2 april 2003 81e jaargang nr. 16 23 maart: AFC B3 - Neerlandia SLTO B3 Net even te laat op Goed Genoeg en dan is het even zoeken naar "je" team. Vooral ook als het met de nodige invallers speelt en ook de tegenstander er verdacht anders uitziet dan in hun thuiswedstrijd. Niet dat dit vreemd is, want het schijnt wel vaker te gebeuren (leve de legitimatie). Het duurt dan ook even voor de hatelijke 0-0 gewijzigd kan worden. Uit een onduidelijke situatie voor het SLTO-doel weet Tomas Weijl te scoren. Onze verdediging weet de tegentreffer te voorkomen en zo wordt met eerdergenoemde stand de rust ingegaan. Na rust is Danny in de ploeg gekomen; eerder weggegaan van een familiefeest om toch zijn wekelijkse treffer mee te pikken en dat doet hij ook 2-0. Het blijft rommelig en daardoor spannend. Eric wist echter met een (wat aan de kant genoemd werd) wereldgoal de tegenstander de laatste illusie te ontnemen: 3-0. Dit werd ook de eindstand, met dank ook aan de vele invallers. Zonder iemand te kort te willen doen, wil ik speciaal Armando bedanken: op het laatste moment (en in de auto omgekleed) klaar staan voor ons: geweldig. Nog vijf wedstrijden te gaan en niet de minste en wie weet, met alle inzetSucces. Thea. V. 30 maart: ZSGO/WMS BI - AFC B3 "Zomertijd niet van invloed op de B3" Met allemaal een uurtje 'minder slaap' in de benen ging de B3 zondagmorgen vroeg naar Ookmeer voor de vier-na-laatste competitiewedstrijd van het seizoen. V.V.A./Spartaan, Zeeburgia, C.T.O '70 en Swift is daarna het vooruitzicht van dit derde B-team van A.F.C. Een pittig einde van de competitie dus. Derhalve was het noodzakelijk om in ieder geval vandaag drie punten te pakken tegen deze stevige middenmoter uit de 1" klasse. Een goede eerste helft waarin de B3 liet zien aan de jongens uit Ookmeer dat als je 'de bal het werk laat doen' het resultaat niet uitblijft. Na vijf minuten komt de bal bij Tyrone, die lekker doorgaat richting doelgebied, bijna wordt afgestopt door de centrumverdedigers, maar de bal toch achter de keeper weet te deponeren. De B3 leidt. A.F.C. weet wat haar te doen staat en blijft in een hoog tempo het doel van Z.S.G.O. bestoken met prima verzorgd aanvalspel. In de vijfentwintigste minuut legt Norbey de bal na een mooie actie op links terug op de rand zestien, waarna Thomas Bleker met een goed schot de bal achter de keeper weet te plaatsen. Na vijf minuten denkt Jasper: "Dat kan ik ook" en met een mooie voorzet bereikt hij Thomas Weijl die de bal kapt en met een hard schot in het net doet belanden. Binnen nog eens tien minuten krijgt Thomas de Leth de bal en weet met een bekeken pass Tyrone te bereiken die er wederom geen gras over laat groeien en de keeper net voor rust de vierde bal om zijn oren bezorgt. Voor de tweede helft werd was de opdracht voor de B3 om de stand verder uit te bouwen. Jammer genoeg een andere B3 dan in de eerste helft. Moeilijk com bineren, minder (uitgespeelde) kansen. Gelukkig werd in het laatste deel van de tweede helft de vorm hervonden wat resulteerde in een mooi vijfde doelpunt dat werd gemaakt door Thomas de Leth nadat Gideon Muller met een prima schot de keeper had bestookt, dat door deze verkeerd werd beoordeeld. Jammer genoeg bracht een slordig heidje in de verdediging in de laatste vijf minuten de spits in stelling van Z.S.G.O. die daardoor de eindstand op 1-5 kon bepalen. Volgen de week uit tegen V.V.A./Spartaan. Jongens blijf geconcentreerd! Boy Smits 16 maart: AFC B7 - RKAVV B2 10-0 In de tweede minuut is het 1-0 voor AFC. Uitstekend voorbereid door Steven en Adam. Afgemaakt door Victor. Zo, en dan nu even een stukje geschiedenis. Uit, tegen deze jongens speelde de clubscheids- rechter vrolijk met ze mee, kreeg Darryl geel en een penalty tegen en werd Alex zo hard aangepakt dat hij zijn pols brak. Terug nu naar deze wedstrijd waarin speciale aandacht vandaag voor Jordao (Taha- mata) de Fretes. Wat deze man liet zien was een lust voor het oog. Hij bestreek in zijn eentje de hele linkerzijde. Veroverde iedere verloren bal en is vrijwel bij elk doelpunt betrokken geweest. Grote klasse! Inmiddels staat het 2-0. Een prachtige voorzet van Jordao op Adam die de bal er koelbloedig inwerkt. Vanaf dat moment gaat het hard. 3- 0, door Thomas W. uit een mooi beheerst verlengballetje van Darryl. 