7. Voor AFC wordt tijdens de werkzaamheden in september 2003 een tijdelijke parkeergelegenheid gecreëerd op het openbare gedeelte van de par keerplaats; 8. De verwachting is nog steeds dat het nieuwe clubhuis en de velden gereed zijn in seizoen 2006 - 2007. d) Afscheid van de pachter. Aan het eind van dit seizoen neemt Netty van de Meent na 13 jaar afscheid als pachter van de sociëteit van AFC. De voorzitter bedankt Netty van de Meent en haar staf voor de zeer plezierige samenwerking gedurende vele jaren en biedt haar namens het bestuur als dank bloe men en een reis voor haar en echtgenoot Pim naar Torremolinos aan. 5. Jaarverslag secretaris seizoen 2002 - 2003. Dit verslag is vanaf pagina 4 in Schakel 19 d.d. 11 juni 2003 gepubli ceerd. Kees Gehring meldt dat er in het verslag 2 foutjes zijn geslopen. - De B4 is geen kampioen; - Lou Woudstra is overleden op de leeftijd van 70 jaar. Dick van der Klaauw stelt vast dat er naar aanleiding van dit verslag geen opmerkingen uit de vergadering zijn en dankt vervolgens secre taris Kees Gehring voor dit voortreffelijke jaarverslag. Ook de vergadering heeft veel waardering voor dit jaarverslag en geeft de samensteller een ovatie. 6. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2002 - 2003. Het concept jaarverslag heeft vanaf 23 juni 2003 voor belangstellende clubgenoten ter inzage gelegen bij de administratie van AFC. Penningmeester Bob Neseker verstrekt de vergadering het financiële verslag over het verenigingsjaar 2002 - 2003 en geeft vervolgens een korte toelichting op het door hem opgestelde verslag. - Meindert Huisman wil als opmerking vooraf kwijt dat hij zich na het lezen van het ter inzage liggende concept jaarverslag zorgen maakt over de forse overschrijding van de begroting. - Verder is het Meindert Huisman opgevallen dat de tekst in het concept jaarverslag afwijkt van de tekst in het definitieve jaarverslag. Ook Dennis de Wit stelt vast dat het onzorgvuldig is van het bestuur om een concept jaarverslag in plaats van een definitief jaarverslag ter inzage voor de leden beschikbaar te stellen. De voorzitter legt uit waarom het is gebeurd en belooft dat volgend jaar het definitieve jaarverslag ter inzage zal liggen. - Hans Elias legt aan de vergadering uit waarom het programmablad 'AFC thuis' dit seizoen een nieuw kaft heeft gekregen. - Meindert Huisman stelt voor om aan spelers van jeugdteams, die kleding van de club krijgen, een eigen bijdrage te vragen voor het in bruikleen hebben van deze clubkleding. Ad Westerhof antwoordt dat om de kosten te beperken de kleding ieder seizoen wordt 'doorgeschoven' en dat voor de kleding door de jeugdspelers statiegeld wordt betaald. Het bestuur is geen voorstander van een eigen bijdrage. - Dick Huisman is van mening dat er kan worden bezuinigd op de buskosten voor de jeugd door meer ouders in te schakelen voor het vervoer van jeugdspelers. Ad Westerhof legt uit dat in deze tijd onze standaard elftallen lande lijk spelen en dus ook uitwedstrijden ver weg moeten spelen. Daar naast zijn er in tegenstelling tot vroeger onvoldoende ouders, die bereid zijn voor het vervoer van jeugdspelers te zorgen. - Hans Elias vraagt aan de penningmeester of het mogelijk is om het jaarverslag, indien leden er om vragen, per e-mail toe te sturen. Bob Neseker heeft er geen bezwaar tegen dat vanaf volgend seizoen het jaarverslag op verzoek wordt toegestuurd. 7. Verslag Kascommissie. De 1 secretaris leest de brief van de Kascommissie voor, waarin zij voorstelt het bestuur décharge te verlenen. De vergadering gaat akkoord met dit voorstel. In de brief doet de Kascommissie de aanbeveling een procedure te ontwikkelen, die grote begrotingsoverschrijdingen, zoals het geval is in verenigingsjaar 2002 - 2003, kan voorkomen. De voorzitter zegt toe deze aanbeveling van de leden van de Kascommissie op te pak ken. 14 augustus 2003 82e jaargang nr. 1 8. Verkiezing van het bestuur. Het bestuur bestond dit seizoen uit de volgende leden: voorzitter: Dick van der Klaauw, secretaris: Kees Gehring, penning meester: Bob Neseker, vice-voorzitter: Machiel