Bestuursmededelingen 14 augustus 2003 82e jaargang nr. 1 Notulen Algemene Vergadering Notulen van de Algemene Vergadering van de Amsterdamsche Foot ball Club gehouden op donderdag 26 juni 2003 in het clubhuis, gele gen aan de De Boelelaan te Amsterdam. Aanwezig: 71 werkende leden hebben de presentielijst getekend. 1. Opening door de voorzitter. Om 20:00 uur opent voorzitter Dick van der Klaauw de Algemene Vergadering. Nadat hij heeft geconstateerd dat er niet voldoende stemgerechtigde leden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering met een verwijzing naar de tweede Algemene Vergadering op dezelfde datum om 20:30 uur. Om 20:30 uur opent voorzitter Dick van der Klaauw de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en een speciaal woord van welkom aan de aanwezige ereleden, leden van verdienste, AFC- ridders, Nobelprijswinnaars, commissieleden, de erevoorzitter van ACC en de voorzitters van ATC en supportersclub The Reds. "Vanavond wordt voor mij een tijdperk afgesloten", laat Dick van der Klaauw in zijn laatste Algemene Vergadering als voorzitter van AFC, de aanwezige leden weten. Een tijdperk, waar hij met genoegen op terugkijkt, een tijdperk met veel mooie, maar ook verdrietige momen ten. Maar in ieder geval was het een imposant stukje geschiedenis van de Amsterdamsche Football Club. In zijn achterhoofd had de voorzitter stilletjes gehoopt op een kampi oenschap van het eerste elftal in de hoofdklasse A. Maar door de vele en langdurige blessures van belangrijke spelers kon onze trainer Ton du Chatinier geen enkele keer het sterkste elftal binnen de lijnen brengen. Uiteindelijk eindigde AFC op de 6e plaats, een plaats die recht geeft op deelname aan de wedstrijden om de Amstel Cup in seizoen 2003 - 2004. Een aantal spelers van de le elftalselectie heeft besloten het volgende seizoen bij een andere vereniging te gaan spelen: Martin Wolfswinkel (weer naar Spanje), Ray van Aken (De Kennemers), Jerryl Wijnhard (Turkiyemspor), Claudio Rizzuni (SC Oriënt), Marco van Galen (Beursbengels), Ronald van de Meent (Beursbengels) en Peter de Waal (Beursbengels). Nieuwe spelers in de selectie zijn Bobby Gehring (weer terug na afronding van zijn studie in de USA), Rody Turpijn (ex de Graaf schap), Mare Stuut (ex Haarlem), Jair Koekoek (ex AFC en ex AZ), Dyron Daal (ex 2e elftal), Bobby Uitermarkt (ex 2e elftal), Djuric Ascension (ex 2e elftal), Takir Akhamrane (ex 2e elftal). De voorzitter verwacht dat onze nieuwe trainer Stanly Menzo van deze spelers een goed presterend, AFC waardig, elftal kan maken. Hij wenst de trainer, die komend seizoen wordt geassisteerd door assis tent-trainer Roy Tular, elftalbegeleider Peter Brans en de medische staf, een succesvol seizoen toe. Ook dit seizoen zijn er voor de jeugd van AFC weer grote toernooien georganiseerd o.a. de mini WK, de herfst tweedaagse en het indoor- evenement in Borchland en Amstelborg tijdens de winterstop. Evenals de voorgaande jaren was ook dit jaar de organisatie van deze toernooien weer perfect en het lijkt wel of de belangstelling voor deze toernooien ieder jaar groter wordt. De voorzitter complimenteert de Jeugd Commissie en alle overige medewerkers, die van deze toer nooien weer een groot succes hebben gemaakt. In het seizoen 2002 - 2003 zijn er bij de jeugd weer veel kampioenen te melden. Bij de junioren: A2, B2, B3 en B5. Bij de pupillen behaal den de D3, El, E9, F2 en F8 het najaarskampioenschap en de D5, D9, E9, E12 en F4 het voorjaarskampioenschap. De voorzitter feliciteert de spelers en begeleiders van deze jeugdelftallen met dit mooie resultaat. Voor alle overige belangrijke feiten en gebeurtenissen van het afgelo pen seizoen verwijst de voorzitter naar het