Ons Eerste Hersenschudding in het voetbal is doorgaans van lichte aard. Een goede inschatting van de verzorger of jeugdleider maar ook die van een ervaren scheidsrechter is zeker gewenst. Signalen welke je na een kopstoot(hoofdcontusie) kan waarnemen zijn: de speler is duizelig en maakt een versufte indruk. Hij is soms verward, of is de gebeurtenis rondom het trauma geheel vergeten. Verschijnselen als hoofdpijn, misselijkheid, duizeligheid of dubbelzien geeft de speler al snel zelf aan. Bij vragen ter oriëntatie op de omgeving zoals: hoe is de stand, wie is de tegenstander en welke dag is het vandaag, zal bij afwijkende antwoorden de speler het verder spelen verboden moeten worden. In tegenstelling met vroeger waar enkele dagen platliggen en rust werd voorgeschreven is dit tegenwoordig niet meer relevant. Wanneer mag de speler weer de wei in? Als hij zich ten minste vijf tot zeven dagen geheel fit heeft gevoeld en zonder hoofdpijn is. Bij enige twijfel omtrent dit fenomeen is het altijd raadzaam een huisarts of specialist te raadplegen. Neem hierin nooit enig risico! Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond-inloopspreekuur van 19.00-20.00 uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. op vrijdagen van 17.00-19.00 uur De medische commissie: Lex Swaan (arts), 020- 6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans 020- 6440070, Reinier van Dantzig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper 06-44352970 of 036- 5375516 2 november: AFC-Nieuwenhoorn 0-2 Erelid Rob Duis stelde het al in de laatste Schakel: "AFC heeft een thuisprobleem". Dit seizoen zijn er inmiddels 10 wedstrijden gespeeld, 6 uit en 4 thuis. Uit werd 4 keer gewonnen en thuis tot nu toe nog niet één keer. "Het was slecht", hoorde ik van diverse kanten na afloop van de wedstrijd tegen Nieuwenhoorn in het sfeervol opgeknapte clubhuis van Frans Ris en Joris de Wijs. Daar was en ben ik (dit verslag schrijf ik zondagavond om 9 uur, 5 uur na afloop van de wedstrijd) het niet mee eens. Zonder de geblesseerde Pierre Tosch, Ken Watanabe, Hans Geerlings en Daniel van Meer (die wel een halve wedstrijd met het tweede speelde, dat met 1-2 bij Omniworld won) opent AFC onder niet gemakkelijke omstandigheden (wind en regen tegen) met aan vallend voetbal (bijv. een mooie combinatie tussen Uli Landvreugd en Rody Turpijn brengt Uli alleen voor de keeper, maar hij komt net een half metertje te kort) doch na 10 minuten valt er zomaar een tegengoal uit de lucht, 0-1 Nou moet je tegen een ploeg als Nieuwenhoorn één ding niet doen en dat is met 0-1 achterkomen. Zij spelen "kort op de man", vanuit een gesloten verdediging en houden de ruimtes klein. Daar is veel loopwerk voor nodig en normaal gesproken kan een ploeg dat geen 90 minuten vol houden. AFC probeert opnieuw de wedstrijd op te pakken, maar dan na 20 minuten is er een misverstand tussen doelman Edwin van Holten en rechtsback Joey Esiony en staat het 0-2. Volkomen onnodig maar ook het maken van foute keuzes hoort bij voetbal. Natuurlijk kost het dan tijd om je te herstellen. Toch noteer ik 4 corners, 3 vrije schoppen rand strafschopgebied en 2 of 3 kansjes/mogelijkheden (een kopbal bij de 2e paal 10 centimeter naast, schot op het laatste moment geblokt door een verdediger terwijl de keeper op zijn "verkeerde" been staat, schot in het zijnet), maar het blijft de eerste helft 0-2, terwijl Nieuwenhoorn bij een aantal counters op een nog grotere voorsprong had kunnen komen. Het is duidelijk. Na rust met de wind in de rug moet er iets geforceerd worden.. Dat gebeurt dan ook. In de eerste 10 minuten creëert AFC twee 100% kansen die er echter niet ingaan en scoort Dennis Purper hart, maar zijn goal wordt (onterecht, ik stond exact op één lijn) afgekeurd wegens buitenspel. En dan voetbal je niet alleen meer tegen Nieuwenhoorn, maar ook tegen de klok. Het spel van AFC wordt gehaaster, niet alle spelers brengen vandaag wat we eerder dit seizoen wel van hen hebben gezien en de factor geluk (in het voetbal een onderschat maar zeer belangrijk onderdeel) wordt groter. De bal moet een keer goed vallen, maar helaas dat gebeurde niet. Nieuwenhoorn zit er weliswaar helemaal doorheen (5 langdurige bles- 19 november 2003 82e jaargang nr. 7 surebehandelingen, 6 keer de bal in de