2 april 2003 81e jaargang nr. 16 De vermoeidheid slaat toe en ons team piept en kraakt, maar met name Mees staat als een rots te verdedigen en verschijnt zelfs een paar keer dreigend in de buurt van het doel van de tegenstander. Op die momenten vult Ismail heel goed het gat op dat Mees achterlaat. Dan passt Ollie voor de tweede keer duizelingwekkend trefzeker naar Jimmy, die met een puntertje voor 4-0 zorgt. Komt er dan nooit een einde aan jouw doelpuntenregen, Jim? Plotseling krijgt Mees een bal op zijn gezicht. Als hij de pijn verbijt en de tranen nog nauwelijks heeft weggeveegd, is de bal al weer aan de andere kant. Een meester lijke één-twee tussen Ollie en Mendel, die onverstoorbaar de 5-0 binnenschiet. Het is ontzettend leuk om jullie zo goed te zien spelen! Ik ben echt trots op ons team! Voor Sloterdijk was het toen al niet meer echt leuk, maar toch gaven ze niet op. Als iemand een fout maakte, werden ze niet boos op elkaar en voetbalden sportief door. De E2 van Sloterdijk is een leuke ploeg! Roel 29 maart AFC E2 - DCG El 2-3 Volkomen onnodig werden er corners weggegeven met tweemaal als resultaat een goal tegen. Er zal toch op getraind moeten worden om dit soort tegenvallers op te vangen. Wie dekt wie enz. Er werd te veel gepriegeld in de voorhoede. Gelukkig was de snelle Mels, zeker in de eerste helft in topvorm zodat vlak voor tijd de stand nog gelijk was. Jammer genoeg scoorde DCG na een spaarzame aanval nog een goal- tje. Als die kopbal van Fabian er nog was in ingegaan i.p.v. tegen de lat waren de gezichtjes wellicht iets minder teleurgesteld geweest. Hans Dukker 29 maart: AFC F3 - DCG F1 6-2 Na onnodig puntverlies tegen Aalsmeer was het nu zaak om de volle punten te halen om goed geklasseerd te blijven in de competitie. Het spel begon rommelig op een veld dat solide combinatiespel be moeilijkte. Het spel was daardoor rommelig. Het was van begin af duidelijk wie de sterkere was. AFC zette constant druk op het doel van DCG en kwam na 10 minuten verdiend op voorsprong door een doelpunt van Thom. Tony schoot nog eens vol tegen de onderkant lat (uit de beelden achteraf bleek de bal over de lijn te zijn geweest). Het ging eigenlijk te gemakkelijk en het hele team was bezig volop aan te vallen met als gevolg dat de verdediging ook teveel meeging. Bij twee counters van DCG was er dan ook geen redden aan en stond keeper Jordy voor de onmogelijke taak om 3 DCG aanvallers tegen te hou den. 1-2 dus bij rust. In de tweede helft werden de zaken echter rechtgezet. De verdediging stond er nu wel en we konden aan het scoren gaan werken. De aanval len van AFC werden vloeiend met mooie combinaties en acties over links en rechts. Toen de doelpunten eenmaal kwamen, kwamen ze in overvloed. Michael scoorde de gelijkmaker. Vervolgens maakte Fer- inho 3-2. De ban was gebroken. AFC walste er overheen. Door doel punten van Marek, Tony en weer Marek (kopbal) werd het verdiend 6-2. Goede reddingen van de DCG keeper en het latwerk voorkwa men een monsterscore. Thorn en Robert Haye 22 maart: AFC F4 - SDZ F1 10 - 0! (4 - 0) Werd vorige week in het vrije weekend nog zeer verdienstelijk gelijk gespeeld tegen Abcoude F2, dat een klasse hoger speelt in de compe titie (3 - 3), met doelpunten van Jasper Ham. Julien Peschar en Ro bert Kuyper) nu moest weer "voor het echie" worden aangetreden tegen SDZ Fl. De F 4 miste Tom v.d. Lande (ziek) en Luca Vrijhoef (afwezig). Na een aftastend begin kwam de doelpunten machine langzaam op gang. Na een 4-0 ruststand, die qua speelbeeld nog enigszins geflatteerd te noemen was, overrompelde de F4 in de twee de helft haar tegenstander. Uitblinker Jasper Ham scoorde 4 maal, Bob v.d. Driesschen 3 x, Buwe Halbertsma lx, Robert Kuyper lx en Calvin Scholten lx. Daarmee werd de tien volgemaakt. Voorlopig resultaat: 3 gespeeld, 2 gewonnen en 1 gelijk. Coach 29 maart: Swift F3 - AFC F4 3-5 (2-3) Een zeer geconcentreerd AFC F4 heeft het zich zelf even moeilijk gemaakt, maar de collectieve inzet, de teamgeest en de individuele klasse van Bob v.d. Driesschen waren uiteindelijk van doorslag ge vende betekenis". Dat was de conclusie van de Coach, die samen met alle ouders heeft staan te genieten van het combinatievoetbal van de F4. Vooral Jasper Ham, Bob v.d. Driesschen en de aansturende mid denvelder Calvin Scholten vonden elkaar blindelings. De druk op Swift werd daardoor zo groot dat bij de derde corner op rij, de hard ingeschoten bal door Calvin Scholten door een Swift verdediger achter zijn eigen doelman in het net spoot. 