14 augustus 2003 82e jaargang nr. 1 Nadat het ovationele applaus voor Dick van der Klaauw tenslotte verstomd is richt de nieuwe voorzitter nog het woord tot Ger van Caspel, die enkele minuten eerder tot erelid is benoemd. Machiel van der Woude feliciteert Ger van harte met deze belangrijke onderschei ding en onderstreept daarbij zijn collegialiteit in het bestuur, iemand waar je altijd op kon rekenen. Maar ook op kan blijven rekenen, want Ger heeft toegezegd het nieuwe bestuur waar nodig ter zijde te zullen staan. Dat wordt bijzonder op prijs gesteld. Tot slot overhandigt Machiel van der Woude aan het nieuwe erelid eveneens het geactuali seerde overzicht van alle AFC-bestuurderen, waarin zijn 22 jarige bestuurslidmaatschap voor de geschiedenis is opgetekend. Vervolgens maakt Machiel van der Woude de functieverdeling in het nieuwe bestuur bekend: voorzitter: Machiel van der Woude secretaris: Kees Gehring penningmeester: Bob Neseker vice-voorzitter: Ad Westerhof 2e secretaris: Ronald Koster 2e penningmeester: Edwin Geluk commissaris jeugdzaken: Rinus van Leijenhorst commissaris sociale zaken:Johan de Bie commissaris clubhuis zaken: Amel Vroege commissaris materiaal: Fred ten Nijenhuis commissaris P.P. en E.: Nicolaas van Ommeren Ad Westerhof neemt als vice-voorzitter de portefeuille commerciële zaken voor zijn rekening, 2de secretaris Ronald Koster houdt daar naast de portefeuille senioren voetbal en secretaris Kees Gehring blijft binnen het bestuur tevens aanspreekpunt voor technische zaken. De vergadering gaat d.m.v. applaus akkoord met deze taakverdeling en vervolgens schorst Machiel van der Woude de vergadering voor een korte pauze, zodat een ieder de vertrekkende en nieuwe benoem de bestuursleden kan complimenteren. Na een korte pauze vervolgt de kersverse nieuwe voorzitter Machiel van der Woude de vergadering en neemt de nieuwe 2e secretaris Ronald Koster de notulering van ondergetekende over. Amstelveen, juli 2003 Ger van Caspel,, ex 2e secretaris. 9. Contributie seizoen 2003-2004 Het bestuur stelt voor de contributies voor het seizoen 2003-2004 als volgt vast te stellen: Oud nieuw Senioren 250,— 265,— Senioren 18 - 23 jaar 200,— 215, Senioren boven 60 jaar 150,— 160,— Jeugdleden 185,- 200,- Toeslag voor betalen na 1 oktober 35,- Donateurs worden verzocht minimaal 90,- te betalen. Entreegeld nieuwe leden 25,- Nieuwe leden zijn eerst speelgerechtigd na betaling van verschul digde contributie en entreegeld. Meindert Huisman vraagt wat de reden is voor deze verhoging en voorzitter Machiel van der Woude geeft een uitvoerige uitleg (infla tiecorrectie, waarborg prijs/kwaliteit). Bovendien stelt hij dat zonder de zeer gewaardeerde bijdrage van de AFC vriendelijke bedrijven en de supportersclub "the Reds" de con tributie bij voortzetting van het huidige beleid veel hoger zou moeten worden. Daarnaast wil hij de aanwezigen attenderen op de wachtlijst voor de jeugd van circa 100 kandidaat-jeugdleden. Machiel van der Woude vraagt de vergadering akkoord te gaan met het contributievoorstel. Van de aanwezige leden blijken 7 tegen ver hoging van de contributie te zijn, de resterende leden zijn akkoord. 10. Vaststelling begroting boekjaar 2003-2004 Penningmeester Bob Neseker geeft een toelichting op de opgestelde begroting. Hans Geusebroek geeft aan dat het Reds bedrag hoger is dan vorig Tim Timmerman, voorzitter van s.c. "the Reds", geeft aan dat het Reds bestuur akkoord is gegaan voor een eenmalige verhoogde dona tie. Hans de Wijs geeft aan dat de AFC vriendelijke bedrijven vrij opti mistisch zijn begroot. Bob Neseker antwoordt dat de commissaris commerciële zaken inderdaad nog aardig wat werk te verrichten heeft om een aantal AFC vriendelijke bedrijven voor het nieuwe seizoen te activeren. Hans