Damesj aardiner Medische commissie Tip 2 Ingezonden Ons Eerste 17 december 2003 82e jaargang nr. 9 Op zondag 18 januari wordt het Damerjaardiner gehouden in het Hilton Hotel in Amsterdam. Dit is de 30ste keer dat de dames van AFC de oprichting van de club meevieren op hun eigen wijze. Iedere vrouw die een binding heeft met AFC is van harte welkom. U kunt zich melden en tevens uw tafelkeuze opgeven bij onderstaande nummers. Sylvia Gehring - Konings 020 6416185 Agnes Reddering- Postmaa 020 6440452 Henny Somers - Blekemolen 020 6433325 Als Nederland beweegt, doet A.F.C. dat altijd beter!? Geef voetballers een bal en zo goed als zeker zal het inspelen van de keeper "binnen de 16" het hoogtepunt zijn. Laat ze te veel duurloop doen en het bleek een sof-training. De komende wintermaanden bieden mogelijk meerdere afkeuringen of veelal verminderde trainingsmogelijkheden. De sportschool geeft uitkomst. Nog sterker, aan alle kort of langdurig geblesseerden adviseer ik de sportschool juist nu optimaal te benutten. Het is niet de bedoeling hiervoor een pasklaar programma te maken. Overleg dat met de dienstdoende sportinstructeur. Voetbal is in principe een duursport, dus train ook als zodanig. Ik bedoel op de hometrainer, de roeier of de crosstrainer (een soort elliptische langlaufmachine). Daarnaast is opbouw in elke vorm van lichte kracht, zeker aan te bevelen. De hometrainer: fietsen kan het herstel van een sportman bevorderen, terwijl het gebonk op de ondergrond na enkel, knie, of achillespees aandoeningen juist achterwege blijft. Het beste tempo zal rond 90 omwentelingen p/min. de beste response geven. Begin met vijf tot tien minuten rustig peddelen bij een lage weerstand. Verhoog dan het verzet, maar houd het aantal omwentelingen gelijk. Hou dit twintig minuten vol, om de bloedsomloop aan te spreken en calorieën te kunnen verbranden. Ga tussendoor eens op de pedalen staan om een sprintje van dertig seconden te maken. Eindig daarna met een relaxed ritje van vijf minuten. De roeimachine: hierbij train je de grotere spiergroepen van zowel het boven- als onderlichaam. Het systeem van hart en bloedvaten wordt nu werkelijk aangesproken. Bovendien voer je deze inspanning uit zonder dat voeten, enkels en knieën drie keer het lichaamsgewicht moeten opvangen. Wederom rustig vijf minuten warming-up, voer dit op tot ongeveer 80% van je maximaal kunnen en houd dit twintig minuten vol. Besluit met een rustig tempo gedurende vijf minuten. De crosstrainer: deze beweging is vloeiend en houd het midden tussen de inspanning op een stepper, een loopband, een hometrainer en een langlaufsimulator. Het lijkt op een pittige duurloop met een juist zeer veilige actie voor de benen. Variaties in weerstand, voorwaartse en achterwaartse bewegingen, maken het tot een geïnspireerde training. Wederom vijf minuten opwarmen met lichte weerstand, om vervolgens twintig minuten deze inspanning vol te houden. Zo train je het vermogen om met spierverzuring te leren omgaan, waardoor je aanzienlijk je prestatie verbetert. Deze drie apparaten bieden tevens een geweldige mogelijkheid om intervaltraining te doen, zonder enig blessure risico. Intervaltraining: begin met tien minuten in een comfortabel tempo zonder al te veel weerstand. Verhoog nu de weerstand telkens met één niveau. Vervolgens verhoog je het pas- of slagritme. Hou dit zestig seconden vol en keer dan terug naar het aanvangsritme. (duur 40 seconden) Herhaal dit tien keer en eindig met een cooling-down van vijf minuten. Tip voor de feestdagen?! Als cadeau voor thuis waar de hele familie plezier aan beleeft. De medische commissie wenst een ieder gezellige feestdagen en een gezond 2004. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond-inloopspreekuur van 19.00-20.00 uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. op vrijdagen van 17.00-19.00 uur De medische commissie: Lex Swaan (arts), 020- 6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans 020- 6440070, Reinier van Dantzig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper 06-44352970 of 036- 5375516 Als je het nog niet gedaan hebt: ga www.afc-amsterdam.nl toevoegen aan je 'favorieten Uw webmaster ontving naar aanleiding van het verslag van de wedstrijd Real Sranang Vet. 3 - AFC Vet. 2, opgenomen in de vorige Schakel en geschreven door Wim Ringe de volgende e-mail: Geachte heer Elias, Met veel genoegen volg ik (via de websitede prestaties van uw vereniging AFC in alle facetten en lees regelmatig het clubblad "de Schakel" van uw vereniging. Met veel plezier heb ik het verslag gelezen van de AFC zaterdag veteranen tegen Real Sranang waarin Real Sranang de sportiviteit opbrengt om, als mede koploper, een onrechtmatig verkregen doelpunt terug te geven omdat zij ook van mening waren dat ze daar geen recht op hadden. Ik vind dit een "grootsgebaar van sportivi teit die helaas maar zeer zelden (en dus veel te weinig) op de voetbalvelden voorkomt. Omdat deze gebeurtenis zo bijzonder is ben ik, als webmaster van de asv Giram Amsterdam, zo vrij geweest dit stukje over te nemen en te plaatsen op onze website. Mocht e.e.a. niet akkoord zijn dan wil ik u graag verzoeken om mij een email te sturen. Ik zal het desbetreffende stukje dan direct verwijderen van onze website. Met vriendelijke groet, Steven Mobach Webmaster asv Giram Amsterdam: smobach @xs4all. nl Naschrift: natuurlijk zijn wij daarmee accoord gegaan. 7 december: Tonegido - AFC 1-4 Purperhaaaaaaaaart - Goaaaaaaaaaaal (E.K. variant) Net terug uit de Costa del Sol (nu ja wat heet; 2 dagen stromende regen) op naar Tonegido in Voorburg. De betekenis van het woord zal ik u niet onthouden (Tot Ons Nut En Genoegen Is Deze Opgericht Hun sportpark midden in een "nieuwe" woonwijk had een treurige uitstraling, waarbij zelfs onze huidige bouwput gunstig afsteekt en ik dacht: dit willen wij niet!!! Wel veel AFC supporters (hulde, mag ook wel eens gezegd worden) vooral vergeleken met het aantal bezoekers van de thuisclub. Maar wat wil je als je supporters aan het winkelen zijn bij de hoofdsponsor: "Winkelgebied Haagse Bluf'. In ieder geval hadden de Voorburgse thuis/wegblijvers gelijk en de meegereisde AFC'ers ook. Het werd "onze" middag. De coach verraste ons eerst nog met een nieuwe (tactische) variant n.l.: Bobby Gehring als centrumverdediger in een vrije rol. (Volgens de "kenners" langs de lijn de plaats die "Louis van Gaal" (wie?) Bobby 6 a 7 jaar geleden ook al toebedacht had) en met Dennis Purperhart als vooruitgeschoven man in de spits. Gezien het weliswaar zonnige maar ijskoude weer vreesde ik het ergste voor de kwetsbare spieren van onze atletische artiest. Maar de

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 5