19 november 2003 82e jaargang nr. 7 toen we in Badhoevedorp in een snijdend koude wind aankwamen. Het veld van Pancratius ligt pal naast de Buitenveldertbaan van Schiphol dus met elk opstijgend vliegtuig was de kerosine te ruiken. AFC opende de wedstrijd direct zwaar aanvallend. De meisjes waren echter flink groter gewor den in de afgelopen weken en boden stevig weerstand. Met wind in de rug opende AFC na 10 minuten de score met een schot van afstand van Koen. Vervolgens werd en flink gerommeld door AFC en veel te weinig samengespeeld. Desalniettemin scoorde Yves het tweede doelpunt tegen het einde van de eerste helft. De 2e helft werd er qua spel niet beter op en een van de Pancriatius meisjes scoorde uit een lange dribbel het eerste tegendoelpunt. AFC eindigde de wedstrijd beter dan begonnen met een paar mooie lange afstand passes en nog twee overtuigende doelpunten. "Man of the Match" was deze week Jake van Mourik die met een prachtige kopbal op goal het publiek op z'n hand kreeg.En een compliment voor gastkeeper Alexander van Oostveen die met een paar mooie duiken in de hoek liet zien niet bang te zijn. Met deze overwinning stevent AFC op herhaling van het kampioenschap van vorig jaar af. Berno Kleinherenbrink 1 november: Zeeburgia F1 - AFC F1 2-1 Onnodig verlies AFC Na het teleurstellende verlies tegen Legmeervogels kon AFC laten zien dat dit een onnodig incident was. AFC trof in Zeebrugia een goed voetballend team en al snel ontspon zich een zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarbij met name AFC constant het initiatief nam. Ferinho vocht zich keer op keer door de defensie van Zeeburgia heen, maar stuitte steeds op de keeper van Zeeburgia. Thom schoot een vrije tap tegen de buitenkant paal. Zeeburgia kwam er een aantal maal gevaar lijk uit, voornamelijk over de goede linkerkant. Prachtige duels wer den hier door Michael en zijn tegenstander uitgevochten, waarbij door Michael's onverzettelijkheid het gevaar over links werd inge damd. Een goede actie over links van Gijs stelde Ethan in staat de bal knap net langs de keeper te tikken, 0-1 De tweede helft probeerde Zeeburgia meer uit te komen en werd geleidelijk aan gevaarlijker. Desondanks bleef AFC kansen creëren, maar helaas zelfs situaties waarbij AFC spelers vrij voor het Zeebur gia doel werden gezet, leidden niet tot het tweede doelpunt. Toch lukte het Zeeburgia onverwacht terug in de wedstrijd te komen. Geen van beide ploegen wilde hierna genoegen nemen met een gelijkspel. AFC bleef tomeloos aanvallen en kansen creëren; enkele harde af standschoten van Thom wist de keeper van Zeeburgia op onvoorstel bare wijze uit zijn doel te houden. Knap was dat AFC achterin gedis ciplineerd bleef spelen. Ook heeft het team in Cappie een solide sluitpost die enkele keren met knappe reddingen wist in te grijpen. Helaas was er een moment van onachtzaamheid bij AFC. De bal raakte in een kluts en kwam bij een vrijstaande Zeeburgia speler die van dichtbij Zeeburgia naar de overwinning schoot. Als je je tegenstanders zo onder druk weet te zetten met werkelijk prachtig voetbal, dan is 1 punt uit de laatste 3 wedstrijden zeker niet verdiend en is de huidige positie op de ranglijst absoluut geen juiste weerspiegeling van de werkelijkheid. Onvoorstelbaar, zeker als je ziet hoe opgelucht en aangenaam verrast de tegenstanders naar huis gin gen. Volgende week wacht Ajax. Ik denk dat het een mooie wedstrijd gaat worden. Robert Haye 1 november: AFC F2 - SDZ F1 7-0 Pap in jullie benen! Zo leek het, die eerste tien minuten. Waren jullie nog onder de indruk van het verlies tegen Swift? Plotseling speelt Zenno naar Quincy, die met een slepende beweging twee tegen standers passeert. Nonchalant werkt hij de bal hoog in het doel en loopt daarna weg alsof het normaal is om zulke doelpunten te maken! Dan gaat het beter. Vooral Jordy speelt sterk. Een één-tweetje met Max, waarna hij droog zijn eerste doelpunt binnenramt. Wereldgoal, Jordy! Zenno neemt één van zijn beroemde corners, waarna een arme SDZ-verdediger in zijn angst de bal in zijn eigen goal wurmt: 3-0! Na de rust komt de mooiste aanval van het seizoen. Is er iemand die dit toevallig heeft gefilmd? Nee? Echt niemand? Wat een pech! Met zo'n filmpje zouden we voetballers namelijk nog jarenlang kunnen laten zien hoe je behoort aan te vallen! Zenno krijgt de bal scherp toege speeld van Stijn, Zenno rent, passt naar Max, Max terug naar Zenno, die inmiddels was doorgelopen. Dan rent Max ook verder, krijgt de bal weer terug. Een één-twee-één-tweetje! En tja, dan sta je als keeper natuurlijk wel tegenover Max Coenen en dat is geen pretje! Een prachtige 4-0! Nu neemt vooral Buck het team op sleeptouw. Aan de rechterkant werkt hij keihard en geeft een messcherpe voorzet, die Stijn direct slim doortikt naar Quincy: pattzzzü! 