Kamer gezocht AFC zat. 7 doet Mallorca (voor AFC student/sporter) 14 augustus 2003 82e jaargang nr. 1 Op zaterdag 23 augustus vindt van 10.00 tot 16.00 uur in het Olympisch Stadion een toernooi plaats voor een groot aantal E- en F-pupillenteams van bovengenoemde verenigingen. De toegang is gratis. Hallo, ik ben Jarik van Zeijst. 18 jaar oud en ga per 1 september Bewegingswetenschappen studeren aan de VU. Momenteel woon ik nog in Houten (vlakbij Utrecht). Naast mijn studie ben ik een gedreven sporter. De afgelopen paar jaar heb ik in de jeugd van FC Utrecht, Elinkwijk en Feyenoord gevoet bald. In plaats van een kans op een carrière in het profvoetbal heb ik er voor gekozen om Bewegingswetenschappen te gaan studeren. Omdat ik naast deze studie graag op een zo hoog mogelijk niveau wil blijven voetballen, ben ik lid geworden van AFC. Als keeper wil ik de goede positie die de Al nu heeft, helpen verbeteren. Naast de dagcolleges train ik 3 a 4 avonden in de week. Daarna moet ik nog een uur reizen naar huis. Om het studeren en voetbal goed te kunnen combineren ben ik drin gend op zoek naar een kamer. Ik zoek een betaalbare kamer in de omgeving van de VU en AFC (Amsterdam zuid, Amstelveen noord). Mijn voorkeur gaat uit naar een kamer in een studentenhuis, maar tijdelijk een kamer elders om van daar uit verder te zoeken is ook prima. Heb je een kamer of weet je iemand die een kamer beschikbaar heeft of krijgt, laat dan direct wat van je horen op onderstaande mail of telefoonnummers Bij voorbaat dank, Jarik e-mail: jarik99@hotmail.com thuis: 030-6352653, mobiel: 06-14790363 Tradities zijn er om in stand te houden, dus ook dit jaar werd er weer een initiatief genomen om de naamsbekendheid van AFC over de grenzen te vergroten. We besloten de voorjaarshittegolf van Neder land te ontvluchten door verkoeling te zoeken op het cultuureiland Mallorca. Op woensdag 28 mei des middags was Transavia bereid gevonden om een groot deel van de illustere selectie van Zaterdag 7 van Schiphol naar Palma de Mallorca te verplaatsen. Zoals te doen gebruikelijk bij elke zich professioneel voordoende voetbalorganisatie hadden we reeds een afgevaardigde naar de plaats van bestemming gestuurd om polshoogte te nemen. Don Leon was 's morgens vroeg al vertrokken en had op zijn trip zelfs nog het extreme genoegen om tijdens een tussenstop de frisse lucht van de Groningse airport Eelde in te mogen ademen. Uitstaande verkeersbonnen, wanbetalingen en belastingschulden werden niet door de douaniers ontdekt, waardoor we rond half 5 verenigd werden met Leon en een Mercedes Vito-bus. Totti had een drietal appartementen voor ons geregeld en na deze verdeeld te heb ben, konden we ons gaan hullen in weinig verbloemende badkledij. De volgende uren stonden in het teken van zee, strand en strandtenten waarbij de volgende anekdote de lezers van de Schakel niet onthou den mag worden. Zoals bekend is het zevende verbaal gezien een ijzersterk team en ligt ook de gemiddelde intelligentie ver boven de landelijke niveaus. Een zonovergoten en grandioos geplaveid pleintje lokte de eerste voetballiefhebbers om een partijtje te ballen. Algauw volgde de rest van het gezelschap en nam het fanatisme toe. Onder de brandende zon was het hard tegen hard totdat de een na de ander afviel met zere voeten en bleek dat na een halfuurtje spelen meer dan de helft brandblaren had opgelopen, want de enige regel die we had den gehanteerd was spelen op blote voeten. Vervolgens gingen we strompelend na huis voor ontspanning en voorbereiding op de Champions League finale en de ambassadeurs- taken in het nachtcircuit. Ook wij zagen Clarence missen en hadden moeite