m 19 november 2003 82e jaargang nr. 7 maatje te groot voor ze al was dit niet aan de uitslag te zien. De wed strijd: A.F.C. was fel maar op een gecontroleerde manier. A.F.C. hield zich redelijk aan de posities die door Maarten vooraf waren bepaald. A.F.C. kaatste de bal redelijk rond. A.F.C. was met dank aan de Go din van de wind, heer en meester in de eerste helft. Maar A.F.C. moest rekening houden met een verschrikkelijk goede keeper en de linkerspits. De keeper was een blok beton met ongelofelijke atletische vermogens. Een keeper die alles pakte van de meest simpele tot de meest onmogelijke ballen. De linksbuiten van R.K.D.E.S die behen dig met de bal en daarbij ook nog verschrikkelijk snel was. A.F.C. bleef aanvallen en trachtte met combinatiespel en schoten op het doel te scoren. Maar ja, die keeper hè! De tweede helft hetzelfde verhaal maar dan met de wind tegen. En dan komt na 5 minuten in de tweede helft de counter van R.K.D.E.S. en hun linkerspits loopt iedereen eruit en scoort 1-0 dit was echt even balen. A.F.C. gaf niet op maar Doordat A.F.C. wat steken liet vallen kreeg R.K.D.E.S. nog een maar mogelijkheden om de voorsprong te verdubbelen. Aschwin ziet dit en zorgt samen met Misha dat R.K.D.E.S niet meer tot scoren komt. Met nog twee minuten te gaan is het nog steeds 1-0. Dan krijgt Thom de bal die hij kaatst naar Calvin. Calvin passeert twee speelsters van R.K.D.E.S. en schiet de bal tegen de binnenzijde van de linkerpaal. De bal verdwijnt vervolgens achter de doellijn maar wordt door de wind weer het veld in geblazen. De scheidsrechter zag heel goed in dat de bal achter de doellijn was verdwenen en keurde hem terecht goed. Wat een vreugde (en verdriet voor de keepster). A.F.C. er had meer ingezeten maar laten wij hopen dat dit een afsluiting van een mindere periode is. Tot volgend week! Jerry Reingoud 15 november: AFC F6 - PANCRATIUS F5 2 - 1 Pancratius is een van de zogenaamde ijsheiligen. Hij leefde van 290 tot 304 en is dus slechts 14 jaar oud geworden. Hij is geboren in Klein-Azië en opgegroeid als wees. Later kwam hij in Rome terecht en kwam tot het geloof. Oké genoeg geschiedenisles, nu de wedstrijd. AFC heeft nog in het achterhoofd de 5 - 8 overwinning op de ijshei ligen. Het is Pancratius die het heft in handen neemt en zeer brutaal speelt (soms over het randje). Pancratius komt binnen vijf minuten door een inschattingsfout van onze keeper op een 0-1 voorsprong. AFC wordt vervolgens wakker en gaat gedreven op jacht naar de gelijkmaker maar het is nog steeds Pancratius die het beste van het spel heeft. In deze periode van de wedstrijd heeft Pancratius de moge lijk gehad de voorsprong te verdubbelen. Net op tijd gaat het lopen bij AFC. De achterhoede met Thor op links, Misha in het midden en Niek op rechts raakt na een minuut of 10 op elkaar ingespeeld. AFC speelt met mooie combinaties ver van het eigen doel. Thor krijgt de bal aangespeeld van Misha, die ziet Frank vrijstaan die vervolgens naar Tom kaatst. Tom ziet Thom vrijstaan en speelt hem de bal toe, die begint aan een mooie solo om vervolgens de bal beheerst in te tikken. Mooie aanval het kaatsen begint er goed in te komen. AFC speelt nu ver van het eigen doel. AFC houdt de zone goed bezet maar mist toch een beetje de durf om voor 100% het duel aan te gaan. Het lijkt wel of AFC af en toe bang is voor de tegenstander. Dit gebeurd niet als AFC aan de bal is maar juist wanneer Pancratius aan de bal is. AFC laat als het aan de bal is wel mooi voetbal zien. Met nog 5 minu ten te spelen in de eerste helft wordt wederom na een mooie combina tie gescoord. Calvin schiet de bal mooi in de uiterste linkerhoek. De keeper is echt kansloos. In de tweede helft blijft AFC hei heft in eigen handen houden. De spelers van Pancratius zijn echt de weg kwijt en lopen van links naar rechts. Jongens dit noemt men het vastzetten van de tegenstander, klasse hoor! Op het moment datje de 3 - 1 verwacht lijkt het of AFC verkrampt. De combinaties willen niet meer en het zijn Aschwin, Niek, Misha en Thor (keeper in de T helft) die ervoor zorgen dat AFC verdiend wint. Jongens jullie kunnen nog beter als je maar niet bang bent voor de tegenstander. Tot de volgende week. Jerry Reingoud. 