V Zondag 7 december om 14.00 uur Tonegido - AFC Route naar Tonegido Huiswerkbegeleiding Amsterdam Koninklijk Kienen jat P De sportbijlage van de Telegraaf van afgelopen maandag bevatte een groot interview met onze oud-keeper Roy Beukenkamp, die al een aantal jaren uitkomt voor FC Groningen. In het desbetreffende arti kel noemt Roy zijn oude amateurclubs DWV en AFC. Roy is nog steeds ondersteunend lid van onze AFC, volgt de resultaten exact en bezoekt als hij zelf niet moet spelen vaak de wedstrijden van AFC op Goed Genoeg. Elders in deze Schakel wordt u geïnformeerd door onze Kiencom- missie over vrijdag 19 december a.s. op welke dag voor de zevende keer onder de bezielende leiding van het Kien dream team bestaande uit Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, Roy van Dijk en Hans Hulst het traditionele kienen plaats vindt. Ik verwijs u uiteraard naar de informatie van de organisa tie maar wil toch even vermelden, dat de jaarlijkse kienavond dateert uit het begin van de twintiger jaren van de twintigste eeuw. Namens de AFC wensen wij de leden van deze commissie veel succes, en verwijzen u ook nog even naar de gouden kienregels; het bestuur van AFC is het volledig eens met deze opgestelde regels. Tevens wil ik ook nog uw aandacht vragen voor de activiteiten van de AFC Junior Board zoals deze in iedere uitgave van ons clubblad de Schakel worden gepubliceerd onder de rubriek "de Jonge AFC'ers". Speciale aandacht wil ik bij u vragen voor de finalewedstrijden voor de spelers van de Champions League en World Cup, welke zullen worden gehouden op zaterdag 13 december a.s. in de Sporthallen Zuid. Bij vele leden van onze vereniging is Café Anno 1890 aan de Am- stelveenseweg zeer bekend en zeer in trek. Deze bordsponsor onder de leiding van ondersteunend lid Joop Bohlmeyer werd de vorige week uitgeroepen tot Café van het Jaar en werd dus eerste van een honderdtal café's, verspreid over heel Nederland. De televisiezenders AT5 en RTL 4 besteedden uitvoerig aandacht aan deze aangelegen heid. De tweede plaats werd toegekend aan een café op het eiland Ameland, waarop Joop mij vertelde dat hij van dat café geen concur rentie te verwachten had. U kunt een en ander nalezen in het blad Misset Horeca. Namens de AFC wensen wij Joop van harte geluk met deze uitverkiezing. In de sportbijlage van Het Parool van afgelopen zaterdag was een groot artikel met een drietal foto's opgenomen van ons ondersteunend lid Theo van Duivenbode. Naar aanleiding van de 150e wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord worden herinneringen opgehaald, daar Theo de eerste Nederlandse voetballer was die voor beide clubs de Europa Cupfinale speelde. Theo is momenteel voorzitter van de adviesraad van het CFK-fonds en netwerkspecialist. U ziet het weer beste lezers AFC'ers kom je in alle geledingen van de maatschappij tegen. Een zeer lezenswaardig artikel om kennis van te nemen. Ons erelid Marcel Koster vertoefde afgelopen zaterdag samen met Elinkwijk-bestuurder, Henny Wallenberg (bij vele leden van onze club zeer bekend) op de Miniateuren Autobeurs. Henny is een verzamelaar van brandweerautootjes en Marcel is een verzamelaar van kleine Fiat 500-autootjes. U ziet het naast de sportieve contacten met Elinkwijk zijn er ook op andere gebieden gezellige contacten. Zaterdag jl. werd door het vriendengenootschap Twee voor Twaalf weer het jaardiner met de partners gehouden. Lid van dit genootschap zijn AFC'ers die in het verleden in het twaalfde elftal hebben ge speeld. Negen AFC'ers, waaronder 2 ereleden, 4 leden van verdienste en 2 ridders hadden onder leiding van ceremoniemeester Herman Fritzsche een geweldige avond. Als gast was uitgenodigd Frans Jüch en echtgenote, die als voorzitter van de Elftalcommissie B veel doet voor het recreatie voetbal. Naar verluidt was het zeer gezellig. