Jeugd verslagen België: Rutger Steenhuis, Frank van Dunné, Aschwin Olie, Doeke Leeuwis, Tom van den Berg, Max Friedberg, Maxim Vaz Dias, Floris Willaert, Tommy Dekkers, Max Pasterkamp. Leiders: Maarten van Dunné tel.: 020-6762862, Christiaan Willaert. Laatste herinnering voor verslaggevers Wederom hebben een paar verslaggevers een veel te lang wedstrijd verslag ingezonden. Al een paar keer eerder is in de Schakel vermeld dat een wedstrijdverslag niet meer dan 375 woorden mag bevatten. Helaas is dit genegeerd. Mocht in de toekomst een verslag toch langer zijn dan wordt dit niet in de Schakel opgenomen. Wel zal dit te lange verslag, zoals alle verslagen, op de betreffende site van het team geplaatst worden. Op onze website heeft de lengte van een verslag geen invloed op plaatsing. De redactie is niet voornemens om zelf te lange verslagen te gaan inkorten. De verslaggever draagt zelf de verantwoording voor de juiste lengte. Hans Elias 9 februari: AFC A5 - KDO Al Je moet maar KDO Al zijn. Zondagmiddag op AFC tegen de A5 moeten spelen. Even op de ranglijst kijken en ja hoor de A5 staat onderaan. Zelf sta je derde. Na precies 11 Vi seconde sta je al met 1 - 0 voor. Wat kan er nog fout gaan. Niet veel dachten de spelers en leiders van KDO en eerlijk gezegd hadden de trouwe supporters van de A5 er ook een hard hoofd in. Dertig minuten later stond het echter 3-1, voor de spanning werd het nog 3-3, maar een paar minuten voor rust toch 4-3. Vier goals van Kasper. De tweede helft. Kasper was een beetje moe en dat gaf de mogelijk heden aan anderen om ook te scoren. Tommy 3x, Sjors een wereld goal, invaller Danny en nog maals Kasper 3x. U leest het goed 7x gescoord. Onze keeper verrichtte de tweede helft enkele onmogelijke safes en de eindstand werd 12-3. Eindelijk kon ik dit jaar een rondje geven (overwinningspremie). RvS. Neerlandia/SLTO B3 - A.F.C. B3 2-9 Zondag 9 februari moest de B3 voor de eerste keer in deze competitie tegen deze vereniging uit Ookmeer. Gelet op de stand een niet al te sterke tegenstander. Maar ja, volgens J.Cr. is de bal rond en zijn de doelen even groot, dus je weet maar nooit. Vanaf de aftrap probeert A.F.C. direct het initiatief te nemen en heeft daardoor regelmatig een behoorlijk veldoverwicht. De B3 creëert (bijna)kansen, maar het lijkt erop dat scoren moeilijk is. Neerlandia komt ook regelmatig gevaar lijk dicht bij het doel van A.F.C., maar lijkt daardoor verrast, want ook bij hen wil de bal het net maar niet vinden. "Het duurt nu toch wel erg lang voordat er wordt gescoord", moeten de kou trotserende ouders hebben gedacht en hadden graag gezien dat de B3 met een prettige voorsprong zou gaan rusten. Wouter heeft dit blijkbaar opge vangen en scoort tien minuten voor rust de 0-1. Het ijs lijkt gebroken, want vlak voor rust wordt ook de 0-2 een feit. Gelukkig! Na de rust een veranderd A.F.C. dat veel directer en zuiverder past en daardoor de tegenstander regelmatig het nakijken kan geven. Ook nu lijkt scoren weer het moeilijkste, want de 0-3 blijft voorlopig uit. Na tien minuten lijkt het erop dat A.F.C. zijn draai eindelijk goed heeft ge vonden. De B3 trakteert de vele meegekomen toeschouwers op 20 minuten zeer goed voetbal dat resulteert in vijf doelpunten binnen een zeer kort tijdsbestek. Neerlandia weet van een 'slordigheidje' in het doelgebied te profiteren en redt de eer, voordat Wouter de eindstand bepaalt op 1-8. De scoringsmachine Danny (4x), Eric (2x) en Wouter (2x) kwam wat laat op gang, maar door goed voetbal in de tweede helft wist de B3 toch een 'nette' uitslag te bewerkstelligen. Boy Smits 26 januari: AFC B7-SDW B2 Dé wedstrijd van het seizoen. Thuis tegen de koploper en thuis nog ongeslagen. Uit verloren met 9-0 in een wedstrijd waar Oscar de man van de wedstrijd was. Hij heeft er zo'n 10 ballen uitgehouden. Maarrrr dit was in het begin van het seizoen. Nü, vier maanden later zal het een andere wedstrijd worden. Ondanks de enorme druk die SDW zet op onze helft vangen de jongens dit goed op. In de 16c minuut wordt het echter 0-1. AFC komt goed terug, Steven weet 12 februari 2003 81e j aargang nr. 13 Adam in stelling te brengen, kapt zijn tegenstander goed uit en lost een prachtig schot op doel. Helaas tikt de keeper de bal net over. De B7 laat zien waarom het het lastigste team in de competitie is. Er wordt geen duel geschuwd en het commentaar van SDW is dan ook niet van de lucht. Nee, vandaag wordt het op Goed Genoeg geen "walkover". Net voor rust volgt er een prachtige aanval van AFC die begint met een arrogant hakballetje van Boris op Jurdao, die de ge lijkmaker binnen schiet. 