Ons Eerste s De nieuwe tussenstand van de Radio Noord-Holland Cup is te vinden op teletekstpagina 525 van TV Noord-Holland en op het internet www.rtvnh.nl U kunt Radio Noord-Holland ontvangen via de ether 93.9 FM (Noord), 95.2 (Amsterdam), 97.6 (Z-Kennemerland) en 93.1 ('t Gooi) of op uw eigen kabelfrequentie. Meer informatie kunt u vinden op het internet. De tussenstand na 30 maart W WP DP T V-T 1. Türkiyemspor 8 15 12 27 12-8 +4 2. AFC 9 12 13 25 13-10 +3 3. KBV 8 11 11 22 11 - 10 +1 4. ADO'20 7 9 7 16 7-12 -5 5. FC Hilversum 6 6 8 14 Os 1 00 -1 6. Hollandia 7 8 6 14 OO I SO -2 (Verklaring afkortingen: W wedstrijden, WP winstpunten, DP doelpunten, T Totaal aantal punten, V doelpunten vóór, T doelpunten tegen, S doelsaldo) 16 maart: Tonegido/H. Bluf - AFC 1-3 AFC zeer goed op dreef tegen Tonegido Vriend en vijand waren het erover eens. De 3-1 overwinning van AFC in Voorburg was volkomen verdiend. Zowel in de matte eerste helftafgesloten met een 0-1 voorsprong voor AFC, als in het sprankelende tweede bedrijf was de goed spelende ploeg van Ton du Chatinier Tonegido/Haagsche Bluf duidelijk de baas. Met deze eerste competitiezege in 2003 neemt AFC wat afstand van de onder ste 3 plaatsen en kan zich aanstaande zondag tegen Westlandia in veiliger wateren manoeuvreren. Vandaag staat in Voorburg de wedstrijd tegen TonegidoHaagsche Bluf op het programma. In het verleden bijna altijd (met uitzondering van de afscheidswedstrijd van Roy Beukenkamp, die in 1997 eindigde met een 0-4 overwinning) een zeer moeilijke wedstrijd. Nu misschien nog meer, gelet op de onverwacht lage positie van Tonegido op de ranglijst. AFC staat maar 1 puntje voor en bevindt zich door 4 achter eenvolgende nederlagen en een mager gelijkspel tegen ADO'20 in middels ook in de gevarenzone. Er is dus in Voorburg sprake van een belangrijke, zogeheten 6-punten wedstrijd. De generale repetitie van AFC is drie dagen eerder niet vlekkeloos gelopen. De slechte beker wedstrijd tegen Hoofddorp wordt na penalty's maar ternauwernood gewonnen. Maar omdat de ene wedstrijd de andere niet is, is er toch hoop, ondanks het inmiddels bekende legertje geblesseerde spelers. Het team van Ton du Chatinier, met de jonge Dyron Dahl weer in de spits, begint heel goed. Er wordt op het egale, gladgeschoren veld lekker getikt en Ken Watanabe laat zich op rechts direct gelden. In de 15e minuut gaat Ali Bentohami op de andere vleugel er van door, maar hij strandt vlak voor het Voorburgse doel. Tonegido houdt het op de lange bal, maar erg gevaarlijk is het allemaal niet. Pierre Tosch en Martin Wolfswinkel, die dit keer samen in het centrum zijn gepos teerd, wordt het niet moeilijk gemaakt. In de 30e minuut is het raak na een corner van Hans Geerlings die door uitblinker Robert Gehring panklaar wordt neergelegd. Ken Watanabe kan de bal simpel intikken en AFC staat eindelijk weer eens voor. Na deze openingsgoal gaat het tempo flink omhoog en laat ook de voorhoede van Tonegido zich zien. In de 42e minuut is Edwin Grünholtz (na een Belgisch profavon- tuur samen met broer John enkele weken geleden neergestreken in Voorburg) dicht bij de gelijkmaker, maar Emiel Pieterse weet dit door goed uitlopen te voorkomen. Aan de andere kant laat Stevens op een slimme boogbal van aanvoerder Robert Gehring zien dat hij nog steeds een moeilijk te passeren keeper is. Het scenario voor de tweede helft is duidelijk. Tonegido zoekt nu meer de aanval, AFC probeert gebruik te maken van de extra ruimte. Beide ploegen doen er duide lijk nog een schepje bovenop en er ontstaat een boeiend kijkspel AFC, met Marco van Galen voor de geblesseerd uitgevallen Martin Wolfswinkel, is nog steeds via de vleugels de gevaarlijkste ploeg. Met name aan de linkerkant wordt er tussen Said Moumane, Hans Geer lings en Ali Bentohami uitstekend gecombineerd. In de 58" minuut 2 april 2003 81e jaargang nr. 16 volgt de beloning na een wonderschone aanval. Een voorzet op maat van Hans Geerlings wordt fraai tegendraads door Ken Watanabe ingekopt en Tonegido lijkt geklopt. Bijna is het 3-0, maar Stevens weet met een goeie reflex een knal van Dyron Daal te keren. In de 66e minuut komt Tonegido terug in de wedstrijd. De overtreding van Said Moumane op Brain Moen wordt bestraft met een penalty