V Volgende Schakel AFC's "Bie"- zonderheden 3 September 2003 82e jaargang nr. 2 M.L. van Dunné, Pup., Valeriusstraat 160, 1075 GG Amsterdam, Lidnr. 6284. Paul Harleman, Jun., Hazezegge 9, 2318 ZH Leiden, 071-5212065, Lidnr. 6798. J.M. Samson, Sen., 26-3-1975, Rooseveltlaan 2141", 1078 NW Am sterdam, 06-41155419, Lidnr. 2573. Jaïr D. Junge, Sen., 30-09-1979, Nieuweweg 6 A, 3755 AC Eemnes, 035-5387882, Lidnr. 5421. Liran Kroonenberg, Jun., 4-2-1986, Graaf Willemlaan 29, 1181 EE Amstelveen, 020-6471958, Lidnr. 4284. Van Werkend Lid naar Donateur: M R Berman, was lidnr. 3501, wordt lidnr 9822. De volgende Schakel zal over 2 weken verschijnen. Dit betekent dat u op donderdag 18 september ons clubblad in de brievenbus ontvangt. Zoals bekend kunt u de Schakel op dinsdag middag vanaf omstreeks 17.00 uur op onze website lezen. Kopij voor deze Schakel dient uiterlijk maandagavond aangeleverd te zijn. Onze dochtervereniging de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) werd na een geweldig seizoen 2003 kampioen van de eerste klasse van de KNCB en promoveert daardoor naar de hoofdklasse en zal dus in het seizoen 2004 uitkomen in de hoogste klasse. De voorlaatste wedstrijd tegen concurrent VVV werd gewonnen, met welke over winning het kampioenschap een feit was. Ook de laatste wedstrijd tegen Quick 2 (den Haag) werd gewonnen, zodat in het afgelopen seizoen alleen de uitwedstrijd tegen Kampong werd verloren. Na mens de AFC vanzelfsprekend onze hartelijke gelukwensen aan spe lers, trainer, bestuur en leden van onze 82-jarige dochter. Zelf heb ik deze zomer vele wedstrijden gezien en mogen constateren, dat vele AFC'ers in het weekend de weg hebben kunnen vinden naar het nieuwe complex op sportpark het Loopveld. Moedervereniging AFC is blij met het kampioenschap. Stan Huygens Journaal van de Telegraaf van 30 augustus jl. be steedde aandacht aan de lancering van de nieuwe winterbrochure van het modeconcern van ons Zilveren Ploeglid Rolf Leeser. Al een kwart eeuw maakt Rolf zijn brochures, die in binnen- en buitenland worden verspreid. Bij het artikel is een foto geplaatst van Louis van Gaal, zijn levenspartner Truus Opmeer en Rolf zelf. U ziet het beste lezers: AFC'ers kom je overal tegen. Ons lid Marc van der Valk promoveert vrijdag 5 september a.s. Marc is de derde generatie van de AFC-familie van der Valk. Groot vader Ton was in het verleden voetballer in het eerste elftal, bestuurs lid en commissielid, en werd dan ook terecht benoemd tot lid van verdienste. Vader Peter was een aantal jaren de vaste doelverdediger van het le elftal terwijl Marc in zijn jeugdjaren in de hogere elftallen ook als keeper optrad. Namens de AFC gaan onze felicitaties uit naar Mare en echtgenote Kim, naar moeder Lenneke en Henk Portengen en vanzelfsprekend ook naar oma Jopie van der Valk. Mare verde digt bij zijn promotie zijn proefschrift: metabolic complications of antiretroviral therapy. In de uitgave van het KNVB-blad Voetbaltotaal van augus tus/september is een interview opgenomen met ons lid Glenn Zeelig betreffende zijn zaalvoetbalactiviteiten bij FC Mariene. In het afge lopen zaalvoetbalseizoen bereikte zijn club de play-offs. Uiteraard noemt Glenn in zijn interview onze AFC. Thea v.d. Glas, echtgenote van Zilveren Ploeger Jacques was zo ongelukkig om afgelopen een middenvoetsbeentje te breken, en had daarbij ook nog een scheurtje in de enkel. In het gips was zij toch steeds aanwezig bij activiteiten van de AFC en de ACC. Inmiddels is het gips verwijderd. Namens de AFC wensen wij haar een spoedig herstel. "Menzo vliegt al jaren op Kloten" Een kop boven een artikel in de Volkskrant medio augustus over onze nieuwe voetbaltrainer. Met Kloten wordt natuurlijk het vliegveld van Zurich bedoeld. Het ver haal, door verslaggever Peter van Ammelrooy, gaat over een bijzon dere hobby van Stanley. Hij is een van de tienduizenden Neder landers die vanuit de huiskamer het luchtruim kiezen. Virtueel dus, namelijk op de computer met de Flight Simulator van Microsoft: in een namaakcockpit, compleet met stuurknuppel en gashendels, met behulp van twee computers en drie beeldschermen, maakt Menzo zijn vliegtochten. Stanley Menzo vliegt ook in het echt: hij heeft een vliegbrevet. Per maand vliegt Menzo een aantal