zestien. Oscar, zeer goede inzet als voetballer, en sterk afmakend op goal (als keeper kent hij natuurlijk de zwakke plekjes). Ton Pullens, voor het verzorgen van de geblesseerde tegenstanders. Mannen be dankt voor een zeer sportieve wedstrijd. Coach/trainer Enrico Bartens. 28 september: AFC B6 tegen Turkgucu BI 4-0 Er werd hard gewerkt en het resultaat was ernaar. De druk op Turk gucu is groot en al snel kan Darryl het eerste schot lossen. Net naast! Dit schot kwam uit een goed uitgevoerde aanval. Ook een prachtig schot van Adam beland net naast. In de 15de minuut neemt Jurdao een prachtige vrije trap die er door Adam meedogenloos wordt inge kopt. 1-0! De kop is eraf. Letterlijk en figuurlijk want het tweede doelpunt was er weer een met het hoofd. En wat voor één. De aanval begint bij Darryl, hij speelt in op Victor, hij neemt de bal mee naar de zijkant, geeft een hakbal op Jurdao, die een voorzet op maat neerlegt voor de inkomende Darryl vanaf de 16. En met een subtiele kopbe- weging schampt hij de bal met zijn hoofd in de lange hoek. 2-0! Dit bedoelen we nou met slim voetbal, jongens. In de verdediging staan Oscar, Elbert, Marc, Alex en Mario goed hun werk te doen. Vijf keer in deze wedstrijd kan een Turkse aanvaller echt gevaarlijk doorbre ken. Maar tijdens deze aanvallen is de hoofdrol voor Oscar. Zijn mooiste redding was perfect op tijd uitkomen en met een blok, dat hij vormde met beide handen, het harde schot te stoppen van de snelle Turkse spits. Grote klasse! Marc was met zijn snelle tackels de plaag van de opkomende aanvallers. In de tweede helft is Mordechai er ingekomen voor Mario. AFC zet druk door goed te kaatsen. Daardoor komt Darryl in goede schietpositie maar ziet het schot net naast gaan. Thomas W. begint in de wedstrijd te komen en weet weer wat er van hem verwacht wordt. Na een aantal mooie corners van Jurdao weet Thomas de bal met het hoofd in de doelmond te werken. De bal wordt maar net door de keeper van de lijn gehaald. De 3-0 is een mooie snelle aanval waarin Adam en Victor het koelbloedig afmaken. Na wat schermutselingen wordt er een Turkse speler uit het veld gestuurd wegens na trappen op Victor. AFC houdt het hoofd koel en de 4-0 is er een om over naar huis te schrijven. Na een mindere wedstrijd voor Alex begint het vierde doelpunt bij hem. Na slordig balverlies weet hij de bal met veel inzet te veroveren in zijn eigen 16. Hij plaatst de bal op Darryl, Darryl draait open op Thomas, Thomas geeft een steekbal op Adam, die eerst een verdediger uitkapt, en hem vervol gens prachtig in schiet. Wat een staaltje goed voetbal, jongens. Ik heb de tweede helft genoten van jullie spel. 12 punten uit 4 wedstrijden. 31 doelpunten voor en 4 tegen. Mannen, ik denk dat we goed op weg zijn. Trainer/Coach Enrico Bartens 21 september: Hollandia Cl-AFC Cl 1-5 Nadat de eerste wedstrijd van de competitie thuis tegen Hoofddorp terecht met 3-1 verloren was en de tweede wedstrijd uit tegen Storm vogels/Telstar in de laatste minuut met 0-1 in het voordeel van AFC was beslecht toog de Cl op bijna de laatste dag van de zomer naar Hoorn. AFC begon goed en al na een paar minuten scoorde Frank na een mooie actie van Erixon. 5 minuten na het eerste doelpunt scoorde AFC opnieuw. Darryl die goed in de diepte was gelopen schoot van een behoorlijke afstand prachtig over de keeper heen. In de volgende periode nam AFC gas terug en Hollandia gaf een beetje gas bij. Er waren kansen over en weer maar beide partijen kwamen niet tot sco ren totdat één minuut voor rust Dave heel beheerst inschoot na een assist van Erixon. De tweede helft begon Hollandia veel sterker en creëerde meer kansen maar een mooi doelpunt van Erixon maakte Hollandia in één keer kansloos. Erixon, die er duidelijk zin in had gekregen, scoorde uiteindelijk de 0-5. Ondertussen had keeper Maxi me nog een paar prachtige reddingen verricht. Ondanks dat een speler van Hollandia het nodig vond om hem compleet omver te lopen bleef hij onversaagd doorkeepen. Net voor het eind testte een verdediger van AFC in het strafschopgebied nog even de sterkte van het shirt van een aanvaller van Hollandia. De zwakleidende scheidsrechter wachtte nog een paar seconden voordat hij - niet geheel ten onrechte - de Westfriezen een penalty gaf. De strafschop werd door