Medische commissie Radio Noord Holland Cup Türkiyemspor gelijk, AFC wint 2 april 2003 81e jaargang nr. 16 Ons lid Herman Houtman vierde recent zijn 83e verjaardag en zoals bekend is Herman zeer actief door in de week voor iedere thuiswed strijd van het eerste elftal circa 25 aanplakbiljetten op de fiets rond te brengen. Ik was zo dom om zijn verjaardag in mijn vorige column niet te vermelden. Alsnog gaan onze felicitaties uit naar de recent jarige Herman. Tijdens mijn bezoek op zaterdag 15 maart j.l. aan Goed Genoeg ont moette ik ons lid Mare de Hond, die daar samen met zijn broer Mi chel de wedstrijd van het Eerste Zaterdagelftal tegen Vianen bij woonde. Marc is één van de twee keepers van dit eerste zaterdagteam. Mare vertelde mij van zijn laatste medische behandelingen en dat hij vol optimisme zijn volledige genezing tegemoet zag. Het was fijn om dat van hem zelf te horen en namens de AFC wensen wij hem daarbij alle sterkte. Ben Heesen, actief secretaris van de VBC (Vrienden Biljart Club) moest recent in het ziekenhuis een operatie aan zijn teen ondergaan. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer aan de biljarttafel. Onze junioren B 5 onder leiding van teammanagers Len Langeberg en Erik Wobma wonnen het afgelopen weekend met 11-3 van Alme- re Jun. B 6 en passeerde hiermede het aantal doelpunten van honderd. Er werden tot nu toe 101 goals gescoord, terwijl 13 tegengoals moes ten worden geaccepteerd. Namens de AFC hulde voor de spelers van dit jeugdteam. In de sportbijlage van de Telegraaf van afgelopen maandag was onze John Bosman opgenomen in het Metropool Sport Sterrenteam. Namens de AFC onze felicitaties. Zondag j.l. waren een aantal AFC'ers uitgenodigd om een voorstel ling in het Singer Theater in Laren bij te wonen van een solopro gramma van Bart Bosch, bekend van een aantal jeugdprogramma's op de televisie en zoon van ons ondersteunend lid Nita Bergisch. Bart voetbalde in zijn jeugd bij de AFC en wordt via zijn familie op de hoogte gehouden van onze vereniging. De aanwezige AFC'ers genoten van zijn optreden. Ook deze keer moet ik mijn bijdrage beëindigen met verdrietig nieuws. Na een lang ziekbed overleed op 22 maart j.l. ons Lid van Verdienste Gerard Trebert. Elders in deze uitgave van de Schakel leest u aan de hand van secretaris Kees Gehring een in memoriam. Tevens ontvingen wij het bericht van overlijden van ons oud-lid en oud-functionaris Bert Overdiek. Ook over dit heengaan leest u elders een in memoriam. Bij de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg in de vorige Schakel was nog een lid van de Zilveren Ploeg vergeten. In november 2002 werd Dirk Jan Verhaal geïnstalleerd als lid van dit genoot schap. Dirk Jan is inmiddels al bijna 38 jaar lid van onze club en dat is mij als jeugdcommissielid in de zestiger jaren bekend: Dirk Jan speelde toen in de hoogste jeugdteams. Ook aan hem namens de AFC nog onze welgemeende gelukwensen. Tenslotte de verjaardagen van de Leden van de Zilveren Ploeg t.w.: Doby Polak (3/4) - Hans Rooze (4/4) - Ab Landman (5/4) - Brian Speelman (10/4) - Ernst Huisman (10/4) - Chris Schroder (14/4) - Ronald Sarfaty (16/4) - Lou Hekster (18/4) - Bas Rachman (21/4) - Brennus van der Klaauw (24/4) - Kees Gehring (24/4) - Jaap de Boer (26/4) - Ko Onsman (26/4) en Jaap Wildschut (27/4). