17 september 2003 82e jaargang nr. 3 zeer verdiend en werd door onze trouwe aanhang met veel gejuich en applaus begroet! Daniel de Leau Dl Maatje te groot?! 13 september: AFC Dl - Volendam Dl 2 - 0 Dat was wat we vooraf een beetje vreesden van zo'n BVO. Maar in velerlei opzicht bleken wij met maatjes te groot uitstekend te kunnen omgaan. En in de eerste helft maakten wij duidelijk dat wij dat eigenlijk voor Volendam waren. Een uitstekend begin van een nieuw seizoen dus in de Topklasse met zo'n overwinning. Een bijna geheel nieuw team; alleen Kay, Thomas en Mitchell zijn al veteranen in deze competitie. Twee nieuwe krachten van buitenaf; Carim en Justin R. die een stevig blok vormen in het centrum van de verdediging. En verder vooral doorstroming vanuit de voormalige D3. In de eerste helft lukte het met best wel goed combinatiespel Volendam vrijwel geheel op hun eigen helft te houden. De nieuwe keeper David heeft de bal maar twee keer in bezit gehad! Er werd goed pressie gespeeld, en kansen kwamen als vanzelf. Justin S. was wel heel dicht bij een doelpunt, en wist zich daarnaast met zijn tomeloze inzet ook te onderscheiden door onze eerste gele kaart van het seizoen in ontvangst te nemen. De keeper was niet de sterkste pion van Volendam en dat werd halverwege de eerste helft keurig afgestraft door Kay. Al snel gevolgd door een tweede treffer, ditmaal van Rio, van wie wij eigenlijk niet wisten dat hij ook een linkerbeen had. En diverse malen kwam Allon daarnaast sterk door op de rechtervleugel. De tweede helft ging wel wat moeizamer. Volendam werkte er hard voor en nam meer risico. De ruimte die dat opleverde hadden we beter kunnen benutten, maar in feite was er nu pas sprake van een gelijk opgaande wedstrijd, wat overigens Volendam geen enkele reëele kans opleverde. Youri hield nu de rechterkant van de verdediging in de gaten, terwijl Daan en Maxim op de linkerflank geen enkele paling door de mazen van het net lieten slippen. Dat gecombineerd met het vele "breekwerk" van Thomas op het middenveld en de dreiging die er van Edwin op links en Kevin vanuit rechts uitging maakte dat Volendam zeer terecht met 0 punten naar huis ging. Wij blij met deze seizoensopening, en voor de Volendammers was er in ieder geval één troost ze konden hun teleurstelling gaan "verdrinken" op de jaarlijkse kermis. Dat was in ieder geval een onderwerp dat de supporters langs de kant meer bespraken dan de wedstrijd. Frank de Munnik 13 september: Roda'23 D3-AFC D7 2-6 (rust 1-4) Na de wat gelukkige overwinning (3-2) vorige week, in onze eerste competitiewedstrijd tegen Legmeervogels D4 was het weer tijd voor onze jongens om te laten zien dat een wedstrijd ook overtuigend gewonnen kan worden. Roda 23 was onze tegenstander op de tweede competitiedag. Het begin was, zoals vaker, aarzelend. De thuisclub kon in die eerste fase zelfs de score openen. Het duurde echter niet lang totdat Martijn na goed doorlopen op een pass van Tymen de bal in de touwen joeg. Even later scoorde Tjardo na een scrimmage voor het doel 1-2. Tjardo zou nog 2, bijna gelijke, doelpunten scoren. Vanuit zijn spitspositie maakte Tjardo een ouderwetse hattrick. Dat deed overigens ook Martijn in deze wedstrijd. Met name het laatste doelpunt van Martijn was een pracht goal. Na mooi doortikken van Lodewijk, Tim en Ruben van Wijnen gaf Martijn zichzelf een pass richting doel en bracht met een mooi schot de stand op 2-6. Met onze Tymen, motor en stofzuiger tegelijk, op het middenveld, rondstrooiend met de mooiste passes ontstaat er steeds weer gevaar voor de tegenstander. Op links passeerde Tim met mooie schijnbewe gingen keer op keer zijn directe tegenstander, terwijl Timothy Curry als onze eigen Trabelsi van linksachter regelmatig ver naar voren kon komen om een mooie voorzet af te geven. Kers en onze Jasper vorm den de betrouwbare achterstelinie van onze verdediging. Ruben Treurniet kon helaas niet aanwezig zijn Op het middenveld werd door vroeg storen door Daan, Kester, Ruben van Wijnen en Lodewijk bijna elke aanval van de tegenstander onder broken. Toch moest onze keeper, Sander, nog enkele gevaarlijke doorbraken van Roda door goed uitlopen onschadelijk