h Ons Eerste Routebeschrijving naar FC Hilversum AFC 9 'Jzcj Van de Medische commissie De voet van Richard. 12 februari 2003 81e jaargang nr. 13 Is de voet van Richard Krajicek wel sneller genezen dan men dacht? Mijn antwoord is neen. Immers eindelijk heeft de Muidenaar gehoor gegeven aan de wet van de natuur, en die luidt geheel anders dan alweer een spuit erin en gelukkig, Melbourne 2003 bleek haal baar. Eerst even wat anatomie. De peesplaat aan de onderkant van onze voet bestaat uit zeer sterk niet contractiel weefsel, dat de verbinding vormt tussen de tenen en de hak. Het vormt samen met de spieren en de botten onze voetboog. Bij onze nationale tennistrots zijn er door herhaaldelijke kleine scheurtjes zg. degeneratieve afwijkingen ontstaan. Op de röntgenfoto ontwaart men de veel besproken "hielspoor" door een lokaal verkal kingproces. Dit behoeft overigens geenszins te leiden tot pijn. Echter door intrede van kunstgrasvelden, halfverharde trainingsvelden of de immer ridicule looptraining over het Bosbaan-beton, kunnen klachten ontstaan welke behoren bij een hielspoor. Deze klachten zijn: 1. Messcherpe pijn aan de binnenzijde van de hiel, juist onder het vet- kussen. 2. De pijn treedt op uitsluitend tijdens belasten en niet in rust. 3. Er is sprake van startklachten en ochtendstijfheid (het lijkt of ik op eierkolen loop). De Eerste Hulp bestaat uit: gedoceerde rust, meerdere keren per dag koelen door met een ijsklontje de plek te masseren en daarbij het rekken van de kuitmusculatuur. Bij een doorgezakt lengtegewelf van de voet is het raadzaam een schokabsorberende inlegzool aan te brengen. Tijdens het opbouwen van de belasting mag de pijngrens nooit wor den overschreden, immers het is je waarschuwingssignaal. Verder zal tijdens de looptraining aandacht worden geschonken aan het rekken van de voetzoolspieren en de kuitspier, mede door onder steuning met tapebandage, het lokaal versterken van de voetzool en het handhaven van je algemene conditie door te fietsen, zwemmen, of krachtraining van de niet aangedane rest van het lichaam. En vergeet het niet, want onze Ko is een meester in het geven van voetzoolmas sage. Als al die factoren weer kloppen mag de voetbaltraining worden hervat. Liever één week langer gewacht dan één dag te vroeg begonnen, vraag het maar aan Richard Krajicek. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 vanaf 19.00 uur, tevens bij A.F.C. iedere vrijdag van 17.00-19.00 uur Clubarts: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06- 44352970 9 februari: Westlandia - AFC 3-2 AFC volledig onnodig onderuit in Naaldwijk In een boeiende wedstrijd moest een veel sterker AFC de punten achter laten in het Westland. De ploeg van Ton du Chatinier ont beerde op sportpark de Hoge Bomen efficiency en geluk. Een zwaar op de counter leunend Westlandia werd met enkele doelgerichte acties van Johan Vis maximaal beloond. In een bloedstollende slotfa se leek AFC de 3-0 achterstand nog ongedaan te maken, maar Vrou we Fortuna stak hier een stokje voor. Westlandia doet het dit seizoen bijzonder goed. Met name in de uit wedstrijden weet de trots van Naaldwijk met countervoetbal vaak te winnen. Thuis, wanneer het spel meer gemaakt dient te worden, loopt het veel stroever. Trainer Cees Tempelaar heeft duidelijk leergeld betaald en trakteert het thuispubliek op een zeer verdedigend concept, met continu heel veel mensen achter de bal. AFC mag vanaf het begin van harte lust aanvallen en doet dat ook. De vleugels worden hierbij goed benut, maar een goede voorzet ontbreekt veelal. Een lange bal van Ronald van de Meent op John Bosman vormt hier in de 15e mi nuut een uitzondering op. De kopbal van Bosman stuitert via de onderkant van