SR IgTsP 17 december 2003 82e jaargang nr. 9 A.F.C. begon vandaag met Frank in de eerste helft op doel heel fana tiek en gedreven. S.D.Z. kwam er niet aan te pas. Maar een ding viel mij ontzettend op er werd slecht of helemaal niet overgespeeld. Flet leek wel of de spelers dachten dat als iedereen voor zich en God voor ons allen zou spelen, wel voldoende zou zijn om van S.D.Z.te win nen. Vanuit de achterhoede werd de bal goed rondgespeeld maar, als de bal zich eenmaal op de helft van S.D.Z. bevond was het zo snel mogelijk proberen een speler te passeren en op het doel te schieten. Dit bleef maar doorgaan tot S.D.Z. uit een counter A.F.C. afstrafte door een fantastisch afstandsschot in de kruising te scoren 0-1. S.D.Z. speelde precies hetzelfde spelletje als wat zij thuis speelden, wachtten op de counter, om dan toe te slaan. S.D.Z. had ook een fantastische keeper op doel staan. Als ik mij niet vergis kan deze jongen later een hele goeie worden. Hij pakte namelijk alles. A.F.C. ging in de eerste helft gewoon door met het alleen spelen en zo te denken dat de ge lijkmaker wel zou vallen, maar de gelijkmaker kwam maar niet. In de tweede helft werd Aschwin keeper en ging Frank de lijnen uitzetten. Frank speelde héél fanatiek en met gogme. Frank verdeelde het spel heel goed. Hij zag op het juiste moment de vrijstaande speler. A.F.C. ging door toedoen van Frank kaatsen. Er werden hele mooie kansen gecreëerd maar de bal wilde er maar niet in. De spanning was op het laatst om te snijden, kans op kans werd gecreëerd en als supporter werd ik heel wanhopig. Dit kan toch niet waar zijn zoveel kansen en dan die keeper die alles pakt. Een keeper die onmogelijke reddingen verrichtte. Een keeper die ondanks zijn lengte groeide. Nog maar twee minuten te spelen een corner voor A.F.C., wordt genomen door Cal vin. In een wirwar van spelers rent Calvin naar de groep, pakt de bal af en ziet Thom vrijstaan die vervolgens verwoestend uithaalde 1-1. Wat een vreugde, gerechtigheid bestaat dus toch. A.F.C was nog niet tevreden en zocht opnieuw de aanval op. In de laatste minuut krijgt Calvin nog een kans om te scoren. De bal wordt door Frank tussen twee spelers door in de richting van Calvin geschoten. Calvin loopt alleen op de keeper af maar een halve meter voor de keeper stuitert de bal in de armen van de keeper die zich als kamikaze piloot op de bal stort. De stand blijft 1-1. Tijdens deze wedstrijd speelde iedereen hartstikke lekker ook Tom en Niek, die ik nog niet genoemd heb, speelden heel goed. Met name Tom die als enige in de eerste helft begreep dat er alleen met samenspel een doelpunt kon vallen. Tot volgend week. Jerry Reingoud Naschrift: artikel te lang, 574 woorden. Maximaal toegestaan 375. 6 december: AFC F7 - Legmeervogels F4 4-2 Vorige week speelden we tegen koploper ZSGO en gaven we al een visitekaartje af. Weliswaar verloren we met 4-1, maar wat stonden die jongens en alle ouders naar jullie te kijken. Het was gewoon vet.... Alleen de tweede helft ging niet goed en dat kostte ons punten. We spraken toen af, dat we daar iets aan zouden gaan doen. Met z'n allen. En dat hebben jullie tegen Legmeervogels gedaan. Met z'n allen in de aanval en met z'n allen in de verdediging. En iedereen hield daarbij z'n plekje en speelde fantastisch samen. Het was een feestje om naar jullie te kijken. En dat resulteerde in een verdiende winst. 4-2. Jon gens, ik ben trots op jullie. Het was vet cool. René Toonen 13 december: Ajax winnaar Champions League winter 2003 Lieve Fans, Vandaag werd de laatste speelronde van de Champions League afge werkt onder een gesloten dak in de Sporthallen Zuid. Onder leiding van Joris en met hulp van de Junior Board werd het een erg leuke dag. Spelers van de World Cup en Champions League hadden fans, ou ders, opa's en oma's meegebacht waardoor de tribunes vol waren en de sfeer heel gezellig. Alsof het zo gepland was speelden vandaag Barcelona (nummer 1 tegen Ajax (nummer 2), beide ploegen hadden na 10 wedstrijden evenveel punten. Onder leiding van Jean begon de wedstrijd om 10.30. Beide ploegen