0 ralteam Creatief Modern Sterk van één- tot vierkleurendrukwerk, van visitekaart tot bedrijfsprofielbrochure. Wi ua voetbalbond natuurlijk dat die E8 van AFC best tegen wat sterkere tegenstanders kan spelen. Dus begonnen we de tweede seizoenhelft tegen DCG. Vooraf hoorde ik van enkele DCG-spelers dat zij nog maar twee keer hadden verloren. "O, wij maar één keer", antwoordde ik heel nonchalant. "Is de E8 van AFC sterk, meneer?", vroeg één van de DCG-spelers een beetje onzeker aan de rand van het veld. "Dat zul je straks wel merken", zei ik met een geheimzinnig glimlachje. Ik ging natuurlijk zo vlak voor de wedstrijd niks verraden. Ik ging ze écht niets vertellen over onze aanvalskracht, ons ijzeren middenveld en onze onverzettelijke verdediging! Ik ben niet gek! Het moest een verrassing worden, een overval, een donderslag bij heldere hemel! De eerste minuten zijn al direct voor ons. Mendel snijdt door de verdediging, als een scherp mes door een pakje boter, Olivier schiet op de paal, Amos knalt nét over, Philip walst langs een paar verbaas de DCG-spelers en Olivier mikt naast het doel. Wat een bloedstollend begin! Het eerste doelpunt kan natuurlijk niet uitblijven. Philip krijgt de bal in zijn voeten gespeeld, kijkt even naar het vijandelijke doel, zijn ogen samengeknepen, en haalt van grote afstand vernietigend uit: 1-0. De keeper staat aan de grond genageld. Kijkt met een appelige blik over zijn schouder en ziet de bal in het doel liggen. Hij realiseert zich dat hij de bal eigenlijk niet eens voorbij heeft zien komen. Toch geeft DCG zich nog niet gewonnen en valt heftig aan. Maar onze verdedigers Mees en Ismail laten zich niet zo snel passeren. Dan weer kansen voor AFC. Ollie, Mischa, Rogier, allemaal komen ze in de buurt van een doelpunt, maar het blijft 1-0. Direct na de rust haalt Ollie ineens uit: BafffO! 2-0! Een minuut later een intikkertje van Mendel, ons eigen duveltje-uit-een-doosje! 3-0. Jimmy krijgt nog een paar mooie kansen, maar mist. Even dacht ik dat je vrijdagavond misschien te laat naar bed was gegaan, Jim. Maar het antwoord van onze topscorer laat niet lang op zich wachten. Knal!!! Een meedogenloos schot: 4-0. En daarna voor alle zekerheid ook nog maar even 5-0. Heel goed, Jimmiolola! De hoofdjes van onze tegen standers gaan naar beneden. Natuurlijk waren ze hoopvol aan de tweede seizoenshelft begonnen, net als wij. Maar nu zitten ze stuk, voelen zich moe, hun benen zijn zwaar en ze verlangen vurig naar het bevrijdende eindsignaal. Snel, heel snel weg van hier, weg van het sportveld van dat verdraaide AFC, terug naar huis en deze wedstrijd zo snel mogelijk vergeten! Tegen het einde knalt Mendel ook nog snoeihard de 6-0 binnen! Dat kan er ook nog wel bij voor de arme DCG-ers. Na de wedstrijd uiteraard nog penalty's. Eindelijk wat werk te doen voor onze keeper. Hij houdt ze allemaal! Jerry is een top- keeper. Roel van Dalen 8 februari: AFC F 4 - Swift F 3 4 - 0 In de winterstop kwam de F4 op het veld slechts één maal in actie, en wel in de tweekamp met Argon. De F4 van Argon werd met flitsend combinatievoetbal opgerold. De einduitslag van 6-0 was niet eens geflatteerd. Robert Kuyper lx, Bob van Driesschen 2x, Jasper Ham 2x en Calvin Schouten vonden het net. Zaterdag jl. begon dan weer het echte werk. In de nieuwe indeling moet de F 4 bovenin kunnen meedraaien. Dat was de opdracht en is dan ook de voorlopige conclusie. Buwe Halbertsma verhuisde naar de rechtsachter positie en vormt met Julien Peschar een hecht verdedigingsblok. Luca Vrijhoef daaren tegen speelde nu op het