tribunes of struikgewas ge ramd) maar blijft onder leiding van hun uitstekende doelman overeind en AFC kan geen vuist meer maken. Toch heb ik een ECHTE wedstrijd gezien tegen een stugge, hardwerkende en gedisciplineerd spelende ploeg die niet onverdiend maar wel onnodig verloren werd. En ondanks dit puntverlies en de eerder gemorste punten tegen bijv. TEC, Westlandia en ADO'20 sta je maar 4 punten achter op de onverwachte koploper TONEGIDO in deze spannende en daardoor aantrekkelijke competitie. Daarmede komt een einde aan mijn verslaggeving. Onze redacteur had gevraagd de pen bij een nederlaag voor de volgende wedstrijd door te geven aan een oud-eerste elftalspeler. Maar ik zag er maar weinig en degenen die ik het vroeg waren nou niet wat je noemt erg enthousiastJammer. Nou was er wel een supporter (die is er trouwens altijd) die nooit in het eerste heeft gespeeld, maar dat wel altijd graag had gewild, de secretaris van onze supportersclub "the Reds" Hans Brouwer. Hans speelde vele jaren als linksback in AFC zaterdag 5, omdat er geen 6C team was, doch is ondanks dat een alom erkend voetbalkenner. Hij schrijft het verslag van de wedstrijd tegen onze vrienden van Elinkwijk en ik hoop van nog vele wedstrijden daarna. Kees Gehring Opstelling AFC: Van Holten, Esionye, Zaoudi, Sander en Akham- rane, Stuut, Robert Gehring en Landvreugd (Purperhart), Bentohami (Ascension), Turpijn (Daal) en Bobby Gehring. 9 november: Elinkwijk - AFC 1 - 0 Het is zondagavond 2 november, een uur of half zeven. Het teleurstellende resultaat van de wedstrijd tegen Nieuwenhoorn is bijna weggedronken. Aan de bar wordt een serieuze discussie gevoerd over de verdere verfraaiing van de inrichting van ons clubhuis. De dames, die bij ons dan wel niet mogen voetballen, stevenen hier af op een regelrechte 'periodetitel' en dus komen de kristallen lampen en de rooie stoeltjes ook in de voorzaal. Een fraai resultaat!! Kees Gehring, haast moedeloos en ook vergeefs op zoek naar gewillige oren die net als hij een andere wedstrijd hebben gezien, vraagt me of ik een Corenwijntje wil. U weet, ik ben geen drinker, dus sla ik het aanbod beleefd af, ook al omdat ik bang ben dat er wat achter steekt. Ik ken Kees immers al een paar jaar! "Hans" zegt Kees, "jij was vroeger een lekker backie", daarmee doelende op die keer, een jaar of twintig geleden, dat ik hem tijdens een vriendschappelijke wedstrijd met de legendarische basketball club 'The Reds' bekant de overdekte tribune op schopte. Nostalgisch aangelegd als ik ben springen de tranen van ontroering me in de ogen bij zo veel eer en op dat moment, ik had het moeten weten, slaat Kees meedogenloos toe. Kees légt mij uit dat, omdat AFC verloren heeft, hij de estafette-pen voor het schijven van het verslag moet overdragen. Eigenlijk moet dat aan een oud-eerste elftal speler "maar de enigen die ik kon vinden zijn Jos Kemna en Ernst Seunke en die schrijven beroepshalve dubbel, dus daar komt niets van terecht", zegt Kees. Op zo een dag als deze heeft Kees, met twee zoons in het eerste is dat ooit eerder gebeurd? ik kan het me niet herinneren) het altijd moeilijk en je kan er niet om heen om mededogen met hem te hebben. "Zou jij me uit de brand willen helpen?" komt er wat weifelend uit zijn mond "Geef me dan toch maar dat Corenwijntje" zeg ik tegen Kees, want ik begrijp waar hij heen wil. Wat Kees niet weet is, dat ik al een tijdje met de spelers van 'ons eerste' heb staan praten, met name Robert en Bobby en die zouden het toch wel erg prettig vinden als er eindelijk eens iemand met verstand van voetbal over het 'eerste' gaat schrijven. Ik zeg dus "JA" tegen Kees die me om de hals valt en me nog een Corenwijntje aanbiedt Robert vertelt het tegen de spelersgroep die op het punt staat om te vertrekken naar de Rosereijn, het etablisse ment van Wouter Amesz aan de Haarlemmerdijk 52, alwaar je zo uitstekend en gezellig kunt eten. Ik hoor gejuich, dat blijkt voor mij te zijn en onze jongens verlaten het clubhuis met de yel "wij tillen Hans over de winterstop". Helaas, het "geen woorden maar daden", blijkt in deze fase van de competitie niet van toepassing op 'ons eerste'. In de slechtste wed strijd van dit seizoen werden volledig onnodig en onverdiend de 6

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 6