Veteranen 2 AFC 12 Gul Real Sranang verslaat Veteranen-twee: 4 - 1 Stel u voor. Een grauwe miezerige zaterdagmiddag. We spelen uit bij Real Sranang dat tegenwoordig haar thuiswedstrijden speelt op de velden waar ooit het roemruchte O VVO furore maakte. De opkomst van de Vet-tweeën is zoals die altijd in dit soort donkere maanden rond de Kerst bij uitwedstrijden is: minimaal. Als ik een halfuur te voren de vrijwel lege kantine binnenkom, ben ik "nummer zeven". Er wordt me ruimhartig een basisplaats aangeboden. Ik voel me vereerd, maar besef dat ik geen keuze heb. Ruim vijf minuten voor de aanvang stapt nummer elf binnen en deelt aanvoerder Joop Nieuwenhuys vlot de basisposities uit. Even is er nog verwarring als blijkt dat non-playing elftalleider Marcel Koster er in de kantine ook opstelling die nogal afwijkend is, heeft gemaakt. Daaruit blijkt dat "cap" Joop rechtsachter zou moeten spelen in plaats van de centrale spitspositie die hij zelf in gedachte had. Maar daar waren we als spelers snel uit: Joop's opstelling kreeg zonder verdere discussie de voorkeur. Dus moest ondergetekende via de rechter spits positie voor gevaar zorgen. Kennelijk werd er daarbij nog gedacht aan 14 dagen terug. Toen liep ik tegen een corner aan en kaatste de bal het doel in. Het daarmee behaalde gelijkspel was ons eerste punt uit 10 wedstrijden. Vertwijfeld vroeg ik me af of ze zich dan echt niet herinnerden dat mijn voorlaatste doelpunt alweer drie [of was het vier?] jaar geleden scoorde. Bij de gang van de kleedkamer naar het veld werd ik indringend aangesproken door de elftalleider van Real Sranang: of we a.u.b. wel van ze wilden winnen!?. Ze hadden zo'n grote mond in de kleedka mer, dat hij vond dat ze een lesje verdienden. Onder de toezegging dat als ze daar zelf ruimhartig aan mee zouden werken, beloofde ik die optie bespreekbaar te maken. Immers, hun ploeg, met veel oud bekenden (n.b.: wel gemiddeld op tweederde van onze leeftijd) doet het goed. Ze nemen de 3e positie in, verloren slechts één van hun negen wedstrijden en dromen stiekem van een kampioenschap. De wedstrijd zelf zal ons nog lang heugen. Niet vanwege het eindre sultaat. Tenslotte werden we in de 2e helft, na een 2-1 score bij het aanbreken van de rust, kansloos weggespeeld. Op hun 4-1 overwin ning was weinig af te dingen. In de eerste helft was Real Sranang al duidelijk sterker. Maar dankzij goed verdedigen van ons centrale verdedigingsduo (Henk Foppen en Bas Polling) bleven we lang over eind. Op rechts werden ze daarbij goed gesteund door Jan Koomen, maar op links werd Nico Cohen keer op keer door een dartele licht gewicht voorbij geflitst. Schande is dat niet als bedacht wordt dat deze speler circa 5 jaar jonger was dan de helft van Nico's leeftijd. Prettig was dat onze tegenstander de onuitroeibare gewoonte had elke passeeractie nog tenminste een keer te herhalen. Herstel was hierdoor vaak net weer mogelijk. Zo niet bij het eerste tegendoelpunt dat na na circa 30 minuten viel. Zo'n eerste doet altijd het meeste pijn en wel licht daardoor is het uit mijn geheugen gewist. Dat moet maar zo blijven. Een paar minuten later echter was het al weer gelijk. Via een goede aanval over links kreeg Jan Verhagen een schietkans. Zijn lage harde schot werd door de keeper wel gekeerd, maar die kreeg de bal niet klemvast. Zelf was ik doorgelopen, maar de keeper kon in de scrimmage mijn inzet toch nog tot corner verwerken. Jammer, maar alweer een doelpunt van mijn voet was ook te mooi voor woorden geweest. De daarop volgende comer daalde fraai neer in een kluwen spelers bij de penaltystip. R.S middenvelder Kanu-2 (of zijn broer) waande zich kennelijk bij het nationale Surinaamse volleybalteam en smashte de bal beheerst het strafschopgebied uit. De toegekende "pingel" was een buitenkansje voor "cap" Joop die de keeper naar rechts liet uitvallen en de bal a la Panenka door het midden en via de benen van de goalie in het net deed belanden. 