23 april 2003 81e jaargang nr. 17 kansrijke positie weggezet door de Amsterdamse verdediging, maar de goed leidende scheidsechter vindt een penalty kennelijk een te zware straf. Als de ploegen op het veld staan voor de tweede helft blijkt dat Salah Bentohami plaats heeft gemaakt voor Ronald van de Meent. Al snel valt de openingsgoal via Robert Gehring. De aanvoerder van AFC kapt en draait drie keer zijn tegenstander uit en schiet vanaf rechts met links onhoudbaar in de lange hoek. Een beauty (0-1). Baronie heeft direct hierna de kans om op gelijke hoogte te komen, maar Roel Willems schiet hoog over. AFC is in deze fase de beter spelende ploeg en heeft in Ronald van de Meent een balvaste pion in de aanval. Wanner nu gescoord wordt is de wedstrijd beslist. Hans Geerlings is dichtbij een treffer, maar vindt keeper Mark Swinkels op zijn weg. Nadat Peter de Waal voor Marco van Galen gewisseld is scoort Pierre Tosch na een scrimmage het 2e belangrijke doelpunt. De grensrechter constateert echter buitenspel en het Amsterdamse feestje gaat niet door. Dan volgt de cruciale 75e minuut Een voorzet van Ronald van de Meent bereikt de vrijstaande Ken Watanabe die van zeer dichtbij in de armen van Swinkels kopt. De tegenaanval van Baronie leidt tot een voorzet/schot van Eikelenboom op de paal. Edwin van Holten kan er net niet bij en de terugspringende bal wordt van dichtbij door Roel Willems in het doel gewerkt (1-1). Baronie veert op en gaat op zoek naar de overwinning. In de laatste minuut is Paul Raaymakers dichtbij de winnende treffer, maar stuit op een goed uitkomende Edwin van Holten. Het blijft dus 1-1, een uitslag die de verhoudingen in deze sportieve wedstrijd goed weergeeft. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Stefan Sander, Pierre Tosch, Joey Esionye, Salah Bentohami (46.Ronald van de Meent),Robert Gehring (av.), Marco van Galen (66. Peter de Waal), Jerryl Wijn- hard, Hans Geerlings, Ken Watanabe (81. Djuric Ascension), Ali Bentohami. zondag 13 april: AFC - Nieuwenhoorn 4-1 AFC na eenvoudige zege in veilige haven Op overtuigende wijze heeft AFC de belangrijke thuiswedstrijd tegen Nieuwenhoorn gewonnen. De basis voor deze overwinning werd gelegd in de eerste helft toen de formatie van Du Chatinier drie keer het net vond. Na rust scoorden de Reds, ondanks verschillende mooie kansen, nog slechts een keer en redde de trots uit Hellevoetsluis pal voor tijd de eer. Met deze 4-1 zege stelt AFC zich veilig. Nieuwen hoorn heeft in de komende weken waarschijnlijk nog enkele punten nodig om het hoofdklasserschap te continueren. Het is een prachtige, zonovergoten dag, die doet denken aan zondag 29 september 2002, toen AFC op bezoek was bij Nieuwenhoorn. De punten werden toen gedeeld na een attractieve wedstrijd, waarin Dennis Purperhart excelleerde. Vandaag is Dennis er door een hard nekkige blessure niet bij en staat Ronald van de Meent als centrum spits in de basis. Mohad Zaoudi speelt z'n honderdste wedstrijd voor AFC. De eerste 19 minuten zijn bijzonder saai. Op een kopbal van Pierre Tosch in de handen van Nieuwenhoorn keeper van Zwieteren en een door Nieuwenhoorn-spits Marcel Post gemiste kopbal na valt er niets noemenswaardigs te noteren. Het droge, lastig bespeelbare veld is er mede debet aan dat maar erg weinig combinaties lukken. En dan, in een bestek van een paar minuten wordt de wedstrijd, naar zo later blijkt, beslist. Een voorzet van Ronald van de Meent wordt door Ken Watanabe beter beoordeeld dan Nieuwenhoorn keeper van Zwie teren en is het in de 20e minuut 1-0. 'L'histoire se repète', want ook in de uitwedstrijd scoorde Ken uit een voorzet van Ronald de ope ningstreffer. Twee minuten later is het 2-0 via Pierre Tosch die een uitgekiende voorzet van Peter de Waal met een volley fraai afwerkt. Een mooie goal, waarin Ronald met goed voorbereidend ook een belangrijk aandeel heeft. In de 25e minuut lijkt Nieuwenhoorn iets terug te gaan doen, maar een vrije trap rand strafschopgebied belandt in de Amsterdamse muur. Aan de andere kant raakt Marco van Galen enkele minuten later de lat uit een soortgelijke situatie. Is 2-0 genoeg Eerder dit seizoen werd een voorsprong nog wel eens uit handen gegeven. In de 42e minuut maakt Marco van Galen, nadat Ronald van de Meent eerst op de lat heeft geschoten, met een derde treffer vanaf de rand van het strafschopgebied aan deze bespiegelingen een eind (3-0). Drie doelpunten, dat is dit seizoen thuis nog niet eerder gepres teerd. Met Dyran Daal, die de geblesseerde Robert Gehring vervangt, gaat AFC in