5-0! De SDZ-ouders laten nu moedeloos hun hoofd zakken. Straks is er veel werk aan de winkel, want ze moeten hun zoons gaan troosten. Dat zal nog best moeilijk worden! Ondertussen gaan wij door. Een harde corner van Rutger, die weer enorme afstanden aflegt om overal op het veld bij problemen op tijd in te grijpen. De bal komt bij Stijn, de baas van het middenveld, die venijnig de 6-0 binnenschiet. Nog enkele SDZ- aanvalletjes, maar vooral Tyler staat steeds op de goede plaats. Intus sen is Nicolas gaan keepen (wat deed je dat goed, Nicolas!) en Ludo is linkerspits. Na een harde knal van Jordy op de keeper krijgt Ludo de bal. Hij overziet het slagveld, zwaait zijn been omhoog en baf/ff! 7-0! Prima gewerkt, jongens! Roel 8 november: Pancratius F3 - AFC F2 2-6 Zonder aarzeling rent hij uit zijn doel, zijn ogen alleen maar gericht op de bal. Een moeilijk moment, want keeper Ludo staat oog in oog met twee aanvallers van Pancratius, die vrij voor hem opduiken. Gelukkig redt hij weergaloos en behoedt ons voor een snelle achter stand. Het is moeilijk voetballen tegen deze ploeg, want ze houden steeds vier man achter. Misschien nog altijd bang nadat we hen de eerste wedstrijd echt ingemaakt hebben! D'r zijn wel een paar kans jes, onder andere van Tyler, die weer eens in de voorhoede speelt. Maar verder gebeurt er in de eerste helft niet veel. Oja, nog wél een wereldredding van Ludo! Er is geen enkele kans voor Pancratius, vooral omdat Nicolas en Jordy meesterlijk de deur op slot houden. In de tweede helft gaan we iets anders spelen. Eén verdediger er uit en een extra speler tussen de spits en de midmid. Zo hebben we iets meer kracht in de aanval. Plotseling knalt Quincy ons eerste doelpunt bin nen. En vlak daarna maakt Stijn met alle kracht van de wereld 0-2! Een lekkere poeier, Stijn! Maar wat nu? Heel snel wordt het plotse ling 1-2 en daarna zelfs 2-2! De vaders aan de rand van het veld wrijven bezorgd door hun haar en roepen dat er nu iets moet gebeu ren. Gelukkig zetten Zenno en Max daarna samen weer eens een prachtige aanval op. De bal komt voor het doel en ja, dan staat Buck precies goed en tikt met links 2-3 binnen! Zo kennen we je weer, Buck! Een geweldige goal op een héél belangrijk moment! Nu gaan we er weer in geloven! Het verzet van Pancratius is gebroken. Quincy ramt op de lat en pegelt de bal vervolgens achter de doellijn, zonder ook maar één keer met zijn ogen te knipperen. Zenno maakt een minuut later 2-5, vanuit een prachtige corner van Rutger. Wat neem je die corners toch goed, Rutger! Natuurlijk pakt ook Max weer zijn goaltje mee. Uiteindelijk wordt het dus 2-6 voor de F2. Een onrustige wedstrijd, maar alweer een overwinning! Roel 1 november: Turkiyemspor F2 - AFC F3 0-3 "positiespel versus kluitjesvoetbal" Met Glessandro op doel en Tom Waller weer terug in het elftal begon de F3 aan de tweede competitiehelft. Het doel was net als vorige week erg klein, goed je positie houden en samenspelen is dan nog belang rijker om te scoren. Dit bleek gedurende de hele wedstrijd een moei lijke opgave. Als snel werd duidelijk dat wij veel sterker waren dan Turkiyemspor. De bal kwam nauwelijks op onze speelhelft. Die mo menten dat de bal in de buurt kwam van ons doel greep Glessandro prima in. Zijn uittrappen waren van een hoog op "de stropdas" ge halte. Onze tegenstander trok zich massaal terug voor het kleine doel. Veel acties liepen dan ook vast in de verdediging van Turkiyemspor. Van belang is dat iedereen op zijn plek blijft staan en door goed te combineren de vrij staande man voor de goal weet te vinden. Dit, in tegenstelling tot vorige wedstrijden, kwam vandaag onvoldoende uit de verf. Halverwege de le helft werd het uiteindelijk 1-0 voor AFC. Een prima pass van Maarten kwam bij Tommy terecht. Op snelheid en techniek ging hij alleen op de keeper af en met veel gevoel tikte hij de bal, zijn 20e goal, in de rechterhoek. Ruststand 1 -0 voor AFC. 23

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 23