1-1. Nu de druk opvoeren. Dat lukt met een aanval vanaf het middenveld, en het is weer Adam die met een prach tige lob de bal maar net tikt. Daar Darryl met een gebroken arm aan de zijlijn staat is Elbert laatste man. Met twee bebloede onderbenen levert hij strijd op leven en dood. Victor krijgt nog een mooie kans maar zijn bal zal op de paal ketsen. De tweede helft zaken we een beetje in en betalen we dit met een tegendoelpunt. 1-2. SDW heeft het initiatief overgenomen en dat voelt het hele team. Met man en macht wordt er gewerkt om deze goede tegenstander te stoppen. Thomas A haalt tijdens een corner nog een bal van de lijn waardoor we goed in de wedstrijd blijven. Ondanks de strijd wordt het 1-3. We zitten dan halverwege de tweede helft waarin de jongens het moment vinden om "tussen de oren" iets om te zetten. Oscar schreeuwt zijn jongens naar voren. Dit helpt. Maar de jongens spelen niet lekker. Combinaties lopen niet en er valt bijna niet op te bouwen. Voor enkele spelers is de 26e januari niet hun dag. Maar de zaterdagtrainingen werpen nu hun vruchten af. Er staat ondanks grote druk en tegenstand een TEAM dat wil knokken. Daardoor wordt er nog steeds aangevallen. Het is Jurdao die middels een goed samenspel voorin het tweede AFC doelpunt snoeihard in de onderhoek binnenschiet. Onhoudbaar. 2-3 Kom op jongens nog 10 minuten. Maar het zit er niet meer in, dit is de eerste thuisnederlaag geworden van het seizoen. Oké, we hebben verloren, maar deze wedstrijd hadden jullie kunnen winnen. Dit maakte de stemming in de kleedkamer na afloop ook zo zuur. Laten we ons concentreren op de volgende wedstrijd en deze gewoon win nen. Zoals jullie als TEAM kunnen. Ik zie jullie zaterdagmiddag om 3 uur. Enrico Bartens 9 februari: AFC B7 - DCO B2 Adam rechtsvoor. Net als de week ervoor. Met rechts in het midden Steven. Deze twee mannen spelen de hoofdrol in de wedstrijd van vandaag. Natuurlijk bijgestaan door hun andere strijdmakers. DCO B2 zal een gelijkwaardige tegenstander blijken te zijn. Deze wedstrijd kan alle kanten op. Binnen 4 minuten komt Victor al alleen voor de keeper na een goed samenspel van het middenveld. Heilaas schiet hij de bal net naast. Maar de toon is gezet. DCO is wakker geworden en begint de druk goed op te voeren. Zo makkelijk als dat we de eerste kans kregen zo moeilijk wordt het nu. AFC heeft moeite om het mid denveld te domineren, veel balverlies doordat de jongens elkaar daar net niet soepel kunnen bereiken. Mark en Thomas A vormen rechts en linksachter zo'n sterk koppel dat alle tegenaanvallen op de flanken door hun gecontroleerd worden. Elbert en Alex vormen samen één laatste man. Afwisselend proberen zij de opbouw van achteruit in te leiden. In de 20ste minuut krijgt Adam de bal van Steven en weet zich goed vrij te spelen tot in de 16. Komt met de bal voor de keeper maar, wordt behoorlijk gehinderd van achteren waarna hij de bal met een poeier net naast schiet. Tussen Victor en Adam begint nu ook een goed samenspel te ontstaan. Zij kunnen elkaar goed in de aanval vinden en dit levert voor de mee gekomen fans behoorlijk wat span nende momenten op. En dan is het eindelijk zover, in de 32s,l: minuut is daar Steven. Die met fantastisch inzicht zichzelf goed vrij weet te spelen om de bal met een ongelooflijk schot in de linkeronderzoek te schieten. Raak! 1-0. En wat een overwinning voor het samenspel. Er wordt goed gevoetbald en de combinaties gaan steeds beter lopen. Steven speelt met inzicht en maakt gebruikt van de gaten die op het middenveld ontstaan. Het is jammer dat Boris al zijn energie de avond voor de wedstrijd heeft op gebruikt. Een wilde party moet kunnen, maar ga dan wat eerder naar huis. Voetbal is een teamsport en je maten moesten op de linkerkant extra voor jou aan de bak. Volgende week gewoon weer om 11 uur naar bed. Over rust gesproken, Meneer Schiering fluit voor de thee. In de tweede helft zorgt Jurdao met een paar prachtige voorzetten dat Victor en Adam op maat bediend wor den. DCO heeft een engeltje op het doel zitten want, hun schoten zullen op paal en lat belanden. De druk van DCO neemt toe en Elbert en Alex hebben nu alle steun nodig van Thomas A en Mark. Gelukkig staat de verdediging goed en weet een goed keepende Oscar zijn doel schoon te houden. Oscar heeft niet veel te doen gehad maar wanneer hij nodig was stond hij weer op de juiste plek. Thomas W begint

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 10