V Volgende Schakel AFC's "Bie"- zonderheden u» van ons eerste elftal, hij las "alles" wat in de Schakel gepubliceerd werd en was met Ineke op vele AFC feesten en partijen aanwezig. Vorig jaar maart werd bij Gerard een ernstige ziekte geconstateerd. De manier waarop hij dat bericht incasseerde en daar vervolgens mee omging dwong groot respect af. Half februari verslechterde plotseling zijn conditie en kwam hij niet meer uit bed. Drie weken geleden konden wij hem in zijn huis in Leusden nog bezoeken. Omringd door de goede zorgen van zijn lieve Ineke liet hij ons weten dat hij zich had neergelegd bij het naderende einde. "75 jaar is een mooie leeftijd en ik heb een prachtig leven gehad". En hij was blij dat hij de geboor te van zijn kleindochter Sanne van zijn dochter Lisette nog had mee gemaakt. Maar AFC bleef hij ook vanuit zijn bed volgen. De Schakel binnen handbereik en een ingelijste foto van een zaalvoetbalteam met AFC prominenten en Gerard als coach aan de muur. Mooie herinne ringen aan vroeger tijden werden opgehaald waarbij er regelmatig een glimlach op zijn sterk vermagerde gezicht verscheen. En bij het af scheid zei hij "zeg tegen de jongens van het eerste dat ze weer eens wat punten moeten pakken", zo was hij tot op het laatst met zijn gedachten bij AFC. Op 27 maart j.l. hebben wij in Leusden onder grote belangstelling afscheid van Gerard genomen, waarbij namens het bestuur Johan de Bie stilstond bij Gerard's verdiensten voor onze club. Wij wensen Ineke en de naaste familie veel sterkte voor de komende tijd en Ge rard, beste jongen, je zult o.a. via de uitgave van de jaarlijkse Pers map in de herinnering van vele AFC'ers blijven voortleven. Kees Gehring IN MEMORIAM BERT OVERDIEK Op 9 maart j.l. overleed op de leeftijd van 86 jaar ons oud-lid en oud functionaris Bert Overdiek. Bert werd in de zestiger jaren lid van onze vereniging, toen zijn zoons Peter en Michael bij AFC gingen voetbal len. Gezien zijn belangstelling voor zijn zoons bij de jeugdelftallen werd Bert gevraagd om jeugdleider van één van de elftallen te wor den. Dat dit later een vervolg kreeg als lid van de Jeugdcommissie was een uitgemaakte zaak. Nadat beide zoons seniorlid waren gewor den werd hij door wijlen ons erelid Sal van Gelder, in diens functie van voorzitter van de toenmalige elftalcommissie A, gevraagd om secretaris van deze commissie te worden. Een groot aantal jaren vervulde hij deze functie met grote nauwkeurigheid. Naast deze acti viteiten voor de AFC was Bert ook actief bij onze dochter ATC, de tennisclub. In de gloriejaren van deze ATC trad Bert tijdens de zo mermaanden als gastheer op in het tennisprieel. Veel oudere leden van onze AFC bewaren een prettige herinnering aan Bert. Namens de club wensen wij zijn vrouw en kinderen alle kracht om het heengaan van Bert te kunnen verwerken. Johan de Bie Deze Schakel is wederom bestemd voor 3 weken. De volgende Schakel (nummer 17) verschijnt op 23 april. Nieuws en wedstrijdverslagen kunnen echter in de tussenliggende periode ingeleverd worden en zullen dan op onze website geplaatst worden. Wacht dus niet op het verschijnen van de volgende Schakel. Schakel 18 zal 2 weken hierna verschijnen, dus op 7 mei. Naar aanleiding van zijn voetbalprestaties in de wedstrijd van ons eerste elftal tegen Tonegido op zondag 16 maart j.l. was Ken Wa- tanabe opgenomen in het Metropoolsport Sterrenteam, waarmee wij hem namens de AFC van harte feliciteren. Door de twee doelpun ten in deze wedstrijd van Ken is zijn totaal nu op 8 goals gekomen. In het Witte Weekblad, welk blad verschijnt in de Haarlemmermeer lazen wij een artikel over onze AFC-Ridder en oud eerstenelftalspeler Cees Bouwens. In genoemd artikel met een foto van Cees wordt medegedeeld, dat hij door burgemeester Hertog van de gemeente Haarlemmermeer is onderscheiden met het Draaginsigne Gewonden. Cees kreeg deze onderscheiding omdat hij in 1949 als officier in het 2 april 2003 81e jaargang nr. 16 voormalige Nederlands-Indië gewond raakte. Als Amerikaanse solda ten gewond raken ontvangen ze van zelf een onderscheiding, de zo genaamde "Purple Heart". In