middenveld en deed dat meer dan uitstekend. AFC begon goed en had door het betere positiespel dan ook meer balbezit. Jasper Ham en Bob van Driesschen worden als spitsenduo steeds gevaarlijker en kunnen nu ook echt iets afdwingen. De kleine Calvin Scholten blijft heer en meester op het middenveld en met zijn traptechniek een lust voor het oog. AFC scoorde al snel in de openingsfase, Jasper Ham brak door op links en zorgde met een solo langs de achterlijn voor een schitterende assist op Bob van Driesschen die eenvoudig kon intikken. Nog voor de rust werd het 2-0 door een schitterende hoekschop van Calvin Scholten die rechtstreeks doel trof. De gemoederen bij de Swift aan hang werden wat verhit, na een scrimmage. De doelman van Swift deed voorkomen dat alle tien vingers waren gebroken. Vader Ham is dan altijd ter plekke, en bood de huilende goalie en zijn vader een directe plaats bij de toneelschool aan. In de tweede helft werd het karwei professioneel afgemaakt en scoorden Bob van Driesschen zijn tweede en AFC's derde treffer en kreeg Jasper Ham de kroon op zijn werk door zelf de vierde AFC treffer binnen te tikken. Goed werk! Coach 12 februari 2003 81e j aargang nr. 13 8 februari: Nigeria - België Ons oude team Peru is nu Nigeria geworden. Voor het eerst spelen we op een half veld, met grote doelen. Wisten jullie trouwens dat Nigeria al jaren één van de beste ploegen van Afrika is? En weten jullie wat voor bijnaam de Nigeriaanse voetballers hebben? Nee? Super- arendenl Mooi hè? Wij zijn dus nu ook superarenden\ Onze eerste tegenstander was België. In de eerste minuten waren we echt veel beter dan de Rode Duivels (de bijnaam van België!). Vooral Benja min, Stijn en Jozef vochten voor iedere meter. Fel op de bal, mes scherpe slidings. De bal was alleen maar op de helft van België en kwam nauwelijks over de middenlijn. Maar het bevrijdende eerste doelpunt wilde maar niet komen. En ja, dan kun je er natuurlijk op wachten... Plotseling een snelle uitbraak van België, drie man storm den op keeper Allard af. Eén van hen schoot de bal heel precies het doel in: 1-0. Echt jammer, omdat Nigeria op dat moment de betere ploeg was. We hadden ook nog eens de enorme pech dat een loepzui ver Nigeriaans doelpunt werd afgekeurd. Maar even later was het gelukkig wel raak. Een Belgische verdediger kreeg de bal in de voe ten, maar de onverzettelijke Buck pakte 'm af en schoot raak: 1-1! Alle spelers van Nigeria kregen nieuwe moed. Mats, Mick en de anderen begonnen er weer in te geloven. In de rust vertelde de leider dat jullie meer uit elkaar moesten spelen en niet op een kluitje. Daar had-ie ook gelijk in. Buck en Stijn moesten vooral vóórin blijven om te kunnen scoren. Toen de toeter klonk voor het begin van de tweede helft waren de messen geslepen. België begon direct heel sterk, de ene aanvalsgolf na de andere en de verdediging van Nigeria had het zwaar te verduren. Ineens was het gebeurd: 2-1 en daarna zelfs 3-1 voor België. De Nigeriaanse spelers werden moe, maar op het moment dat niemand er meer in geloofde, gooide Mats plotseling de bal vanaf de zijlijn naar Tom, die vanuit een hele moeilijke hoek heel mooi 3-2 scoorde! Nigeria had toen nog precies één minuut om gelijk te maken, maar het lukte nét niet. De eerste wedstrijd ging dus verloren, maar de superarenden hebben geweldig gespeeld! Roel van Dalen Drukkerij Palteam BV Rozenburglaan 12 1115 BS Duivendrecht Tel 020 - 495 04 35 Fax 020 - 495 04 39 Internet: www.palteam.nl «DRUKKERIJ Paltca 12

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 12