de tweede helft op zoek naar meer doelpunten. De eerste kans doet zich voor na een imponerende rush van Pierre Tosch over de as van het veld, maar het finale schot van Dyron Daal is wat te zacht. In de 51e minuut is Ali Bentohami zeer dichtbij 4-0, maar zijn inzet spat op de lat uiteen. Nieuwenhoorn stelt hier vrijwel niets tegenover. Pas in de 60e minuut wordt Edwin van Holten van veraf een beetje be proefd. In de 69e minuut wordt de ijver van de AFC-voorwaartsen beloond. Een mooie combinatie tussen Ali Bentohami, Ronald van de Meent en Dyron Daal wordt door laatstgenoemde keurig afgerond. Het is de eerste treffer van Dyron voor AFC 1 en gezien zijn goede spel zeker niet zijn laatste. In de 72e minuut maakt Ronald van de Meent plaats voor John Bosman. Het applaus voor Ronald is zeer terecht, want hij speelde niet alleen zeer goed, maar heeft ook een belangrijk aandeel in de vier AFC treffers. De AFC-defensie let even later niet goed op, waardoor Nieuwenhoorn in de 81e minuut via Marcel Post 4-1 kan scoren. In de slotminuten heeft John Bosman na een voorzet van Ken Watenabe nog de 5-1 op zijn schoen, maar zijn inzet mist net voldoende scherpte om van Zwieteren te passeren. Na het laatste fluitsignaal van de uitstekend leidende scheidsrechter Van Etten is de eindstand dus 4-1, de grootste thuiszege dit seizoen. Nog belangrijker is dat AFC met dit resultaat op 32 punten komt en dus vrijwel zeker veilig is. De schade, aangericht door 4 nederlagen na de winterstop, is hersteld Na 23 van de 26 wedstrijden is een vierde plaats ('the best of the rest') een mooie beloning. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Pierre Tosch, Mohad Zaoudi, Marco van Galen Robert Gehring (av, 46. Dyron Daal), Peter de Waal, Hans Geerlings (67. Stefan Sander), Ken Watanabe, Ronald van de Meent (72. John BosmanAli Bentohami. 21 april: FC Hilversum - AFC 3-0 Zwak spelend AFC onder de maat in Hilversum In Hilversum ging AFC flink onderuit. De 3-0 overwinning van FC Hilversum was volledig verdiend. Hoewel de in degradatiezorgen verkerende ploeg van Karei Bonsink beslist geen onoverwinnelijke indruk maakte was de inzet in de eerste en eind tweede helft ruim voldoende om een bijzonder tam opererend AFC overtuigend te kloppen. Door dit resultaat heeft Hilversum nog een redelijke kans de dans te ontspringen. De ploeg van Ton du Chatinier mag nog steeds hopen op plaatsing voor de Amstel Cup. De reis gaat weer naar Sportpark Crailoo waar AFC vooraf aan de competitie in de voorronde van de Amstel Cup ruim verloor van een sterk spelend Hilversum. De groen witte formatie heeft sindsdien minder gepresteerd dan verwacht en is drie wedstrijden voor het eind in grote degradatiezorgen. Een nederlaag tegen AFC brengt Hilver sum op de rand van de afgrond. AFC is door een goede reeks in de laatste weken in veilige wateren belandt en kan door een mooi resul taat een flinke stap zetten richting deelname Amstel Cup. Naast het legertje langdurig geblesseerde spelers kan Du Chatinier vandaag ook niet beschikken over Robert Gehring, John Bosman, Stefan Sander en Edwin van Holten. Het wordt, zoveel is wel duidelijk, een lastig karwei. De openingsfase onderstreept deze verwachting. Hilversum begint fel en neemt ogenblikkelijk bezit van het middenveld. In de aanval wordt met name centrumspits Stanley Mac Donald gezocht die al direct voor gevaar zorgt. Ook over rechts is Hilversum via Osgün Besir gevaarlijk en moet Emiel Pieterse handelend optreden. AFC stelt hier weinig tegenover. De passing is slordig en Ali Bentohami, Ronald van de Meent en Ken Watanabe kunnen in de voorhoede voorlopig weinig uitrichten. Nadat Pieterse nog schoten van Mendel Witzenhausen en Mac Donald onschadelijk heeft gemaakt wordt hij in de 32e minuut geklopt door een vrije trap van Witzenhausen over het muurtje (1-0). Met Bob Uitermarkt voor de geblesseerd uitgeval len Hans Geerlings probeert AFC voor rust nog iets terug te doen, maar echt gevaarlijk werk voor keeper Hilhorst levert dit niet op. Na de thee is de wedstrijd wat meer in evenwicht. De eerste kans is nog wel voor Hilversum, maar uitblinker Emiel Pieterse weet Besir goed af te stoppen. Hierna wisselt Du Chatinier middenvelder Jerrel Wijnhard voor aanvaller Dyran Daal en AFC is direct gevaarlijker. In de 59e en 62c minuut zijn de Reds via een kopbal van Daal en een ziedend schot van Ali Bentohami, op aangeven van Daal, dicht bij de gelijkmaker. Vervolgens is het weer de beurt aan Hilversum, maar een 7

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 7