19 november 2003 82e jaargang nr. 7 Dl Oranje sterren 1 en 2 november: Nederlands elftal onder 14 jaar De verslagjes worden steeds gekker. Nu niet eens meer over een Amsterdamse KNVB selectie maar gewoonweg over Het Nederlands Elftal waar al onze sterren in optraden. Voor het "echie"? Nee, voor de film In Oranje waarin o.m. Wendy van Dijk en Thomas Acda een hoofdrol spelen. Het hele weekend was het team in de weer in het Olympisch Stadion en op zondag mochten ouders, oma's, opa's etc zich langs de lijn opstellen als figurant. Wel afzien bij de buitenop names, want het het was nu echt herfstweer. Voor wie meer over de film wil weten: www.inoranie.nl Hoe het straks allemaal op het witte doek komt is afwachten tot ongeveer mei wanneer de première is gepland. Dat hangt allemaal van de regisseur af. Hoeveel die van voetbal weet is nog wel even de vraag gezien het feit dat sommige KNVB-vlaggen eerst op z'n kop hingen en de opkomst van de teams op het veld werd gefilmd terwijl het arbitrale trio binnen nog lekker aan de koffie zat.Maar goed, het gaat om het idee en de entourage was natuurlijk prachtig. We zullen het zien. Misschien wel met alle jeugdleden, want dat lijkt een leuk project voor de Junior Board om te organiseren. Onze sterren liggen nu nog allemaal bij te komen, filmster zijn is een hard vak, bijna net zo zwaar als onder Pim trainen! Frank de Munnik Dl Koude Start 8 november: Haarlem Dl - AFC Dl 1 - 2 Iedereen en alles kwam wat moeizaam op gang deze eerste echte koude winterdag van het seizoen. David dreigde al geblesseerd te raken in de warming (sic!)-up maar kon ingetapet wel spelen, de scheidsrechter stond zonder vlaggetjes, de ouders leden in stilte het gezicht verborgen in kraag of muts. En het team deed er aan mee door de eerste twintig minuten toch wel de mindere te zijn van Haarlem, dat met forse inzet en energie geen slow-starter bleek. Niet dat ze daar nou veel kansen mee creëerden, maar wij kwamen al helemaal niet op hun helft. Het liep ook allemaal stroef, veelal werd gegrepen naar de lange bal naar voren die ook even zo veelvuldig weer tot te snel balverlies leidde. Ons middenveld van Thomas, Kay en Maxim streed er wel voor, vooral de eerste kwam nog wel eens op de koude grond terecht na een stevig duel, maar het lukte niet echt om onze aanvallers te lanceren. En zo kwam Haarlem via een snelle uitbraak op 1-0 nadat een speler tot aan David mocht oprukken. Pas aan het einde van deze helft kwam de kentering, langzaam maar zeker bleken we ontdooid en werd het Haarlemse doel gevonden. Eerst was Rio al goed op weg, maar die poging werd nog hardhandig verijdeld. Maar bij de tweede verkregen corner was het raak toen Allon ongehinderd kon inkoppen. Dat was toch wat prettiger rusten en vooral opwarmen. In de tweede helft was het pleit plots snel beslecht. Al in de eerste minuut brak Rio weer goed door en bracht Maxim vrij voor de keeper, die weliswaar nog kon redden, maar dan is daar altijd weer...Allon Er volgden nu veel meer mogelijkheden met de vrije trap van de sterk spelende Mitchell, die net naast werd getikt, als grootste. De ingevallen Edwin liet wat prachtige technische hoogstandjes zien, maar tot een hogere score kwam het niet meer. Wel hielden we Haarlem zo lekker achterin en kon de wedstrijd worden uitgespeeld met opnieuw drie punten op zak. Een uiteindelijk goede start van een spannende week waarin heel wat op het spel staat; doordeweek AZ en zaterdag alweer Ajax. En natuurlijk de eerste stap om te voorkomen dat Pim en Alex een avond van jullie zakgeld op stap gaan! Laat ze wat dat betreft maar van een koude kermis thuiskomen. Zullen ze niet erg vinden. Dl Kwartel 11 november: AFC Dl- AZ Dl 1 - 2 Dat er een keertje verloren zou worden was wel ingecalculeerd, maar eigenlijk niet voor vanavond. En nodig was het ook niet geweest. Maar o.k. zand er over, kost jullie alleen wel 2 weken zakgeld Het begon nog best prima, snel AZ onder druk zetten en hun verdediging leek kwetsbaar, Dat bleek uit het vrij vlotte doelpunt van Justin S. Er leek geen vuiltje aan de lucht. Doorlopen naar 2 of 3 nul had ge kund... Maar het liep anders. Wij zakten terug, AZ had bepaald geen motivatieprobleem en ging er voor. Hadden ze beetje mazzel dat de scheids een aanval van nauwkeurigheid had, door een uittrap van David als buiten het strafschopgebied te beoordelen. En vervolgens ging hij met bal en al het doel in, volgende keer maar