begonnen iets onwennig met het spelen op een snelle ondergrond maar als snel begon iedereen zich aan te passen. Barcelona speelde zoals altijd zeer mooi en technisch voetbal en zocht direkt de goal op maar Christiaan stond wederom fantastisch te verdedigen en hield vele inzetten van met name de sterk spelende Jesse goed tegen. Yarden had de hele week zich voorbereid en dat was goed te zien, hij speelde fantastisch en stond aan de basis van de eerste drie goals. Phil maakte zijn eerste en oh zo belangrijke goal! Ajax kwam op 4-1 voorsprong en leek de wedstrijd te contro leren maar de spanning kwam terug. Jesse schoot een corner in 1 keer in de goal en het werd zelf 4-3. Met nog 2 minuten op de klok werd het verschrikkelijk spannend, aanvallen over en weer. Nathan kreeg de bal links op de middenlijn en nam deze handig mee, passeerde een speler en schoot de bal goed in de hoek; 5-3!!! Barcelona kon de bal nog middenuit nemen maar toen was het voorbij en het winnen van de CL een feit. Een fantastisch (1/2) seizoen werd afgesloten waarin jullie met heel veel plezier hebben gespeeld en al veel hebben geleerd! Joris deed de prijsuitreiking erg leuk en natuurlijk horen daar medailles bij, wat een feest! Natuurlijk werd onze titel en seizoen afgesloten met een gezel lig etentje bij Bellini! Jongens, we hebben genoten van jullie plezier en inzet in alle wedstrijden en zullen het de komende weken erg missen maar geniet allemaal lekker van de vakantie! We zien jullie in het nieuwe jaar weer snel terug op de le trainingen! Tevens bedanken we Daan en Jelle voor hun zeer goede invalbeurten!!! Groeten van de winnaars van de Champions League Fulco van Kooperen 13 december: Real Madrid - Borussia Dortmund De laatste wedstrijd van het seizoen; de kraker tegen Borussia Dort mund! Vandaag was de strijd om wie nu uiteindelijk de 5-de plaats mocht innemen op het eindklassement van de AFC-Champions League. Deze pot werd gespeeld in de zaal van Sporthallen-Zuid, als war- ming-up hadden we alvast wat in de zaal gespeeld, met de junior board een parcours afgelegd met o.a.: kopoefeningen, slalom, penalty- schieten. Dit laatste was echter niet in de wedstrijd nodig want uitein delijk hebben we met 5-3 gewonnen. Tjonge wat een verschil met het voetbal op het veld!, in de zaal met harde ondergrond en 3 afgesloten zijkanten gaat het spel dubbel zo snel. Daarnaast was de zaal ook vol met publiek. Ervaring wijst uit dat er dan een spanning op de spelers komt te staan waardoor de vorm beter wordt, of achteruit gaat. Nou in deze sportieve partij werkte alle aandacht juist versterkend. Borussia en Real waren duidelijk aan elkaar gewaagd en haalden echt alles uit de kast om te winnen. Voor de toeschouwers een groot plezier om te zien, en te horen door alle aanmoedigingen. De eerste helft was Borussia versterkt met een Ajax-huurling, waarschijnlijk door ziekte kon Borussia niet meer spelers opstellen. De wedstrijd ging gelijk op, de eerste helft was een echt doelpuntenfestival. Ruststand 4-3 in het voordeel van Real, door de snelheid heb ik de volgorde van de makers niet meer bij kunnen houden. Ik heb doelpunten gezien van Thomas, Darko, en van Bas. In de 2e helft hadden beide partijen de wedstrijd beter in de hand. Arthur hield de verdediging goed gesloten, er kwam geen bal meer door en 5 minuten voor het einde kwam het verlossende doelpunt tot grote verrassing hangenBdrtjudb met veel plezier met jullie samengewerkt. De eerste wedstrijd tegen Bordeaux staat me nog heel goed bij... Een groepje individuele spelers die nog duidelijk aan elkaar moesten wennen, maar in de loop van het seizoen is volgroeid tot een hecht team! Van de 11 gespeelde wedstrijden waren we slechts 2 keer met 4 spelers vertegenwoordigd, hieruit blijkt dat we er zin in hebben. Na de winterstop worden de teams weer opnieuw gevormd, wellicht zien we elkaar dan weer op de zaterdagen rond het veld. Ik wens jullie een prettige jaarwisseling en nog heel veel voetbalplezier bij AFC! Groeten, Jos 0 WWtaiIi r* o 15

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 15