MIXED PICKLES gi 17 September 2003 82e jaargang nr. 3 HERINTREDE ingelegd door Willem Adriaansz w.adriaansz@zonnet.nl Zoals eerder beloofd heeft Pickelaar zich na zijn absentie weer op zondag 14 september j.l. (AFC-SVVSMC 1-2) bij zijn AFC-makkers gevoegd. Hoelang was hij afwezig geweest op "Goed Genoeg"? Zijn agenda leverde de onverbiddelijke waarheid: sinds 12 augustus was de bekerwedstrijd AFC - De Graafschap (0-2) als tussendoortje de laatste keer geweest. Door de zomer heen is hij nogal veel op reis geweest. Blijkbaar is hij een beweeglijk type. Zelfs op de jaarvergadering van 26 juni j.l. was hij (met kennisgeving) afwezig. Bij zijn herintrede afgelopen zondag leek het clubhuis ruim groter dan voorheen, maar bij nadere beschouwing bleek dat virtuele winst doordat de bruine schrootjeswanden vervangen waren door lichtgetinte strakke vlakken. Het deed goed aan, maar Pickelaar moet nog een beetje wennen aan die grote AFC-voetballersbeelden: draaiorgelromantiek of Madame Tussaud-realisme? Toch was het of de lente opnieuw begonnen was: veel fleurige voorjaarstoiletjes. Allereerst feliciteerde Pickelaar alsnog de nieuw benoemde bestuursleden Nicolaas van Ommeren en Rinus van Leijenhorst, die de proeftijd van 2 maanden inmiddels achter de rug hebben. Het zal dus waarachtig wel gaan. Aan de perstafel verscheen in het geheel geen journaille. Blijkbaar genoot Turkiyemspor - ADO '20 massaal de voorkeur. Ach ja, zo gaat dat met journalisten: ze vissen allemaal in dezelfde vijver. Van de AFC-selectie bleken 7 spelers geblesseerd te zijn voor de derde competitiewedstrijd. Veelal opgelopen tijdens trainingen. Is onze nieuwe trainer Stanley Menzo zo 'n beul? Dat kan Pickelaar zich niet voorstellen. Eén van de geblesseerden was Dennis Purperhart, die naast Pickelaar plaatsnam op de overdekte tribune. "Hoelang duurt je blessure dit keer" vroeg Pickelaar, die meer AFC-doelpunten wil zien, bezorgd? "Komt goed, komt goed" meldde Dennis P.. Nummer 14 Dennis Purperhart had zijn dochtertjes - twee snoepies - meegebracht. Pickelaar gewaagde daarvan, maar toen kort daarna ook de moeder in beeld kwam moest Pickelaar zijn mening bijstellen: Dennis heeft drie snoepies in huis. Daar was nummer 14 het mee eens. Het was kortom - Pickelaar merkte het hierboven al op - voorjaar (half september). De tweede AFC-nederlaag deed daar niets aan af. Na afloop bleef Pickelaar nog geruime tijd voor de nakeuvel; mogelijk gemaakt door de zwijgende muziekfabriek. CITAAT Een verandering in het weer is voldoende om de wereld en onszelf te vernieuwen' GOING STRONG (Marcel Proust, Frans romanschrijver, 1871-1922). Over voorjaar gesproken: Jopie (of Johanna, naar keuze) van der Valk zat weer op de tribune. Vier maanden geleden sprak Pickelaar in zijn toenmalige MP-inleg over de Grand Old Lady; tegen de 90 inmiddels. Ze ziet er perfect uit en is geestelijk bij de les gebleven. Omdat zij destijds iets liefs zei tegen P. schreef hij toen: "Gesterkt gaat Pickelaar het zomerseizoen in en hij hoopt Johanna in seizoen 2003/2004 weer te ontmoeten Bij de eerste thuiswedstrijd ging zijn hoop al in vervulling. Meer dan 60 jaren bleef deze sterke vrouw betrokken bij haar AFC Pickelaar uit zijn bewondering nogmaals aan u en uiteraard aan haar. SEICHE Het kon niet uitblijven: veel vragen aan Pickelaar over zijn einde-zomer-rondgang met Pickelaarse in de mobiele woon-, slaap- en eetkamer, beter bekend onder de naam "La Marolle"; dat op Frans lijkt maar het niet is. Hij heeft belangstellenden beleefd verwezen naar de Mixed Pickles, die nu voor u liggen. Samengevat hebben de Pickelaars dagen van meer dan 40° C. doorstaan tegenover nachten van 26° C.. De laatste etappe naar de azuren kust b eet achterwege door wegafsluiting wegens omvangrijke bosbranden. Maar tot zijn genoegen verbleef Pickelaar weer in het stadje B. (van de plaatselijke voetbalclub SC Barjols). Hij kent daar vele inwoners nadat hij er - het is niet anders - 9 jaar geleden de Jacques Prévert-prijs won voor moderne poezie. De mythe heeft daar inmiddels van gemaakt, dat Pickelaar de god van de Nederlandse poëzie zou zijn. Maar u kent Pickelaar: hij is te bescheiden om al die lieve mensen tegen te spreken. De eerste gang van Pickelaar in het stadje B. is naar de plaatselijke liotheek Tot zijn genoegen bleek zijn tweetalige werkje nog in het boekenbestand te zitten; zulks in tegenstelling tot in bibliotheken boven net Noordzeekanaal, waar hij inmiddels uit de collectie is geflikkerd. Als gebruikelijk zaten de Pickelaars aan aan het Provencals diner bij vriendin Jeanine N.. Heel lekker, daar niet van. Maar er kwam iets ter ta el, dat Pickelaar culinair sterk wantrouwde, zodat op dat moment een broodje bal hem liever was geweest. Wat hij vreesde bleek achteraf waar te zijn: hij had in stukken gesneden tentakels inktvis weggekauwd, op het menu aangekondigd als 'seiche'. Uit te spreken zoals een geboren Hagenees het Nederlandse sijsje benoemd. Pickelaar berekende nog aan tafel, hoeveel dagen er voorbij moesten gaan voor de interne lichamelijke reiniging voltooid zou zijn. Daarbij te bedenken, dat het fysieke functioneren in groezelige nomadentoiletgroepen ook in figuurlijke zin onder druk zou komen te staan. Grofweg komt e reiziger drie varianten tegen: de toiletpot met bril (meestal te vies voor woorden), de toiletpot zonder bril en (nog altijd) het oud-gallische p ompgat op enige diepte-afstand (derhalve niet geheel zonder risico's te benutten). Een vierde variant, het invalidentoilet, blijft hier buiten beschouwing vanwege een te gering aanbod. Zonder verder in te gaan op nadere bijzonderheden stelt Pickelaar vast ongeschonden zijn missie volbracht te hebben. J Een woord van dank aan de plaatselijke gendarmerie is hier zeker op zijn plaats. Bekend zijnde met en ontzag hebbende voor Pickelaars legen darische positie in de plaatselijke samenleving stond zij als jaarlijks weer grootmoedig toe, dat Pickelaar geruime tijd in zijn huisje op wielen aan de zijlijn van het voetbalveld mocht verblijven. Tegen alle regels in, dat wel. En met hulp van Max ('s morgens chauffeur van de burge meester s middags voetbalterreinbeheerder en tevens grootsleutelbewaarder van het complex sportif werden vele toilet- en douchedeuren geopend dievoor anderen gesloten bleven. Lichamelijk en geestelijk gereinigd kwamen de Pickelaars thuis en zij denken weer een jaar lang met dankbaarheid terug aan hun najaarszigeunerbestaan in La Douce France. En vanaf nu terug naar de realiteit van "Goed Genoeg" 10

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 10