Elias geeft aan dat de advertenties voor de Schakel niet hoger kunnen. Bob Neseker antwoordt dat dat ook niet wordt gevraagd, maar dat wij wel weer hetzelfde bedrag verwachten. *Hans Elias geeft tevens aan dat het lager begrote bedrag voor de Schakel niet realiseerbaar is. Bob Neseker meldt dat de Schakel waar schijnlijk een aantal keer per seizoen eens in de drie weken zal moe ten worden uitgebracht en dat de kosten nauwgezet in de gaten zullen worden gehouden. Meindert Huisman vindt dat de manier van antwoorden van de penningmeester niet acceptabel is. Machiel van der Woude geeft aan dat ieder vogeltje zingt zoals hij is gebekt en dat de manier van ant woorden misschien niet de schoonheidsprijs verdient, maar dat er geenszins beledigend dan wel respectloos antwoord wordt gegeven en dat het bestuur veel respect heeft voor penningmeester Bob Neseker, die zo veel tijd steekt in de werkzaamheden behorend bij zijn verant woordelijke functie. *Dick Huisman vraagt vervolgens waarom het bedrag aan senioren trainers hoger is dan vorig jaar. Kees Gehring meldt dat bij ons eerste elftal voor het komend seizoen een hulptrainer is aangesteld en dat daar een bepaald prijskaartje aan hangt. *Dick Bakker meldt dat wij moeten oppassen om niet het uitgave patroon toe te passen zoals voetbalvereniging Huizen het de afgelo pen jaren heeft gedaan. Kees Gehring antwoordt dat dat naar zijn mening bij deze vereniging aan de hoge kosten voor het aantrekken van spelers lag en dat hier dan ook appels met peren worden vergeleken. Hans Geusebroek merkt op dat naar zijn mening Stanley Menzo te veel verdient en dat het bestuur zich laat inpakken door een trainer zonder palmares. Kees Gehring meldt dat aan de uitstraling en het niveau van de nieu we trainer wel een prijskaartje hangt en dat na diverse gesprekken met Stanley Menzo door het bestuur is besloten dat hij de trainer is die past binnen de strategie van onze club. Bovendien, de salarissen die worden betaald zijn conform de hoofdklasse norm. Hans Geusebroek vindt eveneens dat wij de spelers van de selectie teams veel te veel verwennen. Kees Gehring meldt dat wij minder bieden dan andere verenigingen en dat het daarom ook steeds moei lijker wordt om spelers over te halen naar AFC te komen, maar dat wij trots mogen zijn op de kwaliteit van onze selectie voor het ko mend seizoen. Dennis de Wit meldt dat de leden het bestuur mandaat heeft gegeven om te zoeken naar een trainer, maar dat hij vindt dat een hulptrainer wezenlijk wat anders is. Kees Gehring meldt dat wij hebben gezocht naar een bij AFC passen de trainer en dat in het pakket van deze trainer het verzoek om de aanstelling van een hulptrainer zat. Henk Bijlsma geeft aan dat hij het onbegrijpelijk vindt hoe sommige leden reageren en hij niet snapt hoe leden die al jaren meelopen in de club negatieve opmerkingen kunnen maken over de aanstelling van een hulptrainer en de manier waarop spelers van de selectie worden begeleid. Een hulptrainer is in deze tijd bij vrijwel iedere Hoofdklas ser aangesteld en hij meldt dat de spelers tegenwoordig ook meer aandacht vragen dan 20 jaar geleden. Hij vervolgt dat hij na 12 jaar leiderschap wel het één en ander heeft zien veranderen, maar dat de basis waaruit de begeleiding van de selectie nu bestaat een gezonde is. Hans Elias vraagt aan de vragenstellers of zij het eigenlijk wel be langrijk vinden of AFC in de hoofdklasse blijft voetballen. Als wij niet meegaan met de tijd zouden wij nog wel eens kunnen afzakken naar een lager niveau en dat zou de club op termijn veel meer schade berokkenen. 2 leden zijn tegen de door de penningmeester opgestelde begroting en derhalve wordt de begroting goedgekeurd.

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 9