12 februari 2003 81e j aargang nr. 13 gelukkig in deze helft iets brutaler te spelen. Wat resultaat oplevert. Hij controleert goed het middenveld en kan Alex ondersteunen. Elbert krijgt vlak voor tijd per ongeluk een trap tegen zijn kaak. KRAK!! Hoorde wij aan de kant. Niet wetende dat dit het geluid is van voet balschoen tegen gewapend beton. Na zelf de vrije trap genomen te hebben komt de bal terecht bij Jurdao die een voorzet op de stropdas van Adam neerlegt. Adam kopt net naast! Dit scheelde niets. Na 3 minuten verovert Adam opnieuw de bal en weet door goed individu eel passeerwerk in de 16 te komen om uit te halen. Oeiiiii!De keeper van DCO beleeft nog een paar spannende ogenblikken als Adam en Victor een slotoffensief op hem inzetten. Maar helaas komt DCO goed weg met maar een verlies van 1-0. AFC B7 pakt de 3 punten en staat hiermee op de 3de plaats. De éénarmige grensrechter probeert er volgende week weer bij te zijn. Het gips gaat er maandag vanaf. In de kleedkamer spreken we allemaal af voor zaterdag 3 uur op het trainingsveld. Tot dan jongens. Enrico Bartens, coach C2 Overklast 8 februari: AFC C2 - Argon Cl 1 - 4 Het doet pijn om het toe te geven, maar er was deze zaterdag geen moment het gevoel dat we de wedstrijd konden winnen. Argon was de competitie zeer voortvarend begonnen, maar leek een langdurige inzinking te hebben en stond inmiddels 5 punten achter. Alle ver trouwen dus van te voren dat we daar een goede prestatie tegen neer konden zetten. Dat bleek niet zo; Argon was vanaf de aftrap agressie ver, sneller handelend. Had slimme snelle spitsen, die door hun num mer 10 voortdurend goed werden gelanceerd. Dat was ook echt hun uitblinker. Via wat omzettingen kon Boyd hem gaan bewaken en dat temperde hem wel wat, maar uitschakelen was er niet bij. Dan nog wat pech erbij, zoals Philip die in de eerste minuten al ge blesseerd raakte en later ook nog Xaverio. In de kantine begonnen ze wel wat vreemd te kijken bij alweer een verzoek om een zakje ijs. En er waren ook best wel pluspuntjes, zoals het sterke spel van Oli vier in de spits, maar we konden hem te weing hulp bieden vanaf de flanken en vanuit het middenveld. Conclusie; zij waren top, wij zeker niet. En dan kun je het in de onderlinge duels voor de kanshebbers op de titel vergeten. De 0-2 bij de rust had nog erger kunnen zijn. Die ene die wij keurig maakten via Yrishar was voor de statistiek, toen stond het al 0-4. Als we er lering uit trekken misschien een goede les; we hebben de kansen op een kampioenschap in eigen hand, maar niet als we ons zo laten aftroeven. Kenneth kennende gaan we het daar nog wel over hebben op de trai ning deze week! Frank de Munnik 8 februari: DCG D2 - AFC D2 1 - 4 De D2 is goed begonnen in de nieuwe poule. In oktober zijn wij reeds een keer opnieuw ingedeeld nadat we te sterk bleken voor de overige ploegen. Hierdoor zijn niet wij, maar de D3 kampioen geworden. In de nieuwe poule deden we weer goed mee en kwamen we tot 3 winst partijen en 1 verliespartij, helaas was daar de winterstop en konden wij de overige wedstrijden niet inhalen. Dus nu weer in een nieuwe poule met een aantal onbekenden (Overbos, Schoten, Bloemendaal). De oefenwedstrijden zijn redelijk goed verlopen (tegen Argon D2 2 - 1 winst, Hellas Sport 6-0 winst en DWV Dl 6 - 1 winst). Tegen DCG kwamen we via Terry op 0 - 1. DCG scoorde 1 - 1 en kwam steeds beter in de wedstrijd doordat we hun teveel ruimte ga ven. Fedor scoorde voor rust nog de 1 - 2. In de rust spraken we af dat we korter zouden dekken en dat leverde een ander spelbeeld op. DCG kwam niet meer aan voetballen toe en wij maakten door doel punten van Dirk en Robin een einde aan hun illusies. Ralph stond vanwege een blessure van Edmar op doel en deed dit geweldig. Ralph bedankt. Maikel Sporkslede D3 Koude fde 30 januari: Omniworld D2- AFC D3 4-1 vr. Eindelijk, want we hadden het al diverse keren gepland, dan naar Omniworld op een donderdagavond. Begint het 's middags natuurlijk weer flink te sneeuwen en loopt al het verkeer rond Amsterdam vast. Maar toch, het viel uiteindelijk vreselijk mee. Precies om 6 uur ver trokken en precies om 7 uur daar. Dus voldoende tijd voor de voorbe reiding en warming-up want de wedstrijd begon om half