1-1: wat een luxe! Maar niet ten onrechte. Vooral Jan Verhagen en zeker ook Wim Crouwel (een paar ongelukkige balaannames in de eerste helft) strooiden kwis tig met fraaie passes, waar de voorwaartsen te weinig mee deden. Lang duurde de gelijke stand evenwel niet. Amper twee minuten later wilde keeper Ruud Mantel snel uittrappen naar rechts waar Jan Koomen even buiten het strafschopgebied rustig op de bal stond te wachten. In zijn haast raakte Ruud [die verder een puike partij keepte] de bal veel te zacht die daarna tergend rustig naar de rand van het 3 december 2003 82e jaargang nr. 8 strafschopgebied hobbelde. Zowel Jan als Ruud bleven de bal gebio logeerd en vooral roerloos volgen, waarna deze mim een meter bin nen de lijn van het strafschopgebied door een tegenstander werd op gepikt. Deze plaatste bekeken naar een vrijstaande medespeler die vanaf de rand van het strafschopgebied zorgvuldig inschoot: 2-1. Beheerst protest van onze zijde werd door de scheids vanuit de mid dencirkel weggewuifd en ook het vlagsignaal van lijns Marcel werd genegeerd. De rust brak dus met een 2-1 achterstand aan. In de kleedkamer werd vastgesteld dat het toch niet hopeloos was. Fouten horen er nu eenmaal bij: die maken we allemaal. Het was best een leuke partij en de tegenstander speelde uitermate sportief. Dan wordt er geklopt op de deur en komen de aanvoerder van Real Sranang en de scheids rechter binnen. Ze zeggen dat ze tot de conclusie gekomen zijn dat het doelpunt ongeldig is. Ze laten ons weten dat de ruststand dus 1-1 is, sluiten de deur en laten 12 verblufte AFC'ers een minuut lang sprakeloos achter. Het gebulder dat daarna opstijgt, moet waar schijnlijk aan een DC-10 hebben doen denken. Over de tweede helft kan ik kort zijn. Na tien minuten wordt de bal via links weer in het spel gebracht en daar knullig verspeeld. De aanvaller kan vrij doorlopen en voor de tweede keer in deze wedstrijd valt de 2-1 te noteren. Nog is er enige hoop. Helaas niet lang. Real Sranang combineert er lustig op los en er is van AFC-zijde veel kunst en vliegwerk nodig. Na circa 20 minuten leidt dat tot de zoveelste gevaarlijke situatie voor ons doel. Of om precies te zijn bij onze rechter doelpaal waar drie AFC'ers en twee tegenstander, onder het toeziend oog van "keep" Mantel, in een hilarische doelworsteling raken. Tenslotte ziet Quintus Abeln (puike partij, zeker toen de diesel eenmaal op gang was) geen andere oplossing dan de bal dan maar uit het doel te slaan. Nu krijgen wij dus een pingel tegen. De R.S.-keeper komt helemaal over en pegelt de bal voorbeeldig en onhoudbaar in de rechter hoek. AFC leeft nog even op als Joop N ontsnapt en alleen op de keeper afgaat. Uitermate beheerst plaatst hij de bal langs die kee per maar ook tegen de rechter paal. Dat het tenslotte nog 4-1 wordt na een fraai schot van de bonkige spits van Real Sranang is alleen nog voor de statistiek van belang. Terug in de kleedkamer is de conclusie dat de overwinning van R.S. terecht is, alhoewel we toch nog even op wat meer gehoopt hadden. Immers, verliezen is niet erg. Maar verliezen terwijl je ook nog een doelpunt terugkrijgt, laat een bittere smaak na. Gelukkig spoelde het cognacje ("die is eigenlijk alleen voor het bestuur van Real Sranang meneer, maar voor AFC maken we graag een uitzondering") rondge deeld in de kleedkamer, die nare smaak doeltreffend weg. Het bleef nog lang onrustig rond Middenmeer. Wim Ringe 30 november: AFC 12 - WVHEDW 8 3-2 Weer Michel de Hond De wedstrijd tegen WVHEDW vertoonde twee helften. De eerste helft had WVHEDW overwicht en kwam vlak voor rust op een 1-0 voor- sprong.Na rust startte AFC voortvarend uit de startblokken en kwam mede dankzij een doelpunt van de TOPSCORER en goalgetter Mi chel de Hond (met alweer tig wedstrijden in de benen) snel op een voorsprong.Nadat een speler van WVHEDW rood kreeg, kreeg AFC tegen tien man legio kansen om de voorsprong uit te bouwen maar verzaakte.WVHEDW scoorde verrassend uit een counter 2-2.Vlak voor tijd was het wederomMichel de Hond die het winnende doelpunt scoorde. Door deze overwinning stijgt AFC naar de top van het klassement .Dankzij wilskracht en doorzettingsvermogen werd de ongeslagen status van de laatste weken behouden.M ocht iemand een blauw trainingspak hebben gevonden gaarne contact opnemen met ondergetekende. Max Flam

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 6