V Uit de Oude Doos ISM Tot nieuwe leden van de Zilveren Ploeg werden geïnstalleerd: André van den Bor, John Dear, Peter v.d. Dungen, Ruud Janssen, Theo Janssen, Willem de Jong, Daan Kappelhoff (reeds 42 jaar lid). Jaap Pluim en Joop Turfkruier. De nieuwe Zilverenploegers: voorste rij v.l.n.r.: Rudi Jansen, Joop Turfkruier, Peter van de Dungen, John Dear; achterste rij v.l.n.r.: Daan Kappelhoff, André van de Bor, Willem de Jong, Jaap Pluim, Theo Janssen. Als voorzitter van de Zilveren Ploeg gaat mijn dank uit naar mijn mede commissieleden Hans Honsdrecht en Hans de Wijs. Voorts aan de leden Jacques v.d. Glas en Chris Schroder voor de altijd weer gegeven medewerking op administratief gebied bij de aanvang van deze avond, evenals aan de pachters Frans Ris en Joris de Wijs en hun medewerkers. Naar mijn idee was het weer een geweldige avond, een avond die niet weg te denken is als traditie bij onze bijna 109-jarige vereniging en oudste club van Amsterdam. Leden van de Zilveren Ploeg: noteer vast de datum van vrijdag 5 november 2004. Op maandag 3 november jl. werd op Goed Genoeg een thema-avond gehouden over trainen van jeugdspelers en het aanbieden van oefen stof. Ervaren voetbaltrainers als Hennie Schipper, Pim van de Meent en onze eigen jeugdcoördinator Jan Verhagen waren de sprekers. Onze eigen jeugdcommissie kan terugzien op een zeer geslaagde avond. Ondersteunend lid Mevrouw Tootje van Nigtevegt-Zuidhoek hoopt op 26 november a.s. haar 99e verjaardag te vieren. Tootje is de weduwe van ons al lang ontvallen erelid Gerard van Nigtevegt, die in de geschiedenis van onze vereniging zo'n belangrijke rol heeft gespeeld. Ik noem o.a. de activiteiten rondom de verhuizing in 1962 van de Zuidelijke Wandelweg naar de De Boelelaan. De jarige wordt via haar neef Cor en nicht Nancy Wijdogen op de hoogte gehouden over het wel en wee van de AFC. Namens de vereniging feliciteren wij mevrouw Tootje van Nigetvegt van harte met haar verjaardag. Jeugdspeler Sander Havermans van de C 2 was zo ongelukkig om tijdens de wedstrijd tegen FC.Blauw Wit-Amsterdam zijn enkel te breken. Namens de AFC wensen wij hem sterkte en een spoedig herstel. Zoals bij velen al bekend is ons elftal van de D 1 gevraagd om mee te werken aan een nieuwe Nederlandse speelfilm "In oranje"met in de hoofdrollen Thomas Acda, Wendy van Dijk, Peter Blok, Yannick van de Velde en Dio Muskiet. In de film worden 7 wedstrijden en twee trainingen in beeld gebracht. De film gaat over voetbal, maar het blijft een speelfilm. Inmiddels zijn de eerste opnamen geweest en moesten spelers van de D 1 met heel koud weer in het Olympisch Stadion aanwezig zijn. Zeer benieuwd zijn wij naar de resultaten. Over verder nieuws met betrekking tot deze film zullen wij u op de hoogte houden. De VBC (Vrienden Biljart Club) hield donderdag 13 november jl. haar jaarvergadering. De zitting hebbende bestuursleden Willem de Jong (voorzitter) en Ben Heesen (sekretaris) werden herkozen. Pen ningmeester Hans Honsdrecht trad na 12 jaar af, waarvan hij 5 jaar als secretaris en 7 jaar als penningmeester heeft vervuld. Ook deze keer moet ik mijn column besluiten met verdrietig nieuws. Op 5 november jl. overleed op veel te jonge leeftijd de zoon van ons lid van verdienste Jan Meijer: Honan Meijer. Hoewel hij geen lid 19 november 2003 82e jaargang nr. 7 was van onze vereniging - hij speelde hockey bij Pinoké en cricket bij ACC - was hij door zijn bedrijf (Drukkerij Meijer) jarenlang vanaf de zijlijn betrokken bij onze vereniging. Ons clubblad de Scha kel werd jarenlang verzorgd door het bedrijf van vader en zoon. Na mens de vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Begin november jl. overleed Mevrouw Will Michels, echtgenote van Rinus. Gedurende een groot aantal jaren mochten wij Will bij evenementen bij onze vereniging ontvangen en de AFC bewaart dan ook zeer aangename herinneringen aan haar. Namens de AFC be tuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Allereerst weer een correctie mijnerzijds. Tijdens de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg maakte oud-eerste-elftalspeler Nico van Til mij er op attent, dat ik zijn verjaardag niet in mijn column in de vorige Schakel had vermeld. Nico vierde op 5 november jl. zijn 66e verjaar dag, waarmee wij hem alsnog van harte feliciteren. Nico is een trouwe bezoeker van het herenjaardiner, evenals van de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg en volgt nauwkeurig de prestaties van het eerste elftal. Onze administrateur Jaap Draisma heeft mij toegezegd een nieuwe lijst uit te draaien, waarop de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg staan vermeld, waarvoor ik gaarne mijn dank uit spreek. Volgens mijn huidige gegevens vieren de volgende leden in de komende twee weken hun verjaardag: Henny Cruyff (22/11) - Steve Bierman (22/11) - Frits van Klinken (24/11) - Cockey van Duyvenbode (26/11) - Raoul Krak (30/11) - Frans Bogaers (30/11) - John Parsser (2/12) - Jip Vogel (2/12) - Henry Bierman (2/12) - Henk van Weelde (6/12). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Ik hoop dat ik dit keer niemand vergeten heb! Johan de Bie Beste Lezers en Lezertjes. Verbeeld ik me dat nou, of is het echt zo dat ik de onheilengel op Goed Genoeg ben ondanks het kopen van een opgewekt programma aan de poort bij een thuiswedstrijd. Als ik naar het le team thuis ga kijken en dat was i.v.m. allerlei andere besognes pas 2 maal dit seizoen verliezen wij. Zal ik maar niet meer gaan? Maar het dilemma is, stel dat ze winnen dan ben ik daar ook niet bij en dat doet ook pijn. Ik weet het niet meer. Zou ik op kosten van de club een mental-coach mogen consulteren voor hulp en oplossing van dit probleem? Tegen Nieuwenhoorn had de wedstrijd nog IVi uur kunnen duren maar ook dan hadden wij tegen deze stugge langehalen en maar lopenploeg nog geen deuk in een pakkie boter geschopt. Wat tegen woordig zo koddig is, is dat als de keeper een blunder maakt (komt overal voor) er daarna vaak naar een medespeler gebaard wordt dat die dat eigenlijk had moeten voorkomen of dat het eigenlijk diens schuld is. En verbeeld ik mij het volgende of is het inderdaad zo dat als ik de spelers het veld zie opgaan, zij stijf staan van de zenuwen en een vreemde blik in de ogen hebben? Voetbal is toch een spel? Ook valt mij op dat men (de conditie is goed) zich zelf met of zonder bal voorbij holt en er zo onrustig en gehaast gespeeld wordt nog afgezien van al het geblèr en gevloek waar meestal de tegenstander zich aan schuldig maakt. Niet dat er slecht gevoetbald wordt maar zou het een idee zijn om een 2e assistent- trainer met Yoga kwalificaties bijv. opgedaan bij de Brahma Kumaris Spirituele Akademie te contracteren voor de broodnodige rust, concentratie en spirituele aanpak van het voetbal spel? Het is maar een idee voor een ploeg met 11 doelpunten voor en 14 tegen uit 12 wedstrijden en 14 punten. Maar goed, wat was de stand van zaken op AFC zo'n 50 jaar geleden. Weer eens gedoken in mijn collectie oude geschriften om te zoeken naar wetenswaardigheden in de periode okt./nov 1953 toen er nog druk geëmigreerd werd en onze adverteerder Reiman, Stok Kerskens inboedels over zee verhuisde. 4

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4