1 oktober 2003 82e jaargang nr. 4 de eerste helft. Het was eigenlijk wachtten op de gelijkmaker, want de kansen stapelden zich op. Helaas was de beste man van het veld de keeper van Zwolle die een aantal miraculeuze reddingen verrichtte. Zwolle kon niets anders doen dan vertragen en hopen op het eindsig naal. Helaas viel dit eindsignaal voor ons zonder een doelpunt te hebben gemaakt. De teleurstelling was erg groot na afloop want we hadden meer verdiend op basis van een veel betere tweede helft. De vele meegereisde supporters (de bus zat helemaal vol!!) worden be dankt voor het aanmoedigen. Jan Portengen 24 september: AFC BI - FC Utrecht BI 0-0 Een bekerwedstrijd op een doordeweekse avond. Belangrijk was om na het onnodige verlies van afgelopen zaterdag, vandaag weer zelfver trouwen op te doen en Utrecht zoveel mogelijk weerstand te bie den. In de eerste helft begonnen we zeer sterk. De eerste tien minuten zelfs een licht overwicht wat resulteerde in een mooie kans voor Ben. Helaas net naast. Daarna had Utrecht het betere van het spel, maar we gaven weinig weg en speelden goed in de organisatie. Bij balbezit soms ietwat te gehaast, maar ja tegen dit soort ploegen krijg je ook weinig tijd. Uiteindelijk bleef het tot de rust 0-0. Na rust een gelijkopgaande strijd met kleine kansjes voor beide partij en. Uiteindelijk kregen we nog 1 grote kans na een mooie aanval werd Tyron vrijgespeeld en kon hij alleen op de keeper af. Helaas belandde zijn inzet op de paal. Naar het einde van de wedstrijd toe bleek dat beide partijen niet meer in staat waren een uitgespeelde kans te creë ren, dus bleef het 0-0. We kunnen terugkijken op een goede wedstrijd waarin we geconcen treerd en bij vlagen goed gevoetbald hebben en Utrecht geen kansen hebben gegund. Mooi was ook nog het debuut van een tweetal C-l spelers te weten Marius en Niels. Kortom de: het gaat goed met de opleiding bij AFC!! Nu met vertrouwen uitkijken naar de wedstrijd van a.s. zaterdag tegen Twente waarin we dezelfde mentaliteit en gezonde agressiviteit moe ten tonen met goed voetbal Jan Portengen 27 september: AFC BI - FC Den Bosch BI (vr.) 2-0 Helaas kon de competitiewedstrijd tegen Twente, vanwege een sterf geval, geen doorgang vinden. Gelukkig had Kenneth vrij snel een sparringpartner gevonden om toch ervoor te zorgen dat we wedstrijd ritme behouden en dat we lekker konden voetballen. Geen kleine tegenstander, maar een BVO. FC Den Bosch was bereid om twaalf uur klaar te staan voor de vriendschappelijke wedstrijd. In de eerste helft werden we veelal teruggedrongen op eigen helft en hadden we moeite met het spel van Den Bosch. Den Bosch creëerde in die eerste helft een aantal mogelijkheden, maar faalde in de afron ding of vond Armando, onze sluitpost, op hun pad. Wij kwamen amper aan voetballen toe, maar kwamen uit een spaarzame counter op voorsprong. Daarbij was wel de hulp nodig van de laatste man van Den Bosch die zelf een voorzet achter zijn keeper laag in de hoek neerlegde. In de rust werd door Kenneth aangegeven wat beter moest. Na de rust kregen we grip op het spel van Den Bosch. Ook omdat Den Bosch iets anders speelde na rust, wat ons meer lag. Nu was het AFC dat op de helft van Den Bosch speelde en veel meer in balbezit was. Dit resulteerde uiteindelijk in een prachtig doelpunt. Het was Allon met de voorzet vanaf rechts. Tyron die koppend teruglegde op de ingeval len Martijn die prachtig met een geplaatste volley de keeper kansloos liet. Uiteindelijk een mooie overwinning, MAAR.... het was slechts vriendschappelijk. Zaterdag moeten we aantonen dat we, in een wedstrijd als het werke lijk ergens om gaat, er ook staan. Want dit was leuk en aardig, maar zaterdag gaat het om de knikkers, uit tegen Groningen Jan Portengen AFC B2, een veelbelovende start... Na eindelijk toestemming van Wim Muller te hebben gekregen, toch maar besloten eens wat tekst aan de B2 te besteden. De seizoensstart was veelbelovend: winnen van rkav Volendam BI, de bekerwedstrijd tegen Stormvogels/Telstar BI die nipt verloren werd en de eerste twee wedstrijden gelijk in winst omgezet. 