m Xra) 17 december 2003 82e jaargang nr. 9 Telstar was niet in staat om kansen af te dwingen en AFC kreeg meer ruimte om te counteren. Helaas speelden we dit, zeker in de slotfase, niet goed uit. We moeten nog leren om bij balbezit veel slimmer te spelen en gebruik te maken van de ruimte die ons geboden wordt. We speelden te gehaast in deze fase om de score op te voeren en de wedstrijd rustig te kunnen uitspelen. In ieder geval is het ons wel gelukt om de drie punten binnen te halen. Het licht niet in mijn aard om uitblinkers te noemen want de hele ploeg (hierbij ook natuurlijk de wissels, ook van de C-junioren) heeft optimaal zijn best gedaan om tot dit resultaat te komen. Jongens gefeliciteerd met de derde overwinning op een BVO, want laten we vooral niet vergeten dat we de hoogst genoteerde amateur club zijn bij de B-junioren!!!!!!!Over 2 weken Zwolle thuis. Tegen deze ploeg hebben we nog een appeltje te schillen, gezien de schle mielige uitnederlaag. Jan Portengen 6 december: DSO BI - AFC B2 Bewapend met GPS of de door Marjan uitgereikte routebeschrijving in een lang lint naar Zoetermeer. Bij aankomst even de kantine in, want er staat een ijzige wind. Eerst de kop warme koffie, terwijl Ge rard ons laat zien welk gruwelijk "geschenk" hij heeft gekocht voor de man of the match. Intussen is Marjan al druk overleg met de scheids over het te dragen tenue van onze doelman. Als we buiten komen, is diezelfde scheidsrechter al druk met zijn warming-up bezig. Hij heeft er duidelijk zin in en even later zien we hem de hoogte van de goals controleren. Na zijn eerste fluitsignaal ontspint zich onmiddellijk een echte wed strijd. Als Joppe voor iedereen zichtbaar onderuit wordt getrokken binnen de zestien, verwachten we allemaal een penalty, helaas... Intussen probeert DSO het met lange ballen, maar achterin zijn de AFC-ers goed wakker. Na een paar mooie aanvallen van AFC, valt uit een rommelige situatie voor de goal toch de 0-1het is Gideon die de bal in wil schieten en Shai, die het laatste tikje meegeeft. Als er aan de andere kant net iemand te laat instapt, wordt geen buitenspel gege ven en de 1-1 valt. Reden voor DSO vol in de aanval te gaan, maar Sieuwerd is vandaag niet te vermurwen. Na rust valt de voor een aantal ouders onbekende Merijn in. Als ik ze uitleg, dat hij wel zijn goaltje zal meepikken, is het of hij antennetjes opheeft, want als een echte van Nistelrooij draait hij naar binnen en scoort: 1-2. Het blijft een thriller; Martin vreet bijna zijn sigaret op en Gerard staat bijna in het veld, als hij ziet dat iedere keer bij een fluitje ook de klok wordt stilgezet. Als de scheids vervolgens nog eens zes minuten bijtelt, duurt een tweede helft erg lang. Shai vindt het welle tjes en met een lekker schot laag onderin is het 1-3. De overwinningspremie voor deze "sleutelwedstrijd een Jack-in- the-box-sleutelhanger. En de gruwelijke hand-met-spin? Die ligt bij mij thuis.... Mannen het wordt dringen bovenin, blijf met plezier spelen, dat werkt het best!! Thea V. 6 december: Hoofddorp Cl - AFC Cl 3-1 Het was bijzonder koud: veroorzaakt door een gure Oostenwind, maar ook door het besef, dat leven en dood dicht bij elkaar staat. Het was het eerste optreden van het elftal van Hoofddorp na het tragische, plotselinge overlijden van hun nog zo jonge trainer. De wedstrijd werd begonnen met 1 minuut stilte, een bewogen moment voor het elftal van Hoofddorp, maar ook voor het elftal van AFC. Hoofddorp, een bijzonder fysieke ploeg, begon sterk en AFC had de handen vol. Het voetbal van beide elftallen was niet echt goed, maar Hoofddorp had in deze fase toch het betere van het spel, mede veroorzaakt door het overwicht