4-0, Alex op de rand van de 16 kapt hij rustig een verdediger uit en haalt genadeloos uit met links. In de rust hebben twee publiekswis- sels. Het team draait zo goed dat we eigenlijk niet willen wisselen maar Tom komt op de positie van Steven te spelen en Boris komt voor Alex in de plaats. Terug op het veld is het al snel 5-0. Thomas W scoort met een kopbal. lordao komt na een geweldige solo alleen voor de keeper... jammerrrrrr. De 6-0 laat niet lang op zich wachten. Adam neemt deze voor zijn rekening. Met het hooft kopt hij bal onhoudbaar achter de keeper. Omdat de verdediging staat als een huis kan het middenveld en de voorhoede er naar hartelust op los knallen. Darryl is na een afwezigheid van 9 weken weer terug en hij heeft er zin in. Samen met de uitstekend spelende Mark en Thomas A zit de deur goed op slot. Mark staat scherp te voetballen zodat zijn directe tegen stander geen enkele voorzet heeft kunnen geven. Hetzelfde geld voor Thomas A. Met een geblesseerde teen controleert hij zijn zone. Oscar is geblesseerd en heeft geluk vandaag. Hij wordt compleet met rust gelaten. En ja, dan hebben we Elbert. Na een rush van zo'n 55 meter waarin hij 6 tegenstanders omspeelt heeft alleen de keeper geen zin om mee te werken aan een "Elbertmoment". Waarschijnlijk leest deze keeper stiekem de Schakel. De 7-0 komt tot stand door goed werk van Jordao en Adam. Inmiddels is de tegenstander zo gefrustreerd dat de aanvoerder een gele kaart ontvangt. Duwen, schoppen en vloeken. Erik Schiering heeft er nu schoon genoeg van. De 8-0 komt op naam van Victor. Een voorzet van Elbert wordt verlengd door Adam en Victor vindt de kruising. De massaal meegekomen ouders roepen in koor om de 10! Twee doelpunten verder word er aan hun verzoek gehoor gegeven. De 9-0 is voor Adam. Hij scoort met een prachtige kopbal. Nou en daar komt ie dan. De 10. Victor kaatst de bal naar Jordao die strak uithaalt. Zijn schot belandt via de paal bij Thomas W die de eindstand hiermee bepaalt. Compliment aan jullie allen. Tot zaterdag. Coach B7 Enrico Bartens. 23 maart: DCO B2 - AFC B7 Met Hans Elias heb ik afgesproken om nog bondiger te zijn in de wedstrijdverslaggeving. Dit is zeer moeilijk voor mij omdat bij zulke spannende wedstrijden de woorden uit mijn pen vliegen. Oke, daar gaan we dan. AFC begint onmiddellijk met druk zetten. Dit resulteert in mooi opgebouwde aanvalspatronen die we de dag ervoor hebben geoefend. Vooral Alex en Thomas W zijn dominant aanwezig in deze opbouw. Thomas W laat zich in de tweede helft pas goed gelden. Ondanks dat hij door de tegenstander aan alle kanten onder de grond wordt geschopt ploegde hij verder. Complimenten! Victor speelt op karakter met hevige koorts en kan zijn team niet in de steek laten. Hij was weer ouderwets gevaarlijk op de rand 16. Prachtig verlengballetje op Adam, jongen! Ook zijn verwoestende schot op de lat mocht er zijn de coach werd even gek). In de tweede helft komt Mart goed los van zijn tegenstander en kan hij goed opkomen naar voren. Met inzicht plaats hij goede voorzetten op de spitsen en veroverd constant de bal. DCO vind dit lastig voetballen en ziet bijna iedere aanval stranden. Deze week stond Tom weer rechtsvoor en heeft bewezen goed alert te zijn op veranderende spelsituaties. Doordat hij goed opkwam werd hij bij bijna iedere aanval betrokken. Het eerste doelpunt was een mooi opgezette aanval van achteruit, die mooi werd verlengd door Alex op de opkomende Tom. Die de bal koeltjes inschoot. 0-1. Zo werd er in de eerste helft goed inzichtelijk ge voetbald met prachtige kansen. Jammer dat de bal er niet in ging. Het is jammer dat door een communicatiefoutje de gelijkmaker wordt gemaakt. 1-1. Inmiddels is Boris erin gekomen voor Jurdao en Adam voor Victor. AFC hersteld zich snel en gaat verder met druk zetten. Het hele team zet zich in om hier 3 punten te verdienen. En het lukt. Alex weet de bal mooi neer te leggen voor Thomas W die maar net naast schiet. De 1-2 zit er aan te komen. Adam weet een lange bal goed met het hooft te controleren en kopt op de lat. De bal kaatst vervolgens terug in het veld en wie staat daar weer vrij? Ja, weer Tom Obdam. Hij loopt de bal achter de lijn. Die zit! Beste ouders van Boris, wanneer uw zoon deze week gillend wakker wordt is dat niet omdat hij een enge film heeft gezien. Drie meter voor de keeper en drie meter hoog over punteren. We hebben er met z'n allen gelukkig om kunnen lachen. Het was weer een mooie zondag en ik bedank alle meegereisde supporters/ouders. Coach Enrico Bartens B7 17

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 17