Medische commissie Toernooi Amsterdamse topamateurs in Olympisch Stadion - Humor en discipline vormt het AFC teamkarakter ■BHHHHi 11 14 augustus 2003 82e jaargang nr. de belangrijke wedstrijd tegen VVV gespeeld. Bij winst is het kam pioenschap een feit en promoveert ACC naar de Hoofdklasse. Na mens de AFC wensen wij de spelers van het eerste team veel succes. Zilveren Ploeglid Tom Swart, zoon van de voor oudere leden van de club bekende Karei en Gré Swart woont al jaren in het oosten van het land. Aan onze webmaster Hans Elias mailde hij de complimen ten voor de vernieuwde website van de club. Vanuit de Achterhoek wordt hij zo prima op de hoogte gehouden over de AFC. Tevens laat hij alle bekenden groeten. Zondag 17 augustus a.s. start het Amsterdams Topamateurvoetbal- toernooi in het Olympisch Stadion. Elders in deze uitgave van de Schakel wordt u geïnformeerd over het programma. Studio Sportpresentator Humberto Tan kwam in een groot interview in het nieuws in verband met het opstarten van een nieuwe kleding lijn. Dat hij in een dergelijk krantenartikel uitvoerig laat weten, dat zijn voetbalclub AFC is, waardeer ik erg. Namens de AFC wensen wij hem veel succes met zijn nieuwe activiteiten. Ook dit keer moet ik mijn column afsluiten met verdrietig nieuws. Op 23 juli jl. overleed op de leeftijd van 93 jaar Mevrouw Bep Quint- Eweg, weduwe van ons lid van verdienste Cor Quint. In het verleden was Bep samen met haar echtgenoot altijd aanwezig op de Zuidelijke Wandelweg en later op onze terreinen aan de De Boelelaan, Vele oudere leden van onze vereniging bewaren een aangename herinne ring aan haar. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelne ming aan de naaste familie. Ook moesten wij afscheid nemen van ons ondersteunend lid Me vrouw Wielke Fröhlich-Kaas die op 16 juli jl. overleed. Wielke was ruim 25 jaar geleden de eerste vrouwelijke jeugdleider, toen haar drie zoon bij onze vereniging voetbalden. Tevens was zij een trouwe bezoeker van het jaarlijkse damesdiner. Namens de AFC betuigen wij ook aan haar familie onze oprechte deelneming. Op 24 juli jl. overleed tijdens zijn vakantie in Spanje Joop Muller, schoonvader van ons bestuurslid Rinus van Leijenhorst. Hoewel hij geen lid was van onze vereniging was hij een trouwe supporter van onze club, aanwezig bij de wedstrijden van het eerste elftal en in het bijzonder altijd present bij de wedstrijden van zijn kleinzoon Joey. Namens de AFC betuigen wij ook aan zijn familie onze oprechte deelneming. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Fred Laarhoven (17/8) - Wim Endel (19/8) - Jan Meijer (29/8) en Jan van Dijk (31/8). Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Beste A.F.C. sportvrienden, Het seizoen 2003/2004 staat binnenkort voor de deur en de trainingen vangen aan. Voor onze A.F.C. spelers zijn de "ins-and-outs"wel bekend. De nieuwe spelers heten wij van harte welkom en wensen hen eveneens een fijn en succesvol A.F.C.gevoel toe. Vóór aanvang van training/wedstrijd is het belangrijk al een goede voorbereiding te treffen, wat jezelf en het team ten goede komt. Algemene zelfpreventie en hygiëne. Voetnagels kort houden en recht afknippen. Voorkom blaren door talkpoeder of Skinlube aan te bren gen. Gebruik deugdelijk en goed passend schoeisel. Kousen en schoenveters niet te strak aantrekken. Tijdens training/wedstrijden zijn enkelbandages aan te bevelen. Scheenbeschermers zijn verplicht, de kousen omhoog en met verbandgaas fixeren. Zorg datje schoeisel soepel blijft, dus invetten. Controleer je noppen op lengte en slijtage. Draag altijd schoongewassen sportkleding. Na het douchen goed afdrogen, ook tussen de tenen. Laat ook ogenschijnlijk kleine kwetsuren deskundig behan delen. Draag tijdens de warming-up altijd een eigen shirt, géén wedstrijdshirt. Draag na de training/wedstrijd altijd BADSLIPPERS. Specifieke hygiëne. Doe een goede Warming-Up en vergeet nooit te rekken. Neem vóór de training/wedstrijd altijd glucose- of koolhy- draatrijke voeding. Gebruik thee of Gatorade-drank tijdens de rust. Drink geen koolzuurhoudende dranken vóór training/wed strijd. Breng vaseline aan op de wenkbrauwen i.v.m. transpiratie. Breng vaseline aan op buitenzijde knie en bovenbenen, te gen schaafwonden. Bij gevoel van kramp dit niet door het gehele elftal laten "behandelen". Na een blessure NOOIT warmte, maar wel IJS-applicatie gedurende 24 uur. Mocht zich na een wedstrijd toch een blessure voordoen, raadpleeg dan een Eerste-hulp van een ziekenhuis, of je huisarts en stel je in verbinding met onze medische staf. Met deze wenken hopen wij preventief te werken dus, Olé, Olé Kampioenen! De medische commissie: Dr. Lex Swaan, 020- 6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans 020- 6440070, Reinier van Dantzig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper 06-44352970 of 036- 5375516 In de week van 17 tot en met 24 augustus 2003 vindt in het Olympisch Stadion het toernooi om de Marathonbeker plaats. Aan dit toernooi nemen de sterkste 8 Amsterdamse amateurverenigingen deel, waaronder AFC. Op zondag 17 augustus de volgende wedstrijden worden gespeeld: 11.00 uur: Zeeburgia - DWS 13.30 uur: Blauw Wit Amsterdam (KBV) - Ajax (am.) 16.00 uur: AFC - DCG 18.30 uur: Türkiyemspor - DWV Ronde 2 van het toernooi wordt gespeeld op woensdagavond 20 en vrijdagavond 22 augustus 2003. Het programma wordt bepaald aan de hand van de resultaten in de eerste ronde. De wedstrijden beginnen op beide avonden om 18.15 uur en 20.45 uur. Zondagavond 17 au gustus wordt op onze website (www.afc-amsterdam) en op AT5 txt- pagina 515 het programma voor 20 en 22 augustus bekend gemaakt. De finalewedstrijden vinden plaats op zondag 24 augustus. Aan vangstijden: 12.30 uur (7/8e plaats), 15.00 uur (5/6e plaats), 17.30 uur (3/4e plaats) en 20.00 uur (l/2e plaats). De toegangsbewijzen (op zondag 5,-, woensdag en vrijdag 3,-) zijn op de toernooidagen bij de kassa van het Olympisch Stadion verkrijgbaar. Komt ALLEN 10

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 18