1 november: NFC F2 tegen AFC F7 AFC won met 5-1. Jack maakte het eerste doelpunt hij schoot tegen de keeper. De keeper had hem en liet hem los toen schoot Jack hem er in. 0-1 stond het i» voor AFC! 5 minuten later scoorde Julius over de keeper heen in het doel, 2-0 Na 10 minuten, Julius pingelde heel mooi, maar verloor de bal aan een NFC-er en deze kon uiteindelijk scoren. 1-2. De 2 helft na de rust, maakte Jack 1-3. Daarna volgde Mees 1-4. Tot slot op een prachtige voorzet van Ate kon Jack de eindstand op 1- 5 zetten. Geschreven door de F7's Ate, Jack Mees 8 november: AFC F7 - Arsenal ASV F1 0-0 Arsenal kwam op het veld met het idee "deze wedstrijd gaan we even winnen". Die gedachte was niet zo gek, want de vorige keer hadden ze met 7-0 gewonnen. Het was een van onze eerste wedstrijden, we moesten nog allemaal even wennen aan elkaar en ook nog volgens het 3-1-3-systeem spelen. Toen lukte dat nog niet zo goed. Maar nu waren we klaar voor Arsenal. Ze wilden wel, maar onze achterhoede, Diederik, Jack en Jarmo, pakte vrijwel alle ballen af en vormden een gesloten front. En als ze af en toe toch gevaarlijk werden deed keeper Doeke zijn werk. Arsenal had zoveel tegenstand duidelijk niet ver wacht en toen wij het initiatief namen en met snelle aanvallen over links en rechts onze voorhoede in stelling brachten, schrokken ze toch wel. We kregen zelfs enkele kansen, maar een prachtig schot van Julius ging net over en het lukte Mees net niet om de keeper te passe ren. In de tweede helft ging de strijd gelijk op. Erik, Tim, Jamey, Diederik en Julius roken nog wel een kansje en waren bijzonder strijdlustig, maar het lukte hen helaas niet de winnende treffer te maken. Ook Arsenal kreeg het niet voor elkaar Doeke te passeren. 0- 0, een mooie uitslag! René Toonen 15 november: RKAV F2 - AFC F7 4 - 0 Tegen RKAV hadden we nog niet gespeeld. De eerste helft begonnen we goed, speelden we goed samen en hielden we onze posities. Toch konden we niet voorkomen, dat RKAV na een minuut of 8 met enig geluk kon scoren. Het was erg druk voor de goal. Onze keeper, Erik, zag de bal te laat. 1 - 0. Een paar minuten later kreeg RKAV een vrije trap. Hoog over Erik heen. Onhoudbaar. En kort daarna 3-0 doordat de bal van richting werd veranderd en Erik op het verkeerde been werd gezet. Dikke pech. RKAV bleef komen en speelde goed samen. Toch lukte het ze de eerste helft niet meer om een doelpunt te maken. Dat kwam vooral door Ate, Doeke en Erik, die niets meer doorlieten. De tweede helft verliep rommelig. RKAV ging massaal in de aanval, waardoor wij in de verdediging werden gedrongen. Onze keeper in de tweede helft, Mees, moest alles uit de kast halen om zijn doel leeg te houden. Met enig geluk kon RKAV toch nog een keer scoren. 4-0. Onze voorhoede kwam er niet meer aan te pas. Alleen Jamey liet zich niet uit het veld slaan. Hij liet zich overal zien, probeerde elke aanval in de kiem te smoren en kwam daardoor zelfs een keer in een kansrij ke positie, maar helaas trof zijn schot geen doel. Volgende week spelen we thuis tegen Swift. Daar hebben we goede herinneringen aan.. René Toonen 1 november:Ajax - Borussia Dortmund 4 - 0 Degene onder u die deze wedstrijd niet heeft gezien (zijn er niet zo veel) zou bij het lezen van de uitslag denken dat Ajax een makkie had vandaag. Maar het tegendeel was waar; Borussia Dortmund stond niet voor niets hoog op de ranglijst en beschikt over een aantal zeer goede spelers! Het werd vandaag een heel leuk duel tussen buren en vrien den van elkaar waarbij de strijd af en toe best hard was maar meer dan sportief! Hoe kan het ook anders, de wedstrijd stond namelijk onder leiding van de toparbitster Barbara de Lange! Ze had veel gevoel voor de wedstrijd en liet lekker doorspelen zodat de jongens weinig stil stonden. De eerste helft kwam Ajax op voorsprong door een mooi doelpunt van Yarden. Dortmund probeerde via de gevaarlijke Jelle de Lange de stand gelijk te trekken maar Ajax was messcherp in de verdediging en met name Christiaan speelde vandaag als een ware Serie A verdedi ger; geen duel verloren, geen enkel risico genomen en als een soort Baresi de boel op de plaats gezet! Phil Citroen begint te wennen bij zijn nieuwe club en was dichtbij de 2-0 en tevens zijn le goal maar de Borussen verdedigde ijzersterk. De 25

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 25