om de niet-Nederlanders uit te leggen waarom hij een pingel mocht nemen. Ondanks een goede voorbereiding (alle afleveringen Costa op de video) bleven we ons verbazen over de populariteit die wij in korte tijd hadden verkregen op dit eiland. Door lieftallige dames en stoere kerels werden bij elke horecagelegenheid uitgenodigd om binnen te komen. De mooiste aanbiedingen vlogen ons om de oren. Hier werd dan ook gretig gebruik van gemaakt en het bleef nog lang onrustig... De volgende morgen vertrokken we en masse en brak op de moun tainbike om de binnenlanden van het eiland te exploreren. Een twee tal renners koos al gauw eieren voor hun geld en besloot de minder steile toeristische route te kiezen. De overige atleten gingen een helse tocht tegemoet waarbij enige nieuwe uitdrukkingen in de Nederlandse taal werden ontwikkeld en de verscheidene wijzen van opgeven onder de loep werden genomen. Des avonds vond er op instigatie van een verre neef van Camiel een diner plaats in een pittoresk onderkomen, waarbij duidelijk werd dat de lokale bewoners van rap dooreten houden. In een aangelegen dorp werden vervolgens nog enige ambassadeurswerkzaamheden uitge voerd en de nacht werd afgesloten in het dorp van onze domicilie. De vrijdag stond in het teken van de hereniging; de groep werd here nigd met een viertal laatkomers. De 'nieuwelingen' werden gefêteerd op een gemeenschappelijk uitgebreid ontbijt dat was samengesteld door Don Leon en zijn trouwe schildknaap Sancho Huyg. De pasgearriveerde teamleden hadden als welkomstgeschenk de AFC- surfbroeken meegebracht die na scherp onderhandelen met het be stuur konden worden aangeschaft. Hoewel het commentaar niet van de lucht is indien van die stelletjes gespot worden met identieke trainingspakken en dito fietsen met fietstassen, had het gehele team in no-time de nieuwe aanwinst aangetrokken en zagen we er allen eender uit. Hulde bestuur! Daarna vond de 'clash der generaties' plaats: de oorspronkelijke kern van spelers tegen het nieuwe grut op het voetbalveld onder de snikhe te zon van Mallorca. Het verbale geweld leek een duidelijke nederlaag voor de jonkies in te luiden, maar zoals wel vaker werd het geblaat afgestraft door efficiëntie en samenwerking; de 'nieuwelingen' gingen er met de overwinning en de eer vandoor. 's Middags stonden duiklessen en ontspanning op de boot op het programma waarbij geen slachtoffers vielen of mensen als vermist werden opgegeven. Het avondprogramma bevatte wederom een diner in een kleurrijke omgeving waarna een groot deel van het gezelschap weer aan het werk moest in de lokale horecagelegenheden. De zaterdag stond bol van de spanning, want er was een Europa Cupwedstrijd gepland. Overdag werd zoveel mogelijk ontspanning gepakt en werd er uitgerust van de zware inspanningen van de afgelo pen nacht. Tegen de avond vertrokken we naar het perfectverzorgde sportcomplex met een zieke goalie die zich niet in staat achtte om te keepen. Voor de wedstrijd gonsde het van de geruchten over het meespelen van een groot aantal ex-profs bij de tegenpartij en nam de nervositeit zienderogen toe. Op een perfecte pitch speelden we verbazingwek kend geconcentreerd en verzorgd tegen een veel betere tegenstander. De ruststand was een geflatteerde 3-0 voor de thuisclub. De tweede helft kwamen we zelf meer aan voetballen toe en werden enige kansen gecreëerd. Uit een fantastische mooie aanval scoorde Menno en was de spreekwoordelijke eer gered. We eindigden op 6-1 en na de nodige fotoshots vertrokken we collectief richting zwembad. Ex-profs Real Mallorca en- AFC Zat. 7 samen op de foto

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 19