en van elf meter laat Stevens zijn collega Pieterse kansloos. Zou het nog mis gaan? Gelukkig niet. Tonegido moet steeds meer risico's nemen en de kansen op een derde doelpunt rijgen zich voor AFC aaneen. In de 76e minuut schreeuwt alles wat Amsterdam is na een inzet van Dyron Daal om een penalty na een handsbal op de lijn, maar scheidsrechter Bon heeft het anders gezien. Pal voor tijd is het tenslotte Ronald van de Meent, ingevallen voor de vandaag zo succesvolle Ken Watanabe, die met een knal hoog in de touwen aan alle twijfel een eind maakt. De strijd is nu echt gestreden en het team van Du Chatinier laat zien dat de ene wedstrijd inderdaad de andere niet is. Een slechte generale in Hoofddorp wordt gevolgd door een overtuigende uitvoering in Voorburg, waarbij de jeugd zich duidelijk laat zien. Een mooie dag dus, met perspectief op meer. MvdW Opstelling AFC: Emiel Pieterse, Joey Esionye, Pierre Tosch, Martin Wolfswinkel (54. Marco van Galen), Said Moumane, Robert Ge hring (av), Mohad Zaoudi, Hans Geerlings, Ken Watanabe (77. Ronald van de Meent)Dyron Daal, Ali Bentohami. zondag 23 maart: AFC - Westlandia 2 - 2 AFC laat zich in slotminuten weer verrassen Voor de zoveelste keer dit seizoen zat het venijn voor AFC in de staart. Na een minder interessante eerste helft die op 0-0 werd afge sloten, raakte AFC op een zonovergoten Goed Genoeg de in de twee de helft verkregen 2-0 voorsprong in de slotminuten kwijt. Westlan dia, dat dit seizoen wel meer verrassend uit de hoek komt, toonde veerkracht en sloeg toe op een moment dat niemand nog een cent voor de kansen van de Naaldwijkse formatie gaf. Vandaag staat wederom een belangrijke wedstrijd op de agenda. Wanneer van Westlandia gewonnen wordt en de lager geplaatste teams (Hilversum, Hollandia, ADO'20) hun moeilijke wedstrijden verliezen kunnen uitstekende zaken worden gedaan. Maar zonder problemen is deze thuiswedstrijd niet. De 3-2 uitnederlaag, nog niet zo lang geleden, zit heel vers in het geheugen. Westlandia manifes teerde zich in Naaldwijk als een zeer gevaarlijke counterploeg, die uit het niets plotsklaps bleek te kunnen scoren. Ook na de mooie winst in Voorburg een week eerder is een te aanvallend concept dus niet aan te raden, mede door het feit dat nu ook Said Moumane weer moet wor den toegevoegd aan het legertje geblesseerde spelers. Toch neemt het team van Ton du Chatinier, waarin de jonge Dyron Daal wederom in de spits start, vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief. Met name in het eerste kwartier staat Westlandia flink onder druk en krijgt AFC via Dyron, Ali Bentohami en Robert Gehring enkele aardige kansen. Westlandia stelt hier bar weinig tegenover. In de 30e minuut wordt voor het eerst op Amsterdamse doel geschoten. In de loop van de eerste helft zakt ook AFC terug. De passing op het harde, heir en daar ongelijke veld, is slordig en de wedstrijd beweegt zich moeizaam naar het einde van het eerste bedrijf. Tot de 46e minuut, in blessuretijd, wanneer Ali vergeet een corner van zeer dichtbij in te tikken. Aan de andere kant knikt de Cruyff van Westlandia, Ruud Bijl, in de 47e minuut een bal net naast. Het is rust en John Bosman vervangt Ken Watanabe, die minder in vorm is dan tegen Tonegido. De eerste mi nuten na de thee zijn niet bepaald oogstrelend. Tot de 54e minuut. Robert Gehring gooit op rechts in naar Ali Bentohami. Die draait kort langs zijn tegenstander en trekt vanaf de achterlijn de bal laag voor het doel. Hans Geerlings, al langere tijd in balkende vorm, laat de boomlange keeper Janssen met een steenharde kopbal laag in de hoek volkomen kansloos. Tot veler verrassing wordt Ali direct hierna gewisseld. De speaker spreekt van een publiekswissel. Hij maakt plaats voor Ronald van de Meent. AFC is nu sterker en wordt gehol pen door Janssen, die een niet al te slimme terugspeelbal oppakt. De indirecte vrije trap vlak bij het doel wordt te laag ingeschoten. De terugspringende bal lijkt een prooi te worden voor Ronald van de Meent, maar hij raakt slechts een tegenstander en moet helaas gebles seerd verder. In de 68c minuut is het toch raak na een fel door West landia aangevochten overtreding op John Bosman in het strafschop- 6

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 6