2. In de rust hadden beide partijen nog zicht op een overwinning. FC Porto's spits Darko kreeg toch de kans zich van zijn mandekking Sem of Thomas te ontdoen, waardoor hij een aantal keren gevaarlijk dicht tot een doelpunt kwam, en uiteindelijk ook daadwerkelijk kon scoren. We moeten erop letten, dat wanneer we de bal naar voren schieten, we ook achter de bal aangaan en niet de bal nakijken om te zien wat een andere speler ermee gaat doen. De inzet van iedereen was goed, af en toe wel aan de harde kant.. Danny.., probeer meer de bal te spelen. Het derde doelpunt van Ajax was er een volgens het boekje en be stond uit goed samenspel. Thomas kwam van achteruit de verdediging langs 3 man en gaf de bal voor aan Joram die op zijn beurt niet met zich liet sollen en mooi de bal in de linker hoek van het doel pegelde. Dit was een mooie actie, zoals we ze meer tijdens de vorige wedstrijd tegen Juventus hebben gezien. Door goed samenspelen kun je elke tegenstander aan. 18

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 18