acht op een best goed te bespelen kunstgrasveld. Maar met de stevige wind en 0 graden wel een koude bedoening! Omdat Allon verhinderd was en plotseling Randall op het laatste moment afbelde moesten we improviseren met de 11 spelers die wel de kou gingen trotseren. David dus warm ingepakt op doel. Omniworld bleek een sterk team, dat niet alleen de duels stevig in ging, maar ook kon voetballen. Met slimme driehoekjes langs de lijn, snel handelende spelers en ons centrum wat door de kou bevangen leek kregen we het moeilijk. Pas in de laatste minuten voor rust wer den we gevaarlijk voor hun keeper, met als ultieme kans de bal van Duco die voor een leeg doel net naast rolde. Maar ja toen stond het al 3-0. De tweede helft ging stukken beter. Hun spits werd nu wel vastgezet. En de kansen kwamen dan ook, Helaas wist Rio eerst de bal over te schieten voor alweer een leeg doel, maar niet veel later was een snelle combinatie via hem dan wel succesvol met een mooi schot. Er had meer ingezeten, maar het verlies was niet onterecht. Daarvoor lieten we in de eerste helft te veel liggen en waren we niet slim bezig. Maar je kunt ook zeggen dat we in de tweede helft toch mooi 1-1 hebben gespeeld tegen een sterke tegenstander. Nodigen we ze thuis in warmere omstandigheden uit en dan op volle sterkte moeten we maar eens laten zien dat we wel aan ze gewaagd zijn! Frank de Munnik D3 Triest 8 februari: AFC D3 - Amstelveen/Heemraad D2 0 - 1 Omdat we vandaag afscheid hebben genomen van Yvonne aan de wedstrijdtafel. We zullen je (en de snoepjes) op zaterdagochtend mis sen! En triest omdat we op heel domme wijze de eerste competitie wedstrijd van de nieuwe competitie verloren. Zat de CITO toets soms in de benen (iets waar de een jaar oudere tegenstander geen last van had) Of was er een andere reden voor een soort collectief gebrek aan inzet en motivatie? Fraai was het in ieder geval niet. Verliezen mag best, als je er keihard voor geknokt hebt en de tegenstander echt beter was. Maar daar was nu helemaal geen sprake van. Eerder dit jaar hebben we ze al twee maal met ruime cijfers verslagen. En vechten voor de bal gebeurde wel op het veld, maar dan alleen door Amstelveen, die de overwin ning zo ook zeker verdienden. Hopelijk leert iedereen ervan en denkt eens goed na. Zo spelend als vandaag is dit team niet de basis voor de toekomstige Dl Frank de Munnik 8 februari: DCG El- AFC E 2 2-5 Onze eerste wedstrijd na de winterstop. De peptalk in de kleedkamer. "Jongens, we kunnen het, laat het dan ook zien en als het even tegen zit niet gaan praten maar werken". Wel het zat even tegen. Binnen vijf minuten hadden we de eerste goal al tegen maar vlak voor de rust wist Fabian met een puntertje tegen te scoren. Ook in het begin van de 2e helft hadden we weinig te vertellen en ook nu weer kwamen we achter. DCG dacht dat ze de buit al binnen had den en gingen nonchalanter spelen en dat moet je natuurlijk niet doen tegen een hecht team als het onze. De eerste waarschuwing werd al afgegeven door Thomas, loeihard kwam zijn schot terug van onder kant lat maar even later had hij toch succes. DCG ging nu alles op de aanval gooien en dat liep verkeerd af. De achterhoede onder leiding van ons keepertje Dion met Paul als laatste man kreeg de controle terug over de wedstrijd. Denzei en Oger gaven geen ruimte meer weg. Thomas Russell was er wegens een griepje niet bij maar werd uitstekend vervangen door Sem Verbeek die we nog zo goed kennen uit de F-jes. Via Oger en de snelle Mels werden de counters opgezet, achterlijn opzoeken, terugtrekken naar de penaltystip en daar staat zoals altijd Thomas. Met links of rechts, het maakt hem niet veel uit als de bal maar voor z'n voeten ligt. Mels zelf scoorde ook nog 2 maal en de partij was gespeeld. Met de armen over eikaars schouders werd de terugtocht naar het clubhuis ingezet en zag ik een brede glimlach op het gezicht van Avital, die gelukkig nu zover is dat hij zonder krukken kan lopen en hard aan het werken is aan zijn terugkomst. Hans Dukker 8 februari: AFC E8 - DCG E6 Na de winterstop zouden we in een moeilijkere competitie terecht komen. Als je zoveel hebt gewonnen als wij, tja, dan denken ze bij de 11

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 11