aan fysieke kracht. Een overtreding op Robin, die over het hoofd werd gezien door de scheidsrechter, werd de aanleiding tot het le doelpunt van de tegenpartij. Hoofddorp kwam daardoor onte recht in balbezit, waarna een voorzet van rechts door Nick onze doelman niet voldoende werd weggewerkt en kon worden ingekopt 1-0. AFC probeerde wel degelijk de achterstand goed te maken, maar al deze pogingen leidden helaas niet tot de gelijkmaker. De rust werd dan ook ingegaan met de 1-0 achterstand. Na de rust startte AFC duidelijk met de intentie om alsnog deze gelijkmaker tot stand te brengen. Echter een positie wissel in het team van Hoofddorp, waar de rechtsbuiten van de le helft naar de linksbuiten positie was "geslo pen", bracht AFC aan de rechterkant danig in de problemen. Ondanks de snelheid van onze rechtsback, Fabian, bleek deze wissel goed uit te pakken voor Hoofddorp en scoorde de thuisclub twee keer vanaf deze kant, waardoor een 3-0 achterstand ontstond. Deze achterstand kon AFC helaas niet meer goed maken, ondanks dat gezegd moet worden, dat het elftal bleef jagen naar doelpunten. Dit harde werken werd met een welverdiend doelpunt beloond door een goede aanval afgerond door Dave. Helaas werd het al snel daarna gescoorde 2e doelpunt van AFC afgekeurd wegens praten (eigenlijk toch wel een rare regel...). AFC probeerde nog wel, maar Hoofddorp bleef overeind en haalde de 3 punten binnen door deze 3-1 overwinning. We wensen Hoofddorp veel sterkte in de komende periode. De volgende wedstrijd voor AFC is zaterdag 13 december tegen Stormvogels Telstar Cl - we zullen er tegen aan moeten, maar we hebben er alle vertrouwen in. Mady Dl Pepernoten...! 6 december: Volendam Dl - AFC Dl 2 - 0 Ben natuurlijk van Real en AFC al jaren lid, Maar zeg, kom ik voor zoiets uit Madrid? Al 's ochtends vroeg en vreselijk koud, En gaat er ook van alles nog fout Een inzet, die was maar zo,zo Bepaald voor mij geen verjaarskado 'Tuurlijk zonde als de keeper dan eens mist, Maar daarmee is de wedstrijd toch niet beslist Moet je er wel even wat voor willen doen, Want Volendam leek mij geen kampioen Maar het was te weinig, het was te lief, En ook zag ik geen collectief Zo verliezen doet een beetje zeer, Heel jammer, jullie kunnen veel meer OK, na de thee werd het wel geprobeerd, Maar 't lukte niet, het liep verkeerd Wist David ze nu wel goed te storen, Toch kon hun spits nog eenmaal scoren... En welke list jullie Pim ook verzon, Mitchell naar rechts, Thierry, Allon Ze wilden wel, drongen naar voor, Maar de ballen kwamen niet lekker door Hadden we Ajax eerst nog in 't vizier, Zakken we nu wel naar plaats vier Nou ja, jullie weten van deze kindervrind, Ben bepaald vergevingsgezind Doe je best en zet 'm op, Zijn jullie zo weer terug aan de top! Frank de Munnik 6 december: AFC D 11 (El) - Zeeburgia D 6 0-4 Ik praat nu even met de die honderden, duizenden vaders moeders en grootouders. Heeft u dat nou ook, wij waren toch de besten op gym nastiek, hardlopen en de vaders uiteraard op voetbal. Heeft u dat nou ook dat als je staat te kijken en dat dan bijvoorbeeld de bal voor de linkervoet van je (klein)kind opduikt, je aan de kant denkbeeldig met diezelfde voet de bal knalhard in de bovenkant van de kruising jaagt. Zelf heb ik er een paar keer een "zweepslag aan overgehouden. Terug naar de wedstrijd. Uit hadden we met 12-0 verloren dus de uitdaging was daar. In de tussentijd veel geleerd en getraind, hadden we een kans? Heel even in de 2e helft zetten we Zeeburgia onder druk, er was zelfs paniek bij de tegenstander, ze hadden tot nu toe niet verloren. Thomas was heel dicht bij de 1-2, de

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 13