19 november 2003 82e jaargang nr. 7 het Nes die Gerson vrij voor de goal zag staan en de bal breed legde. Helaas kwam Gerson een centimeter tekort om de bal binnen te tik ken. Na 15 minuten dan wel de verdiende voorsprong. Een mooie aanval over meerdere schijven waarbij de bal snel rond ging. Het eindstation was Ben die kon aanleggen en de bal keihard inschoot. De keeper toucheerde de bal nog wel, maar de bal verdween toch in het netje. Na twintig minuten de definitieve knock-out. Het was Nessie die zijn tweede goal aantekende met wederom een mooie en overtui gende kopbal. Na de 3-1 hebben we de wedstrijd gecontroleerd en kregen we nog meer ruimte van Veendam. Uit de kansen die daaruit ontstonden, scoorden we helaas niet meer. Veendam was in de tweede helft helemaal niet meer gevaarlijk geweest en kon geen vuist meer maken. Voor de ploeg vandaag een leerzame dag. Gelukkig hebben we een slechte start nog weten om te buigen in een overwinning. V olgende week weer vanaf het begin af aan scherp spelen Jan Portengen 15 november: De Graafschap BI - AFC BI 1-1 Een zware uitwedstrijd vandaag op het programma na de bevrijdende overwinning van vorige week tegen Veendam. De Graafschap had tot nu tot 15 punten uit 8 wedstrijden. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd met een paar grote kansen voor AFC. Het was Ben die vanaf links kon doorstomen en makkelijk twee man passeerde en de bal breed legde op Martijn die volledig vrij kon intikken in een leeg goal. Helaas schoot hij voorlangs. Daarna was het Nessie die, toen nog met twee lenzen, uit een corner in kansrijke positie over kopte. Vlak voor rust was het de Graafschap die wel scoorde met een schot uit de tweede lijn. Onverdiend, maar wel de realiteit, een rust stand van 1-0. Na de rust speelden we ons beste voetbal. In elke linie domineerde we, hadden we steeds de afvallende bal en konden mak kelijk elkaar vinden via snel en gevarieerd positiespel met een snelle balcirculatie. We speelden zeer goed, met name het middenveld met Faysal, Gerson en Tyron domineerde en de achterste linie gaf niks weg en belette de spitsen van de Graafschap in balbezit te komen. Dit wervelende voetbal resulteerde in kansen voor Tyron, Ben, Nessie en Danny. Toch werden deze kansen niet benut doordat de keeper van de Graafschap een superdag had en wij ongelukkig waren met keuzes voor de goal. Maar na 25 minuten viel dan eindelijk de meer dan terechte gelijkmaker. Het was Nessie (inmiddels met 1 lensjdie uit een afgemeten voorzet van Gerson, prachtig raak kopte in de kruising. Eindelijk loon naar werk voor de hele ploeg! Na deze gelijkmaker creëerden we niet meer zoveel kansen en bleef het bij 1-1. Objectief gezien was dit resultaat eigenlijk nog twee punten te weinig. Maar terecht zei Rinus van Leijenhorst vol trots na afloop in de kleedkamer dat de wedstrijd een reclame voor AFC was. Kenneth en ondergetekende (en waarschijnlijk alle meegereisde ou ders) sluiten zich hierbij aan!!! Volgende week tegen Volendam deze lijn maar doortrekken! Jan Portengen 1 november: DCG BI - AFC B2 2-1 Het grootste deel van de B2 was eerder vertrokken bij de door de BI bij Ajax verloren wedstrijd, (het enige doelpunt door Armando mid dels een "Neeskens"-strafschop) Dit niet uit teleurstelling, maar omdat iedereen op tijd wilde verzame len voor de wedstrijd tegen de BI van DCG. Alleen de door de coach van de B1 opgeroepen spelers kwamen later. Inmiddels flink druilerig weer en de teleurstelling werd nog groter toen we hoorden, dat de B2 1-0 achter stond. Niet lang daarna weer een rommelige verdediging en de 2-0 voor DCG. Kan niet erger denk je dan en zo dacht Lamin er ook over; met een katachtige sprong zorgde hij ervoor, dat de goal schoon bleef en werd met een flinke tik tegen zijn hand door de te genstander beloond. Het zat daar niet lekker en toen Lamin bij rust zijn handschoen uittrok, bleek zijn vinger in drie hoeken te staan. Uit de kom op twee plaatsen(???), moest hij naar het Lucas. Wat een mazzel heb je dan als coach, dat je andere keeper met tas en al aanwezig is en het over kan nemen. Na rust een veel gevaarlijker AFC en er wordt tegen