V DWS-AFC 14 januari 2004 82e jaargang nr. 10 van de jeugdcommissie en werd later als jeugdvoorzitter lid van het AFC-bestuur als commissaris jeugdzaken. Met zijn bedrijf Kappé International is Jacques al vele jaren AFC-Vriendelijk. In de finan ciële bijlage van de Telegraaf van dinsdag 23 december jl. was een grote advertentie opgenomen met een foto van de jarige, waarin hij gefeliciteerd werd met het kroonjaar. Uiteraard werd in de desbetref fende advertentie ook de naam van onze AFC genoemd. Namens de AFC wensen wij Jacques met echtgenote en gezin nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Van de heer Hans Lubberding, directeur van de Stichting Olym pisch Stadion Amsterdam ontving onze vereniging namens genoem de Stichting ter gelegenheid van de jaarwisseling een brief, waarin ons een mooi Olympisch jaar wordt gewenst. Er worden in de brief vele evenementen voor 2004 genoemd met als hoogtepunt dat, in relatie met de spelen in Athene, het Olympisch Vuur op 23 juni 2004 in een wereldtoer ook Amsterdam zal bezoeken. Het boven staande is het gevolg van een actie van de nieuwe voorzitter van NOC/NSF mevrouw Erica Terpstra. Uiteraard zal ik u hierover tijdig informeren. Op 27 januari a.s. zal ons lid mevrouw Jopie van der Valk-Aalders haar 90e verjaardag vieren. Jopie is de weduwe van ons te vroeg overleden Lid van Verdienste Ton van der Valk, die jarenlang in het eerste elftal heeft gespeeld. Na het beëindigen van zijn voetbal loopbaan werd Ton functionaris: een aantal jaren was hij 2e pen ningmeester, doch zijn bekendheid kreeg hij als lid van de Elftal commissie A, waar hij samen met o.a. erelid Cor Kerker de zorg had over de eerste vier elftallen. In dit verband mag ik verwijzen naar het 100-jarenboek, waarin een foto is opgenomen van het elftal dat in 1961 door het kampioenschap de toenmalige hoogste klasse bij de amateurs n.l. de eerste klasse bereikte. Daarnaast was Ton ook be trokken bij de ATC (Amsterdamse Tennis Club), waar hij een groot aantal jaren de functie van penningmeester bekleedde, de club waar hij in 1983 terecht tot erelid werd benoemd. Jopie zelf was vanaf haar 16e jaar bij AFC: zij was vanaf het eerste damesjaardiner altijd aanwezig en er werd haast geen thuiswedstrijd van het eerste elftal gemist. Het laatste jaar laat de gezondheid iets te wensen over, doch zij volgt nauwgezet de prestaties van de AFC en wordt daarbij ook op de hoogte gehouden door Lenneke van der Valk en partner Henk Portengen. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties met dit kroonjaar met daarbij de wens voor nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Mevr. Annie Geluk-Schotting, weduwe van onze oud eerste elftal speler Chris Geluk (vader van onze huidige 2e penningmeester Edwin) is in het ziekenhuis opgenomen voor het ondergaan van een aantal onderzoeken. Wij zenden haar onze hartijke groeten en wensen haar een spoedig herstel! Als u deze uitgave van de Schakel ontvangt heeft de A-selectie al weer haar jaarlijkse trainingsstage op de Canarische Eilanden achter de rug. Ook dit jaar zal ik weer het genoegen hebben om als bestuurs lid de reis mee te maken. In de volgende Schakel zult u zeker over deze jaarlijkse happening vernemen. Voorafgaande aan de reis spreek ik de wens uit, dat deze reis nu een basis zal zijn voor de nodige overwinningen van ons eerste elftal in de tweede helft van het voet balseizoen 2003-2004 Zondag 4 januari jl. werd weer in de Emergohal te Amstelveen het jaarlijkse zaalvoetbal-toernooi voor senioren gehouden. Ook dit jaar weer een grote opkomst met 16 teams, 's Morgens werd gewonnen door Zondagteam 5, dat in de finale met 4-1 won van Zondagteam 4. 