1 oktober 2003 82e jaargang nr. 4 Tot diep in de tweede helft: penalty. Eerste wet: nooit laten nemen door degene die is neergelegd. Blijkt waar. En meteen de tweede wet: je bent sterker en je maakt geen doelpunt. Dan scoort de tegenstander vlak voor tijd. Ook waar.Dus een teleurstelling deze dag, die niet nodig was geweest. Maar dat werd zeer goedgemaakt door de prestatie op de 20e. Zeeburgia heeft een heel sterke jeugd, dat weten we. Maar wij ook en dat lieten we blijken. David was weer op doel en als het al nodig was zeer betrouwbaar. Maar nodig was het niet vaak want Daan/Justin R./Mitchel en Youri, die een compliment verdient voor zijn sterke spel, zorgden er voor dat ze weinig bij ons doel konden komen. Zodat we opnieuw vanuit een sterk middenveld met Thomas, Maxim en de zwervende Kay veel op hun helft speelden. Maar op dit niveau krijg je niks kado. Dus bleef het lang spannend. Rio moest er hard voor werken en kwam niet verder dan één kansje in de eerste helft. Justin S. zorgde met prachtige inzet voor gevaar op links, maar moest het opnemen tegen hun beste speler op de rechts- achterpositie. Mede dankzij al die inzet was het dan toch onze rom melaar Allon die 'm er in de tweede helft inprikte! Een verdiende, maar geen gemakkelijke overwinning. Er werd nog lang gezongen in de kleedkamer! En zo gaat het vooralsnog best goed in de competitie. Zes uit drie, meer dan het Eerste toch?! Frank de Munnik 27 september: Sporting Martinus D2- AFC D5 3-7 Twee grote overwinningen en een "kleine" afstraffing vorige week vormden de aanloop naar de uitwedstrijd tegen de D2 van de club uit Amstelveen. "Tweedejaars", dus een stukkie ouder en groter. Met een iets andere opstelling (dat heb je in het begin van het sei zoen) en de welkome aanvulling van Wamberto werd begonnen aan het duel. Met de schrik nog in de benen van vorige week werd met dubbele inzet gestreden. Nadat er twee keer mooi gescoord was door AFC viel toch een tegendoelpunt door een penalty die onhoudbaar werd ingeschoten door Sp. Martinus. En wat je vaak ziet na zo'n tegendoelpunt gebeurde dit keer gelukkig niet! AFC bleef rustig en speelde af en toe goed combinatievoetbal. De wil om te spelen en te winnen was zo groot dat zelfs bij een ruime voorsprong eigenlijk niemand gewisseld wilde worden. Een prima instelling, maar reserve staan hoort er helaas af en toe ook bij. Voor de statistieken: de zon bleef vrolijk schijnen en het werd 3-7. Voor de echte statistici: de doelpuntenmakers: Jonathan (3), Wessel (3) en Derrek (1). Maar eigenlijk was het vooral een goede teamprestatie. Volgende week thuis tegen Buitenveldert, altijd lastig.... Een teammanager (zeg maar leider) 20 september: Zeeburgia D6 - AFC DU (El) Hoe is het mogelijk dat als je met 12-0 verliest ons eigen keepertje Dion Thomas tot "MAN OF THE MATCH" wordt benoemd. Als we hem niet hadden gehad was het leed helemaal niet te overzien ge weest. Ik had dit verslag liever ook niet gemaakt maar als goede reporter moet je zowel de "ups als de downs" vermelden. Als een goed geoliede machine liep Zeeburgia over ons heen. We waren zowel in de aanval als in de verdediging iedere keer weer een stapje te laat en buitenspel zetten?, nog nooit van gehoord. Darren van Mourik had zich vlak voor de wedstrijd afgemeld met een buikgriepje en dat scheelt. Denk nou niet dat we geen tegenstand boden, natuurlijk wel. Onze achterhoede onder leiding van Randell Harrevelt en met assistentie van Noureddine El Youbari en de steeds beter spelende Sem Verbeek liepen de benen uit hun lijf. Fabian Sporkslede schreeuwde z'n mannen naar voren, Bas Pel, Lars Heijneman en Phil Etwi bleven positief de aanval zoeken. We kwamen beter in het spel, zelfs nog een schot tegen de paal maar uiteindelijk was er geen kruit tegen gewassen. Het wachten is nu nog op Avital, hij traint weer mee, weliswaar een beetje uit balans lopend, iedere week is er vooruitgang, wedden dat ie terugkomt? Sip kijkende trainer en supporters na afloop echter vanuit de kleed kamer klonken al weer de kwinkslagen en er werd zelfs het "AFC gaat nooit verloren"ingezet. Zij waren er sneller overheen dan wij. Hans Dukker 27 september: AFC