Hollandia benut waardoor de einduitslag 1-5 werd. Tevreden keerde de Cl naar 1 oktober 2003 82e jaargang nr. 4 Amsterdam terug in de hoop de stijgende lijn van de afgelopen weken ook volgende week tegen Ajax vast te houden. Een ouder 27 september: AFC Cl-Ajax C2 2 - 2 Wedstrijden tegen Ajax hebben altijd een speciaal karakter, het zijn wedstrijden waarvoor de jongen niet hoeven te worden gemotiveerd. Ajax is altijd een technisch en voetballende ploeg en aangezien AFC ook altijd voetballend een oplossing probeert te vinden wordt er een spannende en leuke wedstrijd verwacht. Er werd nerveus gestart waardoor er de eerste vijf minuten regelmatig balverlies werd geleden en AFC niet in zijn ritme kwam. echter daarna werd er uitstekend tegenstand geboden en werd het een gelijk opgaande wedstrijd. Dit alles in een behoorlijk tempo.Ajax kwam na een vlot lopende combi natie op 0-1. De bal werd vanaf de linkerkant voor gegeven en de snelle vaste spits van Ajax had geen moeite om de bal in te koppen. AFC was hierdoor echter niet uit het veld geslagen en door de posi tieve instelling en het prima snelle positiespel resulteerde dit in de verdiende gelijkmaker. Frank die één van zijn weergaloze acties inzette werd buiten de zestien meter neergehaald door een Ajax ver dediger. De vrijtrap moest door de zwak leidende scheidsrechter (voor beide partijen) in tweeën worden genomen. Na dat er eerst te vroeg werd ingelopen joeg Dave op aangeven van Tim de bal tegen de touwen 1-1. Daarna kwamen er over en weer wat kansen maar deze werden niet benut door beide partijen zodat we gingen rusten met een gelijke stand. De tweede helft verwacht je dat Ajax wat meer druk zou gaan geven, echter dit werd door het collectief van AFC niet toege staan. AFC had de betere kansen maar de goal wilde maar niet vallen tot dat er een corner op links kwam. Dave gaf de bal strak voor en wist het hoofd van Dennis te vinden die met een prachtige kopbal de lat raakte. De bal spatte terug het veld in voor de voeten van Frank, deze twijfelde niet en schoot de bal hard tegen het dak van het doel. Die was binnen dacht het in grote getale opgekomen publiek. Echter vijf minuten voor tijd kwam Ajax nog eens sterk opzetten en het was lucky Ajax. De bal werd op rechts gespeeld deze ging echter over de zijlijn. Ingooi AFC dachten wij. De grensrechter had waarschijnlijk een klein vuiltje in zijn oog omdat hij vergat te vlaggen. De bal werd naar voren gerost waar een speler hindelijk buitenspel liep. De eerder genoemde scheidsrechter negeerde echter het vlagsignaal. De bal kon nog worden weg gekopt naar kwam precies voor de voeten van een Ajax speler die de bal in een wanhoopsschot richting doel schoot en het was 2-2. Vlak daarna werd er afgefloten, beide partijen konden tevreden zijn met dit gelijk spel. Het publiek heeft weer eens een fantastische jeugdwedstrijd gezien. Volgende week uit naar DWS, die drie punten voor staat op de rang lijst. Met de instelling zoals jullie speelden hebben de supporters er alle vertrouwen in dat er een goed resultaat gehaald gaat worden. Naast ons speelde de Al die met 3-2 Go Ahead Eagels Al versloeg. Fantastisch toch zo een jeugd bij AFC Een Ajax supporter Dl Oost-West, thuis best AFC Dl-Blauw-Wit Dl (beker) 1-6, AFC Dl-Ouderkerk Dl (beker) 10-0, Houten Dl-AFC Dl 1-0, Zeeburgia Dl-AFC Dl 0-1 Een rommelig verzamelstukje om twee weken intensief spelen te verslaan. Met mooie resultaten en één minpuntje. En de titel slaat op het enige verlies. Amsterdam is tenslotte "thuis", en Oost zeker ook nog, want daar liggen de roots van AFC en dat was ook de mooiste overwinning. Fusieclub Blauw-Wit is er in deze categorie in ieder geval niet sterker op geworden. Misschien hielp het dat wij hun ster Carim hebben overgenomen... Leverde wat pittige duels op met hem ons als winnaar Fusions hebben het tegen ons blijkbaar sowieso moeilijk want Ouder kerk was echt geen probleem zoals uit de uitslag blijkt. Wachtte een lastige tegenstander ons op onder Utrecht. Een wedstrijd van voetbalwetten. Je bent veel sterker, eigenlijk werd er alleen op hun helft gespeeld in de eerste helft, in de tweede ging het iets meer gelijk op, maar je scoort niet. Sterker, je dwingt ook geen kansen af. 18

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 18