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie "Jumping" A.F.C. Het eerste kwartaal van dit seizoen zit er weer op. Een prachtig voor jaar met lage vochtigheidsgraad hebben ervoor gezorgd dat er veel gevoetbald werd. Maar ook dat kent weer zijn nadelen. Steeds harder wordende velden en frequenter bespelen van ons Wetra-veld gaven de medische dienst van A.F.C. enkele kopzorgen. Het veelvuldig optre den van de zg. Jumper's knee, of in gewoon Nederlands de Sprin gers knie. Deze aandoening behoort tot de overbelastingsaandoe- ningen van de knie en is bekend bij takken van sport waar springen en explosieve acties de kernhandelingen vormen. Dus bij atletiek, basketbal, volleybal en handbal. Bij voetballers is snel en kort hande len, sprongkracht en vanuit alle houdingen veel schieten een hoog trainbaar facet, nog niet eens gesproken van de specifieke trap tech niek zoals bekend van Pierre van Hooydonk. Voetballers die last hebben van deze aandoening hebben meestal pijn aan de onderkant van de knieschijf (patella). Of verder in het verloop van het beenvlies aan het scheenbeen (springscheen). Deze blessure kan verschillende oorzaken hebben, die vaak met elkaar samenhangen. Allereerst de soort sport die wordt beoefent. Voetballers die meerdere keren per week op harde ondergrond trainen, voetballen op straat of zaalvoetbal vertonen dit beeld frequent. Het is dan belangrijk schoeisel te heb ben met goede schokdempende werking. Voetballers met een slech te looptechniek en bijvoorbeeld de voeten te veel in rotatie afwikke len zouden hierin gecorrigeerd moeten worden. De klacht ontstaat zeer geleidelijk en verergert in een zeurende pijn, die wordt gevoeld tijdens de afzetfase. Na de inspanning heeft de voetballer vaak last van een stijf gevoel in de gehele knie, of is trainen niet meer mogelijk vanwege de pijn. In het uiterste geval kan zelfs de patellapees inscheuren. Wat te doen? In de eerste plaats moet de trainingsbelasting worden terug geno men, en wel die oefeningen waarbij sprongkracht en extreem veel schietoefeningen worden aangewend. De algemene conditie kan worden bijgehouden door te fietsen en zwemmen. De bovenbeen- musculatuur kan worden versterkt door speciale isometrisch spier- versterkende oefeningen (bv. heffen met gestrekte knie). Ook zal door een zg. patella speelbandje de trekbelasting in deze regio doen afne men. Een goed gedoceerde warming-up met rekking van de Quadri ceps dijbeenspieren hoort hier ook bij. Onze hersteltrainer/fysiotherapeut Frank Tilmans en masseur Ko Grosze Nipper staan garant voor goede adviezen en een verantwoor de opbouw. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 vanaf 19.00 uur, tevens bij A.F.C. iedere vrijdag van 17.00-19.00 uur Clubarts: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel en Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06- 44352970 Amsterdam - maandag 31 maart. Koploper Türkiyemspor bleef tegen het laaggeklasseerde FC Hilver sum op een schamele 1-1 steken. Zondag 6 april kan de ploeg van trainer John Kila zich revancheren tegen Hollandia. AFC verging het beter. Het team van de vertrekkende Ton du Chatinier won het uitduel van stadgenoot KBV met 2-1. Ali Bentohami maakte de winnende goal en zorgde ervoor dat de titelverdediger van de Radio Noord- Holland Cup nog een kans heeft om de Cup te behouden. AFC klom ten koste van KBV naar de tweede plaats. Kampioen Bij Volharding speelt zondag a.s. uit tegen FC Hilversum dat de laatste plaats over deed aan Hollandia. Türkiyemspor-Hollandia en FC Hilversum-KBV zijn zondag recht streeks te volgen in de sportuitzending van Radio Noord-Holland (14.00-19.00). Natuurlijk blijft u ook op de hoogte van de ontwikke lingen op de andere velden. Prijzenpakket Voor de winnaar van de Radio Noord-Holland Cup ligt aan het einde van het seizoen een mooi prijzenpakket klaar. Behalve de beker krijgt de A-selectie (max. 25 personen) een avondje-uit aangeboden door de Amsterdamse grachten op de showboat van Lovers. Bovendien ver dient het winnende elftal voor de jongste jeugd (E- en F-pupillen) een bezoek aan een wedstrijd van voetbalclub AZ. Verder biedt Radio Noord-Holland de winnaar van de Radio Noord-Holland Cup gratis reclamezendtijd aan. 5

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 5