19 november 2003 82e jaargang nr. 7 1 november: Borussia Dortmund - Ajax 0-4 We kregen bij het begin van de wedstrijd een mooi vaantje van Ajax (de nummer 1) als aandenken. Dit keer had Max gelukkig de weg uit Kiev naar Dortmund kunnen vinden en voor het eerst hadden we 5 spelers en moesten we wisselen. Dat was even wennen, maar Steve, de papa van Nathan, regelde dat prima. Ajax nam de aftrap. Het was al snel een felle strijd. Bij vrije trappen en ingooien was het dan ook niet nodig om de mannen uit te leggen dat ze een tegenstander moesten dekken; we moesten ze eerder uit elkaar houden, en dat gold zeker voor Nathan van Ajax en Jelle. Onze nieuwe speler Max hoefde helemaal niet te wennen en liep meteen goed mee met zijn teamgenoten. (Onze) Nathan won een paar mooie duels en nam goede corners. Daniel speelde zoals altijd goed in de verdediging, maar liep als het nodig was heel mooi mee naar voren. Sem en Jelle vlogen weer het hele veld over, beiden fel in het duel en altijd loerend op een goaltje. Toch was het Ajax dat halverwege de eerste helft 0-1 scoorde, mooi doelpunt. De tweede helft voerde Ajax de druk op, en moest er stevig verdedigd worden. Dat ging vaak goed, maar soms ook wel eens fout, waardoor het tweede Ajax doelpunt viel. Daniel die vandaag in topvorm was pegelde de bal nog keihard hoog richting de Ajax-goal, en het was dat Yarden van Ajax de bal met zijn hoofd tegenhield (au!) anders was het vast een doelpunt geweest. Max onderschepte nog een paar keer goed de bal op middenveld. Jelle vond het best verwarrend om tegen zijn (school)vriendjes van Ajax te spelen, en had zelfs geprobeerd om een dealtje te sluiten met de Ajaxcieden (zullen we gelijk spelen?). Sem haalde net als vorige week nog een bal van de doellijn af, met een hele scherpe sliding. Ondanks alle inspanningen van Borussia scoorde Ajax in het laatste deel van de wedstrijd nog twee keer, waarvan één eigen doelpunt van ons. Volgende keer beter, mannen. Ik heb weer staan genieten! Jullie ook? Doen jullie woensdag weer goed je best bij Joris? Barbara p.S. Nathan: we zullen je missen volgende week. Veel plezier in "New Yorka". 15 november: Borussia Dortmund - Bayern München 0-0 Een beetje regen, een beetje glad veld en een beetje modder.... Prima omstandigheden voor een Duits onderonsje. De mannen van Borussia hadden er zoals altijd veel zin in; zelfs voor de wedstrijd aanvangt, is er ook nu al een voorwedstrijd gespeeld om er even in te komen. De wedstrijd begon fel. Bij elke ingooi of doeltrap werd er door beide partijen goed een 'mannetje gepakt' (soms ook wel eens vastgepakt trouwens, maar ja in het heetst van de strijd zullen we dan maar zeg gen..). Daniel speelde sterk achterin, en ging als het kon ook wel mee naar voren. Op het middenveld stond Max zijn mannetje door zo nu en dan handig een bal te pakken en door te spelen naar de buitenkan ten. Nathan was veel voorin te zien, maar veroverde ook een keer goed de bal op het middenveld en nam die helemaal mee tot vlak bij de goal. Jelle liep overal en had een paar mooie doelkansen. Jammer genoeg steeds op de paal, naast of gestopt door Bayern. Er waren nog een paar mooie duels, bijvoorbeeld van Sem die zonder schroom de duels - soms zelfs met een sliding - in gaat en ze meestal wint. In de tweede helft gingen de mannen uit Dortmund door en schroefden de druk soms hoog op. We konden merken dat Bayern versterking heeft aangetrokken uit de world cup. Jammer genoeg kwam er geen doel punt uit het mooie spel van Sem, Daniel, Max, Nathan en Jelle. De mannen raken zo langzamerhand steeds beter op elkaar ingespeeld ('een echt team'), en ondanks het gelijk spel was het daarom een spannende en leuke wedstrijd, met veel kijkplezier voor het publiek. Zie ik jullie woensdag weer bij AFC bij de training? Barbara 1 november: Manchester United - Real Madrid 0-1 Om 