van der Woude, 2e secretaris: Ger van Caspel, 2e penningmeester: Edwin Geluk, com missaris jeugdzaken: Ad Westerhof, commissaris sociale zaken: Johan de Bie, commissaris commerciële zaken: Amel Vroege, commissaris senioren voetbal: Ronald Koster, commissaris algemene zaken: Fred ten Nijenhuis. Dick van der Klaauw en Ger van Caspel zijn niet herkiesbaar. Het bestuur stelt kandidaat Rinus van Leijenhorst en Nicolaas van Omme ren. Er zijn geen tegenkandidaten binnengekomen. De voorzitter bedankt de aftredende 2e secretaris Ger van Caspel voor de vele werkzaamheden, die hij gedurende 7 jaren als secretaris van de B-commissie en 22 jaren als 2e secretaris in het bestuur van AFC heeft verricht. Het is Dick van der Klaauw een genoegen om namens het bestuur van AFC Ger van Caspel voor te dragen voor benoeming tot erelid van AFC. De vergadering gaat met applaus akkoord met de voordracht, waar mee de benoeming een feit is. Ondergetekende is bijzonder trots op deze onderscheiding en laat dit de vergadering in een korte speech weten. Hij dankt zijn huidige en oud-medebestuursleden voor de samenwerking en vriendschap en hoopt ook als erelid van de AFC in de toekomst nog veel voor de club te kunnen betekenen. In zijn afscheidsspeech als voorzitter van AFC memoreert Dick van der Klaauw dat hij het na vele jaren nu de tijd vindt om ruimte te maken voor een jongere collega. Dit afscheid impliceert dat hij vanaf nu veel leuke maar ook minder leuke dingen nooit meer zal meema ken. Vanaf nu is hij op zondag een gewone supporter langs de lijn van zijn favoriete club en drinkt hij na afloop een biertje aan de bar. Voor de laatste keer bedankt de voorzitter zijn bestuursleden voor de door hen geleverde arbeid en de plezierige samenwerking in het afgelopen seizoen. Nadat Dick van der Klaauw de voorzittershamer heeft overhandigd aan zijn opvolger Machiel van der Woude krijgt hij als dank en waar dering van de voltallige vergadering een langdurige en staande ovatie. Als eerste daad in zijn rol als voorzitter van AFC richt Machiel van der Woude zich tot zijn voorganger Dick van der Klaauw en start met een stukje historie. De geschiedenis begint al in de 60-er jaren, waar Dick als topscheidsrechter regelmatig op Goed Genoeg kwam om onze honkbalclub ABC te arbitreren. Via het voetbal van zijn zonen Guido en Brennus kwam Dick verder in aanraking met AFC, in het bijzonder de jeugdsector. In 1981 werd hij in het bestuur benoemd tot commissaris jeugdvoetbal. In 1986 volgde Dick Otto van Rijn op als penningmeester welke functie hij tot 1994 vervulde. Na een jaar vice-voorzitter te zijn geweest volgde in 1995 het voorzit terschap, een functie die al weer jaren gecombineerd word met het voorzitterschap van de Stichting Goed Genoeg. Een imposante staat van dienst die tijdens de viering van het honderd jarig bestaan van de club leidde tot de benoeming van erelid van AFC en recentelijk tot de uitreiking van de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs. De waardering voor Dick van der Klaauw is, zo gaat Machiel van der Woude verder, groot en is laatste jaren mede bepaald door de geweldige inzet in de Stichting in het kader van de plannen rond ons nieuwe complex in de Zuidas. Namens het bestuur wordt die waardering vervolgens op drie manieren door Machiel van der Woude uitgedrukt. Allereerst door de overhandiging van een overzicht van alle bestuur- deren in de 108-jaar geschiedenis van de club, waaruit blijkt wat Dick bestuurlijk heeft betekend voor de AFC. In de tweede plaats, gegeven zijn bijzondere band met het jeugdgebeuren, de uitreiking van de imposante Dick van der Klaauw wisseltrofee, waar met ingang van het volgend seizoen ieder jaar door de C-en D-jeugd van topvereni- gingen op Goed Genoeg om gestreden zal worden en tenslotte via een uitnodiging voor Dick en zijn echtgenote Ria voor een diner op 4 november aanstaande (een dag voor Dick's verjaardag) samen met het bestuur, waarmee ook de altijd grote gastvrijheid van de familie Van der Klaauw wordt onderstreept. 4

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 6