(W) Medische commissie Ons Eerste iaw elftal, kan ik nu duidelijk stellen, dat je AFC'ers overal tegenkomt. Een hele pagina in de Telegraaf is niet voor iedereen weggelegd. In de Duitse pers las ik een artikel over ons lid Ruud v.d. Ruit, in het verleden jarenlang actief als lid van onze jeugdcommissie. Zoals wellicht bekend bij vele leden heeft Ruud zeer goede contacten met de club Rot Weiss Essen in het algemeen, en in het bijzonder met de vroeger bekende Duitse voetballer Willi Lippens. In de afgelopen jaren werden er op initiatief van Ruud vele uitstapjes naar Essen georganiseerd en speelden elftallen van AFC aldaar. Bij het artikel is een foto opgenomen waarop Ruud en zijn voetbalvriend uit Essen t.w. Willi Lippens zijn te zien. U ziet het beste lezers AFC'ers kom je ook in het buitenland tegen. Secretaris Kees Gehring ontving een brief van de heer Lidio J.H.Blankstein, waarin deze zich aanmeldde als ondersteunend lid. Flet betrof hier een herintreden, van iemand die 65 jaar geleden ook lid werd. Tien jaar heeft Lidio in AFC gespeeld, waarna de studie en het meisje de tijd gingen opeisen. Hij was via zijn vriendschap met Pietje Geervliet bij AFC terecht gekomen. Diens vader verzorgde de geluidsinstallatie als het eerste elftal aan de Zuidelijke Wandelweg speelde. Zijn warme belangstelling voor AFC bleef, mede door zijn vriendschap met Zilveren Ploeg-lid Ton Balk. Thans wil hij weer lid worden, daar zijn kleinzoons Floris en Diederik bij de Pupillen E en F spelen. Namens de AFC een hartelijk welkom. Via lid van verdienste Henk van Teunenbroek, kwam ik in het bezit van een artikel uit het sportblad JOHAN d.d. mei 2003. Dit artikel gaat over een 24-tal oude voetbalclubs, die zich hebben verenigd onder de naam ONEC. Een groot deel van de aangesloten verenigin gen zijn de bekende tegenstanders van ons veteranenelftal in de eigen competitie en daarnaast ontmoeten de clubs elkaar op de diverse veteranentoernooien die jaarlijks in het land worden gehouden. Een zeer lezenswaardig artikel om kennis van te nemen. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Rob Dukker wordt op 16 oktober a.s. 70 jaar. Na het voetbal len en uiteraard ook de sport cricket was Rob jarenlang de vaste scheidsrechter bij de wedstrijden van de Veteranen. De laatste tijd laat zijn gezondheid iets te wensen over, maar met hulp van broer Hans (ook lid van de Zilveren Ploeg) lukt het leven wel. Namens de AFC wensen wij hem van harte geluk met dit kroonjaar. Herman Drenkel- ford (2/10)- Willem Drenkelford (2/10) - Frank Reddering (3/10) - Ron Prins (3/10) - Maurice de Hond (8/10) - Jan Pelsma (11/10) - Bert de Rooy (11/10) - Marcel Koster (15/10) - Rob Dukker (16/10) - Hans Coorengel (16/10) - Jaap Draisma (16/10). Aan al deze jari gen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie De zin en onzin van dorstlessers. Er is een enorm aanbod van verschillende sportenergie drankjes. Voor menig sporter erg moeilijk uit dat enorme aanbod de juiste dorstlesser te vinden. Deze keuze wordt nog eens extra bemoeilijkt omdat er naast de dorstlessers ook een groot aantal energiedrankjes te verkrij gen zijn. Omdat wereldwijd onderzoek wordt gedaan naar de samen stelling en effecten van de diverse sportdrankjes doet de medische commissie zelf een vergelijkend warenonderzoek naast het vaasje Ainstel van ons uitbaters-duo Frans Ris en Joris de Wijs. Vocht is erg belangrijk voor een sporter. Al bij een vochtverlies van 2% van het lichaamsgewicht neemt het prestatievermogen meetbaar af. Vocht gaat verloren door zweet, daardoor ook kostbare zouten. Een goed doordachte samenstelling met natrium, kalium en kool hydraten, kan ervoor zorgen dat het aangeboden drankje optimaal door ons maag-darmsysteem wordt opgenomen, waardoor uitdroging (dehydratie), kracht- en concentratieverlies wordt voorkomen. De ideale dorstlesser is een zg. isotonedrank, waarbij koolhydraten en de eerder genoemde elektrolyten eenzelfde concentratie oplossing heb- 1 oktober 2003 82e jaargang nr. 4 ben als ons circulerend