de lat het veld weer in. AFC blijft het proberen en is via een volijverige Ronald van de Meent dicht bij de openingstreffer. Even later schiet Hans Geerlings na een voorzet van John Bosman op de paal. Volledig tegen de verhouding in valt het eerste doelpunt aan de andere kant. Een diepe bal op Johan Vis leidt in de 29e minuut tot een penalty na een tackle van Martin Wolfswinkel. De inzet van Richard van Schie laat Edwin van Holten kansloos. In de 34e minuut is het weer raak voor Westlandia na slordig balverlies op het midden veld. Vanuit een moeilijke positie weet Johan Vis knap het net te vinden. 2-0 en met deze stand wordt de rust bereikt, want een volley van John Bosman en een streep van Jerryl Wijnhard in vrije positie verdwijnen over het doel van keeper Janssen. De tweede helft is van hetzelfde laken en pak. AFC valt aan, West landia graaft zich in en hoopt op een doeltreffende uitval. De tactiek van Weslandia levert al snel succes op. Een snelle uitbraak wordt door Leon Solognier onberispelijk afgerond. 3-0, een stand die meestal beslissend is. Maar vandaag is het anders. Als AFC scoort kan er nog veel gebeuren. Een geweldige knal van Hans Geerlings in de 59e minuut op de vuisten van Janssen is de voorbode van de eerste AFC-treffer. Een minuut later bedient Hans John Bosman bij de eerste paal en tegen zijn kopbal is geen verweer mogelijk. De eerste goal van Bosman voor AFC is aanleiding om er nog een schepje bovenop te doen en even later is de sterk ingevallen Pierre Tosch heel dicht bij een tweede treffer. Zijn knal binnenkant paal stuitert op miraculeuze wijze het veld weer in. In de 78e minuut is het wel raak na een passje van John Bosman binnendoor op Hans Geerlings, die op zijn beurt Ken Watanabe weet te vinden. 3-2, en de spanning loopt steeds verder op. Robert Gehring moet in de schermutselingen na een duw helaas in deze fase met rood het veld verlaten. Met 10 man wordt nog alles op alles gezet om in ieder geval met een punt naar huis te gaan. En er komen nog kansen in de slotminuten. De mooiste is voor invaller Stefan Sander, maar op onverklaarbare manier gaat de bal er pal voor de lijn niet in. Weslandia houdt stand en het laatste fluitsig naal wordt, hoe kan het anders, door het thuispubliek met gejuich ontvangen. AFC verlaat teleurgesteld het veld. Veel beter voetballen en dan toch verliezen is geen pretje. Maar als je drie doelpunten moet incasseren tegen een verdedigende tegenstander is een nederlaag misschien toch wel weer eenvoudig te verklaren. Opstelling AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Peter de Waal, Martin Wolfswinkel, Said Moumane (55. Ray van Aken), Robert Gehring (av), Jerryl Wijnhart (59. Pierre Tosch), Hans Geerlings, Ken Watanabe(84. Stefan Sander) John Bosman en Ronald van de Meent. MvdW Sportpark Crailoo, Nieuwe Crailooseweg 28, Hilversum, tel. 035- 6913766 Vanuit Amsterdam richting Amersfoort (Al), afslag Laren/Hilversum, richting Hilversum, richting Mediapark, op rotonde richting Media park, richting Sportpark Crailoo. 9 februari: In winning mood De aandachtige lezer zal het opvallen, dat de wedstrijdverslagen van AFC 9 voornamelijk te vinden zijn na een overwinning. Deze lezers worden echter wel behoorlijk verwend de laatste tijd, want AFC 9 is in de winning mood. Weliswaar werd twee weken geleden zééééééér onverdiend verloren bij koploper AGT(2-1), verder werden er louter overwinningen geboekt in 2003. Tegenstander afgelopen zondag was Seref Sport, waar wij nog niet tegen gespeeld hadden. Veel kansen kregen Seref niet, helaas kwamen ze wel op voorsprong. AFC liet zich echter niet uit het veld slaan en kwam nog voor rust op 5

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 5