9.00 uur waren we allemaal weer present voor de aftrap van deze kraker tegen het Engelse team uit Manchester. Het was werkelijk een wedstrijd waardig om gespeeld te worden op het le veld van de Champions League. Jongens wat was het spannend! Het was duidelijk te constateren dat Real Madrid van de 6 eerder gespeelde wedstrijden geleerd heeft. Bas en Thomas hielden achter de pot (het doel) goed dicht, en gaven de jongens van Manchester geen kans tot scoren ondanks de enorme druk die de Manchester aanvallers Real Madrid oplegden. Arthur en Bart bleven jagen op de bal bij de tegenstander zodat ze nauwelijks goede kansen tot schieten kregen. En het was schitterend om te zien hoe Sacha (van Manchester-United) duelleerde om beurt met Darko en Bas. Even voor het einde van de eerste helft werd door Darko de overwinning zekergesteld met 0-1 voor de Spaanse equipe. In de 2e helft zagen we van beide kanten weer aanvallend spel, een plezier voor alle toeschouwers om te zien, echter konden er geen punten meer gemaakt worden. Manchester-United en Real Madrid waren in deze partij duidelijk aan elkaar gewaagd, beide partijen hadden evenveel balbezit en doel kansen gehad, maar Real Madrid had toch net dat beetje meer waar door maar voor het zelfde geld was het een gelijkspel gebleven. Manchester succes met jullie volgende wedstrijd. Real Madrid vol gende week moeten we aan de bak tegen de topclub uit Italië "Juventus". Tot zaterdag! Jos 8 november: Real Madrid - Juventus 4 - 5 Dit keer waren we met z'n vieren, zoals Arthur vorige week al had aangegeven was hij lekker met vakantie. Onze tegenstander "Juven tus" bleek om 9.00 uur maar met 3 man sterk aanwezig te zijn, op de valreep kwam toch de vierde man meespelen. Hij was geblesseerd aan zijn arm, dit toont wel karakter om door te zetten. Met enige vertraging nam Juventus de aftrap. Real Madrid speelde zoals we gewend zijn zeer aanvallend, zozeer zelfs dat we af en toe vergaten dat we ook de bal terug konden verwachten richting eigen doel! Het eerste doelpunt van Juventus werd afgekeurd, omdat van eigen helft werd geschoten. Ballen van Bas en Darko gingen meerdere keren tegen de paal of in het zijnet, hier had Juventus wel ontzettend veel geluk. Deze wedstrijd maakten we kennis met een hele andere speelwijze. Juventus bleek een echte "Counter ploeg" te zijn. Dit betekent dat ze de tegenstander laten aanvallen en wachten op het juiste moment (onverwacht) snel de bal op het andere doel schieten. Als Real Madrid dan geen eigen mannetje bij het doel hebben staan dan is het een doelpunt. Tot de rust stonden wij met 1-3 achter, na de rust kregen we de wind mee en bleven we maar aanvallen om de achterstand goed te maken. En...yes! Het lukte na enkele minuten spelen waren we langszij 3-3! Vervolgens kwamen we op voorsprong 4-3, maar ons enthousiasme om maar meer te blijven scoren heeft ons de das om gedaan. Door goede counters van Juventus konden zij op de valreep toch de overwinning binnenslepen met 4-5. Na 3 overwinningen van Real Madrid op rij is een keer verliezen natuurlijk helemaal geen schande, dat hoort bij het voetballen. De toeschouwers waren de echte winnaars, zij hadden weer een zeer aantrekkelijke pot voorgeschoteld gekregen. Ik ben ervan overtuigd dat het de volgende keer vast weer beter gaat. Groeten Jos 15 november: Real Madrid - Inter Milan 4-3 Na een regenachtige nacht was het onduidelijk of er wel of niet ge speeld zou gaan worden. Gelukkig ging het dit keer weer door. Helaas was Bart verkouden, beterschap Bart! We zijn het avontuur tegen Inter met zijn vieren aangegaan. Om 9.00 uur hadden we de aftrap tegen het 3-man sterke Inter Milan. Inter Milan opende kort na de aftrap met het eerste doelpunt, waarna Darko na enkele keren rakelings het net te hebben gemist uiteindelijk 27

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 27