's Middags was Zaterdagteam 3 de beste door in de finale de klassieke Veteranen met 3-2 te kloppen. Namens de AFC dank aan de organisatie bestaande uit Max Flam, Frans Jüch, Marcel Koster, Nicolaas van Ommeren, Chris Schroder. George Versteeg en Sebo Woldringh, en ook aan de scheidsrechters Hans Dukker, Hans Elias, Herman Fritzsche, Frans Jüch, Ronald Koster, Ab Springer en Cas Tromp. In de laatste week van de maand december bereikte ons het bericht van overlijden van de heer Mart van Esch, een groot aantal jaren voorzitter van de vereniging ADO'20 uit Heemskerk. Vele bestuurs leden en oud-bestuursleden van de AFC uit de afgelopen 20 jaar bewaren een prettige en aangename herinnering aan de overledene. Namens de AFC betuigen wij onze deelneming aan de naaste familie, evenals aan de vereniging ADO '20. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In de eerste plaats een aanvullende informatie over deze verjaardagen. In de laatste Schakel zijn abusievelijk een aantal verjaardagen weggeval len in mijn column. De verjaardagen van onze leden Jack Parson (23/12 - 50 jaar) - Dick Huisman (24/12) - Nico Leloux Jr, (24/12) - Andre Wijnand (26/12) en Jack van Gelder (27/12) waren door een administratieve fout niet in mijn column vermeld. Namens de AFC mijn verontschuldigingen met alsnog onze welgemeende geluk wensen aan deze jarigen. Op hun verjaardagen is er door de Zilveren Ploeg aandacht aan deze dag gegeven. Dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg voor de komende drie weken. Jos Kem- na (16/1-60 jaar) - Edwin Geluk (16/1) - Jacques v.d. Glas (16/1) - Hans Rodenburg (16/1) - Jos Lonnee (17/1) - Lex Rimini (18/1)- Henk Bijlsma (19/1) - Jan Sandberg (21/1) - George Parson (22/1) - Roger Ritz (24/1) -Jan Willem Bronwasser (25/1) - Tonny van Leeuwen (26/1) - Rokus Hoogendoorn Sr. (30/1) - Piet Leyenaar (30/1) - Lou van Kranendonk (4/2). Aan al deze jarigen onze welge meende felicitaties. Johan de Bie Zondag 11 januari 2004 Al sinds januari 1990 gaat de A-selektie van AFC tijdens de winter stop voor een 5-daagse trainingsstage naar Gran Canaria, deze keer van 10 tot en met 14 januari, een jaarlijks hoogtepunt waar de jongens van onze selektie lang tevoren naar uitkijken. Deze reis moet reeds in oktober worden geboekt en toen de KNVB in de loop van de maand december voor zondag 11 januari 2004 een bekerwedstijd op het programma plaatste, zat er niets anders op dan dat de jongens van ons tweede elftal hun grote broers van het eerste in deze wedstrijd zouden vervangen. Even werd er nog gehoopt op een afgelasting als gevolg van de overvloedige regenval op zondagoch tend, maar toen het kort na het middaguur stopte met regenen kon de wedstrijd op het uitstekend bespeelbare veld van DWS onder leiding van scheidsrechter Oeldrich toch doorgang vinden. Twee jongens van de A-selektie konden voor het tweede uitkomen omdat ze verhinderd waren de reis naar Gran Canaria mee te maken. Stefan Sander had op 12 januari een belangrijk tentamen en Emiel Pieterse kon geen vrij krijgen van de school waar hij als gymnastiek leraar werkzaam is. Daarnaast konden trainer-coach Dirk Spits en elftalleider Hans Eric Muller niet beschikken over Bob Uitermarkt (ziek), Jair Koekoek (privé omstandigheden), Mathijs Visser (even eens ziek) en Louis Stam (vakantie). Naast Pieterse, Sander en captain Robbert Stuut traden derhalve aan: Miguel Tuinfort, David Wester hof, Kevin van 't Woud, Jermain Rock, Reinold en Roberto George, Jamal Aouriaghel, Tom Verhagen, Sherman Brown, Salah Bentohami en Wasi Malik, allen jongens die vorig seizoen en/of het jaar daarvoor nog uitkwamen voor onze junioren A-l Bij DWS o.a. in de gelederen Rob Matthai (ex Haarlem), Leroy Ech- teld (ex Heerenveen), Kwame Crüden (ex Sparta) en niet te vergeten onze "eigen" Laurens Bianchi. Het werd een aardige wedstrijd met een verdiende 4-2 overwinning voor DWS, maar ons zeer jeugdige elftal gaf prima partij en liet bij vlagen leuk positiespel zien. In het kader van de ontwikkeling van de spelers konden zij door het spelen van deze wedstrijd zien "waar zij staan". Hopenlijk voor spelers en begeleiding een goede inspiratie voor een succesvolle tweede helft van het seizoen 2003-2004. Leuk om te vermelden is nog dat good-old Wim Crouwel fysio Frank Tilmans verving en "haarlemmerolie" Theo Jansen deze wedstrijd als grensrechter van AFC fungeerde. Willem en Theo, klasse! KG 4

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 4