Dll (El) - Omniworld D7 6-1 Hoe zou het team zich herstellen van de zware nederlaag een week geleden? Dat was de grote vraag. Gelukkig was Darren weer hersteld van z'n buikgriepje en wat ik al zei vorige week dat scheelt. Binnen 1 minuut, hevig belaagd, struikelend, scoorde Darren uit een onmoge lijke positie. Dit bleek een enorme klap te zijn voor de tegenpartij, trouwens niet alleen voor het elftal maar ook de ruim meegekomen supporters van Omniworld konden hun teleurstelling nauwelijks verbergen. Want AFC ging door, met name weer onze uitblinker Darrel, hij is niet alleen uiterst lastig in de voorhoede maar z'n grote waarde ligt op het middenveld als stofzuiger. Drie goals van zijn voet in de eerste helft. In de 2e helft bleek maar weer eens hoe goed dit elftal kan voetballen. Thomas Lam, nu alleen in dienst van het team spelend trok de gaten, zette van de achterlijn de bal terug tot op de rand van het strafschop gebied en een aanstormende Mels nam de bal vol op de wreef. Ineens was daar die ruimte op links, een op volle snelheid liggende Lars schoof met een schitterende schijnbeweging de bal onder keeper door. Als klap op de vuurpijl plaatste Mels ook nog simpel de bal via bin nenkant paal in de goal, wel met z'n linker voet. Overtuigend optre dend gaf onze achterhoede maar één kansje weg. Een vrije trap zeilde vlak onder de lat en daar kon Dion echt niet bij. Wat mij dan opvalt, is de grote sportiviteit van de jongens onderling, zonder morren worden de handjes geschud, de coaches kloppen el kaar op de schouders, de scheidsrechter krijgt van iedereen een hand. De supporters onderling wisselen nog even de complimentjes uit, maar het jammere is dat er dan één vader bij moet zijn die niet tegen het verlies kan en luid scheldend "Goed Genoeg"verlaat. Het was goed toeven na afloop boven in het clubhuis waar de ouders en grootouders zich verzameld hadden voor een nabespreking van deze wederom vroege ochtend. Hans Dukker 27 september: Roda '23 F1 - AFC F1 1-7 Regelmatige overwinning Mede dankzij de enthousiaste inbreng van Rutger (F2) en Benjamin (F3), speelde de F1 een keurige wedstrijd en werd een afgemeten 1-7 overwinning behaald. Na de eerste helft stond het nog maar 0-2 (2 doelpunten van Bob). Roda kwam er door enkele individuele acties nog weieens gevaarlijk uit, maar met name de zoals altijd beheerst en slim spelende Michael hield de gevaarlijke linkerkant van Roda prima onder controle. In de tweede helft kwam AFC echt los en werd er naar hartelust gecombineerd en geschoten op het doel van de dappere, maar helaas kansloze Roda keeper. Dankzij Calvin (prikballetje door de benen van de keeper) en Ferinho (2 harde schoten) werd het 0-5. Pas bij 0-5 wist Roda er een keer succesvol uit te komen en scoorde het tegendoelpunt. Daarna werd het nog 1-6 en 1-7 door Marek en Ferinho. De uitslag had nog veel groter kunnen worden als schoten van Thom (goede redding van de keeper) en Ferinho doel hadden getroffen. Ook Benjamin zat er nog enkele keren dicht bij. Tegen het eind van de wedstrijd had Ferinho met zijn schoten de Roda suppor ters die aan de zijkant van het doel hun keeper aanmoedigden defini tief verdreven. En de AFC supporters? Zij stonden in het aangename najaarszonnetje en genoten (zoals iedere zaterdagochtend) met volle teugen. Robert Haye 20 september: Legmeervogels F2 - AFC F2 Vooraf was ik toch een beetje zenuwachtig. Legmeervogels uit, altijd moeilijk. Maar onze verdedigers Rutger, Jordi en Nikola lieten er niemand doorheen komen en dat hadden de Legmeervogeltjes nóóit gedacht! Die dachten: 'We rollen die F2 van AFC wel even op'. Nou, vét niet dus! Wij speelden namelijk heel goed vanuit onze posities. En dat is het grote geheim! Wanneer je vanuit je positie blijft voetballen, heb je véél meer kans om te winnen. Na vijftien minuten verovert Stijn de bal, omspeelt soepel een tegenstander, terwijl Max naar het vijandelijke doel sprint. Een splijtende trap, dwars door de vijandelijke verdediging, precies in de voeten van Max, die dol is op zulke kansen. Knalll: 0-1! Een wéreld- goal en een meesterlijke pass van Stijn!

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 19