het desbetreffende artikel wordt verteld over de voor de Nederlandse soldaten moeilijke periode aan het einde van de veertiger jaren van de vorige eeuw. Namens de AFC onze felicitaties met deze onderscheiding. AFC-Ridder Lou van Kranendonk verbleef in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische behandelingen. Inmiddels is Lou weer thuis en mocht ik hem reeds weer ontmoeten bij de thuis wedstrijd van afgelopen zondag tegen Westlandia. Namens de AFC wensen wij Lou een spoedig herstel. Na de overwinning van ons eerste elftal tegen Tonegido uit (1-3) citeerde Parool Sport onze speler Said Moumane met zijn medede ling, dat hij erg blij was en dat hij eindelijk weer eens thuis kon ver tellen wat wij gedaan hadden. Deze leuke opmerking wilde ik u niet onthouden. In de Volkskrant van donderdag 13 maart j.l. was een uitgebreid interview opgenomen met Stanley Menzo, die zoals bekend per seizoen 2003-2004 onze nieuwe trainer zal zijn voor de A-selectie. Het artikel is te lang om alles te melden, doch de kop van het artikel wil ik u niet onthouden: "Een artiest op het veld was Stanley Menzo - de vliegende kiep in zijn paarse trui. Man van miraculeuze reddingen en desastreuze missers. Ajax-supporters waren gek op hem. Komend seizoen wordt hij hoofdtrainer van de Amsterdamse amateurclub AFC Ik wil belangrijk zijn". Mark Janssen, keeper van het eerste zaterdagelftal is recent aan zijn knie geopereerd. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig her stel en een snelle terugkeer op het voetbalveld. Lid van Verdienste Henk van Teunenbroek verblijft in het AMC en heeft deze week een operatie ondergaan. Wij zijn met onze gedachten bij hem en wensen hem sterkte en een spoedig herstel. Ook Mevrouw Jopie van der Valk-Aalders, weduwe van ons overle den Lid van Verdienste Ton van der Valk, die in januari j.l. haar 89e verjaardag vierde, verblijft in het VU-ziekenhuis en heeft medio deze week een operatie ondergaan. Ook bij haar zijn onze gedachten en wij wensen haar sterkte en een spoedig herstel. Zilveren Ploeg-lid Cees den Braven is plotseling opgenomen in het ziekenhuis. Namens de club wensen wij hem sterkte en een spoedig herstel. Anneke de Wijs-Draisma, echtgenote van ons Lid van Verdienste Hans, verbleef in het ziekenhuis voor een dotterbehandeling. Inmid dels is zij gelukkig weer thuis. Namens AFC wensen wij haar een snel herstel. Tenslotte verblijft Gerda van Leijenhorst-Muller, echtgenote van onze jeugdcoördinator Rinus in het OLV-ziekenhuis en heeft ook deze week een operatie ondergaan. Ook haar wensen wij sterkte en van harte beterschap en een snelle terugkeer op Goed Genoeg, samen met haar echtgenoot, die zij altijd vergezelt bij zijn activiteiten in onze vereniging. Selectiespeler Pierre Tosch speelde op 12 maart j.l. een oefenwed strijd met het Nederlands Amateur Elftal (onder 21 jaar) tegen het Belofte-elftal van Cambuur Leeuwarden (uitslag 1-1) en op 25 maart j.l. zijn eerste officiële interlandwedstrijd tegen Engeland (uitslag 0- 0). De volgende wedstrijd zal worden gespeeld tegen Ierland in Du blin. Namens de AFC wensen wij hem veel succes. De ATC, de Amsterdamse Tennis Club, opent op zaterdag 5 april a.s. haar seizoen met de jaarlijkse Prieelborrel. Zoals aan de leden medegedeeld, zal het seizoen 2003 het laatste zijn, dat gespeeld zal worden op de huidige banen op Goed Genoeg. In de loop van het seizoen zullen nadere mededelingen door het bestuur van de ATC worden gedaan met betrekking tot de toekomstplannen. Donderdag 3 april a.s. zal weer een avond van de Sociëteit Olym pisch Stadion worden gehouden. Tijdens deze avond zal door Wet houder Hester May de loting worden verricht voor het Top Amateur Toernooi, dat in de maand augustus a.s. zal worden georganiseerd in het Olympisch Stadion. Daarnaast zal op deze avond een discussie met een forum plaatsvinden, waarbij de toekomst van de amateursport centraal zal staan. Als u deze schakel ontvangt hopen wij dat ook deze avond onder leiding van ons lid Jan van Galen weer een succes zal zijn geweest. 4

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4