voortreffelijke jaarverslag van de le secretaris Kees Gehring, dat is gepubliceerd in de laatste Schakel. Dick van der Klaauw stelt namens het bestuur van AFC met trots vast dat AFC nog steeds kan beschikken over voldoende commissieleden, die bereid zijn veel werk voor de club te verzetten. Hij bedankt alle commissieleden voor het vele werk en deelt een extra compliment uit aan de functionarissen die direct zijn betrokken bij de administratie, website, teletekst en ontvangst scheidsrechters t.w. Jaap Draisma, Yvonne Steeman, Hans Elias, Chris Schroder, Marcel Kos ter, Theo Janssen en Georg Versteeg. De voorzitter spreekt namens het bestuur zijn dank uit voor de finan ciële steun, die AFC ook dit jaar weer heeft ontvangen van de AFC- vriendelijke bedrijven, de supportersclub The Reds, de bordsponsors en de adverteerders. De voorzitter sluit zijn openingsspeech af met een citaat uit het jaar verslag in de laatste Schakel. 'Wij mogen stellen dat AFC anno 2003 over de gehele breedte geme ten de meest succesvolle amateurvereniging is in Nederland. En dat is iets om als bestuur bijzonder trots op te zijn. 2. Ingekomen stukken. De secretaris doet mededeling van de volgende ingekomen stukken: a) een brief van de Kascommissie, die zal worden behandeld bij punt 7 van de agenda; b) berichten van verhindering van de volgende leden: Wil Brommel- camp, Hans Brouwer, Hans de Bie, Harry Schoemaker, Rob Duis, Cor Kerker, Marcel Koster, Ramon Groen, Piet Vaal, Ron Voskamp, Jos Kemna, Peter Brans, Pirn Adriaansz, Donald Speelman, Henk van Weelde, Henk van Teunenbroek, Lex Rimini en Wim Endel. 3. Notulen van de Algemene Vergadering van 27 juni 2002. Deze notulen zijn gepubliceerd in Schakel nr. 1 van seizoen 2002 - 2003 in augustus 2002. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt, zodat deze notulen onder dankzegging aan het adres van samensteller Ger van Caspel worden goedgekeurd. 4. Bestuursmededelingen. De voorzitter verstrekt namens het bestuur informatie over de volgen de onderwerpen: a) Wijzigingen Huishoudelijk Reglement. Het bestuur stelt voor artikel 5 lid 5a, artikel 9 lid 6a en 6b te wijzi gen. De wijziging is gepubliceerd in Schakel nr.19 d.d. 11 juni 2003. Dick van der Klaauw constateert dat er geen opmerkingen zijn, zodat de wijzigingen zijn aangenomen. b) Inmemoriam. De voorzitter vraagt een minuut stilte in acht te nemen voor die leden waar AFC in het afgelopen verenigingsjaar afscheid van heeft moeten nemen. Zo ontvielen ons mevrouw Miep Ridderikhoff, Tamzir Diouff, Frans de Munnik, mevrouw Diphna Amesz (echtgenote van Wouter Amesz), Ben Truijens, Bob Swaab, mevrouw Riet de Valk (echtgeno te van Chris de Valk), Hans Galavazi, mevrouw Loes Stallmann, Lou Woudstra, Hendrik Prins, Bert Overdiek, Gerard Trebert, Frans Spoel en Wijnand van Holten. c) Zuidas. Dick van der Klaauw geeft een opsomming van de huidige stand van zaken betreffende de ontwikkelingen rond de Zuidas: 1. Op 26 juni is door de gemeente besloten om het bedrijf Blauwhoed buitenspel te zetten; 2. Bouwfonds en ING worden nu de trekkers van het project, terwijl HBG er ook nauw bij betrokken zal worden; 3 Gedelegeerd opdrachtgever voor het parkrand project en voor de bouw van het parkgebouw wordt de heer Hans van Katwijk. Hij is werkzaam bij een architectenbureau dat bemiddeling doet voor de gemeente; 4. De ontwikkeling van het parkgebouw en de parkrand krijgt vanwe ge het maatschappelijke belang de hoogste prioriteit; 5. Op 15 september 2003 wordt gestart met het slopen van de tennis banen en de opstallen en vervolgens met de aanleg van een kunst grasveld; 6. Het parkeerterrein van AFC wordt opnieuw ingericht;

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 5