17 september werd tegen A'veen Heemraad BI gespeeld voor de beker. Net als de eerstgenoemde clubs hoger spelend dan de B2. Een mooie nazomeravond en een eerder (onverdiend) gelijkspel tegen de B2 van A'veen vormden voldoende ingrediënten voor een mooi voetbalavondje. Vanaf het moment dat onze keeper een bal onder de lat wegtikte, liet AFC af en toe oogstrelend voetbal zien en je vroeg je af wie nou de tweede divisionist was. Bij rust echter nog geen score. A'veen kwam getergd de kleedkamer uit en had inmiddels een blik wisselspelers opengetrokken. AFC kwam onder druk te staan en halverwege de tweede helft viel de 1-0 voor A'veen. Toch nog een enkele gevaarlijke uitbraak van AFC, maar steevast werd buitenspel gegeven. Een zeer boze coach werd dan ook van het veld gestuurd. Inmiddels leek A'veen weer te gaan scoren, maar de zeer scherp vlaggende grens had ook hieraan vooraf gaand buitenspel vastgesteld. Het bleef bij 1-0. Zaterdag 20 september stond het Woerdense Sportlust'46 op het programma onder leiding van dhr Nachtegaal (die schijnen erg goed te fluiten). Van onderschatting bij onze heren was geen sprake, men wist wat de tegenstander tegen Zeeburgia had gedaan. Weer een veelbelovende start, echter geen score. En dan gaat het verhaal van de gemiste kan sen weer op. Binnen vijf minuten 0-2!!! Het drama lijkt compleet, als er een strafschop wordt gegeven. Langs de kant stonden onze geblesseerde Ronald en Sylvano en ik zag de laatste tegen Ronald vertellen, hoe hij er niet in zou gaan, hetgeen ook gebeurde. Ook de rebound wist onze keeper te stoppen een mooi moment om de aanval te zoeken, maar helaas. De tweede helft een beter AFC, dat de arbitrage niet altijd mee had. Coach Martin kreeg het er warm van. Een gemiste penalty en een (terecht) afgekeurde goal hielpen het team niet langszij en het eerste puntverlies was een feit.(Na afloop slechts een blije Gideon en dat alleen omdat zijn voeten nog aan zijn benen vastzaten) De tegenstander was zeker niet slecht, maar jullie kunnen meer dan deze keer, dus uit???? Zondag 28 september uit bij Blauw-Wit Amsterdam. Geen scheids en hoe graag Jan Pelsma de wedstrijd ook wilde fluiten, het geheel werd afgeblazen. De volgende twee wedstrijden worden op zaterdag gespeeld. Mannen ga ervoor. Succes! Thea Verhoeven 21 september: Blauw Wit B5 - AFC B6 0-16 Wij beginnen de eerste helft met Oscar Kemps in het doel. Op zich niets bijzonders zou je denken...want na 3 minuten neemt Darryl een corner die Steven er cool inschiet. 0-1. In de daaropvolgende minuten verandert de voetbalwedstrijd in een voor Blauw Wit dramatische prijsschietdebacle. Bij AFC wordt er goed geconcentreerd gevoetbald. Het hele team wordt bij iedere aanval betrokken. De opbouw van achteren is goed verzorgd. Daniel staat als linkshalf goed te voet ballen en groeit in het team. Mare, officieel back, is twee keer dicht bij een doelpunt. Zijn Koemanschoten gaan vanaf 35 meter net naast. De keeper van Blauw Wit is op dat moment een gelukkig man. Dan nu de feiten: Jurdao 0-2, Victor 0-3, Adam 0-4, Darryl 0-5, Elbert 0-6, Victor 0-7, Jurdao 0-8, Jurdao 0-9 en Elbert 0-10. Rust! Wij beginnen de tweede helft met Oscar Kemps in de spits. Op zich iets bijzonders zou je denken...zijn zwarte keeperstenue heeft hij met Darryl gewisseld voor het rood zwart van AFC. Zijn eerste kopbal gaat net naast. Maar na 10 minuten is het toch raak. Oscar 0-11! Wij gaan verder met Daniel 0-12, Victor 0-13, Victor 0-14,Victor 0-15. En onze keeper Oscar met misschien wel het mooiste doelpunt van de wedstrijd, een prachtige kopbal uit het boekje in de lange hoek. 0-16. Het klinkt misschien raar maar in deze wedstrijd ging het mij niet om de doelpunten maar om de combinaties en hoe de doelpunten tot stand kwamen. Het team stond er weer voor elkaar. Mare, niet te passeren, en tactisch zeer goed spelend. Alex, uitstekend coachend, en hard werkend op het middenveld. Darryl, mooie voorzetten, en goed keeperswerk in de tweede helft. Elbert, altijd aanspeelbaar, en alle kopduels gewonnen. Daniel, hard werkend, en doorzettingsvermogen. Steven, coachend, en analytisch voetballend. Adam, goed opkomend, en in de tweede helft scherp spelend. Victor, gevaarlijk, en met veel humor spelend. Jurdao, snel wendend, en prachtige corners. Richard, vol inzet en karakter, en zelfs met een blessure gevaarlijke acties in de 17

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 17