0-1. Nog geen twee minuten later was het alweer raak. Een prachtige solo van Jasper Ham rondde hij zelf af. Links in de korte hoek zorgde de AFC Captain zelf voor de 2 - 0. De wedstrijd leek toen al gelopen gezien. Niets was minder waar. Nadat eerst Julien Peschar tegen een scherpe Swift counter nog met een sliding kon redden was het de terugko mende bal die heel gelukkig doel trof. 1 - 2 Nog geen minuut later was het weer gelijk. 2 - 2 Direct na de aftrap stond AFC letterlijk te slapen en scoorde de behendige Swift spits zijn tweede treffer. AFC was totaal uit zijn doen en het duurde tot vlak voor de rust - uit weer een corner van Calvin Scholten dat Bob v.d. Driesschen schitterend inkopte. 2-3. Na de rust werd de wedstrijd zeer professioneel naar ons toe getrok ken. Het middenveld domineerde en het hele team toonde het ware gezicht. Bob v.d. Driesschen is in bloedvorm en speelt nu eindelijk zoals kan spelen! Met twee schitterende acties zorgde hij voor 2-4 en 2-5 en daardoor een puntgave hattrick! Vlak voor tijd scoorde Swift nog tegen, 3 - 5 De koppositie is binnen bereik! Zoals beloofd, 13 punten uit 4! Coach 22 maart: Nigeria-Nederland en Nigeria-Peru Afgelopen week moesten onze Nigeriaanse superarenden tegen Ne derland. Een bloedstollende partij, door de kaaskoppen met 3-2 ge wonnen. Dat kwam vooral door een onterechte strafschop. Natuurlijk pakte Jamie de bal met zijn handen vast, natuurlijk mag dat eigenlijk niet, maar soms gebeuren zulke dingen nu eenmaal! Daar hoefje heus niet meteen een penalty voor te geven. Over deze wedstrijd moeten we dan ook niet meer praten. Wél over de wedstrijd tegen Peru, want die was pas écht bijzonder! Tegen Peru staat ons team al direct onder zware druk. Zelfs een pure aanvaller als Benjamin moet terugkomen om de verdediging bij te staan. Mats en Samuel vechten als leeuwen. Dan schiet Marco hard weg uit ons doelgebied. Buck verovert de bal, stormt alleen naar voren, maar stuit op een voet van de keeper. Eigenlijk precies zoals Valencia-spits Carew de bal tegen Ajax-keeper Bogdan Lobont schoot, laatst in de Champions League. Ik krab mezelf even achter de oren en bedenk me dat Peru op dit moment eigenlijk iets sterker is. Keeper Allard redt nog een keer feilloos, hij is natuurlijk niet voor niets keeper van een nationaal team! Een enorme rush van Stijn, langs één man, langs twee man... bafff.. in het zijnet! Helaas scoort Peru toch nog het eerst. Wat een pech! In de rust spreekt de teammanager zijn manschappen toe. 'Jongens, we gaan voor de winst', en zijn jongens knikken heel beslist. Ze zijn het gelukkig met elkaar eens. Aan het begin van de tweede helft is heel Nigeria weer vol goede moed. Joseph en enkele anderen verdedigen goed, Mick schiet hard naar voren, Buck knalt de bal op miraculeuze wijze voor het doel, maar Stijn krijgt zijn voet er niet lekker achter. Dat kwam overigens vooral door een vervelend, hoog graspolletje. De superarenden krij gen kans na kans. Dit is het Nigeria dat iedereen zo graag wil zien, vechtend tegen het aanstaande verlies, met alles wat de spelers in zich hebben! En wéér zit er een engeltje op de schouders van onze man nen! Buck wurmt zich langs een paar vertwijfelde verdedigers en scoort op pure wilskracht. Nauwelijks een minuut later passt Benja min wederom naar Buck, die pardoes Nigeria naar de winst schiet. Ik kan mijn ogen nauwelijks geloven, maar het is écht waar! 2-1! De wonderen zijn de wereld nog lang niet uit! Roel van Dalen 20

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 20