z Bestuursmededeling Ledenlijst In memoriam - i 2 april 2003 81e jaargang nr. 16 TRAINERSSTAF SEIZOEN 2003-2004 Tijdens de contractbespreking met de nieuwe trainer/coach van AFC 1 voor het seizoen 2003-2004 werd door Stanley Menzo aangegeven dat hij gaarne zou willen werken met een assistent-trainer die over een AFC achtergrond beschikt. Na gesprekken met een aantal kandidaten kan het bestuur thans be kendmaken dat in overleg met Stanley Menzo overeenstemming is bereikt met oud-eerste elftal speler Roy Tular over zijn benoeming tot assistent-trainer AFC 1 seizoen 2003-2004. Tevens kwam het bestuur tot een akkoord met Dirk Spits over voort zetting van zijn werkzaamheden als trainer-coach van AFC 2. Naast zijn werkzaamheden bij deze selectie zal Dirk Spits het ko mend seizoen eveneens de selectie van zaterdag 1 onder zijn hoede krijgen. Martin Verburg continueert zijn activiteiten als trainer-coach van AFC 3 en voor de overige zaterdag- en zondag senioren zal Dick Bakker voor het 24e seizoen in successie als trainer en coach actief blijven. Wij feliciteren Roy, Dirk, Martin en Dick met hun (her)benoeming en wensen hen de komende maanden veel succes bij hun voorbereidende werkzaamheden voor het seizoen 2003-2004. Bestuur AFC Kandidaat Lid/Donateur: Y. van 't Hek, Don., Prinsengracht 778, 1017 LG Amsterdam, 020- 6257752, Lidnr. 9813. Robertus van Kessel, Sen., 7-9-1962, Anske Lammingastraat 511, 1065 GC Amsterdam, Lidnr. 6947. Weer opvoeren als lid: A. Cohen, Jun., Herengracht 96, 1015 BS Amsterdam, Lidnr. 5220, KNVB nr. CHBL311. Bedankt als lid/donateur: Jason van Gastel, Jun., Watercirkel 304, 1186 NE Amstelveen, Lidnr. 4212. C.F. de Moes, Sen., Koninginneweg 213, 1075 CS Amsterdam, Lid nr. 6907. Alex Markus, Jun., Bulgerstein 11, 1082 NH Amsterdam, Lidnr. 4193. J.Q. van den Brug, Sen., Wilhelminastraat 6311, 1054 VW Amster dam, Lidnr. 6829. Adreswijziging: Lucien van Loy, Jun., Pinasstraat 30, 1034 JX Amsterdam, Lidnr. 6172. J.P. Nieuwenhuys, Sen., 2e Jan Steenstraat 55 hs., 1074 CK Amster dam, Lidnr. 5599. Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer Gerard Trebert in leven lid van de vereniging, lid van verdienste, alsmede lid van de Zilveren Ploeg. Namens de A.F.C. betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Dick van der Klaauw - voorzitter Kees Gehring - secretaris Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer Bert Overdiek oud-lid en oud-functionaris van de vereniging. Namens de A.F.C. betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Dick van der Klaauw - voorzitter Kees Gehring - secretaris IN MEMORIAM GERARD TREBERT Gerard Trebert kwam in 1969 in contact met AFC. De club bestond op 18 januari 1970 vijfenzeventig jaar en ter gelegenheid van dit jubileum had de TROS besloten een televisiedocumentaire over de jubilaris op Nederland 2 uit te zenden, ongekend voor die tijd. De regie van deze productie was in handen van een coryfee uit het vak, geassisteerd door zijn echtgenote, Gerard en Ineke Trebert. Het leek hen een leuk item om "shots" te maken van een training van het eerste elftal op het strand van Zandvoort met aansluitend een ont vangst voor de spelers in de kunstgalerij ter plaatse van de bekende horecaondernemer AFC'er George Eijlders. Daarbij vond onze eerste ontmoeting plaats. Als gevolg van alle andere opnames die voor deze documentaire gemaakt werden kwamen Gerard en Ineke met vele facetten en leden van AFC in contact en dat beviel hen uitstekend. Gerard besloot lid te worden en hij en Ineke maakten al snel deel uit van het destijds intensieve clubleven. Gerard trad toe tot de com missie Pers en Publiciteit, Ineke nam deel aan diverse Nieuwjaars voorstellingen en werd omroepster bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal. Toen in 1983 het plan werd opgevat om onze club wat meer onder de aandacht van de pers te brengen door middel van de uitgave van een Persmap waren de journalisten Hans de Bie en Gerard Trebert direct van de partij; inmiddels, 20 jaar later is onze Persmap een alom er kend visitekaartje. In 1985 werd Gerard Trebert verzocht om in het bestuur de portefeuil le Pers en Publiciteit (w.o. de redactie van 'de Schakel') voor zijn rekening te nemen. Gerard was ingenomen met zijn bestuurslidmaat schap, genoot van hetgeen tot stand werd gebracht en van de contac ten met de spelers van het eerste elftal ("heerlijk al die jonge men sen") en was trots op "zijn" Schakel. Hij was in 1986 betrokken bij de totstandkoming van een profilatie- rapport, dat de basis vormde voor de relatie met AFC vriendelijke bedrijven, een belangrijke ontwikkeling. In 1992 bereikte Gerard de pensioengerechtigde leeftijd en besloot aan het einde van dat seizoen tijd vrij te maken voor een andere passie in zijn leven; als reisleider vertrok hij regelmatig met diverse groepen naar allerlei bestemmingen in zijn geliefde Indonesië. Voor zijn voor de AFC geleverde werkzaamheden werd hij bij zijn vertrek uit het bestuur benoemd tot Lid van Verdienste. In de jaren nadien bezocht hij nog vaak met zijn zoon Tom de thuiswedstrijden 3

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 3