uren in een Piper Cub: een propeller-vliegtuig. Onze voetbaltrainer mocht onlangs van Microsoft aan kopstukken uit de luchtvaart de eerste exemplaren van de nieuwe 2004-editie van Flight Simulator uitreiken. "Winnen is heilig voor gedreven bondscoach Gullit". Dat kopte de sportpagina van de Volkskrant onlangs, nadat hij bondscoach van het Nederlands elftal onder negentien jaar was geworden. Onze clubgenoot werd in het artikel uitvoerig geciteerd. Zoals de mening dat niets bij voetballen lekkerder is dan winnen, zelfs bij AFC zater dagteam 3, het elftal waarin Gullit regelmatig zijn partijtje voetbalt. "Als je wint met slecht spel, slaap je ook lekker", voegde de wereld- befaamde oud-international er in alle duidelijkheid aan toe. Sportver slaggever Willem Vissers, de auteur van het interview, registreert uit de mond van Gullit dat hij in zijn drang naar winst verder gaat dan de voetbalromanticus Cruijff, voor wie mooi klassiek Nederlands voet bal met vleugelaanvallers wel degelijk prioriteit heeft. Ruud Gullit hierover: ik wil winnen, het maakt me niet uit met welk systeem. Het artikel is inmiddels in het Engels vertaald en naar Zuid-India gestuurd. Naar de deelstaat Tamil Nadu, waar tientallen kinderen van het Trust-projekt (een project voor kansarme kinderen) enkele jaren geleden al Gullit tot hun grote held hebben gekozen. Die bewonde ring kwam toen tot uiting in een artikel in het KNVB-blad, waarin beschreven werd hoe de Trust-kids op een groot doek geschilderd hadden dat zij Gullit zo bewonderen. De sportminnende Indiase jeugd mag dan wel gek zijn op hockey en cricket, maar in Tamil Nadu kan daar voetbal bijgevoegd worden. De bij het Trust-projekt betrokken Hans de Bie en echtgenote Louisa hebben aan de kinderen van het project verteld dat Gullit in de AFC voetbalt. Dit gevoegd bij het feit dat ons lid Tom Egbers, een van de bekende tv-presentatoren die het Trust-project van harte aanbeveelt, (naast Frits Barend, Sacha de Boer en Rick Nieman) plaatst de AFC in een sociaal daglicht. Wie weet wat onze club voor de jeugdige voetbalfans van Ruud Gullit nog in petto heeft: aandacht voor en steun aan voetballertjes aan de andere kant van de wereldbol Bij de voorbereidingen van het nieuwe voetbalseizoen heb ik met vreugde mogen constateren, dat de lang geblesseerden van het afgelo pen seizoen Daniël van Meer, Uli Landvreugd en Said Moumane weer volop mee trainden. Het is dan ook bijzonder ongelukkig, dat Uli tijdens de training van afgelopen vrijdag een kootje van zijn hand heeft gebroken, waardoor hij nu in het gips zit. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Ons ondersteunend lid Jan Moes is op straat uitgegleden op een olievlek en moest zich onder behandeling laten stellen in het zieken huis. Inmiddels is hij weer thuis. Jan is een trouw supporter van het eerste elftal, zowel bij thuis- als bij uitwedstrijden. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: In de eerste plaats de verjaardag van ons erelid Fred van Soomeren, die op 26 september a.s. 75 jaar hoopt te worden. Fred was van 1961 t/m 1985 lid van het bestuur: eerst als 2e secretaris en daarna in de funktie van le secretaris. Fred werd dan ook zeer terecht voor zijn vele ver diensten voor de AFC benoemd tot erelid. Fred woont in België, maar volgt zeer nauwkeurig de resultaten van de club en is bij hoogtepun ten van AFC aanwezig. Wij wensen hem samen met Ghislaine nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Vervolgens Piet Vaal, die op 6 september a.s. de leeftijd van 70 jaar zal bereiken. Piet was aan het eind van de vijftiger en een groot deel van de zestiger jaren een zeer lange tijd lid van de toenmalige jeugdcommissie. Vele jaren was hij secretaris samen met het huidige lid van verdienste Henk van Teunenbroek, de overleden leden Wim Bückert, Otto van der Heul, Harry Scheepstra en ondergetekende. Piet bezoekt trouw het Herenjaardiner en de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem nog een groot aantal gelukkige jaren samen met zijn echtgenote Truus. Vervolgens de overige jarigen: Wim Ringe (5/9) - Willem van Oort (5/9) - Henk van der Jagt (6/9) - Frans v.d. Bor (6/9 - 60 jaar) -Daan Kappelhoff (8/9) - Hans Honsd-

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4