bloed. Cafeïne blijft echter de meest gebruikte prestatieverbeterende stof, maar zeker voor ons lichaam niet de meest essentiële nutriënt. De optimale dorstlesser is een drank die snel vocht en koolhydraten via het maag-darmsysteem moet leveren aan het bloed. Het etiket moet de volgende samenstelling duidelijk weergeven: een koolhy draatgehalte van meer dan 8%, een natrium gehalte tussen 46 en 110 milligram en duidelijk met isotonel dus in zelfde concentratie als het bloed) vermelding. In deze week van Joods nieuwjaar snel een leuk voorval. Tijdens de Maccabiah Games in Israël 1981 was een chronisch tekort aan zeer kostbaar Isostar en Gatorade. De medische staf waaronder Dr. Ernst Gortzak en ik vermengden in de spaarzame avonduren tientallen jerrycans met water, keukenzout en gewoon ranja. Lekker en goedkoop. Uitgerekend dat jaar won Nederland, met vele A.F.C.vedetten, het voetbalzilver achter Israël. Ronduit werd de aanwezigheid van Isostar en Gatorade geprezen omdat juist bij deze extreme warmte de medische begeleiding "kosten nog moeite" hadden gespaard dit voetbaltalent hiervan te moeten voorzien. We hebben vreselijk gelachen. Frans en Joris, doe mij nog maar elf vaasjes! Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond-inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. op vrijdagen van 17.00-19.00 uur De medische commissie: Dr. Lex Swaan, 020- 6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans 020- 6440070, Rei- nier van Dantzig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper 06-44352970 of 036- 5375516 zaterdag 20 september Argon - AFC 1-2 Eerst zelf nog 3 punten afgesnoept van het altijd lastige Aalsmeer 3, waar wij met Cinque zaterdag 5) nooit eerder wonnen en dan snel na de wedstrijd de polderroute richting Mijdrecht waar ik de skybox betrad van de Argonauten. Argon uit, voor AFC en ik denk voor iedere vereniging, altijd lastig. Argon had toestemming gevraagd of zij op zaterdagavond tegen de onzen konden aantreden i.v.m. de op dinsdag te spelen wedstrijd voor de KNVB beker tegen Volendam. Natuurlijk wilde AFC meewerken aan dit verzoek en het werd een heerlijke zomeravond waar wij met veel toeschouwers begonnen aan een voor AFC nog nooit eerder gewonnen wedstrijd in Mijdrecht. Onder de toeschouwers ook oud-trainer Ton du Chatinier en veel collega's uit de hoofdklasse A, die deze wedstrijd aangrepen om wat informatie in te kunnen winnen waar je anders op zondag nooit aan toekomt. "Let's get ready to rumble", klonk het bij aantreden der teams om 18.00 uur. Argon begon fel en fris aan de wedstrijd en kon via goed combinatiespel de twee snelle spitsen behoorlijk in stelling brengen. In de 12e minuut werd Oosterling aangespeeld na een wat makkelijk verloren bal op het middenveld en hij liep recht op van Holten af. Wat toen volgde was een les verdedigen op hoog niveau. Joeye Esionye zette de sprint in en kaapte de bal voor de spits weg op een risicovol le, maar perfecte manier. Zo is verdedigen mooi om te zien en was AFC wakker. Na een aantal kleine kansjes van Daniel van Meer, Ali Bentohami en Mare Stuut werd het laatste kwartier ingezet van de le helft. Het was Argon dat aanzette en AFC stond gewoon niet goed, waardoor de kansen aanzienlijk werden. Verzorger Ko Grosze Nipper kwam er aan te pas om Edwin van Holten nog even te verlossen van een vlieg die bij hem naar binnen was gevlogen, maar deze vlieg bleek hem toch de spreekwoordelijke vleugels te geven. Hij redde perfect op een aantal van dichtbij ingeschoten ballen, maar de reeds eerder gevaarlijke Oosterling kon toch vanaf rechts de bal na een goede combinatie langs van Holten plaatsen. 1-0. Iedereen had zich reeds verzoend met deze ruststand, maar in de blessuretijd was Ben tohami alert op een corner van van Meer en met deze 1-1 konden we wat rustiger aan de thee. De 2e helft werd er door AFC uit een heel ander vaatje getapt en het team speelde zeer goed en verzorgd voetbal. Het één keer raken, wat

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4