gescoord (Da vid??). Dit gaan we toch nog winnen denk je, maar het zat al niet mee en het bleef niet meezitten. Ook een bal op de lat wou er niet in. De achterstand bleef. Geen tegengoals meer en met wat minder vrolijke koppen naar de kleedkamer. Man of the match werd natuurlijk Lamin, maar als troost werd het hele team in klinkende (chocolade)munt uitbetaald door Gerard. Misschien meer als aanmoedigingspremie tegen Zeeburgia de volgen de week??? Lamin sterkte en de rest veel succes tegen de koploper. Thea. V. 9 november: AFC B2 - Zeeburgia BI 4-2 Lekker weertje bij aanvang van de topper tegen Zeeburgia. Bij winst zou er weer aansluiting bij de kop zijn. Veel spanning ook bij de toeschouwers en bij de zo lijkt het altijd aanwezige Sportlust-coach. Bij winst van ons zouden zij gedeeld eerste komen, een fel supporter voor AFC dus op dat moment. Al binnen tien minuten 1-0 voor AFC door Tony, maar een snelle mooie aanval van Zeeburgia zorgt voor de gelijkmaker. Nog voor rust een bal van Danny in de hoek en met een 2-1 voorsprong wordt de rust ingegaan. Vlak na rust een enorme blunder van de Zeeburgia-keeper, die niet meer wist, waar de rand van de zestien was en de bal niet met de hand durfde pakken en vergat weg te trappen. Patrick reageerde allert: 3-1. Sieuwerd weet vlak daarna een bal onder de lat weg te tikken, maar kan het onheil bij een vrije trap van Zeeburgia niet voorkomen, het wordt 3-2. De spanning loopt op. Veel coaches langs de kant, zeker als het bijna 3-3 wordt. De meeste B2-spelers zijn echter niet van plan te verliezen en blijven ervoor gaan. Als Danny in het strafschopgebied wordt onderuit gehaald, wordt een penalty toegekend. Deze wordt zoals gewoonlijk heel cool en beheerst door Wouter ingeschoten. Zijn moeder ziet van dit alles niets, die kan van de spanning niet kijken, maar als de rest begint te juichen, kan zij niet achterblijven. Zeeburgia-supporters boos op de scheids en met na afloop een vrien delijk: "Maar we krijgen jullie nog thuis..." gaan de partijen uit elkaar. Voorlopig weer wat dichterbij, maar er staat onze boys nog wat te wachten. Man of the match dit keer Ronald, hij bleef recht overeind en met een mooi pop als bonus (met dank aan Gerard) keert ook hij huiswaarts. Thea. V. B7: de eerste helft... Eind oktober was er nog een gesprek geweest met het team, om het een en ander te verbeteren. Darius vond toen, dat je als team moet spelen en niet negatief mag zijn. Afgesproken werd binnenkort met zijn allen te gaan snookeren. Zondag 2 november uit bij SV Ouderkerk konden de spelers laten zien, wat er van het gesprek was blijven hangen. Ik was benieuwd. AFC speelde een heel goede eerste helft en Ouderkerk speelde op de counter. Een goede verdediging zorgde samen met de goed keepende Thomas ervoor, dat de rust ingegaan werd met 0-0. De tweede helft liet de B7 zich overdonderen door de vele lange ballen van de uit de kluiten gewassen polderjongens en binnen no- time stond het 3-0. Even was er nog een opleving, toen via een mooie aanval Nittin de 3-1 wist aan te tekenen. Daarna was voor AFC de pijp leeg en kon Ouderkerk nog scoren. Na de wedstrijd vertelde de scheids mij, dat hij AFC mooi vond voetballen, een leuk compliment. Wat ik gezien heb, was een leuke eerste helft, veel strijd. Jammer genoeg leek de energie in de tweede helft op en ook de koppies gin gen hangen. Aan die energie kun je werken, door wat vaker te trainen bouw je meer conditie op en kun je wat langer de strijd aangaan. En wie er in gelooft komt verder! Ook 7 november een redelijke eerste helft. Binnenkort hoop ik op twee goede helften. Veel plezier bij het snookeren met zijn allen en houd dat plezier ook in de wedstrijden vast. Succes. Thea. V. 1 november: AFC Cl - GVVV Cl 2-0 Voor de 2e keer weer op het hoofdveld, breder, dus de mogelijkheid om tot goede combinaties te kunnen komen op deze druilerige zater dag. AFC ging goed van start, vanachter uit voetballend in de opbouw naar het middenveld om zo de voorhoede in stelling te brengen. De eerste minuten was het nog een beetje zoeken, waar ligt de sterkte van 19

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 19