stompen... Dat kan gebeuren en had ook geen gevolgen behoeven te hebben. Maar had het wel... In de tweede helft pakten we niet de draad op, we lieten AZ het initia tief, en kwamen zelf eigenlijk niet meer voor hun goal. Zij ook niet veel bij het onze, maar opnieuw een vrije trap werd er prachtig inge draaid. Weinig meer over te vertellen. Maar snel vergeten en het vizier op Ajax voor a.s. zaterdag zetten En zo werd er in het veld en daar buiten van teleurstelling wel wat gevloekt. Maar daar had de scheids geen last van, die hoorde niets. Frank de Munnik Dl Tweede is ook mooi 15 november: AFC Dl- Ajax Dl 2 - 6 De voorspelde zware week bleek inderdaad te zwaar. De uitslag is wat overdreven, maar de winst van Ajax is wel ten volle verdiend. Toch waren er momenten dat het er wel in zat, zoals het tweede gedeelte van de eerste helft toen we via Justin S. op 1-2 kwamen. Even leek er meer in te zitten tot toch de 1-3 vlak voor rust viel, pijnlijk moment. En zo liepen we eigenlijk vanaf het begin steeds achter de feiten aan. Waren we maar 3 minuutjes later begonnen, want toen stond het al 0- 2. Tsja, en dan wordt een inhaalrace tegen zo'n sterk team wel moei lijk. Maar we probeerden het wel, en er waren ook best kansen. Waar schijnlijk de eerste keer deze competitie dat de Ajax keeper het zo druk had. Laten we het positief zien na vandaag hebben ze 50% meer doelpunten tegen En druk op hem had ook bijna effect toen Allon hem de bal wist af te nemen, maar helaas voor ons kon hij zich herstellen. Wel kwamen we weer even in de wedstrijd toen dezelfde keeper Allon in het strafschopgebied onderuit trok, via een keurig ingeschoten penalty van Kay, maar de gok om daarna 1 op 1 te gaan spelen pakte tegen dit team verkeerd uit. Tegen menige tegenstander hadden we daarmee wellicht nog iets kunnen afdwingen, maar Ajax bleek dat handig uit te weten spelen. Compliment voor Thierry uit de D3 voor zijn invalbeurt vanwege de nare blessure van Carim. Het is niet anders, maar we behoeven ons niet te schamen. Uit de eerste berichten blijkt dat de nrs. 3 en 4 beide hebben verloren. En dat wij dus nog steeds zeer stevig op de tweede plaats staan. Niet verkeerd als amateurclub met vele BVO's achter ons. Laten we ons daar dan ook maar op richten, dat zou op zich al een fantastische prestatie zijn aan het einde van het seizoen. "Second best" is helemaal niet erg, ook niet als speler, want we doen het met z'n veertienen, en tsja er kunnen er maar elf tegelijk in het veld, da's wel eens ff slikken, maar ieders bijdrage is even waardevol Frank de Munnik 1 november: AFC D10 - Pancratius D5 Lichtelijk sterker, dat team van Pancratius, alhoewel de bal natuurlijk raar kan rollen, dat weet iedereen. Volgens mij moeten we er voor zorgen dat we nóg beter het machtige wapen van de buitenspelval kunnen toepassen. Nu bleven er vaak nog één of twee verdedigers achter hangen, waardoor de Pancratius-aanvallers niet in onze val trapten. Oefen er op, jongens, dat scheelt doelpunten! De wedstrijd gaat in ieder geval gelijk op. Zelfs de grootste voetbalonbenul kan zien dat het steeds beter gaat met de D10 en dat is geweldig! Denk er alleen nóg beter aan op welke positie jullie spelen. Soms zijn verdedi gers of middenvelders niet eens in de buurt van hun positie, waardoor er levensgevaarlijke situaties ontstaan, met name in ons doelgebied. Toch is er na al die doodenge momenten ineens, als een duveltje in een doosje, aanvaller Daniël die meedogenloos uithaalt: 1-0 voor AFC! Vervelend genoeg scoort Pancratius vlak voor rust de gelijkma ker. Héél irritant, vond ik. In de tweede helft wordt Mees op een vreselijke manier neergehaald, maar hij staat op, verbijt de pijn en gaat keihard door. Ruben, Ruben, Thomas, Allon en Mischa werken als beesten, maar het is zwaar, héél zwaar en de AFC-verdediging staat onder grote druk. Toch houden we stand. Keeper Dylan staat su pergeconcentreerd onder de lat, vastbesloten om geen bal meer door te laten. Olivier krijgt de bal en slalomt langs enkele verdedigers. Hij stopt, kijkt met de bal aan zijn voet even rond, dromend van de be slissende treffer, maar loopt zich daarna jammer genoeg vast. Het is nu werkelijk verschrikkelijk spannend en het spel golft heen en weer, het hele veld wordt gebruikt. Bijna scoort Thomas, bijna scoort Daniël. Wat jammer dat-ie er maar niet in wil! En dan, vlak voor tijd, 21

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 21