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: AFC-Ridder Henk van Weelde viert op 6 december a.s. zijn 75e verjaardag. Naast het voetballen bij de AFC liggen zijn verdiensten bij onze dochtervereniging ACC. Henk is een lid van de bekende cricketfamilie van Weelde en was naast een goed cricketer ook een geweldig bestuurder. Jarenlang lid van het bestuur en daarbij vele jaren voorzitter van de ACC. Henk is een trouwe bezoeker van het jaardiner en de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg, Namens de AFC wensen wij Henk samen met zijn echtgenote Ans nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Ook ons nieuwe lid van de Zilve ren Ploeg Peter v.d. Dungen viert een kroonjaar. Op 14 december a.s. viert hij zijn 70e verjaardag. Tijdens de laatste bijeenkomst van de 3 december 2003 82e jaargang nr. 8 leden van de Zilveren Ploeg is al opgemerkt, dat Peter in de afgelopen 25 jaar al veel voor onze vereniging heeft gedaan. Peter is een trouwe verschijning op Goed Genoeg en is door de ATC benoemd tot erelid. Ook hem wensen wij samen met zijn echtgenote Truus nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Ik vertelde u reeds dat Jaap Draisma een bijgewerkte lijst van de verjaardagen heeft samenge steld. In de laatste uitgave van de Schakel memoreerde ik weer de verjaardag van ons lid Henny Cruyff op 22 november Henny is echter geboren op 11 december 1944. Mijn excuus is dat de geboor tedatum sinds jaren in de ledenlijst van AFC foutief was vermeld. Namens de AFC wensen wij Henny op 11 december a.s. een prettige verjaardag. Verder zijn de jarigen in de komende twee weken: John Parsser (2/12) - Henry Bierman (2/12) - Jip Vogel (2/12) - André v.d. Bor (17/12) - Nicolaas van Ommeren (18/12). Aan al deze jari gen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Sportcomplex Rodelaan, Voorburg, tel. 070-3860896 A4 richting Den Haag, afslag Leidschendam, rechts aanhouden op Vlietweg, draai naar links, draai nar rechts, verder op Nieuwstraat, links afslaan naar Oude Raadhuisstraat, rechts afslaan naar Regthuis- straat, links afslaan naar Damhouderstraat, rechts afslaan naar Johan Sebastian Bachlaan, links afslaan naar Kon. Julianaweg, verder op Voorburgseweg, verder op Oosteine, rechts afslaan naar Rodelaan Nu is het dan eindelijk zo ver. De realisatie van Huiswerkbegeleiding Amsterdam is op 1 december 2003 een feit. Het is een jonge organi satie die wil proberen goede school prestaties te combineren met sport. Het doel van de organisatie is; kinderen die met regelmaat spor ten, helpen en begeleiden met school werkzaamheden. Uit onderzoek is gebleken dat jongens/ meisjes die sporten vaker tekort schieten in het maken van huiswerk. Door de sporters te helpen, gaat Huiswerk begeleiding Amsterdam de combinatie schoolwerk en voetbal structu reren. De sporters worden 2 keer per week begeleid en zullen daarbij in een klas zitten van maximaal 8 sporters. Dit maximum is gekozen om zo optimale aandacht te kunnen schenken aan ieder individu. Voordelen: Creëren van een vast tijdstip voor huiswerk Tijdwinst; reistijd verkort Controle en duidelijkheid over het schoolwerk Structureren van het schoolwerk Maken van huiswerk Voor inschrijving en informatie kunt u terecht op www.huiswerkbegeleidingamsterdam.com of door middel van een inschrijfformulier in te leveren aan de bar in het clubhuis van AFC. Sportgroeten, De Huiswerkbegeleiders Amsterdam Op vrijdag 19 december a.s. vindt op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten zevende male onder de bezielende leiding van het 'kien dream teambestaande uit Ron van Doesburg. Ronald Koster, Lou Hekster, Roy van Dijk en Hans Hulst.

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4