maken. Hij wist ook enkele gevaarlijke afstandschoten te keren.. Al in de tweede competitiewedstrijd valt op hoezeer de jongens op elkaar zijn ingespeeld. Dit is ongetwijfeld het gevolg van het feit dat de jongens nu voor het 3e seizoen bijelkaar zijn en daarbij op deskundige wijze door Jan Fred van Wijnen worden gecoached. Het belooft voor de D7 weer een mooi seizoen te worden. Rob Rühl 13 september: AFC Dl 1 (El) - Almere D12 (El) 5-3 Een beetje verwarrend dat Dll (El) maar de uitleg is dat deze selectieteams qua leeftijd eigenlijk nog E-tjes zijn maar al wel volgens de D regels gaan spelen d.w.z. op een groot veld, officiële regels zoals buitenspel, enz. en dan ook nog 3x in de week trainen. Zaterdag dus tegen Almere op het hoofdveld. Een stralend zonnetje. In het begin een sterk AFC, met een prachtige lob opende Thomas Lam de score. Vlak voor de rust een penalty tegen en de stand was weer gelijk. Na de rust was AFC nergens meer, we werden overlopen en achterelkaar 2 goals tegen. Niemand geloofde er meer in. Mels, tot dan op de bank, mocht zich warm lopen. Mels heeft een zware blindedarm operatie achter de rug en moet nog wat conditie opdoen en had tot dusver nog niet gespeeld. Met enkele mooie acties op links werd Almere gewaarschuwd. Hun coach voelde de bui al hangen en probeerde wanhopig zijn team op de rails te krijgen. Via een penalty, knap benut door Darren van Mourik, kwamen we op 2-3. Toen het moment, een cross pass door het midden, snelle Mels opduikend vanaf links, met één vloeiende beweging de keeper gepasseerd en de bal in het lege doel geschoven 3-3. Er was geen houden meer aan. Een keiharde schuiver van Darren kon de keeper niet onder controle krijgen en Wessel was er als de kippen bij. Als dan ook nog Daniel Staal van afstand de bal keihard onder de lat schiet is de overwinning compleet. Dit alles onder de goede leiding van Sam Cohen van de C junioren en een lach van oor tot oor op het gezicht van onze leider/coach David Westerhof. Hans Dukker 6 september: Legmeervogels E7 - AFC E7 Het nieuwe seizoen is weer begonnen. Er zijn een paar wisselingen in ons team dit jaar Arvinder is door na de D, Roderick en Henk zijn naar de E3 en Thijs is naar de E5 allemaal veel succes gewenst en we blijven jullie wel een beetje volgen hoor! Dus hadden we vier nieuwe spelers nodig om weer een team te vormen dat zijn geworden Daan en Daniel en de broertjes Floris en Thomas en met dit team hopen we net zoveel plezier te beleven als vorig jaar. Als team verzamelen we voor de wedstrijd bij AFC zodat we als team gezamenlijk aankomen bij de tegenstander dan kunnen de ouders gezellig een kopje koffie drinken en de jongens de warming-up doen en na afloop allemaal verplicht onder de douche en daarna eventjes gezellig met z'n allen wat drinken in de kantine voor de teambuilding. Goed de wedstrijd Legmeervogels E7 - AFC E7 5-1 De uitslag is iets wat geflatteerd want wij zijn de eerste helft constant in de aanval maar scoren niet hun hebben een uitval en scoren meteen een hele mooie goal. 1-0 met de rust ook na de rust zijn wij meer op hun helft dan hun op die van ons maar die 4 keer dat ze er zijn worden we er op snelheid uitgelopen en maken ze het weer heel mooi af niks aan te doen. Maar dan wordt door EKIM onze eer gered hij scoort zijn eerste doelpunt nadat hij al de hele wedstrijd zeer goed heeft gespeeld.Onze dag kon niet meer stuk we stonden te juichen alsof we net kampioen waren geworden. Super Ekim ga zo door D.v.T 13 september: Ajax F1 - AFC F1 Na eerdere confrontaties in het Marathon tournooi (1-1) en vriend schappelijk (8-0), stond nu de eerste ontmoeting in de competitie op het programma. Interessant om te zien waar onze F1 na de uitgebreide seizoensvoorbereiding stond. Zoals te verwachten was er veel druk op het AFC doel. Ajax was zoals verwacht beter, maar onze jongens vochten verbeten en bijzonder gedisciplineerd terug. Een mooi en onhoudbaar afstandsschot van Ajax leidde tot de 1-0. Hierna werd AFC echter niet overlopen. Een aantal malen kwamen ze zelfs goed los, maar de uitstekende centrale verdediger van Ajax wist alles 23

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 23